طراحی

طراحی پوستر خلاقانه

طراحی پوستر خلاقانه

طراحی پوستر تبلیغاتی خلاق و جذاب

تفکر کنید و یک ایده ناب برای طراحی پوستر خلاقانه بیابید، تصمیم بگیرید که بر روی چه چیز در پوستر تمرکز می کنید…

همیشه پشت یک پوستر خوب یه ایده خوب پنهان است.

معمولا پوسترهای خلوت و ساده یا به اصطلاح مینیمالیستی خوشم میاد سعی کنید با کمترین المان حرف خودتون رو بزنید ولی یه حرف خوب رو با صدای بلند و اثر گذار بگید طراحی اینطوریه. این قانون طراحی است.

جزئیات در طراحی پوستر مهم است

به جزئیات دقت کنید، اگر تصویر سازی می کنید سعی کنید تصویر شما حتما جزئیات قوی داشته باشه ولی یادمون باشه جزئیات شلوغ کردن کار نیست. مراجع با دقت ذکر شود.

برای تصاویر و ایدتون یک ارجاع خوب پیدا کنید دقت کنید ارجاع تون مستقیم نباشه مثلا اگر قرار برای مستر بین طراحی پوستر انجام دهید لازم نیست عکس مستر بین رو بزارید مثلا از عکس اون عروسکه استفاده کنید. بیننده حتی اگر یادشم رفته باشه ولی با دیدن اون دوباره یادش میاد.

تعادل و توازن در طراحی پوستر

بین عناصر تصویری مثل نوشته و عکس ها توازن برقرار کنید. گاهی میتونید لحن پوستر رو طنز کنید ولی باز از تعادل خارج نشید.

اما بعضی مواقع میتونید قوانین رو بشکنید اساسا همینه که کاره شما رو زیبا و متفاوت می کنه.

تایپوگرافی نکته مهمی در چاپ پوستر

سعی کنید اولا از فونتی استفاده کنید که استاندارد باشه از فونت های خیلی فانتزی حتی برای کارای فانتزی هم استفاده نکنید.

بعضی فونت ها هست که حالت سه بعدی یا به هم ریخته دارن، دقت کنید تاحالا تو کدوم کار باکلاس درست و حسابی از این فونت ها استفاده شده من قول میدم به شما که هیچکدوم.

پس حتی اگه مشتری هم اصرار کرد شما با همین منطق جلو برید، برای فونت های فارسی: نازنین، میترا، یکان، دینار و بعضی از فونت های مثل این ها فونت های خوبی هستند.

هماهنگی در طراحی پوستر

فونت و تصویر پوستر باید در یک راستا باشند اینا مثل ظاهر و صدای یک آدم هستند، وثلا وقتی دارید برای یک جای صنعتی پوستر طراحی میکنید خوب نیست از یک فونت نازک و نرم استفاده کنید چون به فضاش نمیاد.

سعی کنید از نوشته ها جاهایی استفاده کنید که به تصویر اصلی ضربه نزنه پس باید توجه داشته باشید که موقع خلق تصویر هم نمی نگاهی به محل قرارگیری نوشته ها یا تایپ ها داشته باشید.

زمان یک روزه در طراحی پوستر

اگر یک روز تمام برای طراحی پوستر زمان گذاشتید یک روز اون رو رها کنید.

بعد از یک روز تازه یک چیزهای تازه و جالبی کشف میکنید. بارها برای من پیش اومده تا ساعتی از شب برای یه طراحی پوستر وقت گذاشتم ولی وقتی صبح اونو دیدم به دلم نشسته و فهمیدم چه ایراداتی داره این مثل این میمونه که از کنار تشک به کشتی خودمون نگاه کنیم. البته در مورد طراحی های گرافیکی دیگر هم به همین منوال است مثلا در طراحی کاتالوگ ممکن است یک استایل کلی را طراحی کنیم و بعد از یک روز به جزئیات آن پرداخته و آن را کامل کنیم.

مطالعه بیشتر به منظور طراحی پوستر

به نظر من یه طراحی پوستر تبلیغاتی تا چاپ نشه هنوز یه فایل کامپیوتریه حتی اگر خیلی زیبا باشه. حتما حتی برای یک نسخه هم شده پوستر تون رو پلات کنید.

اگر میخواهید پوستر رو چاپ افست کنید حتما از محدودیت ها و تکنیک های چاپ پوستر مطلع بشید، حتما با چاپخانه مشورت کنید نوع کاغذ رو انتخاب کنید.

می توانید برای گرفتن نمونه کارها و اطلاعات بیشتر درباره قیمت طراحی و چاپ با افرا گرافیک تماس بگیرید.

info@afragraphic.ir

021-66912056

021-66120698

09122246022

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + دو =