آموزش طراحی, چاپ, طراحی

طراحی پوستر تبلیغاتی چطور انجام می‌شود؟

طراحی پوستر تبلیغاتی

پوسترها از دیرباز یک روش تبلیغاتی فوق‌العاده و خلاقانه برای بسیاری از کسب و کارها بوده‌اند. هر زمان که نیاز دارید یک رویداد خاص را اعلام کنید، مشتریان را از محصولات جدیدی که دارید آگاه سازید یا کسب و کار خود را به روش دیگری تبلیغ کنید، طراحی پوستر تبلیغاتی یکی از راه‌هایی است که پیش روی شما قرار دارد.

اما دقیقاً چه چیزی باعث می‌شود که یک پوستر تبلیغاتی، “خوب” باشد؟ پاسخ در واقع ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. در حالی که خلاقیت و اصالت قطعا در طراحی پوستر مهم هستند، یک فرمول کلی وجود دارد که می‌توانید هنگام طراحی پوستر از آن استفاده کنید. اگر نکات طراحی پوستر که در این مقاله قرار است به آن‌ها بپردازیم را مورد توجه قرار دهید، پوسترهای شما مطمئناً چشم‌نواز خواهند بود و مردم را در مورد کسب و کار یا رویداد آتی هیجان‌زده خواهند کرد.

در طراحی پوستر تبلیغاتی، موقعیت مکانی را در نظر بگیرید

وقتی شروع به طراحی پوستر می‌کنید، باید محصول نهایی را در ذهن داشته باشید. با این حال، «محصول نهایی» فقط به معنای نوع تصاویر یا متن مورد نظر شما در پوستر نیست (اگرچه این‌ها عناصر مهمی هستند). همچنین به مکانی که قصد دارید پوستر تبلیغاتی را در آن آویزان کنید نیز اشاره دارد.

چه پوستر را در ویترین مغازه، روی تابلوی اعلانات در یک کافه یا روی تیر چراغ برق گوشه خیابان آویزان کنید، مهم است که در نظر داشته باشید که پوستر در این محیط چگونه به نظر می‌رسد. آیا آنقدر بزرگ است که مخاطبان شما بتوانند آن را از هر سوی خیابان بخوانند؟ آیا رنگ‌هایی که در طراحی پوستر تبلیغاتی استفاده می‌کنید به اندازه کافی پررنگ هستند که از محیط اطراف تمایز داده شوند؟ آیا مشتری هدف شما حتی پوستر شما را در این نقطه خاص خواهد دید؟

طراحی پوستر تبلیغاتی

برای طراحی پوستر تبلیغاتی خلاقانه از کنتراست کمک بگیرید

استفاده از رنگ هنگام طراحی پوستر اهمیت زیادی دارد. بیشتر پوسترها قرار است از دور دیده شوند (مثلاً از آن طرف خیابان)، و باید به اندازه کافی جالب به نظر برسند تا چشم بیننده را به خود جلب کرده و کاری کنند که فرد برای کسب اطلاعات بیشتر، به آن نزدیک‌تر شود. بنابراین، مهم است که پوستر شما بین سایرین متمایز باشد!

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای متمایز کردن پوستر، استفاده از رنگ‌های متضاد روشن و پررنگ است. از یک رنگ عمیق و غنی برای پس‌زمینه با حروف بزرگ و سفید (یا برعکس) استفاده کنید. با قرار دادن فضای سفید زیادی در اطراف پوستر، توجه را به لوگو یا سایر تصاویر جلب کنید. این تاکتیک‌ها به جلب نظر مخاطبان کمک می‌کنند.

هنگام طراحی پوستر تبلیغاتی این نکته مهم را به یاد داشته باشید که پوستر شما باید با موقعیت مکانی یا محل نصب نیز تضاد داشته باشد. اگر قصد دارید پوستر را روی دیوار آجری آویزان کنید، پس‌زمینه قرمز آجری ممکن است با رنگ دیوار ترکیب شود و کسی نتواند پوستر را ببیند!

برای طراحی پوستر تبلیغاتی از یک تصویر برجسته استفاده کنید

طراحی پوستر خلاقانه علاوه بر پالت رنگی جذاب، باید تصاویری جذاب نیز داشته باشد. این می‌تواند به معنای چیزهای زیادی باشد؛ برای مثال لوگوی شرکت شما، عکس یک مدل، یک تصویر منحصر به فرد و … ، اما بهتر است فقط یک تصویر بر طراحی پوستر غالب باشد.

پوستر تبلیغاتی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، پوسترها برای جلب توجه بیننده از فاصله دور طراحی شده‌اند. اگر پوستر شما بیش از حد شلوغ باشد، حجم تصاویر از حد تحمل چشم بیننده فراتر می‌رود و مخاطبان به سرعت روی خود را برمی‌گردانند. یک تصویر جالب، تنها چیزی است که مخاطبان برای جلب توجه نیاز دارند. هنگامی که در حال انتخاب تصویر مناسب برای طراحی پوستر تبلیغاتی هستید، سعی کنید تا حد امکان تصویری ساده انتخاب کنید. تصاویر نزدیک از افراد یا اشیا یا تصاویر با نقطه کانونی واضح را مد نظر داشته باشید. به‌کارگیری یک تصویر ساده، به شما آزادی بیشتری در استفاده از رنگ و تایپوگرافی می‌دهد و به طور کلی نتیجه نهایی بهتری را به دنبال خواهد داشت.

در طراحی پوستر تبلیغاتی روی خوانایی تمرکز کنید

تصویرسازی برای طراحی پوستر تبلیغاتی خوب، بسیار مهم است. بدون تصاویر جذاب و استفاده صحیح از رنگ، هرگز توجه مخاطبان را جلب نخواهید کرد! با این حال، جلب توجه آن‌ها تنها نیمی از کار است. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که مخاطبان هنگام تماشای پوستر شما، می‌توانند پیام مورد نظر را درک کنند.

خوانایی یکی از مهم‌ترین عناصر طراحی پوستر، تابلو، بروشور و سایر روش‌های بازاریابی است. به هر حال، اگر مخاطبان آنچه را که می‌گویید متوجه نشوند، هرگز آنطور که شما می‌خواهید با شرکتتان تعامل برقرار نخواهند کرد. مطمئن شوید که از فونت‌های واضح و خوانا استفاده کرده و فضای سفید زیادی در اطراف آن تعبیه می‌کنید. این کار باعث می‌شود که پوستر بیش از حد شلوغ نشود و پیام شما به شکلی واضح انتقال یابد. در نهایت، همیشه قانون شماره یک طراحی پوستر را به خاطر بسپارید که می‌گوید املا و نگارش متن و عناوین پوستر را دوبار یا حتی سه بار مورد بررسی قرار دهید. یک اشتباه املایی یا دستوری می‌تواند تأثیر بدی برای کسب و کار شما به دنبال داشته باشد.

نکات مهم در طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر تبلیغاتی خود را به افراد متخصص بسپارید

عناصر ذکرشده در این مقاله که باید در طراحی پوستر تبلیغاتی بگنجانید، تنها تعداد کمی از مواردی هستند که می‌توانید برای طراحی یک پوستر جذاب و چشم‌نواز استفاده کنید. هیچ قانون سفت و سختی وجود ندارد که مجبور به پیروی از آن باشید، تنها کافیست با آزمون و خطا کشف کنید و یاد بگیرید که چگونه این عناصر را به نفع خود به کار ببرید. اگر سازمان شما نیز به یک پوستر تبلیغاتی جذاب و منحصربه‌فرد نیاز دارد، می‌توانید روی افرا گرافیک حساب کنید. با ورود به صفحه چاپ پوستر آفست می‌توانید همین حالا طراحی و چاپ پوستر مورد نظر خود را به تیم مجرب افرا گرافیک بسپارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 16 =