چاپ

11 نکته کاتالوگ و تضمین فروش

موارد مهم کاتالوگ

یکی از قدرتمند ترین وسایل تبلیغاتی جهت معرفی و بدست اوردن اگاهی در خصوص کالا ها و خدمات کاتالوگ است که قسمت با اهمیتی از طرح های تبلیغاتی زیادی از سازمان ها را شامل شده است.
در اینجا چند مورد برای اغاز طراحی کاتالوگ ارائه می کردد که می توانید از این نکات برای بالا بردن فروش و جلب توجه مخاطب بهره مند شوید .در این مقاله قصد داریم 11 نکته کاتالوگ و تضمین فروش را بیاوریم .

1- پیش از اغاز، مقصود خود را شناسایی کنید. قصد شما از چاپ کاتالوگ چیست؟آیا معنی تجارت شما با مقاصد کاتالوگ هماهنگ است و برتری های رقابتی را ضمانت می نماید؟ مقاصد کاتالوگ را به روشنی شرح دهید و مشتریان خود را معین نمایید.
2- با تمرکز برنامه ریزی کنید.
کلیه طراحی های مطلوب با برنامه ریزی اغاز می شوند. برنامه ریزی کنید و از این مرحله هیچ وقت رد نشوید.
3- درون مایه های و خود را گرد آوری کنید.
مطمئم شوید که پیش از شروع مرحله طراحی، کلیه داده های لازم را گرد اوری کرده اید . لیستی از کالاها و خصوصیات های کلی و سایر محتواها را تهیه کنید.

11نکته کاتالوگ و تضمین فروش

11نکته کاتالوگ و تضمین فروش

4- رنگ ها را هماهنگ با اسم تجاری برگزینید.
رنگ اسم تجاری، الزامی است با طراحی کاتالوگ، هماهنگ باشد. این تناسب در طراحی خیلی مهم است.
5- طراحی جلد و صفحات
جلد کاتالوگ یکی از مهمترین عواملی است که دید مخاطب را به سمت خود می کشاند . طراحی مبتکرانه جهت جلد کاتالوگ قادر است درصد کامروایی و جذب مشتری را بالا ببرد و سبب توجه مشتری به برگه های داخلی گردد.زمانی که طراحی صفحات را انجام می دهید ، گردش چشم را مد نظر قرار دهید و برابری و موازنه در صفحه به وجود اورید و از زمینه های شلوغ پرهیز کنید .اگرقصد دارید طرح هایتان را برجسته کنید، تلاش کنید یکی از عکس های خود را بر روی صفحه منتصر کنید و تصاویر کوچکتر را پیرامون آن جای دهید. این یک راه بسیار اسان است.
6- طراحی با توجه به مخاطبان
طراحی کاتالوگ را با دقت به اگاهی که از مشتریان خود اعمال کنید. اگر قصد شما مشتریان جوان هستند الزامی است آن را به شکل بسیار زیادی متمایز از اشخاص پیر طراحی کنید.
7- بهره گیری از عکس های جذاب و با کیفیت
عکس کالاها و خدمات شما نقطه میانی کاتالوگ شما هستند . عکس هایی که بسیار مهم اند و شایستگی زیادی دارند را بزرگتر از سایر عکس ها بگذارید چرا که آنها بیشتر سبب جلب نظر نسبت به عکس کوچک می شوند . یک عکس مطلوب مخاطبان را تشویق می کند که داده ها را مطالعه نمایند.اصلی ترین کالاها را در نخستین صفحات جای دهید، چرا که با اهمیت ترین اوراق در کاتالوگ ها هستند.به خاطر داشته باشید که الزامی است کالاها اصلی ترین طرح صفحات کاتالوگ شما باشد.
8- حفظ یکنواختی در صفحات داخلی
طراحی کلیه صفحات کاتالوگ، ضروری است یک الگوی منحصربه فرد را داشته باشند این نکته در طراحی بسیار برجسته و با اهمیت است.
9- انتخاب نوع مناسب کاغذ
الزامی است به استحکام و کیفیت کاغذ دقت نمایید. کاتالوگ بسیار دست به دست می شود، پس باید محکم و قابل انعطاف باشد، تا قادر باشد عمر مفید خود را طی کند. نوع کاغذ در کامیابی کاتالوگ شما موثر است . یک کاتالوگ با کاغذ ضعیف اثر بدی بر مخاطب دارد اما کیفیت مطلوب کاغذ مشوق ببننده برای مطالعه و خرید است .
10- اندازه و تعداد صفحات کاتالوگ
یکی از المان های با اهمیت در طراحی کاتالوگ، گزینش سایز صحیح است . اگر که عکس ها و داده های بسیاری جهت طراحی کاتالوگ ندارید سایز های کم تر را به کار برید.تعداد برگه ها را صحیح برگزینید . کاتالوگ شما الزامی است به حد لازم بلند باشد تا قادر باشد کلیه داده ای لازم را به مخاطبان انتقال دهید ، اما به حد لازم کوتاه باشد تا خواننده احساس خستگی نکند . به این مورد دقت داشته باشید که در هر دو وضع ضروری است کلیه دادها و کالاهای با اهمیت را شامل شود.
11- محتوای خود را سازماندهی کنید.
ضروری است برنامه ریزی کنید که چه متنی در چه برگه ای به نمایش در اید . به این مورد دقت کنید که باید کالاهای شبیه بهم نزدیک بهم قرار گیرند .
اگر که می خواهید به طراحی و چاپ انجام دهید ، متخصصان شرکت افرا گرافیک در خدمتند تا نیاز شما را به بهترین شکل برآورده کنند تنها کافیست به سادگی با مشاوران تماس بگیرید و با آنها در مورد هدفی که دارید صحبت کنید. انها پیشنهاد های بسیار خوبی به شما خواهد داد .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =