آموزش طراحی, چاپ, طراحی

دانستنی های طراحی یک بروشور شگفت انگیز

دانستنی های طراحی بروشور

در صورتی که طراحی بروشور همراه با نوع اوری باشد قادر است اثر شگفت انگیزی بر ذهن مشتری بگذارد و وی را به کالا و سرویس های شما راغب کند. بروشور یکی از وسایل بازاریابی است که تا به حال با التفات شگرفی مواجه شده است. مخصوصا در صورتی که در طراحی آن از همه سازندگی و هوشمندی بهره‌مند شوید قادر است بسیار مؤثر واقع شود. امکان دارد بروشورهای بسیاری را در پیرامون خود مشاهده کنیم که هیچ کدام از انان برایمان مورد پسند نباشد و بر عکس یک بروشور ویژه و متمایز قادر است در کمترین زمان ما را به خود جلب نماید. طراحی و چاپ بروشور اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که قادر باشید نکات ان را رعایت کنید این امکان را دارید که مطلوب ترین و جذاب ترین بروشور تبلیغاتی را طراحی نمایید. به همین خاطر ما در این مقاله شما را با چند نکته مهم طراحی بروشور شگفت انگیز آشنا می کنیم.

-رنگ در طراحی بروشور
ضروری است بروشور تبلیغاتی شما طوری باشد که طراحی ان از رنگ های شادی تشکیل شده باشد. اکثر بروشورها با رنگ های شاد و زنده طراحی می شوند و در مخاطب انرژی به وجود می اورند. بروشوری پیروز است که خیره کننده باشد و رنگ با اهمیت ترین عامل در طراحی بروشور است. جهت گزینش رنگ هم قادر هستید به بحث طراحی دقت کنید و بر مبنای آن رنگ های مطلوب را برگزینید. هر چه قدر رنگ هایی که برمی گزینید گرم و زنده باشند اثر بهتری هم خواهند داشت.

-در پی مطالب خاص باشید.
الزامی است بروشور تبلیغاتی شما جلب توجه نماید و در مدت زمان هرچه کمتر نظر بیننده را جلب کند. به همین خاطر باید داده هایی که در بروشور ارائه می شود از هر نظر سودمند و قابل استفاده باشد. در صورتی که مطلب شما خیلی کم است، در پی عکس ها و گرافیک برجسته و ساده باشید اما در صورتی که مطلب شما زیاد است، برمتن تمرکز کنید و آن را از نظر ارزش و اهمیت ، اولویت بندی نمایید.

طراحی بروشور شگفت انگیز

طراحی بروشور شگفت انگیز

-عکس های خلاقانه به استفاده کنید.
به کار بردن نوع اورانه و صحیح عکس ها می تواند معجزه کند. برخی مواقع مطلوب است عکس هایی که بر می گزینید به طور مستقیم مفهوم را به مخاطب منتقل کند و برخی مواقع نوع اوری در آن قادر است به این مورد شکوه بی مانندی ببخشد. عکس ها به کالای شما اعتبار می بخشند. آن ها قادرند کالاهای شما را واقعی نشان دهند و سبب می شوند بیننده تا حدی کیفیت را مشاهده کند. یکی از موارد با اهمیت در بهره‌گیری از عکس ها، کیفیت آن است. در بروشور تصاویر ویژه بیاورید تا مخاطب را به خرید کالا راغب کند. همین طور بیش از اندازه فضا را با تصویر پر نکنید.

-متن کوتاه و خلاصه استفاده کنید.
از بیهوده گویی بپرهیزید. به خاطر داشته باشید بروشور برای استفاده کننده است و باید داده های دقیق و لازم در ارتباط با نحوه استفاده کالا را به استفاده کننده منتقل کند ، به همین خاطر داده های کوتاه و خلاصه ارائه دهید. فقط یک کلمه یا یک عکس ساده، برخی مواقع بسیار بیشتر از کلمات زیاد و عکس های پیچیده قادر است با مخاطب ارتباط ایجاد کند. به هیج عنوان از عکس های اضافه یا کلمات تنها جهت بالا بردن کردن حجم کار بهره‌مند نشوید.

-انتقال انرژی
بروشور را به گونه ای طراحی کنید که انرژی را به ببینده منتقل کند. وقتی که شما از فونت ها و عکس های هیجان انگیز و ویژه بهره‌مند می شوید ، یک اثر تازه و واکنش عالی در بیننده ایجاد می کنید. با این فن سبب می شوید پیام شما با احساسات و انرژی ببینده درگیر شود. برخی مواقع بهره‌گیری از کلمات کم، اثر گذاری فوق‌العاده دارد. به خاطر داشته باشید همه چیز می تواند از زاویه های گوناگون هم‌معنی و مفهوم داشته باشد، به همین خاطر تلاش کنید بروشور را از زوایه های دیگر هم طراحی کنید تا حس تازه ای به مخاطب انتقال دهید.

-همه اجزای گرافیکی را هماهنگ کنید.
پیش از هر کاری ضروری است بدانید که مخاطبان شما قرار است به چه ترتیبی متن بروشور شما را مطالعه کنند. بعد جهت رسیدن به این مقصود ، از رنگ ها، خط ها، اندازه ها و متن بهره‌مند شوید و برای ان یک راه معلوم قرار دهید. تناسب اجزای گرافیکی مهارت و فنون خاصی را طلب می کند که هماهنگی طراحی شما را نمایان می کند. به همین خاطر الزامی است این مورد را در اولویت بگذارید.
تیم حرفه ای شرکت افراگرافیک با در نظر داشتن همه موارد طراحی بروشور شگفت انگیز را به شما ارائه می دهند. شرکت افراگرافیک در همه تبلیغات چاپی را اعم از چاپ کاتالوگ ، چاپ جعبه و…را به بهترین شکل ارائه می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =