طراحی

مهمترین نکات طراحی پوستر انتخاباتی که باید در نظر بگیرید

پوستر یک ورق چاپی است که عموماً بر روی دیوار یا تابلوی اعلانات نصب می‌شود، ماموریتی برای تبلیغات یا اطلاع‌رسانی به قشر گسترده ای از مخاطبین دارد، آگاهی می ‌دهد و مطلبی را می ‌رساند. چاپ پوستر به صورت یکرو انجام می شود و معمولاً به طور عمودی طراحی و چاپ می گردد. رعایت نکات طراحی پوستر انتخاباتی در رساندن مفهوم به مخاطب بسیار حائز اهمیت است. پیش از طراحی پوستر سیاسی باید در نظر گرفت که هدف از طراحی پستر سیاسی چیست اصول طراحی پوستر انتخاباتی چیست؟

نکات طراحی پوستر انتخاباتی

پوستر انتخاباتی یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌های تبلیغات است که شما می‌توانید، در حجم بالا و با هزینه کمتر به معرفی خود و دیدگاهتان درباره آینده بپردازید. در چاپ پوستر انتخاباتی می‌توانید دیدگاهتان را مستقیم به دست مخاطب برسانید و مخاطب را تحت تأثیر قرار دهید. نوشتن متن تبلیغاتی پوستر انتخاباتی اصول مشخصی دارد که باید آن را در نظر بگیرید در ادامه به بررسی اصول طراحی پوستر انتخاباتی می‌پردازیم.

مشخص کردن موضوع انتخاباتی

پوستر انتخاباتی باید به گونه‌ای باشد که بتواند موضع شما را مشخص کند، تا مخاطب از ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد شما آگاه شود و بداند که شما نسبت به رقبا چه برتری دارید. پوستر انتخاباتی باید به گونه‌ای باشد که مخاطب را تشویق به مطالعه و تحقیق و در نهایت جلب اعتماد او شود.

انتخاب رنگ انتخاباتی

در طراحی پوستر انتخاباتی باید رنگ تبلیغات انتخاباتی، انتخاب کنید و در هنگام انتخاب رنگ باید در نظر بگیرید که مخاطب شما چه کسی است از قشر خاص هستند و یا از عموم مردم باید خود را جای مخاطب هدف قرار دهید و ببینید از چه جملاتی خوششان می‌آید و نظرشان را جلب می‌کند و باعث می‌شود به آن توجه کنند. از مهم‌ترین نکات طراحی پوستر سیاسی این است که در هنگام نوشتن یک متن خوب باید سایز فونت‌ها، واژه‌ها، خطوط، تعداد کلمات در هر خط، تصویر و رنگ‌بندی در نظر بگیرید.

انتخاب تصویر مناسب

در هنگام طراحی پوستر انتخاباتی نباید از تأثیر بالای تصاویر غافل شوید. شما می‌توانید با استفاده از یک تصویر با کیفیت نظر مخاطب را جلب کنید و تأثیر بسیار بیشتری بر روی او ایجاد کنید. در هنگام انتخاب تصاویر پوستر‌های انتخاباتی می‌توانید از تصویر سه رخ با نگاه به افق بلند و یا عکسی تمام قد که احساس صمیمیت و محبت را به مخاطب انتقال دهد انتخاب کنید.

انتخاب تیتر و فونت

مناسب اگر تمامی نکاتی که گفتیم را در طراحی پوستر انتخاباتی رعایت کنید. اما از یک تیتر ضعیف استفاده بکنید موفقیت تراکت شما را بسیار کم می‌کند. پس برای انتخاب یک تیتر خوب باید بر روی آن فکر کنید و از مشاوران متخصص در این حوزه کمک بگیرید. تیتر مرتبط با‌ایده و موضوع سیاسی و اجتماعی انتخاب کنید. زیرا خواننده باید از از این تیتر هدف کاندیدای خود را بفهمد در هنگام طراحی پوستر انتخاباتی از دو فونت استفاده نکنید تنها از یک فونت خوانا و مناسب استفاده کنید.

برجسته کردن ویژگی‌های فرد مورد نظر در پوستر انتخاباتی

یکی دیگر از مهمترین اصول طراحی پوستر سیاسی این است که مزیت‌های مهم و اهداف خود را در آن بیان کنید تا نسبت به رقبا جایگاه ویژه‌ای در دیده مخاطب پیدا کنید. طوری که مخاطب را به سوی انتخاب شما سوق دهد. اگر هدف کوتاه مدت و مهم در نظر دارید حتماً در پوستر سیاسی خود بیان کنید. خیلی مهم است که در طراحی پوستر‌های سیاسی نکات و اصول گفته شده را رعایت کنیم تا بازده بالایی داشته باشیم

ابعاد چاپ پستر انتخاباتی 

محدودیتی در ابعاد چاپ پوستر به نظر نمی رسد. علی الخصوص که در دهه های اخیر ماشین آلاتی برای چاپ پوستر در ابعاد بسیار بزرگ (Large Format) طراحی و تولید شده و همه روزه در محیط پیرامونی خود شاهد این گونه از پوستر ها با نام مصطلح «بنر» هستیم. این پوستر ها معمولا در تعداد کمی چاپ و نصب می گردند.
اما در حوزه فعالیت افراگرافیک که همان چاپ افست می باشد، این ابعاد محدود شده و با توجه به ماشین آلات چاپ افست، حداکثر تا ابعاد 70 × 100 سانتیمتر مقدور می باشد. البته پوستر های چاپ افست که اغلب در تیراژ های بالا و در حالت های چاپ تک رنگ، دو رنگ، یا چهار رنگ چاپ می شوند، با توجه به محل نصبشان، نیازی نیست که حتی بزرگتر از 70 × 50 سانتیمتر باشد. نکته مهم دیگر صرفه اقتصادی در چاپ پوستر در تعداد بالاست، که برای این کار پوسترها معمولاً در چند سایز استاندارد که کمترین دورریز کاغذ را دارد، چاپ می شوند.

سخن پایانی

همان طور که در مطالب نکات طراحی پوستر تبلیغاتی گفتیم، برای طراحی پوستر سیاسی، مشخص کردن موضع سیاسی، رنگ انتخاباتی، انتخاب تصویر مناسب، انتخاب فونت و تیتر مناسب و برجسته کردن ویژگی های فرد مورد نظر در مهم هستند. افراگرافیک آمادگی خود را جهت طراحی وچاپ انواع کارت ویزیت ، پوستر تبلیغاتی ،پوستر انتخاباتی، بنر تبلیغاتی ، تراکت رنگی درابعاد مختلف ، بروشور وکاتالوگ وطراحی وچاپ برروی سی دی ودی وی دی را اعلام می دارد :
چاپ پوستر تبلیغاتی انتخابات مجلس
چاپ کارت ویزیت های انتخاباتی
چاپ و رایت سی دی انتخابات
تبلیغات انتخابات مجلس
چاپ بنرهای تبلیغاتی انتخابات با دستگاه ۸ رنگ Outdoot
چاپ رزومه وزندگینامه کاندیهای محترم انتخابات شوارهای شهر وروستا
موثرترین و بروزترین شیوه های تبلیغات انتخاباتی در سراسر کشور
مشاوره تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات با سالها تجربه در این زمینه
چاپ و انتشار برشور،پوستر ،تیزرهای تبلیغاتی و … در سطح کلانشهر ها ، شهرها و روستاها
اجرا و پیاده‌سازی کلیه کارهای تبلیغاتی انتخاباتی با به‌کارگیری افراد مجرب و کارآزموده در این زمینه
ارائه پکیج های تبلیغات انتخاباتی مناسب هر منطقه

 

قابل توجه نامزدهای محترم انتخاباتی سراسر کشور

چاپ اوراق تبلیغاتی و اوراق انتخاباتی
چاپ کارت تبلیغاتی و کارت انتخاباتی
چاپ پوستر تبلیغاتی و پوستر انتخاباتی
در اسرع وقت
با بهترین کیفیت
افراگرافیک مشاور ومجری تخصصی امور چاپ
آدرس: تهران-میدان انقلاب-خ آزادی-خ اسکندری-نبش کلهر-دفتر افرا گرافیک

66912056 66562677 66120698 09122246022

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =