بلاگ

جعبه بسته بندی محصولات چه تأثیری در فروش دارد؟

تأثیر جعبه و بسته بندی در فروش

اگر می‌خواهید فروش بالایی داشته باشید و مشتریان فراوانی برای تهیه محصولتان به شما مراجعه کنند، باید در کنار تمامی روش‌های بازاریابی سعی کنید تا از بسته‌بندی مناسبی برای محصولاتتان استفاده کنید؛ زیرا باعث ایجاد مثبت در مشتریان و جذب آن‌ها می‌شود. این موضوع در مورد فروشگاه‌های اینترنتی نیز برقرار است و تنها مختص به فروش حضوری نمی‌شود. هنگامی که مشتری فروشگاه اینترنتی پس از خرید، با جعبه بسته‌بندی جذابی روبه‌رو گردد، احساس خوبی پیدا خواهد کرد و متوجه اهمیت خودش برای مدیران مجموعه مورد نظر نیز می‌شود؛ بنابراین تأثیر جعبه و بسته بندی در فروش بسیار زیاد است و باید به آن اهمیت زیادی بدهید؛ اما «ویژگی یک بسته‌بندی محصول موفق چیست؟» و «دیگر اثرات این موضوع روی مشتری چیست؟».

در این مطلب ابتدا به طور کامل، دلایل اهمیت بسته‌بندی محصولات را برای شما بیان می‌کنیم و سپس در ادامه به دو سوال مطرح‌شده پاسخ می‌دهیم تا به آگاهی کاملی در این زمینه برسید.

 

اهمیت بسته بندی محصولات

بسته‌بندی محصولات یک ابزار بازاریابی و تبلیغات کم‌هزینه است که می‌تواند، باعث شود تا فروش شما چند برابر شود. اگر چاپ جعبه و بسته بندی به صورت اصولی آماده شده باشد، هر کسی که آن را ببیند، مسحورش می‌شود و بی‌اختیار دوست دارد، آن محصول را بخرد. همچنین یک طراحی جعبه زیبا، جذاب و کاربرپسند، می‌تواند در برندینگ بهتر نیز به شما کمک زیادی کند. طرح موجود روی این بسته‌بندی در ذهن مشتری می‌ماند و او هر زمان که آن را ببیند، به یاد محصول و کسب و کار شما خواهد افتاد.

اهمیت بسته بندی محصولات

یک جعبه بسته‌بندی می‌تواند خیال شما را نسبت به محصول و سلامتش نیز راحت خواهد کرد. به این صورت دیگر نیازی نیست، نگران آسیب‌دیدنش در حین ارسال به سمت مشتری نهایی باشید. همچنین به شما کمک می‌کند تا بتوانید ارتباط بهتری با افراد بگیرید که مزیت مهمی به شمار می‌آید؛ بنابراین توصیه می‌کنیم، برای محصول خودتان از یک بسته‌بندی و جعبه آماده شکیل، زیبا و کاربرپسند استفاده کنید تا قلب مخاطبان خودتان را در همان لحظه اول بربایید.

 

تأثیرات بسته بندی محصولات روی کاربر

به کارگیری یک بسته‌بندی مناسب می‌تواند، اثرات قابل‌توجهی روی مشتری داشته باشد و باعث شود تا نسبت به انتخاب محصول موردنظر ترغیب شود. استفاده از نمادهای مناسب و کاربردی روی محصول می‌تواند باعث شود تا مشتری به اطمینان خاطر در مورد خرید محصول موردنظر برسد. به عنوان مثال مشتری را تصور کنید که به دنبال محصولات بهداشتی بدون تست حیوانی است. این فرد برای تشخیص این موضوع، از بسته‌بندی استفاده می‌کند و اگر روی بسته‌بندی نماد آن را ببیند، اقدام به بررسی بیشتر آن برای خرید می‌کند.

همچنین استفاده از یک بسته‌بندی محصول منحصر به فرد می‌تواند سبب شود تا مشتری شما را متمایز از دیگر رقبا ببیند و به همین دلیل در هنگام مقایسه محصولات مختلف برای خرید، کالای شما را انتخاب کند؛ بنابراین باید به جعبه اهمیت زیادی بدهید، از بسته‌بندی خاص استفاده کنید و به نمادهای مختلف نیز توجه ویژه‌ای کنید؛ زیرا این نمادها و برچسب‌ها اطلاعات موردنیاز مشتری را به او می‌دهد.

تأثیرات بسته بندی محصولات روی کاربر

ویژگی های بسته بندی محصول موفق

برای انتخاب درست بسته‌بندی و جعبه آن باید یکسری ویژگی‌ها را در نظر بگیرید. به کارگیری این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا نسبت به رقیبان خودتان پیشی بگیرید، به همین دلیل، باید به آن‌ها اهمیت زیادی و ویژه‌ای بدهید و از این موارد غافل نشوید. در ادامه ویژگی‌های بسته بندی محصول موفق را برای شما بیان می‌کنیم تا به آگاهی کاملی در این زمینه برسید و بتوانید این کار به بهترین صورت ممکن انجام دهید:

 

وجود تصاویر مناسب روی بسته بندی

تصاویر موجود روی بسته‌بندی محصول بسیار مهم است و باید در انتخاب آن‌ها دقت زیادی کنید. تصاویر باید متناسب و مرتبط با محصول موردنظر باشند و نمایشگر مزیت‌ها و کاربردهای آن باشند. همچنین رنگ‌های استفاده‌شده در آن‌ها نیز باید، همان طیف رنگی برند باشد تا بتواند کار فروش و برندینگ را به صورت همزمان برای شما به انجام برساند.

 

وجود متن‌های اثرگذار روی جعبه بسته‌بندی

در انتخاب متن‌های موجود روی بسته‌بندی باید دقت فراوانی به خرج بدهید، زیرا باعث شکل‌گیری تصویر مشخصی از شما در ذهن مشتری یا مخاطب می‌شود. متن باید حاوی شعار برندتان باشد و در آن از کلمات مناسبی استفاده شده باشد. کلمات متن باید بتوانند، حس خوبی را به مخاطب القا کنند و تصویر یک قهرمان از شما در ذهنش بسازند. برای انجام این کار به تبلیغ‌نویس مناسب احتیاج دارید که بسیاری از برندها به آن بی‌توجهی می‌کنند. آن‌ها تصور می‌کنند، این موضوع اهمیت زیادی ندارد، به آن توجهی زیادی نمی‌کنند و به همین علت دچار ضرر مالی، کاهش فروش شدید می‌شوند. همچنین این موضوع باعث می‌شود تا تصویر درستی از آن‌ها در ذهن مشتری شکل نگیرد.

 

قرارگیری لوگو مجموعه در مکانی مناسب روی جعبه بسته‌بندی

لوگو باید در مکانی قرار بگیرد که مشتری در لحظه اول آن را مشاهده کند، زیرا نشان کسب و کار موردنظر است. طرح و رنگ استفاده‌شده در لوگو نیز اهمیت فراوانی دارد و باید آن را به بهترین صورت ممکن آماده‌سازی کنید.

قرارگیری لوگو مجموعه در مکانی مناسب روی جعبه بسته‌بندی

 

وجود فضای خالی روی جعبه بسته‌بندی

روی بسته‌بندی نباید خیلی شلوغ باشد، زیرا باعث می‌شود تا مشتریان دچار گیجی شوند و نتوانند به درستی المان‌ها و عناصر موجود روی آن را تشخیص دهند. در این مواقع، مشتریان چون به درستی متوجه مشخصات، کاربرد و دیگر موارد مرتبط با آن نمی‌شوند، قید خریدش را می‌زنند که برای هیچ مدیری مطلوب نیست؛ بنابراین باید روی جعبه به مقدار کافی فضای خالی قرار بدهید تا ذهن مشتری بتواند به اندازه کافی استراحت کند و پردازش‌های لازم را به درستی انجام دهد.

 

استفاده از مواد اولیه محکم و مقاوم در ساخت جعبه

یک جعبه بسته‌بندی محصول موفق، باید با استفاده از مواد اولیه محکم و قوی ساخته شده باشد تا بتواند در برابر ضربه‌ها و موارد آسیب‌زننده بیرونی، از محصول موردنظر به خوبی مراقبت کند و از شکستن یا از بین رفتنش جلوگیری کند.

نحوه تأثیر بسته بندی محصول بر فروش

 

نحوه تأثیر بسته بندی محصول بر فروش

مشتری در اولین نگاه، بسته‌بندی محصول شما را می‌بیند و به ارزیابی آن می‌پردازد. همین موضوع باعث می‌شود تا جذابیت جعبه بسته‌بندی اهمیت زیادی در فروش داشته باشد؛ زیرا هرچه بسته‌بندی زیبا‌تر باشد، افراد بیشتر نسبت به آن، جذب می‌شوند و به طور فزاینده‌ای، به خرید کالای موردنظر ترغیب می‌گردند. همچنین یک بسته‌بندی مناسب می‌تواند سبب گردد تا اطرافیان مشتری شما نیز نسبت به خرید دوباره آن محصول ترغیب شوند. یک جعبه مقوایی مناسب می‌تواند، حس خوبی در مشتری ایجاد کند و باعث شود تا او به طور خودکار برای شما بازاریابی کند و کالایتان را نیز به دیگران معرفی کند؛ بنابراین استفاده از آن نقش ویژه‌ای در فروش و بازاریابی شما دارد.

 

جمع‌بندی

جعبه بسته‌بندی و انجام آن، نقش ویژه‌ای روی فروش شما دارد و می‌تواند آن را به طور چشمگیری افزایش دهد. همچنین این موضوع در برندینگ نیز به شما کمک زیادی می‌کند؛ اما برای برخورداری از این مزیت‌ها باید یکسری نکات را رعایت کنید. در این مقاله این نکات و ویژگی‌های بسته بندی محصول پرفروش را برای شما بیان کردیم تا به آگاهی کاملی در این زمینه برسید و این کار را به خوبی انجام دهید.

برای خرید یک جعبه لمینیتی برای بسته‌بندی و طراحی اختصاصی آن می‌توانید به افراگرافیک مراجعه کنید؛ زیرا دارای متخصصان خبره‌ای در این زمینه است و می‌تواند به شما در آماده‌سازی حرفه‌ای بسته‌بندی کمک زیادی کند. همچنین تنوع محصولات متنوعی دارد و در هنگام انتخاب دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد؛ بنابراین بهترین گزینه برای انجام این کار به شمار می‌آید.


سوالات متداول

1- از کجا می‌توان جنس مناسب برای بسته‌بندی محصول را متوجه شود؟

شما باید جنس بسته‌بندی محصول را بر اساس وزن، کاربرد و نوعش انتخاب کنید تا ابعاد مناسب را داشته باشد و هم بتواند در برابر عوامل آسیب‌زننده به خوبی از محصول محافظت کند.

2- انواع چاپ مورداستفاده روی جعبه کارتنی بسته‌بندی چیست؟

به طور معمول، از دو روش سیلکو و افست، برای چاپ روی کارتن استفاده می‌شود. در روش سیلکو، متن یا لوگو یا عکس به صوت مستقیم روی جعبه بسته‌بندی کارتنی چاپ می‌شود؛ اما در روش افست، ابتدا این کار روی مقوا انجام می‌شود و سپس مقوا روی جعبه کارتنی چسبانده می‌شود.

3- انواع پوشش در جعبه لمینتی چیست؟

پوشش‌های مختلف، ورنی، سلفون حرارتی، سلفون واتربیس، سلفون مات، سلفون مخملی، یووی سیلک برای آماده‌سازی این نوع جعبه به کار گرفته می‌شود. استفاده از این پوشش‌ها، باعث می‌شود تا جذابیت آن‌ها افزایش پیدا کند.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *