طراحی جعبه

نمونه کار طراحی جعبه

مراحل طراحی جعبه دسته بندی

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

طراحی جعبه

جدول ویژگی چاپ جعبه و بسته بندی
🎨 طراحتیم افرا گرافیک
🖨️ خدماتطراحی جعبه ،چاپ و تولید جعبه
📦 نوع جعبهمقوایی، گلاسه و لمینت ، هاردباکس
💰 قیمتبستگی به خلاقیت طراحی و شکل محصول
📥 نوع مقواطوسی، سفید، گلاسه، گرافت و ایندربرد
☎️ نحوه سفارشثبت در سایت و یا تماس با افراگرافیک

برخی از کسب‌وکارها صرفاً به دنبال بسته‌بندی معمولی نیستند و می‌خواهند محصولاتشان در میان اجناس دیگر خاص و متمایز به نظر برسند. در این شرایط است که طراحی جعبه می‌تواند کارآمد باشد. قیمت طراحی جعبه و بسته بندی آن ‌چنان که به نظر می‌رسد بالا نیست و می‌توان آن را با توجه‌ به بازدهی‌اش، بسیار مقرون‌به‌صرفه دانست.

طراحی جعبه بسته بندی شاید سابقه چندان طولانی‌ای نداشته باشد، اما در همین مدتی که میان چندساله هم توانسته میان کسب‌وکارهای مختلف طرفداران بسیار زیادی جلب کند. به‌ طور کلی جعبه‌های مقوایی را می‌توان انتخاب‌های خوبی برای بسته بندی دانست، حال به این موضوع طراحی جعبه مقوایی هم اضافه کنید. در این شرایط کمتر جعبه‌ای را می‌توان یافت که در این حد کاربردی، مقاوم و زیبا باشد.

جعبه بسته بندی، در حکم یک لباس زیبا و شیک برای محصول است. در نتیجه، طراحی جعبه باید اصولی و درست باشد. در غیر این صورت، تاثیر منفی بر نظر مشتری، در مورد آن محصول خواهد داشت. جعبه های بسته بندی در انواع مختلفی ساخته می شوند. جنس این بسته بندی ها و همچنین طراحی ظاهری آن ها با یکدیگر تفاوت دارد. با این وجود، هدف اصلی از طراحی بسته بندی، محافظت از محصول و ترغیب مشتری به خرید است.

طراحی جعبه

آشنایی با انواع طراحی جعبه یا باکس

جعبه هاردباکس مورد استفاده در صنعت بسته بندی دارای انواع مختلفی هستند، که عبارتند از:

 •  جعبه مقوایی
 •  باکس های راه راه (کارتن کفش یا جعبه تحویل پیتزا)
 •  جعبه های پلاستیکی
 •  باکس های دایکاتی
 •  جعبه های لمینتی
 •  جعبه های سفت و سخت

آشنایی با روند طراحی کارتن

روند طراحی کارتن بسته بندی به شرح زیر است:

 •  دسته بندی اطلاعات کارتن بسته بندی
 •  انتخاب طرح مورد نظر توسط مشتری
 • پیاده سازی طراحی و اجرای طرح
 •  چاپ جعبه در تعداد مورد نظر

طراحی کارتن بسته بندی؛ فراتر از زیبایی

جعبه هاردباکس، نمادی از هر کسب و کاری به شمار می رود. این طراحی ها می توانند، برند شما را از برندهای رقیب متمایز کنند. به همین دلیل است که استفاده از مواد اولیه مناسب، طراحی زیبا و کیفیت چاپ عالی می توانند، تاثیر بسیار زیادی بر برندسازی داشته باشند.

ویژگی های مهم طراحی جعبه بسته بندی

جعبه های بسته بندی دارای ویژگی های مختلفی هستند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  استحکام و مقاومت بالا
 •  مراقبت از محصول در برابر دمای پایین و رطوبت بالا
 • راحتی در باز و بسته شدن
 •  سبک بودن
 •  طراحی شیک و زیبا
  جعبه های بسته بندی قابل بازیافت هستند و از مواد اولیه ای ساخته می شوند که کمترین آسیب را به محیط زیست می رسانند.

