چاپ

چاپ روی نایلون چیست و چطور انجام می شود؟

چاپ نایلون

چاپ نایلون و چاپ نایلکس

کانون تبلیغاتی افرا گرافیک در نظر دارد تا با طراحی خلاقانه نایلون و چاپ اختصاصی نایلون با بهترین کیفیت شما را در عرضه هر چه بهتر محصولات و خدمات یاری رساند. طراحی و چاپ نایلون و چاپ نایلکس در طرح ها و رنگ های مختلف مطابق با سلیقه ی خود را تنها از افرا گرافیک بخواهید. چاپ روی نایلون تبلیغاتی هزینه نیست بلکه بازگشت سرمایه است با افراگرافیک شاهد آن باشید.

استفاده از کیسه های پلی اتیلن در چاپ نایلون

استفاده از کیسه های پلی اتیلن به عنوان یک محصول فوق العاده رایج و به صرفه جهت بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار می گیرد از جمله موارد مصرفی آن استفاده در مصارف صنعتی ، تجاری ، مواد غذایی و …می باشد. که در این صورت هم کیفیت محصول به خوبی حفظ خواهد شد و هم از نگاه خریدار محصول دارای جذابیت خاصی خواهد بود.

انواع چاپ نایلون

انواع چاپ نایلون را می توان در موارد زیر جای داد:

چاپ افست

چاپ افست در بین دیگر چاپ ها از جمله چاپ های مورد توجه مشتریان می باشد و از جمله علت های آن می توان به موارد ذیل اشاره نمود . کیفیت بسیار بسیار بالا آن و دیگری تیراژ پایین این نوع چاپ .البته شایان ذکر است که در چاپ اسکرین شما مشتری گرامی می توانید تیراژی کمتر و قیمتی مناسب تر از چاپ افست را سفارش دهید اما نمی توان کیفیت را در چاپ افست نادیده گرفت. به علت عدم برجستگی و یا فرورفتگی در چاپ افست به آن چاپ مسطح نیز می گویند.

چاپ نایلون و ساک دستی

چاپ هلیوگراور

یکی از انواع چاپ در چاپ نایلون می باشد که نام دیگر این چاپ روتوگراور می باشد و کیفیت آن بسیار بسیار به چاپ افست نزدیک می باشد.و همچنین مواد آماده سازی چاپ BOPP نیز گرانتر از دیگر چاپ ها می باشد اما برای چاپ هایی با کیفیت عالی و ایده آل و به شکل رول بهترین انتخاب می باشد.از این نوع چاپ می توان در تیراژ میلیونی استفاده کرد و علت آن نیز استفاده از سیلندر در فرآیند چاپ می باشد در صورتی که برای فرآیند چاپ در روش افست برای تیراژ بالا می بایست مجددا” زینک تهیه شود.

چاپ فلسکو

در این روش چاپ با استفاده از کلیشه های فتوپلیمر و یا لاستیکی که قابل انعطاف هستند استفاده می شود به همین جهت آنها را فلسکو می نامند.از جمله ویژگی های منحصر به فرد این نوع چاپ می توان به سرعت بالای چاپ به شکل رول بر روی مواد متنوعی همچون نایلون ، متالایز در تیراژهای بالا و هزینه کم آن می باشد. چاپ فلسکو در واقع چاپ برجسته می باشد که در آن کلیشه لاستیکی مستقیما” با جنس مورد نظر در تماس است.

چاپ سیلک اسکرین

از جمله روش های چاپی در چاپ نایلون می باشد که بسیار بسیار کاربرد دارد. در واقع کمتر چاپی همانند چاپ سیلک اسکرین هم به صورت دستی و هم به صورت ماشینی امکان چاپ دارد.به علت تنوع بسیار زیاد استفاده از مرکب های مختلف می توان از این چاپ بر روی هر شی ای استفاده نمود. استفاده از تکنیک بسیار ساده آن سبب شده تا بر روی سطوح صاف و گرد و بی نظم چاپ شود. در واقع تمام اشیایی که اطراف ما دیده می شود امکان چاپ بر روی آنها توسط چاپ سیلک اسکرین وجود دارد.علاوه بر مواردی که ذکر شد این نوع چاپ ممکن است در مواردی چاپ مناسبی نباشد.

مراحل چاپ با این روش عبارتند از :

1) طراحی طرح مورد نظر

2) پرینت سیاه و سفید از روی طرح بر اساس ابعاد مورد نظر

3) برگه پرینت شده را روی با روغن پارافین آغشته کرده تا طرح مورد نظر شفاف تر به نظر آید.

4) روی توری دستگاه سیلک محلول مورد نظر دستگاه ریخته شود و پس از خشک شدن آن طرح پرینت شده را به توری می چسبانیم

5) میز نور را روشن کرده و منتظر می مانیم تا طرح با نور بر روی توری منعکس شود .

6) پس از انعکاس طرح بر روی توری آن را شستشو داده و منتظر می مانیم تا خشک شود مراحل فوق را کلیشه یا شابلون می نامند.

7) شابلون را در زیر دستگاه قرار داده .

8) رنگ را روی توری ریخته و با کاردک آن را روی توری قرار می دهیم.

9) پس از رنگ ریزی کار را در دستگاه براشته پهن می کنیم تا خشک شود ، برای چاپ نایلون عمدتا” از طناب جهت خشک کردن کار استفاده می کنیم .از چاپ سیلک بیشتر برای چاپ نایلون ، نایلون های دسته دار و چاپ لباس و … استفاده می کنند.

چاپ تامپو

در این روش از کلیشه های گود جهت چاپ استفاده می شود و به همین جهت در چاپ های گود مورد استفاده قرار می گیرد.یکی از ویژگی های عمده در این روش استفاده از اشیاء مختلف با شکل های هندسی مختلف و جنس های مختلف می باشد که در این روش امکان چاپ ر روی تمام سطوح مختلف را دارا می باشد.در این روش می توان به راحتی بر روی سطوح صاف ، گرد ، محدب و منحنی و حتی کروی عمل چاپ را انجام می دهد.واسطی که در عمل چاپ است واسطی از جنس پلاستیک ، سیلیکون می باشد که به آن تامپون می گویند.این روش چاپ بسیار شبیه به مهر های پلاستیکی می باشد با این تفاوت که رد مهر های پلاستیکی حروف برجسته وجود دارد ولی در این روش حروف برجسته وجود ندارد و نقش را به شیوه ای دیگر بر روی سطح چاپ می کند.

سخن پایانی

چاپ نایلون در ابعاد مختلف مطابق با نیاز شما از 1-8 رنگ چاپ می شودو چاپ نایلون برای حبوبات و مواد غذایی از ابعاد10-100 سانتیمتر چاپ می شود.چاپ نایلون از 1-8 رنگ چاپ می شود که چاپ نایلون شیری می باید از 200 کیلو سفارش داده شود. در چاپ نایلون از رنگهای ذیل استفاد کنید چاپ نایلون شیری که می توان هر رنگ اصلی را در آن چاپ کرد . چاپ نایلون سبز که می توان رنگ سفید مشکی زرد قرمز نقره ای یا طلایی را در آن چاپ کرد. چاپ نایلون قرمز که می توان رنگ های زرد مشکی طلایی نقره ای یا سفید را چاپ کرد. چاپ نایلون با کیفیت ممتاز را از افرا گرافیک بخواهید.
برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر با شماره تماس : 66912056 – 09122246022 تماس حاصل فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =