آموزش طراحی, چاپ, طراحی

اصول طراحی پوستر

نکات طراحی پوستر خلاقانه

با رعایت اصول طراحی پوستر می توانیم یکی از جذاب‌ترین طرح‌ها را در اختیار داشته باشیم ، چرا که طراحی پوستر به خودی خود از بهترین نوع طراحی هاست. در طراحی پوستر قوانین را زیر پا میگذاریم و با به‌کارگیری خلاقیت و نوآوری احساسات مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهیم. با یک پوستر جذاب می توان مخاطب را هیجان زده کرد، مثل طراحی پوسترهای مربوط به موسیقی و مناسبتی. بعضی از پوسترها فقط دربردارنده اطلاعات هستند و بعضی اطلاعاتی ندارند و فقط نشان‌دهنده یک مکان اند.
فرقی ندارد چه نوع تبلیغی باشد از طراحی کاتالوگ ، بروشور ، طراحی پوستر و …با رعایت اصول و ایجاد هماهنگی بین عنوان ، مطلب ، عکس و لوگو می توانید به نتیجه مورد نظر برسید. اولین اصل از اصول طراحی پوستر شناخت کامل مخاطب و محصول مورد نظر است و بعد از آن سراغ طراحی و ظاهر می رويم.

اصول طراحی پوستر

– رنگ پوستر :اصلی‌ترین قسمت در اصول طراحی پوستر انتخاب رنگ است ، زیرا رنگ در مخاطب انرژی ایجاد می‌کند که در پی آن رفتار خاصی از وی سر می زند و به مطالعه کامل پوستر می‌پردازد. یا می توان از قطعه های رنگی استفاده کرد به طوری که رنگ ها با هم‌مرز معلوم داشته باشند و به درون حیطه هم وارد نشوند. برای استفاده از قطعات باید رنگ هایی را کنار هم قرار داد که تناسب داشته باشند و بتوانند در کنار هم مخاطب را جلب کنند.
– فونت در طراحی پوستر : با فونت های مختلف می‌توان پیام پوستر را عوض کرد. از اصول طراحی پوستر این است که برای نشان دادن مهم بودن متن از فونت بولد، برای ظرافت از ایتالیک و برای زیبایی و لوس بودن از فونت های غیر رسمی استفاده می کنند. ازدیگر اصول طراحی پوستردر انتخاب فونت این است که فونت موضوع و مطلب با هم تفاوت داشته باشند.
– طی سلسله مراتب دیداری برای پوستر : یکی از مهمترین اصول طراحی پوستر جلب سريع مخاطب است تا مخاطب پوستر را در کوتاه ترین و سریع ترین زمان مطالعه کند.اطلاعات را بر حسب ارزش دسته بندی کنید. برای مطالب كم از تصاویر برجسته استفاده کنید.

طراحی پوستر کنفرانس ملی کارافرینی

اصول طراحی پوستر

– بهره‌گیری از نگاتيو: طراحی یک عکس با بهره‌گیری از عکس دیگر بسیار شگفت انگیز است و می‌تواند افراد را جلب کند. از بهترین راه‌ها در این امر این است که پیرامون عنوانی که می‌خواهیم مخاطب به آن جلب شود از نگاتيو يا همان مكانی كه چيزي در آن چاپ نمی شود همه جا را پر کنیم.
– مختصر نویسی در پوستر : هر چه کمتر و پربارتر از ذکر شود بهتر است. کلمات کم با تصاویر ساده و زیبا در جذب مخاطب موثرتراند.
– يک مرکز توجه در پوستر ایجاد کنید ، برای بولدکردن و بااهمیت نشان دادن متن خارج و داخل آن از عکس استفاده کنید.
– بهره‌گیری از شکل های هندسی : با کنار هم گذاشتن اشکال هندسی تصویری بسازید که توجه مخاطب را به طرفی که شما می‌خواهید جلب کند. با استفاده از اشکال هندسی در طراحی کار خلاقانه با تاثیرات شگفت انگیز انجام دهید.
– ترکیبات هوشمندانه انجام دهید: در اصول طراحی پوستر توجه خاصی به ترکیبات و هماهنگی بین متن و عکس و سایر اطلاعات شده است. شما با به‌کارگیری خلاقیت باید طوری المان ها را هماهنگ قرار دهید که مخاطب را به خواندن پست راغب کند.
– با لایه ها بازی کنید. با قرار دادن عکس ها ، متن ها و رنگ ها در لایه های مختلف تصویر نهایی را عمیق‌تر نشان دهید.
– با تأکید روی اجزای پوستر انرژی تولید کنید، با به کارگیری فونت ها و عکس های هیجان انگیز تاثیر شگفت و واکنشی عالی از مخاطب دریافت خواهید کرد با این عمل احساسات مخاطب را درگیر می کنید.
– زاویه های همیشگی را بشکنید، دید از زاویه های گوناگون یک پست را جذاب‌تر می‌کند با به‌کارگیری نوشته‌های در حالت غیر مرسوم خلاقیت ایجاد کنید.
– شوخ طبعی را فراموش نکنید.
– تناسب را رعایت کنید.از بخش های تفکر برانگیز اصول طراحی پوستر رعایت تناسب است. رنگ ،گرافیک ومتن باید با هم هماهنگ باشند.یک طرف پوستر نباید کاملا پر و طرف دیگر خالی باشد.
– انتخاب تصویر مناسب اعتبار بخش پوستر است. انتخاب یک عکس زیبا برای پوستر از مهمترین اصول طراحی پوستر است که می تواند پیام شما را به مخاطب انتقال دهد.تصاویر به محصول اعتبار می بخشند و باعث شناخت بیشتر مخاطب از خدمت و محصول شما می‌شوند.
– خودتان تصویرسازی خلاقانه انجام دهید.
– طراحی غیر معمول : از فونت های غیر معمول و تصاویر ساده استفاده کنید و اطلاعات را طوری کنار هم قرار دهید که یک اثر غیرمعمول و جدید خلق شود.
– اطلاعات خود را به صورت همسو قرار دهید
– اطلاعات خود را خوانا وروان قراردهيد.
– قطع پوستر را حتما در نظر بگیرید.
– در طراحی پوستر احساسات مخاطب را به چالش بکشید.
شرکت افرا گرافیک امر تبلیغی طراحی پوستر را با به‌کارگیری تیم حرفه ای با رعایت اصول طراحی پوستر با بهترین کیفیت و هزینه انجام می دهد.برای استعلام قیمت و مشاوره رایگان با مشاوران این شرکت تماس حاصل فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 17 =