آموزش طراحی, چاپ, طراحی

5 اصل مهم در طراحی جعبه حرفه ای

طراحی جعبه حرفه ای جهت بسته بندی

– اولین شرط طراحی جعبه حرفه ای ثبات و پایداری است . اگر به محصولات و خدمات مختلف یک برند تجاری دقت کنید ، متوجه خواهید شد که یک هماهنگی بین جعبه کالاهای مختلف آنها وجود دارد . این هماهنگی اجناس به پیام برند و مشخصه سازمان مورد نظر معروف است و دارای ارزش و اهمیت است . اینگونه که یک طراحی و شکل شبیه به هم جزئی و کلی در همه خدمات و محصولات شرکت مورد نظر قرار داده شده است و مثل هویت برند مورد نظر است و در گذر زمان گسترش می یابد. خیلی از سازمان ها از طرح و رنگ های خاص برای خاص و منحصر به فرد کردن محصولات خود استفاده می کنند . هر برند تجاری به دنبال این است که یک تصویر خوب از بهره گیری از محصولات خود در ذهن مخاطب ایجاد کند . پایداری و ثبات از اصول مهم طراحی جعبه بسته بندی است و برای تمامی شرکت و برند ها رعایت این اصل از ضروریات است ، چراکه اعتبار و اهمیت یک سازمان را در زمینه رقابتی بالا می برد و باعث برندسازی در بخش های متعددی از بازار می گردد.

چاپ جعبه
– دومین اصل طراحی جعبه فرم ان است . کاملا مشخص است که فرم و قالبی که جذاب و منحصر به فرد باشد مخاطبان را جذب می کند ، با این حال فرم موفقیت محصولات را تضمین نمی کند اما باعث جلب توجه مخاطب و معروفیت برند مورد نظر می شود . بسیاری از شرکت‌ها برای برجسته نمودن محصولات خود جعبه را به صورت فرم مدرنیته طراحی و تولید می‌کنند .
– سومین شرط  رنگ است . قبل از اینکه رنگ مورد نظر برای جعبه خود را انتخاب کنید باید مطالعه و تجزیه و تحلیل روانشناسی و جامعه شناسی همه جانبه ای داشته باشید . رنگ تاثیر طولانی مدتی بر برند تجاری دارد و وقتی یک رنگ را برای سازمان خود انتخاب کردید تغییر آن بسیار مشکل خواهد شد . انتخاب رنگ به تجربه و کارآمدی ، مهارت و هوش طراح بستگی دارد .
– چهارمین اصل شیوه استفاده و روند فرایند کار است که باید دستور کار طراحی جعبه را جزئی از قسمت طراحی دانست ، چرا که حاوی مدت زمان تولید ، زمان بهره گیری از آن کالا ، مواد ، محتویات و برند سازمان مورد نظر است . همه این اطلاعات بسیار با اهمیت هستند و نمی توان از ارائه آنها خودداری کرد . می توان راه جدیدی برای درج این اطلاعات استفاده کرد چرا که امروزه بسیاری مشتریان به خواندن این اطلاعات میل دارند . سهولت در دسترس بودن این داده ها بسیار مهم است . این کار باعث اعتماد مشتری به برند مورد نظر می شود .
– پنجمین شرط  مدرن بودن آن است . باید سعی بر این داشت که راه‌های جدیدی را در طراحی جعبه به کار بست تا نظر مخاطبان را به محصولات مورد نظر جلب کرد و باعث فروش بیشتر شد .
– اصل ششم طراحی  شفافیت آن است . در طراحی جعبه باید شفافیت را حتماً مدنظر قرار داد ، چرا که اگر جعبه بتواند محتویات درون خود را نشان دهد می‌تواند نظر مخاطب و ذهن او را نیز مشغول کند . مثلا برای محصولات خاصی جعبه طراحی می‌شود که بتوان قسمتی از کالا را دید و باعث صورت خرید مخاطبین گردد ، این تاثیر خوبی در جلب اعتماد مشتری به برند تجاری شما دارد .
– هفتمین اصل طراحی بررسی رقیبان می باشد . هر شرکتی برای افزایش فروش خود هزینه زیادی را متحمل می شود . با بررسی شکست ها وپیروزی های شرکت‌های دیگر منبعی از معلومات را بدست می آوریم . با اینکه کیفیت تأثیر به سزایی در فروش بیشتر دارد ، طراحی جعبه خوب و جذاب باعث جلب نظر مخاطب می شود . در یک فروشگاه برند های متعددی وجود دارد مخاطب جذب محصولی می شود که طراحی جعبه آن جذاب‌تر باشد .
شرکت افرا گرافیک با طراحی  باعث رونق کسب و کار شما می گردد . برای استعلام قیمت ها با مشاوران این شرکت تماس حاصل فرمایید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + یازده =