چاپ

اهمیت بسته بندی

بسته بندی

با ارتقا و ترفیع دائمی صنایع گوناگون بهداشتی ،آرایشی در کشور و در کل دنیا و همین طور پیکار برجسته هر یک از تولید کنندگان جهت بدست اوردن بازار و جلب رضایت مخاطبان و عرضه برند های گوناگون با شاخصه های بسیار زیاد کالاهای بهداشتی و آرایشی اهمیت بسته بندی در جایگاه شناساننده محصول معلوم می شود . چرا که دنیا قدمی به سمت سلف سرویس برمیدارد و در فروشگاه های گوناگون کالاهای مثل هم با برند های گوناگون و شاخصه های خاص توجه ها را جلب می کند و رابطه بین فروشندگان و خریداران را بسیار کم می کنند . از سمتی هم مخاطبان بی استفاده از وقت زیاد ، بر مبنای تجارب ، وجد ،سلیقه و بعضی مواقع آزمایش از میان بسیاری کالای شبیه بهم انتخاب می کنند .
« اهمیت بسته بندی محصول ،کمتر از ساخت آن محصول نیست و در نهایت در ساخت هر محصولی، بسته بندی جز عوامل معلوم کننده حفظ و مراقبت آن تا رسیدن به دست مشتری و از سمتی هم مطلوب ترین و عظیم ترین راه تبلیغ کالاهای یک شرکت است . پس اهمیت بسته بندی به اندازه تولید کالای مورد نظر است.»

مزیت های بسته بندی

– توانایی حفاظت و مراقبت از محصولات در مقابل عوامل شیمیایی ،فیزیکی ،مکانیکی در زمان زیاد
– ظاهر مطلوب تر و در انتها نظم و ترتیب زیادتر
– عملکرد مطلوب تر و مصرف اسان تر
– نقل و انتقال راحت و کم شدن خطر آسیب دیدگی جهت نگهداری در برابر عناصر گوناگون محیطی
– کم شدن خطر دزدی ، چون که قدرت شمردن خیلی سریع و با دقت و به طور خودکار شده و با دقت به ویژگی های خاص هر کالا از جعل و سرقت کالا پیشگیری می شود .
– سهولت در توزیع
– به دست گرفتن بازار هدف
– کم شدن دور ریز ها ، زیرا با عرضه کالا در یک بسته بندی صحیح و پخش به موقع تا حدی از دور ریز ناشی از کالاهای گوناگون پیشگیری می گردد.
– کمک به خرید از سر اگاهی ، چرا که بسته بندی صحیح از راه عرضه دادهای لازم و دقیق توسط لیبل های بسته بندی قادر است به خریدار در خرید کالا مدد رساند.

 اهمیت بسته بندی

اهمیت بسته بندی

– صرفه جویی ، یکی از عواملی که در اقتصاد جامعه اثر دارد و  بهره گیری درست از متریال لازم است.
– کمک به افزایش درآمد و اشتغال : امر بسته بندی درکشور ما قدمت کمی دارد پس بعنوان یک صنعت جدید باید در گرفتن نیروی انسانی و بالابردن اشتغال موقعیت درست را پیدا کند و از سمتی هم قادر است با خرید محصولات گوناگون به طور فله ای و انجام بسته بندی های صحیح ، طبق شرایط فرهنگی ،اجتماعی ،فردی و سلیقه مخاطبان به بالابردن سطح درآمد در جامعه دست یابد.
– نگهداری محیط زیست : با کمک بسته بندی صحیح و بهره گیری از متریال تجزیه پذیر در بسته بندی قادر می شویم از تولید زباله های اضافی پیشگیری کنیم و با قدرت بازیافت دوباره از راه فناوری های پیشرفته به نگهداری محیط زیست کمک کنیم .

مقاصد بسته بندی

– نگهداری از کالاها
– به وجود اوردن اطمینان از محصول
– اماده سازی سهولت و راحتی برای مصرف کننده
– ابزاری جهت به وجود اوردن رابطه با مشتری : متن اورده شده بر روی بسته بندی و دفترچه راهنما ی کالا داده های مهم را به خریدار منتقل می کند.
– داشتن ارزش بهره گیری دوباره : با دقت به تنوع محصولات و برندهای گوناگون یک بسته بندی قادر است سبب تمایز و برتری کالا شود.
– تقسیم بازار : با دقت به شیوه های مصرف گوناگون در دنیا و تفاوت شیوه خرید و مسائل قدرت خرید، در طراحی بسته بندی باید دقت بیشتری داشت.
– پیدایش هویت منحصر به فرد برای یک کالا : ضروری است هماهنگ با شخصیت و روحیات بازار مورد نیاز خود طراحی گردد .
– استفاده زیادتر از بازارهای بالقوه : در بازار های محصولات مصرفی ، بسته بندی درست با اوردن مواد تازه مصرفی بر بسته بندی محصول به استفاده بیشتر از آن تشویق می کنند.
با سفارش بسته بندی به شرکت افراگرافیک به کلیه مقاصد خود برسید. این شرکت با طراحی صحیح و استفاده از متریال مرغوب شما را تا قله موفقیت حمایت می کند .

انواع بسته بندی

– بسته بندی شیشه ای یا ظروف شیشه ای
یکی از قدیم ترین بسته بندی ها ظروف شیشه ای هستند . در قدیم تولید بطری های شیشه ای یک صنعت مهم محسوب می شدند.
– بسته بندی فلزی یا ظروف فلزی (حلبی)
– بسته بندی پلاستیکی یا ظروف پلاستیکی
– بسته بندی کاغذی و مقوایی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =