آموزش طراحی, چاپ, طراحی

اصول طراحی جعبه و هر آن چه باید از آن بدانیم

طراحی و چاپ جعبه

هشت اصل طراحی جعبه فقط کمی از اصول طراحی جعبه هستند که با رعایت آنها می توانید جعبه و بسته بندی زیبا و جذاب تولید کنید و محصولات خود را در ویترین فروشگاه جلوه دهید. شما باید طراحی جعبه خود را بر اساس تجربه بصری خریدار ، فكر و عمل وي انجام دهید . در واقع تجربه واقعی وی را مبنا قرار دهید . اگر این کار را به درستی انجام دهید نتیجه اش را در لیست فروش محصولات خود خواهید دید.

اصول طراحی جعبه

اصول طراحی جعبه به شرح زیر هستند:

 اولين اصل طراحی جعبه چشمگیر بودن آن است . برای اینکه بسته بندی محصول شما بین آن همه کالای ریز و درشت در ویترین و قفسه فروش چشمگیر باشد نیازمند یک عمل و طراحی متفاوت نسبت به سایر کالاها هستید . اگر طراحی جعبه شما به قدر کافی جذاب نباشد و نتواند مخاطب را به خود جلب کند هرگز نمی توانید پتانسیل واقعی فروش خود را متوجه شوید. متفاوت باشید اثر این نوع خلق کنید . اگر بسته بندی جعبه درجه اول باشد می‌توانیم بگوییم حتما مورد توجه قرار می گیرید . شرکت افرا گرافیک با طراحی جعبه خلاقانه و جذاب برای بسته بندی کالای مورد نظر شما باعث جذب مخاطب و فروش بیشتر محصولات شما می شود.
اصول طراحی جعبه
اگر قصد دارید خاطر آنکه طراحی جعبه تان جذاب باشد آن را پر زرق و برق و جلف انجام دهید این کار غلط است . چون راه های معقول تری برای جذابیت جعبه و بسته بندی محصولات آن وجود دارد باید طراحی جعبه به صورتی انجام شود که برای مشتری جذاب باشد و تصویر خوبی از محصولات آن را در ذهنش به جای بگذارد و هم اینکه تمامی تصاویر ، نوشته ها و حاشیه ها از فاصله زیاد هم قابل دیدن باشند. برای انجام طراحی جعبه ای که تا به حال انجام نشده کار خود را به ما بسپارید تا به جای قرار دادن آن برای فروش روی میز آن را به طور کاملا حرفه ای در ویترین بگذارید.

دومين اصل طراحی جعبه ارائه اطلاعات بر اساس یک روند معلوم برای مشتریانی که عجله دارند است . به خصوص اگر در تهران هستید طراحی و چاپ جعبه در تهران باید این نکته را رعایت کنید.

سومین اصل در رقابت کردن است . با اینکه تمامی برندها و شرکت های موجود در مورد تفاوت و متفاوت بودن صحبت می‌کنند اما در عمل تفاوتی دیده نمی شود و این تفاوت معنی دار نیست . باید همه راه‌ها را کنار گذاشت . برای طراحی متفاوت و رقابت باید فکر کنید . تفاوت ها بسیار برای خریدار مهم است . اگر کالای شما دو خصلت تفاوت و کفایت را داشته باشد خریدار کالای شما را به کالاهای رقبا ترجیح می‌دهد.

چهارمین اصل طراحی جعبه این است که خود مشتری را همکار معرفی کنید . جنبش همکاری متقابل نتیجه ستایش خریدار به خاطر انتخاب کالای شماست . در این روش به جای هرگونه تبلیغ نوشتاری و عکس در مورد مسائل شادی آور بنویسید . وقتی قسمتی از محتوا را به نظر و علاقه مندی خریدار اختصاص دهید  باعث می‌شود ارتباط عمیقی بین شما و خریدار ایجاد شود.

پنجمین اصل طراحی جعبه این است که میزان ارزش خود را مشخص کنید . دیدگاه خریدار نسبت به شما ، برای اینکه بفهمید از دید خریدار در چه رده ای هستید مسیر طولانی آگاهی کامل از اصول طراحی جعبه را باید طی کنید . هر چقدر نام تجاری شما ، لوگوی شما دارای ارزش و اعتبار باشد ارزش شما هم تحت تاثیر قرار می گیرد و شما باید طراحی بسته بندی را انجام دهید که شایسته قیمتش باشد . در واقع خریدار باید با قیاس بسته بندی کالای شما با کالای دیگر ارزش شما را معلوم کند.

ششمين اصل طراحی جعبه اینکه رانندگان خرید را بشناسید . رانندگان خرید به خودی خود اهمیت ندارند بلکه داشتن یک لیست ذهنی از افرادی که برای خرید از قفسه هایی که بهترین قفسه های فروشگاه هستند مي ايند مهم است . این افراد نه تنها برای طراحی بسته بندی بلکه برای بازاريابی هم بسیار مناسب اند.

هفتمین اصل طراحی جعبه محصول خود را طوری معرفی کنید که انگار خریدار چیزی از آن نمی داند . اگر فهمیدید کالای شما جدید است و باید طوری آن را روی بسته بندی معرفی کنید که کاملا خریدار متوجه خرید خود شود.

هشتمین اصل طراحی جعبه در مورد اینکه کالا در فروشگاه به چه صورت قرار می گیرد فکر کنید. نحوه قرارگیری کالا در فروشگاه برای طراحی بسته بندی بسیار اهمیت دارد .

سخن پایانی

دانستن این عناصر و بکارگیری آنها بسیار ضروری است . تیم مشاوران افراد گرافیک شما را از ابتدای کار تبليغاتی سازمانتان تا کار طراحی جعبه و تولید حمایت می کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 16 =