چاپ

9 روش مهم برای چاپ بهينه

چاپ بهينه

برای اینکه بتوان خدمات بهتری را به مشتری تحویل داد ، نه راه چاپ بهینه برای چاپ بهتر و با دقت تر را در زیر ذکر کرده ایم. با جلوگیری از اتلاف وقت و استفاده از فضاهای بهینه شده ، با به‌کارگیری افرادی که علم و تجربه و مسئولیت پذیری كافی در صنعت چاپ دارند ، می توان بازده یک شرکت را به بالاترین میزان خود رساند.با این مقاله قصد داریم نه راه چاپ بهینه را که حاصل تجربه کار آزمودگان این حرفه است به شما ارائه دهیم. امیدواریم اطلاعات کافی در خصوص صنعت چاپ به کارمندان این حوزه داده باشیم. باید دقت داشت فقط چیزی که لازم است يا برای نخستین بار با تمرکز و توجه به چاپ رساند.

– راه اول : یکی از نه راه چاپ بهینه مطرح کردن این سؤال است که آیا لزومی برای چاپ وجود دارد ؟ یک فرد معمولی در این حوزه سالانه ۴۸۰۰ برگ به چاپ می‌رساند. ابتدایی‌ترین و با سرعت ترین روش برای کم کردن هزینه ها و بهینه‌سازی چاپ جلوگیری از چاپ اوراق و مدارک ای است که لزومی به چاپ آنها نیست.
– راه دوم : اسناد و مدارک را به فایل pdf تبدیل و ذخیره کنید. از ساده‌ترین راه های چاپ بهینه این است که مدارک لازم را اسکن و آنها را به pdf تبدیل کنید. این راه بسیار ساده راه مطلوبی است تا جایگزین چاپ شود. با تبدیل اسناد و مدارک به pdf می توان آنها را از راه ایمیل به اشخاص مورد نظر فرستاد.

 نه راه چاپ بهینه

نه راه چاپ بهینه

– راه سوم : چاپ دو رو است. می توان با استفاده از تنظیمات دستگاه چاپ اوراق خود را با به صورت پشت و رو به چاپ رساند. این راه سبب می شود در تعداد بسیار زیادی از برگه ها صرفه جویی شود. باید دقت داشت که تنظیمات دستگاه به صورت دو رو یا پشت و رو تنظیم باشد و هر شخص از کارکنان که تصمیم داشت بر اینکه یک رو بگیرد اول کسب اجازه کند.
– روش چهارم استفاده از دستگاه هایی که این قابلیت را دارند که دستور پرینت تعدادی برگ همزمان داده شود ، فقط یک ورق را پیش نمایش داده و اگر شما از چاپ آن رضایت داشتید با یک کلیک می توانید سایر اوراق را نیز پرینت کنید. در استفاده از این روش می‌توان مشكلات چاپ را کم کرده و چاپ بهينه می‌گیرد.
– راه پنجم : یکی از ساده‌ترین نه راه چاپ بهینه این است که بخش هایی از کاغذ استفاده نمی شود را برش دهید تا رنگ استفاده شده در پرینتر را کم کنیم و هزینه کمتری را متحمل شدید. این راه با بهره وری بهینه از جوهر و رنگ می شود.
– راه ششم : بهره‌گیری از اوراق سیاه و سفید. کارمندان را به استفاده از پرینت های سیاه و سفید دعوت کنید و سعی کنید اوراق که برای چاپ می فرستند سیاه و سفید باشند که در شرایط استثنا از چاپ رنگی استفاده شود.
– راه هفتم : از پرینتر خود برای چاپ های خصوصی بهره بگیرید. و چاپ‌های که تیراژ آنها بالاست مانند چاپ ست اداری ، چاپ تراکت ، چاپ کارت ویزیت ، چاپ کاتالوگ و … از چاپگرهای بیرون بهره بگیرید ، چراكه دستگاه های آنها پیشرفته‌تر و اوراق مناسب‌تر استفاده می‌کنند و قیمت چاپ آنها به صرفه تر می شود. این کار سبب می‌شود تا هزینه کمتر به وقت کمتری را از دست دهید.
– راه هشتم : برای سخنرانی ها و توضیح دادن متون از شیوه‌هایی مانند پاورپوینت و سایر نرم افزارهای موجود استفاده کنید و اگر الزامی برای چاپ اوراق وجود دارد هر چهار صفحه را در یک ورق چاپ کنید.
– راه نهم : درصد بسیار زیادی از چاپ ها را چاپ ایمیل به خود اختصاص می‌دهد که بیشتر آنها به صورت پرینتر رنگی می‌شوند. این ایمیل ها برای یادآوری پیرامون ایمیل فرستاده شده یا وقتی قصد دارند سند را ذخیره کنند چاپ می‌شوند. پس می‌توان با استفاده از گوشی های به روز موبایل و نرم افزارهای ذخیره کردن که با تقویم همراه این را ذخیره و در اختیار سایر کارکنان قرارداد.

برای استفاده از ۹ روش چاپ بهینه باید کارکنان را در رابطه با استفاده از امکانات آموزش داد با این راه هم صرفه‌جویی و در وقت و هزینه می‌شود هم از چاپ های غیرضروری جلوگیری می گردد. پس باید برای صرفه جویی در وقت و هزینه افراد و کارمندان خود را به نه راه چاپ بهینه مجهز کرده و آموزش‌های لازم در این زمینه را به آنها بدهید. امیدواریم استفاده از نه راه بهینه برای شما مثمر ثمر واقع گردد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =