چاپ

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی چیست ؟

عکاسی صنعتی، حیطه گسترده ای را شامل می شود که در بردارنده شاخه های متعدد از عکاسی است. عکاسی صنعتی حیطه هایی از عکاسی با مقصود تجاری را شامل می گردد تا یک محصول یا کسب وکار یا یک شخص را تبلیغ کند یا یک محصول یا کالا بفروشد.
در واقع هر سبک از عکاسی که در ان عکس‎برداری با قصد بازاریابی و فروش انجام شود در حیطه عکاسی صنعتی ‎جای دارد. عکاسی صنعتی عکاسی از کالاها یا محصولات و حتی اشخاص معروف است تا در ‎ تبلیغاتی مثل مجله ، روزنامه‎، چاپ کاتالوگ‎ و …. از ان عکس ها جهت تبلیغ کالا و خدمات بهره‌گیری شود.
عکس های خوب و با کیفیتی که بر بیلبوردهای تبلیغاتی، کاتالوگ‎های کالاها ، وب‎سایت‎های تجاری و …. ‎می بینید زیرشاخه عکاسی صنعتی هستند. این حیطه از عکاسی در کل جهت افزایش فروش و شناساندن برند مورد نظر به مخاطب استفاده می شوند.
عکاسی صنعت هویت و باطن یک کالا یا خدمات را می گیرد و آن را از راه عکس ‎نشان می دهد. این عکس ها به طرز روشنی کلیه مواردی که یک کسب وکار یا کالا با آن مفهوم می‎ یابند را ‎به نمایش می گذارند.
نخستین مقصود مهم عکاسی صنعتی، تعهد به اتفاقات و نشان دادن ‎نمود حقیقی یک کالا است. به شیوه ای که از طریق نورپردازی و طراحی صحنه در تبلیغ محصول بزرگ نمایی نگردد. یک عکاس ‎متخصص در حیطه صنعتی عکس کالا را به صورتی می‎گیرد تا شاخصه ها و ‎خصوصیت های خوب آن نمایان باشد.

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

در این حیطه از عکاسی، همه گام ‎های ضروری به شیوه ای ظریف و با برنامه‎ریزی انجام می شوند و عکاس تلاش می‎کند تا با بهره‌گیری از علم و دانش خود همه موارد را در کنترل خود در اورد و بازخورد دقیقی داشته باشد. چرا که مقصود از نشان دادن کالا به شیوه ای است که عکس نشانی از حقیقت کالا باشد. اما این سخن به این معنی نیست که ‎ عکس ها بی روح اند بلکه تمایل و نظر مشتری است که شیوه نمایش کالای خود را معلوم می کند.
همان‎طور که پیش‌تر ذکر کردیم عکاسی صنعتی گرفتن عکس جهت بهره‌گیری در مجلات، تبلیغات، منوهای رستوران، بروشورها و در کلی جهت بازاریابی یا فروش یک محصول یا خدمات است.
مقصود اصلی عکاسان صنعتی فروش کالا با تاکید بر خصوصیات ‎ها و برتری ها و کارایی آن است. یک عکاس صنعتی در حیطه کاری خود بسیار متخصص‎ است و کالاهای کسب و کار شما را به طور بسیار نوع اورانه ‎نمایش می دهد تا نظر مخاطبان جلب نماید. او از رنگ‎های زیبایی در بک گراند به کار می گیرد تا ظاهر کالا زیبا دیده شود.

مزیت های بهره‌گیری از عکاسی صنعتی برای کسب و کارها

– افزایش سطح کیفیت عکس برند شما
عکاسی صنعتی سبب دیده شدن کالا و محصولات شما به یک شیوه تخصصی‎ می‎گردد. مخاطب شما ‎قادر است به طور بهتری هویت کار و کالای شما را بشناسد و همین طور یک چهره ‎تخصصی برای شرکت شما به ایجاد کند‎.
– افزایش سطح برتری برند شما
اگر شرکت شما می خواهد یک اتفاق و همایش بزرگ برگزار کند ، شما با استخدام یک عکاس صنعتی قادر می شوید از این اتفاق عکسهای با کیفیتی بگیرید. سازمان ‎ها قادرند این عکس ها را در وب‎سایت‎های رسمی خود، بروشورها و صفحه فیس‎بوک انتشار دهند تا محبوبیت کسب وکار آن‎ها نزد مخاطبان افزایش یابد.
– افزایش سطح آگاهی از برند
‎تصاویر نوع اورانه ‎قادرند بر مخاطبان اثر جاودانی بگذارند و ‎همین طور به بالا بردن فروش یک سازمان کمک کنند.
– افزایش فروش و برگشت سرمایه
عکاسی صنعتی به شیوه خلاقانه و نو برای یک سازمان سبب افزایش فروش کلی و بازگشت سرمایه بیشتر می‎گردد. اگر هدف یک سازمان این است که در عکس کالا توضیحات آن را هم بیاورد، فروش کالا های آن مستقیما افزایش می یابد ‎.

کار یک عکاس صنعتی

– گرفتن عکس از غذا و محصولات غذایی
– گرفتن عکس از محصولات گوناگون در فروشگاه‎های هدیه و لوازم یادگاری
– عکاسی از لوازم ورزشی
– عکاسی از مبلمان
– عکاسی از کارخانه‎های گوناگون و کالاهایشان
– عکاسی از پوشاک و کفش
– عکاسی از فعالیت های هنری، به وجود اوردن کاتالوگ‎های هنری و مواردی از این قبیل
– عکاسی برای وب‎سایت‎ها
کاملا مشهود است که توانایی‎های عکاس صنعتی فقط محدود به این کارها نمی‎گردد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + سیزده =