آموزش طراحی, چاپ, طراحی

نکات مهم در طراحی بروشور

نکات مهم در طراحی بورشور

یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی، که نقش بسیار پر اهمیت و موثری در توسعه برند و افزایش فروش محصولات دارد بروشور است. در بروشور با ارائه توضیحات کامل در خصوص یک محصول، کاربرد کالا، خدمات ویژه و یا بازدید از مکانی خاص توضیح داده می شود. در بورشورها اطلاعات مفید و کاربردی و به طور خلاصه که برای بیننده جذاب باشد با اصول هدفمند ارائه شده است.  در اصول طراحی بروشور باید به نکات مهم توجه کنیم از جمله فونت مناسب، استفاده از تصاویر، محتوای مورد نیاز مخاطب و … در ادامه به بررسی نکات مهم در طراحی بروشور می پردازیم.

نکات مهم در طراحی بروشور تبلیغاتی

از توانایی‌های بروشور آن است که یک ابزار خوب و با ارزش در جهت گسترش کسب و کار شماست. وقتی برای بار اول جمعی را می‌بینید و یا یک باره در گفت و گویی شرکت می‌کنید، به صورت گفتاری برای آن اشخاص کسب و کار خود را شرح می‌دهید. ولی وقتی در آن جمع و فضا حضور ندارید ابزاری وجود دارد که کسب و کار شما را به دیگران معرفی می‌کند. ابزاری مانند بروشور که حاوی شرح مختصری از خدمات و کالا‌های تولید شده توسط یک شرکت است.

طراحی و چاپ بروشور مخصوص با رعايت نکات مهم طراحی بروشور برای شرکت های تجاری بسیار مؤثر واقع شده و برند تجاری شرکت مورد نظر را اعتبار بخشیده و طوری که شایسته آن شرکت باشد به مخاطبان عرضه می‌کند.

توجه به جلد بورشور

از نکات مهم طراحی بروشور توجه به جلد آن است. چرا که اولین عنصری که در دید مخاطب قرار می‌گیرد و مخاطب را به خود جلب می‌کند؛ نحوه طراحی جلد ظاهر بروشور است. پس زمانی خیلی محدود وجود دارد تا بتوان مخاطب و مشتری را به پیگیری و خواندن سایر صفحات بروشور علاقه‌مند ساخت. اگر بروشور شما مخاطب را در دید اول جلب نكند شانس کمی وجود دارد تا مخاطب بروشور شما را تا انتها مطالعه کند. برای جلب توجه و دیدن مخاطب و مشتری از ترکیب و طراحی دیداری و ترسیمی در کنار یک موضوع مؤثر استفاده کنید. طراحی باید به گونه‌ای باشد که مخاطب بداند خواندن برگه دیگر ثمربخش خواهد بود و پاسخ سؤالات وی را خواهد داد.

طراحی بروشوراستفاده از تصاویر و مطالب مورد نیاز مشتری

از با اهمیت ترین نکات کلیدی طراحی بروشور قرار دادن متن و مطالب بر اساس نیاز مشتری است. باید دقت داشت که محتوای بروشور بر اساس نیاز و خواسته مشتری تنظیم شود و با بهره‌گیری از تصاویر راحت تر و بهتر هدف بروشور را منتقل کنید.  توجه داشته باشید باید از تصاویر با کیفیت بالا و ترجیحا اختصاصی استفاده کنید.

دعوت به اقدام

یکی دیگر از اصول طراحی بورشور دعوت به اقدام است. بعد از ارائه بروشور فروش با اهمیت ترین مسئله است ، پس باید بروشوری طوری تنظیم شود که با کسب و کار شما همخوانی و پیوند داشته باشد.

اطلاعات تماس در آخرین صفحه بروشور قرار دهید. برای افزایش نرخ پاسخ، مشوقی مانند کد تبلیغاتی یا کالای رایگان ارائه دهید. برخی از جملاتی که میتواند خواننده را به اقدام دعوت کند.

  • برای رزرو مشاوره رایگان تماس بگیرید
  • برای بارگیری برنامه ، یک کد QR را اسکن کنید
  • برای شانس پیروزی وارد شوید
  • برای فروش آینده به فروشگاه خود مراجعه کنید

هارمونی رنگ‌ها و اندازه قلم و فونت

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی بروشور دقت به سایز قلم و رنگ طراحی است که باید با کسب و کار و سازمان شما مطابقت داشته باشد و این گونه نباشد، که صرفاً جهت کم کردن هزینه‌ها بروشور غیر حرفه‌ای و بدون زیبایی طراحی کنید. از چند فونت برای طراحی بورشور استفاده کنید، این تعداد می تواند به حداکثر ۲ یا ۳ فونت برسد. اگر هزینه‌ای را برای کسب و کار خود و گسترش آن انجام دادید در آینده نه چندان دور نتیجه آن را می‌بینید و آن هزینه به صورت سود به شما بازگشت داده خواهد شد.

قرار گرفتن لوگو و برند در جایگاه

ازموارد مهمی که باید در اصول طراحی بورشور رعایت شود. استفاده از لوگو و برند است. اما محل قرارگیری لوگو در طراحی بورشور میتواند متفاوت باشد. هنگام طراحی بورشور میتوان چایگاه مناسبی برای لوگو در نظر بگیرید که در عین مهم بودن از تکرار بی جهت آن جلوگیری کنید. برای مثال اگر قصد طراحی بورشور 3لتی را دارید تنها قرار دادن لوگو بر روی بورشور و صفحع اخر کافی است.

برندسازی و معرفی خدمات سازمان

در زمینه برند سازی سازمان ها و خدمات ان ها ، بروشور در واقع نماینده فروش است ، به همین علت باید مثل نیرویی ماهر و زبده در این زمینه اقدام به معرفی برند و خدمات سازمان شما کند ومخاطب را برای خرید و بهره‌گیری از خدمات شما راغب سازد.

گیرایی مطالب ارائه شده

بروشور مثل یک راهنما برای کالاست و باید باعث جلب توجه مشتری در مورد مطالب ارائه شده در آن شود. امروز مخاطبان بسیار کم طاقت شده‌اند و انتظار دارند سریع مطالب به آن‌ها ارائه شود. طراحی بروشور برای ارائه الگوی راهبردی برای خدمات ارائه شده بسیار کاربردی و مفید است.

تکنیک های چاپی

با استفاده از تکنیکهای چاپی میتوانید جذابیت بورشور خود را بیشتر کنید برای مثال میتوانید از تکنیک‌های طلاکوب و نقره کوب؛ چاپ رنگ‌های اسپات؛ انواع روکش‌های برجسته،براق و… ؛ کاغذهای خاص و موارد دیگر استفاده کنید.

هزینه طراحی بورشور

هزینه طراحی بروشور با توجه به نوع نشر، طراحی‌ها و هنر‌های تجسمی، تصاویر، مخارج پژوهش، ویراستاری و… قابل تغییر است. انتخاب هر کدام از خدمات فوق سلیقه‌ای است و به درخواست مخاطبان ارائه می‌گردد.

نتیجه گیری

همان طور که در مطالب بالا نکات مهم در طراحی بورشور گفتیم. در اصول طراحی بورشور باید نیاز مشتری را در نظر بگیریم. مطالب ارائه شده در ان باید به گونه ای باشد که بتواند نظر مشتری را جلب کند. بورشور نماینده فروش شما ست باید بتواند مشتری را وادار به عکسالعمل کند.

شرکت افرا گرافیک دارای تیم با تجربه در زمینه طراحی بروشور با رعایت نکات کلیدی طراحی بروشور بهترین بروشور را برای کسب و کار شما ارائه می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − سه =