آموزش طراحی, چاپ, طراحی

نکات مهم طراحی کاتالوگ و بروشور

طراحی کاتالوگ و بروشور

شما در ملاقات های نخستین خود در هر جمعی که قرار می گیرید سعی می کنید اثر گذاری مثبتی را بر مخاطبتان داشته باشید . با ظاهری زیبا و تمیز در جلسات و مکان ها حضور می یابید . این ظاهر مرتب اثر بسزایی بر دید سایرین نسبت به شما دارد . در جلسات و دیدار های کاری خود غیر از اینکه با ظاهری اراسته حضور می یابید باید کالاهای شرکت خود را هم به همین سبک به مخاطبان یا مشتریان معرفی کنید . شما نمی توانید کالاهای خود را در جلسات کاری بیاورید . مهم ترین بخش رسانه ی تجاری در اینجا کاتالوگ و بروشور هستند . داشتن کاتالوگ وبروشور حرفه ای شاخصه حرفه ای بودن شما در حیطه فعالیتتان است .
زیبایی و طراحی بر اساس معیارهای استاندارد برای هرکدام از دو رسانه ی تجاری بسیار مهم و با ارزش است . اگر می خواهید نکات مهم طراحی کاتالوگ و بروشور را بدانید این مقاله را مطالعه کنید .

نکات اصلی طراحی کاتالوگ و بروشور

طراحی کاتالوگ مثل هر شیوه بازاریابی دیگر نیاز به خلاقیت ، ابتکار و سلیقه دارد. هم جواره ابتکار و هنر استاندارد ها و اصول نخستین باید مد نظر قرار داده شوند تا بازده و نتیجه دلخواه را بگیرید . از نکات مهم طراحی کاتالوگ و بروشور می توان به موارد زیر اشاره کرد :
– سادگی از مهمترین نکات طراحی کاتالوگ و بروشور است . پیچیدگی سبب می گردد دید و چشم انسان خسته شود وازار بببیند و چون چشم اثر مستقیمی بر ذهن انسان دارد با خسته شدن ان تفکری منفی در مورد جسم یا شی مورد نظر در ذهن انسان پدید می اید . تلاش کنید طرحتان ساده باشد .

طراحی کاتالوگ wox network
– بهره گیری از فونت خوب و هماهنگ و حداکثر سه نوع فونت در یک طرح بسیار مناسب است . اگر قصد دارید از فونت های گونا گون استفاده کنید . باید فونت ها با هم هماهنگ باشند و نظم وترتیب در طرح رعایت گردد . سایز فونت باید طبق استاندارد ها انتخاب شود .
– چون کاتالوگ و بروشور جهت معرفی کالاها و خدمات تولید می شوند باید زیبا و شکیل باشند. طراحی شما باید طوری باشد که در چند بروشور وکاتالوگ مخاطب جذب بروشور و کاتالوگ شما گردد و به مطالعه ان بپردازد .
– اثرگذاری رنگ در جذابیت همیشه ثابت شده است ، جهان فاقد رنگ قابل را نمی توان تصور نمود. سعی کنید رنگ های جذاب و شاد بهره بگیرید . هارمونی رنگ ها را حفظ کنید . با در نظر داشتن روحیات، شرایط سنی ، فرهنگ مخاطبانتان رنگ مورد نظر را برگزینید .
– بهره گیری درست از عکس ها از نکات مهم طراحی کاتالوگ و بروشور است که باید به ان توجه نمود . سعی کنید کمتر از مطالب و بیشتر از عکس ها استفاده کنید . چرا که مخاطب بروشور یک برند تجاری را معمولا در حین انتظار در مکان هایی مانند مطب پزشک، سالن های زیبایی و … می بیند و در این فضاها فرصت و شرایط لازم برای خواندن وجود ندارد . پس باید عنوان را با عکس ها به مخاطب در کمترین زمان نشان داد .
– ارم برند خود را حتما در بروشور و کاتالوگ بگذارید چرا که لوگو مشخصه برند و تجارت شما می باشد.
مطالب و خدماتی که قصد دارید در بروشور و کاتالوگ بگذارید را براساس مهم بودن آنها اولویت بندی کنید . اول مطالب مهم تر و سپس مطالبی که از اهمیت کمتری دارند را قرار دهید .
– ابتکار و خلاقیت در طراحی بسیار مهم است . با خلاقیت می توان بهترین طرحی را بدست اورد .
– بیشترین حجم مطلب را با کمترین متن قرار دهید . هر چقدر طراحیتان ساده تر باشد و فضای خالی برای استراحت چشم بیننده داشته باشد ، اثر ان بر مخاطب بیشتر است .

– مطالب را دسته بندی کرده و با نشانه گزاری دسته بندی و سطح بندی را اعمال کنید . متن ها باید دارای انسجام و نظم باشند تا تاثیر مطلوبی در طرح نهایی داشته باشند .

– سایز استاندارد برای طراحی خود داشته باشید .

– جنس و کیفیت از نکات مهم طراحی کاتالوگ و بروشور هستند که باید بسیار مد نظر قرار داده شوند . اوراق چاپ کاتالوگ و بروشور بر ذهن مخاطب اثر مثبت دارند . در نتیجه از هزینه کردن برای کاتالوگ با کیفیت چاپ بسیار مهم است .

طراحی کاتالوگ و بروشور خود را به طراحان ما در شرکت افراگرافیک بسپارید ، این تیم با تجربه کافی و رعایت نکات مهم طراحی کاتالوگ و بروشور بهترین خدمات را به شما عرضه می کند. برای اطلاع از قیمت طراحی کاتالوگ و کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =