چاپ

نکاتی فنی درباره ی چاپ سالنامه را اینجا بخوانید

نکاتی فنی درباره ی چاپ سالنامه

کمی از پاییز که سپری می شود ، رفته رفته سازمان ها به فکر تهیه کردن کادوهای تبلیغاتی مخصوص عید و سفارش سالنامه و یا چاپ سررسید می‌افتند. ما در شرکت افراگرافیک در این ایام جوابگوی مخاطبانی هستیم که پیرامون طراحی سررسید یا چاپ سررسید و انواع تقویم رومیزی یاجیبی سوال دارند . بیشتر نگرانی مخاطبان پیرامون هزینه چاپ سررسید و کیفیت آن است اما در این بین خیلی از برندهای دارای اعتبار و سازمان های معروف به فکر طراحی اختصاصی سررسید یا تقویم هم می افتند. مشاوران افراگرافیک با مد نظر قرار دادن همه خواسته ها به هر مخاطب بهترین توصیه را می‌کنند. اگر تا به حال جهت سفارش سررسید دچار دودلی وشک هستید و مطلوب ترین گزینش را تشخیص نمی دهید و نمی دانید چه‌ مواردی را مد نظر قرار دهید ،این مقاله به شما مدد می رساند نکات فنی درباره ی چاپ سالنامه را متوجه شوید و بهترین انتخاب را داشته باشید . پس تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید .معمولا برای ارسال هدیه تبلیغی در جهان چاپ حرف از سالنامه و تقویم در میان است در این نوشته ما هم به این بحث می پردازیم . چون متن حول و حوش نکات طراحی و تبلیغاتی سالنامه و سررسید و تقویم ها زیاد نوشته شده است؛ در سطرهای بعد نکات فنی درباره ی چاپ سالنامه را مد نظر خواهیم داشت .

نکاتی فنی درباره ی چاپ سالنامه

پیش از اغاز کار و جست و جوی همه موارد به این نکته دقت کنید که سالنامه و سررسید ها در دنیای تجارت ها خیلی با اهمیت اند و برای این ادعا سه علت وجود دارد :

– هر فردی لازم دارد تاریخ و اتفاق ها را بداند.
– تعداد خیلی زیادی از اشخاص اگر سالنامه رایگان بگیرند آن را حفظ می کنند.
– سررسید ها یکی از اثر گذار ترین وسایل در توسعه و استوار سازی تجارت ها هستند.

نکاتی فنی درباره ی چاپ سالنامه

نکاتی فنی درباره ی چاپ سالنامه

 

۱. طراحیتان را با تمرکز ، با دقت و مداوم انجام دهید.

خیلی با اهمیت است که جهت طراحی سررسید و تقویم ها در هر قالبی یک طراحی متمرکز انجام دهید . در اصل طراحی مطلوبی از کار بدست می اید اگرکه پیشتر معلوم کرده باشیم چه مقصدی را دنبال می کنیم و کلیه صفحات و عناصر را برای مقصود و قالب اولیه ی طراحی اماده کنیم.
در این حیطه با اندکی چالش رو به رو می شویم اگر که طراحی به دست چند طراح صورت گیرد . در این اوضاع هم الزاما بهره گیری از رنگ ها و عناصر متمرکز و دقیق ضرورت دارد.

2. از تمپلیت ها بهره مند شوید .

همیشه آن چه دیجیتال طراحی کرده اید و یا در فکر خود طراحی کردید ؛ کیفیت زمان چاپ را نخواهد داشت . در اصل در صورتی که تجربه لازم در زمینه ی چاپ ندارید اگر که از تمپلیت های استاندارد بهره مند نشوید انتظار یک کیفیت خوب از طرح خود نداشته باشید.
با بهره گیری از قالب های یکسان و مطلوب قادر خواهید بود اعتبار کیفی کارتان را بالا ببرید و طرح دیجیتالی را بیش از اندازه به چاپ روی کاغذ نزدیک کنید.

۳.کیفیت و رزولیشن مهم است.

اگر در حیطه ی سالنامه های دیواری و پوستری کار می کنید به کیفیت تصاویر به کار برده شده بسیار دقت داشته باشید. اگر که عکس ها رزولیشن های مطلوب نداشته باشند چاپ اخر شما به شکل پیکسلی یا شطرنجی دیده خواهد شد. پس اگر به دنبال طراحی و چاپ سالنامه های موثر هستید الزامی است به این مورد کیفی دقت داشته باشید.

۴. مانیتور خود را کالیبره کنید.

موردی با اهمیت موجود است به این ترتیب که ساختار نمایش رنگ ها در مانیتور RGB است در حالی که بیش تر پرینترها سیستم رنگ خوانی CMYK دارند. این در واقع یعنی که سررسید چاپ شده ی شما اگر که چیدمان رنگ درستی نداشته باشد مطلوب دیده نخواهد شد. شما قادرید با جستجو در اینترنت طریقه و راه های کالیبره کردن مانیتور خود را پیدا کنید.

5. کالای چاپی شما چطور استفاده می شود؟

طراحی شما و به دنبال آن چاپ اخر کار الزامی است هماهنگ با استفاده نهایی که در نظر دارید انجام شود. اگر با در نظر گرفتن این مورد انجام شود هدر رفتن کاغذ بسیار کم می شود و سالنامه، تقویم یا سر رسید شما با هزینه ای مقرون به صرفه به مشتریان عرضه خواهد شد.

سخن پایانی

این کار ظاهرا اسان به نظر می رسد اما بسیار مهم است . هرچه این امر برای شما کم هزینه تر به پایان رسد در انتها کالای بهتری هم به بازار عرضه گردد این همان پیروزی تجارت شماست .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 4 =