ویژگی های مهم طراحی جعبه بسته بندی

هدف اصلی از طراحی جعبه محصول

طراحی بسته بندی به دلایل مختلفی انجام می شود. از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محافظت از محصول

بسته بندی می تواند از محصول تا زمان رسیدن به دست مشتری محافظت کند.

ارائه اطلاعات کالا

از بسته بندی می توان، برای ثبت اطلاعات محصول از جمله: لوگو، نام برند، مواد سازنده، نحوه استفاده، تاریخ تولید و انقضا استفاده کرد.

تبلیغات

از جعبه ها می توان برای تبلیغ نیز استفاده کرد. البته، اگر فضای کافی برای این کار روی جعبه وجود داشته باشد.

تمایز با رقبا

یک بسته بندی مناسب می تواند، وجه تمایزی میان محصولات برندهای مختلف باشد.

نکات مهم در طراحی جعبه شیرینی

در طراحی جعبه های شیرینی باید به نکات زیر توجه کرد:

 • رعایت اصول بهداشتی
 •  جذاب و هوس انگیز بودن طراحی
 •  استفاده از ایده های خلاقانه و جدید
 •  انتخاب جنس مناسب برای درج لوگو و طرح های مختلف روی جعبه

سفارش طراحی بسته بندی

اهمیت اصول طراحی روی جعبه

اولین چیزی که بر نظر مشتری در مورد یک محصول تاثیر می گذارد، ظاهر بسته بندی است. بسته بندی موجب ترغیب مشتری به خرید محصول یا کالا می شود. در نتیجه، اهمیت آن در افزایش میزان فروش، غیر قابل انکار است. در مقابل، طراحی نامناسب روی جعبه می تواند، مشتری را از خرید پشیمان کند. به عبارت دیگر، بسته بندی هر محصول نه تنها از آن محافظت می کند، بلکه تردید مشتری در مورد خرید محصول را نیز از بین می برد.

اصول طراحی بسته بندی

نکات مهم پیش از طراحی بسته بندی محصول

در طراحی بسته بندی محصول، توجه به نکات زیر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است:

 •  آسان بودن حمل جعبه ها
 •  هماهنگی طراحی بسته بندی با خود محصول
 •  قابل اجرا بودن ایده طراحی
 •  استفاده از ایده های خلاقانه برای ترغیب مشتری
 •  مستحکم بودن بسته بندی برای تحمل وزن محصول در هنگام حمل و نقل
  به طور کلی، تولید هاردباکس باید در جهت سهولت استفاده مشتری از آن محصول باشد. در نتیجه، ایده هایی که باز کردن بسته بندی را دشوارتر می کنند، به هیچ عنوان مناسب نیستند.

طراحی بسته بندی توسط چه کسانی انجام می شود؟

طراحی بسته بندی توسط افرادی انجام می شود که در زمینه طراحی با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی تخصص دارند. این افراد به دلیل داشتن ایده های خلاقانه و ذوق هنری می توانند، بهترین گزینه برای طراحی بسته بندی باشند. البته، تسلط بر کار چاپ نیز از مهارت های مهم طراحان بسته بندی به شمار می رود.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه طراحی بسته بندی مواد غذایی

قیمت طراحی بسته بندی مواد غذایی بر اساس 5 فاکتور انجام می شود:

 •  ابعاد
 •  سبک طراحی
 •  جنس جعبه
 •  کیفیت چاپ
 •  حجم سفارش
  به این نکته توجه داشته باشید که هر چه حجم سفارش بالاتر باشد، قیمت نهایی مناسب تر خواهد بود.

