آموزش طراحی, چاپ, طراحی

طراحی و چاپ پاکت نامه چطور انجام می شود؟

طراحی و چاپ پاکت نامه

وقتی صحبت از برندینگ به میان می‌آید، همه چیز بستگی به ایجاد یک تصویر ثابت و مثبت دارد. برای شرکت‌هایی که می‌خواهند کامل باشند، این برندینگ از لحظه‌ای شروع می‌شود که بخشی از بازاریابی به صندوق پستی مشتری می‌رسد. طراحان گرافیک می‌توانند به این شرکت‌ها کمک کنند تا با یک پاکت نامه خاص، تاثیر عالی بر مشتریان بگذارند. در این مقاله به آموزش طراحی و چاپ پاکت نامه برای تقویت برندینگ شرکت‌ها می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

آموزش طراحی و چاپ پاکت نامه

هنگام طراحی پاکت نامه به اندازه طراحی رسانه‌های دیگر، آزادی عمل ندارید. در ادامه نکاتی را بررسی می‌کنیم که می‌توانید هنگام طراحی و چاپ پاکت نامه مد نظر قرار دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

  •  مناطق غیرقابل استفاده را علامت بزنید

ما در راهنمای طراحی و چاپ پاکت نامه به شما توصیه می‌کنیم که پیش از اجرای طرح نهایی، قسمت‌های غیرقابل استفاده پاکت را مشخص کنید. استانداردهای خاصی وجود دارند که می‌توانید بر اساس آن‌ها تعیین کنید کدام مناطق پاکت نامه قابل طراحی نیستند. آن مناطق را در قالب یک فایل ذخیره کرده و داشته باشید تا بتوانید در آینده هنگام طراحی پاکت نامه صرفه‌جویی کنید. حتی مهم‌تر اینکه، اگر این استانداردها را رعایت نکنید ممکن است سرویس پستی به دلیل مشکلات طراحی، از تحویل پاکت نامه شما خودداری کند.

طراحی و چاپ پاکت نامه

  • در مورد مناطقی که برش می‌خورند تحقیق کنید

در مورد اینکه کدام مناطق قرار است برش بخورند، بر اساس حدس و گمان عمل نکنید. این امر بستگی به نحوه برش و چاپ پاکت توسط چاپگر دارد. قطعا شما نمی‌خواهید ساعت‌ها کار کنید و در نهایت با یک برش عجیب و غریب روبرو شوید. توصیه ما در آموزش طراحی و چاپ پاکت نامه این است که با چاپخانه ارتباط برقرار کنید تا بدانید آن‌ها چه نیازی دارند.

  • روش آدرس دهی را در نظر بگیرید

طراحی پاکت نامه می‌تواند به این بستگی دارد که مشتری چگونه آدرس‌ها را به پاکت‌ها اضافه می‌کند. آیا آن‌ها با چاپخانه قرارداد دارند تا نام و آدرس را روی هر پاکت چاپ کند؟ آیا از لیبل‌های قابل چاپ خالی استفاده خواهند کرد؟ این جزئیات را دریابید و مطمئن شوید که آن‌ها را در طراحی لحاظ می‌کنید.

  • تأثیر طرح‌های دو طرفه بر بودجه شما می‌گذارند

چه بخواهید یا نخواهید، محدودیت‌های بودجه‌ای برای کار شما وجود دارد. دریابید که آیا بودجه چاپ به شما امکان می‌دهد یک طرح در هر دو طرف پاکت داشته باشید؟ تفاوت قیمت بستگی به این دارد که چاپخانه چگونه پاکت‌ها را می‌سازد. طبق راهنمای طراحی و چاپ پاکت نامه، اگر روی پاکت‌های از پیش ساخته شده چاپ می‌کنید، چاپ یک طرح دو طرفه دو برابر هزینه دارد، زیرا دوبار از چاپگر عبور می‌کند. اگر چاپخانه پاکت‌ها را قبل از برش و تا کردن روی کاغذ صاف چاپ می‌کند، طراحی دو طرفه تأثیر کمی بر هزینه کلی خواهد داشت.

ملاحظات مهم هنگام چاپ پاکت نامه

پاکت نامه می‌تواند خیلی بیشتر از یک پوشش ساده برای مکاتبات شما باشد. پاکت مناسب می‌تواند فوراً تعداد زیادی از ایده‌ها را قبل از اینکه گیرنده مورد نظر آن را باز کند، به او منتقل سازد. دفعه بعد که روی انتخاب پاکت مناسب کار می‌کنید، ملاحظات زیر را در نظر داشته باشید.

ساخت پاکت نامه

دانستن اینکه چه نوع پاکتی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، با درک نحوه ساخت آن‌ها شروع می‌شود. ساخت پاکت نامه‌ها از یک کاغذ صاف شروع می‌شود و فرآیند تبدیل را طی می‌کند تا در نهایت پاکت نامه به دست آید. آموزش طراحی و چاپ پاکت نامه به این شکل است که کاغذ صاف را به شکل مناسب برش می‌زنند، چسب را روی فلپ پاکت زده و کاغذ را تا می‌کنند و می‌چسبانند تا شکل نهایی پاکت را بگیرد. چاپ پاکت نامه پس از فرآیند تبدیل، یک روش اقتصادی برای خرید آن است، اما گزینه‌های طراحی را محدود می‌کند. چاپ پاکت نامه قبل از فرآیند تبدیل، بیشترین میزان خلاقیت را ممکن می‌سازد.

جذاب‌سازی پاکت نامه

جذاب‌سازی پاکت نامه

چاپ پاکت نامه قبل از فرآیند تبدیل، راهی فوق‌العاده برای جلب توجه مشتریان است. سعی کنید جلوه‌های ویژه‌ای را به پاکت‌های خود اضافه کنید، مانند چاپ پاکت‌های دارای نقوش گرافیکی در بیرون، چاپ در داخل پاکت، یا حتی چاپ کردن پاکت‌ها به صورت چهار رنگ. خلاقیت‌های کوچکی مانند این‌ها می‌توانند تأثیر زیادی بگذارند.

راه‌حل‌هایی برای بودجه‌های متفاوت

مانند هر سفارش دیگری، مهم است که بسنجیم هزینه‌ها چقدر است و چه تکنیک‌هایی مقرون به صرفه‌تر از بقیه هستند. چاپ ۵۰۰۰ پاکت یا بیشتر می‌تواند به سفارشی‌سازی پاکت نامه با حکاکی، چاپ و برجسته‌سازی کمک کند. با توجه به راهنمای طراحی و چاپ پاکت نامه، حتی اگر این فرآیند پرهزینه‌تر و زمان‌بر باشد، هزینه‌های آن می‌تواند به اندازه‌ای کاهش یابد که پروژه در محدوده بودجه شما قرار گیرد و پاکت در نگاه اول مشتریان را جذب کند.

توجه به قوانین پستی

هیچ چیز بدتر از یک پاکت نامه زیبا نیست که اداره پست نتواند آن را بفرستد! برای رعایت مقررات اداره پست، باید استفاده از اطلاعات آدرس برگشتی و هرگونه طرح گرافیکی را به گوشه سمت چپ بالای پاکت محدود کنید. همچنین، صورت پاکت باید خالی بماند. این به اداره پست اجازه می‌دهد تا هرگونه اطلاعات لازم را درج کند و مکانی برای افزودن آدرس گیرنده فراهم می‌سازد. حتماً مقررات پستی را دوباره بررسی کنید یا قبل از سفارش پاکت نامه بپرسید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی نکات مهم در طراحی و چاپ پاکت نامه پرداختیم. دانستن این ملاحظات قبل از تصمیم‌گیری می‌تواند به شما کمک کند طرحی را انتخاب کنید که به بهترین وجه نیازها و بودجه شما را برآورده می‌کند. در سایت افرا گرافیک این امکان برای شما مشتریان عزیز فراهم شده است که بتوانید با ورود به صفحه چاپ سربرگ و پاکت برای سفارش آنلاین چاپ انواع پاکت اقدام کنید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =