طراحی جعبه

نمونه کار طراحی جعبه

مراحل طراحی جعبه دسته بندی

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

طراحی جعبه

جدول ویژگی چاپ جعبه و بسته بندی
🎨 طراحتیم افرا گرافیک
🖨️ خدماتطراحی جعبه ،چاپ و تولید جعبه
📦 نوع جعبهمقوایی، گلاسه و لمینت ، هاردباکس
💰 قیمتبستگی به خلاقیت طراحی و شکل محصول
📥 نوع مقواطوسی، سفید، گلاسه، گرافت و ایندربرد
☎️ نحوه سفارشثبت در سایت و یا تماس با افراگرافیک

برخی از کسب‌وکارها صرفاً به دنبال بسته‌بندی معمولی نیستند و می‌خواهند محصولاتشان در میان اجناس دیگر خاص و متمایز به نظر برسند. در این شرایط است که طراحی جعبه می‌تواند کارآمد باشد. قیمت طراحی جعبه و بسته بندی آن ‌چنان که به نظر می‌رسد بالا نیست و می‌توان آن را با توجه‌ به بازدهی‌اش، بسیار مقرون‌به‌صرفه دانست.

طراحی جعبه بسته بندی شاید سابقه چندان طولانی‌ای نداشته باشد، اما در همین مدتی که میان چندساله هم توانسته میان کسب‌وکارهای مختلف طرفداران بسیار زیادی جلب کند. به‌ طور کلی جعبه‌های مقوایی را می‌توان انتخاب‌های خوبی برای بسته بندی دانست، حال به این موضوع طراحی جعبه مقوایی هم اضافه کنید. در این شرایط کمتر جعبه‌ای را می‌توان یافت که در این حد کاربردی، مقاوم و زیبا باشد.

اهمیت طراحی جعبه بسته بندی

توجه داشته باشید که در وهله اول این جعبه‌های برای محافظت از محصولات شما ساخته شده‌اند، پس باید طراحی انواع جعبه بسته بندی روی مقواهایی باکیفیت بالا انجام شود تا نتیجه خوبی داشته باشد. در ادامه می‌توان به طور خاص به طراحی جعبه محصول و اهمیت آن پرداخت.

هدف از اجرای طراحی روی این بسته‌بندی‌ها این است که میان برند شما و دیگر برندهای بازار تمایز ایجاد شود. در واقع طراحی‌های خلاقانه می‌توانند شما را بهتر معرفی کنند و باعث جذب مخاطب شوند؛ اما باید اصل مهم برای این کار را رعایت کنید. زیبایی بصری طراحی جعبه مهم‌ترین موضوعی است که باید در این پروسه به آن توجه شود؛ اما چگونه باید زیبایی بصری ایجاد کنیم؟

خوشبختانه دنیای طراحی و نرم‌افزارهای آن به شما اجازه می‌دهند در گستره وسیعی بتواند تغییرات مختلف را اعمال کنید. برای ایجاد زیبایی بصری باید از فونت‌هایی متناسب با ماهیت برند، رنگی مطابق با رنگ برند و البته طرح‌هایی همخوان با کلیت محصول و برند داشته باشید. طراحی جعبه بسته بندی تنها زمانی می‌تواند موفق عمل کند که همه این موارد را به‌صورت یکجا داشته باشد.

طراحی جعبه

ویژگی های طراحی جعبه خلاقانه و حرفه ای

احتمالاً شما هم با خواندن همه این توضیحات سؤالات زیادی خواهید داشت. سؤالی که در ذهن بیش‌تر شما ایجاد شده، این است که طراحی جعبه و استفاده از چنین بسته‌بندی‌، چه ویژگی‌هایی دارد که تا این حد محبوب شده است؟

  •  جنبه تبلیغاتی

شاید طرحی به نظر یک راه تبلیغاتی نباشد، اما این بسته‌ها در واقع یکی از مؤثرترین روش‌های تبلیغاتی غیرمستقیم هستند که بازدهی بالایی خواهند داشت. طراحی خلاقانه و حرفه‌ای می‌تواند برند شما را یک ‌سروگردن از دیگر برندها بالاتر نشان دهد. در واقع از طریق این طراحی شما خود را به تک‌تک مشتریانتان معرفی می‌کنید. پس اهمیت زیادی دارد که از چه نوع طراحی‌ای استفاده شود.

  • جلب نظر خریدار

برای درک بهتر این موضوع دو جعبه را مقابل خود قرار دهید که یکی با طراحی جذاب و حرفه‌ای و دیگری تنها یک جعبه ساده و بدون طرح باشد. حال این سؤال را از خود بپرسید که کدام یک از آن‌ها را ترجیح می‌دهید؟

بی‌شک پاسخ جعبه‌ای است که دارای طرحی و رنگ خواهد بود. این موضوع طبیعی است؛ چرا که انسان‌ها به طور ناخودآگاه به دنبال زیبایی هستند و شما از طریق طراحی می‌توانید این زیبایی را با معرفی برند و محصولاتتان همراه کرده و در دسترس افراد قرار دهید. در این شرایط مطمئن باشید که آن‌ها بیش‌ازپیش برای خرید ترغیب خواهند شد.

  • جنس و شکل جعبه‌ها

اگر کمی دقت کرده باشید، بسته‌بندی‌هایی که طراحی دارند به نسبت آن‌هایی که به شکل ساده عرضه می‌شوند، جنس محکم‌تری دارند. این موضوع نشان می‌دهد این جعبه‌ها از نظر استحکام در رتبه بهتری قرار می‌گیرند و می‌توانند راحت‌تر از محصولات شما مراقبت کنند. نکته مهم دیگر این است که عموماً طراحی جعبه بسته بندی روی جعبه‌هایی انجام می‌شود که اشکال جدید و نوآورانه دارند. این موضوع به‌تنهایی می‌توان عامل جذب مشتری باشد.

قیمت طراحی جعبه و بسته بندی

هزینه طراحی بسته بندی شاید به نظر گران به نظر برسد، اما شما باید مزایای و بازخوردهایی که از این طریق به دست می‌آورید هم در نظر بگیرید. با توجه‌ به این موضوع تعرفه طراحی بسته بندی بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود و حتی می‌تواند به‌عنوان یکی از روش‌های تبلیغاتی ارزان برای شما باشد. در نهایت هم باید اشاره کنیم قیمت طراحی بسته بندی با توجه‌ به شکل آن، جنس مقوای به‌کاررفته، پیچیدگی طراحی و تیراژ چاپ متفاوت باشد.

قیمت طراحی جعبه

سفارش طراحی جعبه فوری در تهران از افرا گرافیک

اگر شما هم به فکر استفاده از بسته‌بندی‌های طرح‌دار هستید، می‌توانید در همین صفحه از وب‌سایت افرا گرافیک انواع جعبه‌های فوری موجود را مشاهده کرده و با مدل‌های مختلف این نوع جعبه‌ها آشنا شوید. پس از مشاهده نمونه‌های موجود، شما می‌توانید جعبه مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای سفارش طراحی جعبه فوری در تهران از افرا گرافیک اقدام کنید. به‌علاوه که می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وب‌سایت این مجموعه با مشاوران آن‌ها در مورد ایده‌های خود و نحوه اجرای شدنشان صحبت کنید.

سوالات متداول

برآورد هزينه کلی طراحی جعبه، به ابعاد جعبه، طراحی خط قالب جعبه يا همان قالب کلی (از نظر مدل در و نوع بازوبسته شدن جعبه). خلاقيت در طراحی و بسته بندی جعبه و در نهايت تعداد اتودهای ارسالی بستگی دارد (شرکت افراگرافيگ در ابتدا  3 اتود برای طراحی جعبه ارائه می دهد)

طراحان ما پس از مشاوره با توجه به نوع محصول از نظر کاربرد، وزن محصول، مدل جعبه ،  رنگ سازمانی و شناسايی بازار هدف محصول شما (بررسی هاي لازم در مورد محصولات مشابه بازار و رقبا و هم صنف های شما)  جعبه کاربردی و متناسب با نياز شما و محصولتان را در قالب چند اتود مختلف ارئه مي دهند حالا اگه می خوايد کار طراحيتون خوب پيش بره لازمه که ديتای لازم از جمله (لوگو، متن های فنی که بايد روی جعبه درج شود (در صورت داشتن خط قالب، ارائه آن و در غير اينصورت مشخص کردن مدل جعبه) رو براي طراح ارسال کنيد. تصاوير ارسالی بايد در قالب فايل ارسال بشن که کيفيت کار طراحيتون حفظ بشه. پس از تاييد و نهايی شدن طرح، ماکت فيزيکی آن تهيه و جهت بررسی نهايی براي شما ارسال می گردد. قبل از شروع کار می تونيد از مشاوره رايگان طراحان با تجربه افراگرافيک در خصوص طراحی و بسته بندی استفاده کنيد.

پس از دريافت کامل اطلاعات و مشاوره لازم، کار طراحی شروع ميشه. طراح مربوط به پروژه شما مستقيم با شما در ارتباط هست، و اتودها رو پس از آماده شدن در قالب يک طرح سه بعدی به شما ارائه میده که از بين طرح ها يکی از آنها و  بعضی مواقع با ترکيب اتودها، و انتقال نظر مشتری محترم تغييرات لازم انجام و  به جمع‌بندی نهايی رسيده و فايل اصلی آماده چاپ خدمت شما ارسال می گردد.

متمايز بودن دغدغه امروز بازار فروشه. براي اين کار واقعا لازمه که به طراحتون اعتماد کنيد و ذهنيت سنتی در مورد بسته بندی رو پاک کنيد. دنيای امروز دنيای تغييرات جديده، طرح هاي شلوغ و تکراری بر خلاف طرح های ساده کمتر تو ذهن مخاطب می مونن. اکثر برندهای مطرح دنيا هم طرح های بسته بنديشون به سمت سادگی داره پيش میرههمچنين می تونيد با اضافه کردن بعضی آيتم ها به چاپ مثل طلاکوب و يووی موضعی و استفاده از قالب های خاص کارتون رو متفاوت کنيد.

پس از دريافت اطلاعات کامل از طرف مشتری بين 3 تا 5 روز (البته در شرايط فورس اين زمان تغيير می کند) اتود اوليه آماده می شود و در نهايت بعد از دريافت ويرايش و تغييرات 2 روز کاری هم جهت ارسال فايل نهايی زمان لازم هست (يعنی تقريبا 7 روز کاری)

اگر به دنبال حرفه ای ترین خدمات طراحی و چاپ هستید، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سبد خرید