چاپ

اهداف تبلیغات چاپی چیست؟

هدف از تبلیغات چاپی چیست؟

یکی از حیطه های کاری گرافیست ها، طراحی و چیدن قالب هایی جهت تبلیغات چاپی است. طرح معرفی و بازاریابی برای کالاها و سرویس سازمان ها، از راه های گوناگون انجام می شود یکی از این راه ها، چاپ و تکثیر آگهی ها است. هدف از تبلیغات چاپی چه برای بازاریابی انتشار یافته باشند و چه برای معرفی و مطلع کردن ، در بردارنده دو حیطه هستند: تبلیغات چاپ شده در مطبوعات، تبلیغات چاپ شده غیر مطبوعاتی. در این مقاله قصد داریم در مورد هدف از تبلیغات چاپی صحبت کنیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تبلیغات چاپی مطبوعاتی

به آن مجموعه از تبلیغات که جهت چاپ در روزنامه ها، مجلات، فصلنامه ها، و … طراحی می شوند، تبلیغات چاپی مطبوعاتی می گویند.

تبلیغات چاپی غیر مطبوعاتی

تبلیغات چاپی غیر مطبوعاتی شامل چاپ کاتالوگ، چاپ بروشور،چاپ پوستر، چاپ جعبه و ست اداری و … می باشد.

هدف تبلیغات چاپی پیست؟

طراحی تبلیغات چاپی، کلیات واضح و روشنی دارد که در صورتی که رعایت نشوند نمی‌توانیم انتظار فروش خوبی را داشته باشیم. آگهی چاپی خود مقاصد مختلفی دارد مثل معرفی کالا، معرفی سازمان، یا فروش مستقیم کالا.

تبلیغات چاپی بنیادی ترین روش تبلیغات

تبلیغات چاپی یکی از بنیادی‌ترین، با اهمیت‌ترین و همین طور متداول‌ترین سبک تبلیغات است که برای نائل شدن به هدف یک شرکت و یا سازمان، یکی از موارد خوب به حساب می‌اید. در اصل همه بازاریابی‌ها و برند‌سازی‌ها باید در قالب یک تبلیغات انجام شود که اثر بخش و مفید باشد و شرکت و سازمان را به مقصودی که مد نظر دارند برساند. خوب است بدانید که در حال حاضر تبلیغات به یکی از شاخص‌های با اهمیت مبدل شده است، به طوری که جهت معرفی هر نوع کالا از سازمان مورد نظر یک نمونه راهبرد تبلیغاتی نیاز داریم

تبلیغات شیوه‌ای جهت دیده شدن، برندسازی، معرفی و بالابردن فروش کالا‌های سازمان مورد نظر است، اما با ارتقای جوامع انسانی، هر روزه شیوه‌های تازه و گوناگونی از تبلیغات روی کار امده است که در این بین تبلیغات چاپی بسیار مورد استقبال بوده‌اند، تبلیغاتی که هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ فیدبک، مرتبه بالایی را نسبت به سایر رسانه‌های چاپی به خود اختصاص داده‌اند.

فواید تبلیغات چاپی چیست؟

فواید و اهداف تبلیغات چاپی چیست؟

انتخاب روش تبلیغات متناسب با اهداف تبلیغات چاپی برای کسب و کار

با ارتقای دانش و فناوری، شیوه‌های مختلف تبلیغات چاپی به میان آمده است که با استقبال بسیاری از اشخاص روبرو شده است و در اصل از آن در امور گوناگونی می‌توان استفاده کرد. با بودن این شیوه‌های گوناگون و استفاده برای هر تجارت باید یک گزینش صحیح داشت. شما قادر هستید فقط با گزینش یک شیوه صحیح کالا‌های خود را به طور صحیح تبلیغ کنید و درصد مشتریان خود را افزایش دهید.

برای مثال کارفرمایی را مد نظر قرار دهید که برای‌شناساندن کالا‌های شرکت خود با دیگران، اقدام به چاپ کاتالوگ می‌کند. در اصل کاتالوگ مجموعه‌ای جمع اوری شده از کالا هاست است که برای تولیدکننده و استفاد‌کننده لازم است و در اصل رابط میان این دو است. چاپ کاتالوگ برای این کارفرما مطلوب‌ترین انتخاب است، برای اینکه قادر است یک به یک عکس کالا‌های خود را در کاتالوگ بیاورد و برای هر یک، خصلت‌ها و ویژگی‌هایی را ارائه دهد که برای مخاطبان کار بردی است.

زمانی که مشتری برای خرید کالا به شرکت شما می‌آید در ارتباط با سبک و خصوصیات کالای شما هیچ اطلاعاتی ندارد. به همین خاطر یا شما یا کاتالوگ باید این داده‌ها را به وی انتقال دهد تا او قادر باشد مطلوب‌ترین تصمیم را اتخاذ کند. داده‌هایی که در کاتالوگ موجود است، تنها برای مشتری کار بردی است و اهمیتی ندارد که معنی خاصی برای مشتری داشته باشد. همین اندازه که قادر باشد همه مواردی که جهت یک گزینش اهمیت دارد را به مشتری ارائه دهد، اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین خاطر کارفرما با چاپ کاتالوگ قادر می‌شود به مقاصد خودش که فروش کالا‌هایش است دست یابد. تبلیغات چاپی هم در اصل این هدف را دنبال می‌کند و در بین رسانه‌هایی که داریم، نقش اثر‌گذاری را بازی می‌کند.

فواید تبلیغات چاپی در قیاس با سایر رسانه ها

در حال حاضر تبلیغات چاپی به نام یک وسیله توانا، خوب و پر طرفدار قادر بوده یکی از شیوه های اثر گذار در جهان بازاریابی و تبلیغات شناسایی شود. خوب است بدانید یکی از مزایای تبلیغات چاپی نسبت به سایر تبلیغات، جاویدانی و پایداری آن است، به این خاطر که یک تبلیغ تلویزیونی امکان دارد در یک زمان معلوم پخش شود و همزمان با تمام شدن قرارداد، پخش آن هم تمام می شود، در صورتی که تبلیغات چاپی پایداری زیادی دارد و وقت زیادی نزد مشتری می ماند، به این علت سرمایه گذاری برای امور چاپی آن هم در تیتراژهای بالا، پایداری و دوام بیشتری خواهد داشت و می تواند در حیطه تبلیغات موفق عمل کند.

با توجه به گسترش فضای دیجیتال آیا تبلیغات چاپی هنوز هم موثر است

در دنیای امروز با توجه به راه های ارزان تر و با مخاطب تر بازاریابی های دیجیتال تبلیغات چاپی هنوز هم یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین راه های تبلیغات است.

تبلیغات چاپی چه مزایا و معایبی دارد

مزایای تبلیغات چاپی

امکان دسترسی راحت، محصول تبلیغات چاپی را می توان به راحتی جابجا کرد، امکان گزینش مشتری برای خرید محصول یا ارائه خدمات، راهی آسان برای مقایسه محصول با محصولات دیگر، زمان کوتاه برای جذب مشتری، برقراری ارتباط مشتری با صاحب خدمات، دوام و ماندگاری بیشتر

عیوب تبلیغات چاپی

یکی از بزرگترین عیوب تبلیغات چاپی استفاده از کاغذ است.  به دلیل آسیب رساندن به محیط زیست استفاده از تبلیغات چاپی کاهش چشمگیری داشته است.

نتیجه گیری

با توجه به تمامی نکاتی که در این مقاله گفتیم با رشد تبلیغات دیجیتال و مدرن همچنان تاثیر بسزای در بازاریابی و تبلیغات دارد

هدف از تبلیغات چاپی بازاریابی‌، برند‌سازی‌، معرفی و بالابردن فروش کالا‌های سازمان مورد نظر است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 9 =