آموزش طراحی, چاپ, طراحی

طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی

بسته بندی محصولات غذایی

طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی یکی از پر اهمیت ترین و حساس ترین قسمت های طراحی و چاپ بسته بندی است چون علاوه بر همه باید ها و نباید هایی که باید رعایت کنیم تا بسته بندی موفقی داشته باشیم محدودیت های بهداشتی برای طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی وجود دارد که تعهد بسیار جدی را برای طراحان این بخش به وجود می آورد. طراحی و چاپ بسته بندی مواد غذایی در زمره طراحی‌هایی قرار دارد که ما همیشه با آن روبه‌رو هستیم از خوردن شکلات در مسیر راه تا بستنی در روزهای گرم تابستان. تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا مواد غذایی خارجی بیشتر ما را به خود جذب می کند بدون اینکه حتی مزه آنها را چشیده باشیم ؟ بله درست است این نشان‌دهنده طراحی بسته بندی با قدرت بصری بالا در برند مورد نظر است .
در واقع یعنی طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی جذاب و زیبا باعث جذب مخاطب بیشتر می‌گردد و فروش بیشتر را به دنبال دارد. بسته بندی مواد غذایی بیشترین فضا را در غرفه و قفسه مغازه ها به خود اختصاص می دهد و همین امر باعث می‌شود تاثیر مهمی در ذائقه بصری مخاطبان داشته باشد.
طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی مناسب می‌تواند تأثیر عمیقی نسبت به تبلیغات رسانه ای یا سایر روش های چاپی داشته باشد .

طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی

طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی

دو دلیل برای اثربخشی بسته بندی :

١. بسته بندی محصول مورد نظر یک وسیله تبلیغی است که در بازه زمانی چیده شدن در فروشگاه تا مصرف مورد استفاده قرار می گیرد .
٢. این نوع تبلیغ در نزدیکترین فاصله با محصول و مصرف کننده قرار دارد .
پس می‌توان گفت طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی اصولی و مناسب نشان دهنده کیفیت تجارت و برند شما همچنین کیفیت محصولتان است. ما بارها شاهد بودیم می‌توان با تغییر در طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی تغییر در فروش بیشتر حاصل نمود.

بسته بندی چیست ؟

بسته بندی دانش و هنر نگهداری از محصولات است . بسته بندی محصول را در مسیر تولید ، انبار ، انتقال ، توزیع ، ذخیره و فروش حفظ و نگهداری می‌کند . بسته‌بندی به طور وسیع در زندگی ما وارد شده است و ما در تمام پیرامون خود بسته بندی را می‌بینیم مثل بسته بندی مواد غذایی ، مواد دارویی و ….

نکات بسته بندی محصولات غذایی

– استفاده از رنگ های مناسب با هر محصول و کاربرد روانشناسی رنگ ها ، به کار بردن بعضی رنگ ها باعث جذب مخاطب می گردد و حتی نشان دهنده کیفیت برند تجاری مورد نظر نیز می شود مثل طلایی، نقره ای، مشکی که حس زیبایی و لوکس بودن را نشان می دهند.
– استفاده از تصاویر خاص و مرتبط با هر محصول مثلاً استفاده از فصل های سال ، میوه ها، حیوانات و اشکال مواد غذایی و …
– استفاده از ظروف مناسب با هر محصول یا ساخت قالب های هماهنگ با محصول
– طراحی پر زرق و برق با نور و عکس و متن و فونت مناسب
– طراحی بسته بندی خلاقانه انجام دهید و از فرم معمول و همیشگی بیرون بیایید و سبک جدید به آن بدهید.
– قسمتی از بسته بندی خود را طوری قرار دهید که گوشه ای از محصول پیدا باشد و مخاطب کیفیت آن را ببیند.
– در طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی باید به فضایی که دارد توجه کنید و از حجم مورد نظر درست استفاده کنید.
– توجه به مشتری و تجربه او ، در طراحی بسته بندی باید به نوع مخاطب خود و هدف و تجربه او توجه کنید.
– بسته بندی محصول در واقع کامل کننده محصول درون خود است شفافیت بسته بندی نشان دهنده صداقت برند تولید کننده است و باعث اعتماد مشتری می شود.
– سعی کنید در طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی از عناصر طنزآمیز استفاده کنید.
– به کاربرد محصول غذایی مورد نظر توجه کنید شما می‌توانید بنا به کاربرد آن بسته‌بندی جالبی برایش انجام دهید.

– همیشه لازم نیست از طرح‌های واضح استفاده کنید استفاده از طرح های عمیق و مفهومی زیبایی خاصی دارد و باعث جذب مخاطب می گردد.
طراحی بسته بندی و خلاقیت در این زمینه از جمله رشته‌هایی است که در کشور ما به خوبی پیشرفت نداشته است و نیازمند صرف وقت و آموزش بیشتری است. شرکت افرا گرافیک با به روز ترین فناوری ها در زمینه طراحی و چاپ جعبه ، طراحی و چاپ بسته بندی محصولات غذایی در خدمت شما عزیزان می باشد. این شرکت با تیم زبده در این زمینه شما را در فروش هرچه بیشتر یاری می کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + سیزده =