قیمت طراحی بسته بندی

طراحی کارتن محصولات حرفه ای چه ویژگی دارد؟

طراحی حرفه ای کارتن، شامل ویژگی های مختلفی می شود که عبارتند از:

 • آگاهی دهنده بودن جعبه
 • جلب توجه خریدار
 • داشتن جذابیت های بصری
 • هماهنگ با فرهنگ مردم
 • عامه پسند بودن
 • قابل بازیافت بودن بسته بندی
 • پایین بودن هزینه تهیه جعبه
 • بهداشتی بودن جعبه ازنظر جنس و نوع

طراحی روی کارتن بسته بندی به صورت سفارشی

اگر به دنبال ایجاد تمایز میان برند خود و رقبا هستید، چاپ سفارشی طراحی روی کارتن بسته بندی بسیار اهمیت دارد. در این صورت، می توانید، طرح مورد نظر خود را جهت بررسی مشخصات فنی ارائه دهید. در صورت تایید، طراحی روی کارتن بسته بندی به صورت سفارشی انجام می شود. البته، هزینه سفارش هاردباکس بالاتر خواهد بود.

چاپ جعبه فوری

برای کسانی که به دنبال چاپ جعبه فوری هستند، این امکان فراهم شده است تا طراحی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود. به این نکته توجه داشته باشید که این نوع چاپ با هزینه بالاتری همراه خواهد بود. با این وجود، سفارش چاپ در حجم کم یا زیاد در اسرع وقت به دست مشتری می رسد.

نمونه طراحی جعبه ۲۰۲۳

از جدیدترین طراحی بسته بندی می توان به جعبه هایی اشاره کرد که شبیه به خود محصول هستند. علاوه بر این، قسمتی از بسته بندی برخی از محصولات با طلق پوشیده می شود تا مشتری بتواند داخل آن را ببیند. این نوع بسته بندی ها بیش تر برای مواد غذایی به کار می روند.

سفارش طراحی بسته بندی

اهمیت طراحی جعبه بسته بندی

توجه داشته باشید که در وهله اول این جعبه‌های برای محافظت از محصولات شما ساخته شده‌اند، پس باید طراحی انواع جعبه بسته بندی روی مقواهایی باکیفیت بالا انجام شود تا نتیجه خوبی داشته باشد. در ادامه می‌توان به طور خاص به طراحی جعبه محصول و اهمیت آن پرداخت.

هدف از اجرای طراحی روی این بسته‌بندی‌ها این است که میان برند شما و دیگر برندهای بازار تمایز ایجاد شود. در واقع طراحی‌های خلاقانه می‌توانند شما را بهتر معرفی کنند و باعث جذب مخاطب شوند؛ اما باید اصل مهم برای این کار را رعایت کنید. زیبایی بصری طراحی جعبه مهم‌ترین موضوعی است که باید در این پروسه به آن توجه شود؛ اما چگونه باید زیبایی بصری ایجاد کنیم؟

خوشبختانه دنیای طراحی و نرم‌افزارهای آن به شما اجازه می‌دهند در گستره وسیعی بتواند تغییرات مختلف را اعمال کنید. برای ایجاد زیبایی بصری باید از فونت‌هایی متناسب با ماهیت برند، رنگی مطابق با رنگ برند و البته طرح‌هایی همخوان با کلیت محصول و برند داشته باشید. طراحی جعبه بسته بندی تنها زمانی می‌تواند موفق عمل کند که همه این موارد را به‌صورت یکجا داشته باشد.

طراحی جعبه

ویژگی های طراحی جعبه خلاقانه و حرفه ای

احتمالاً شما هم با خواندن همه این توضیحات سؤالات زیادی خواهید داشت. سؤالی که در ذهن بیش‌تر شما ایجاد شده، این است که طراحی جعبه و استفاده از چنین بسته‌بندی‌، چه ویژگی‌هایی دارد که تا این حد محبوب شده است؟

 •  جنبه تبلیغاتی

شاید طرحی به نظر یک راه تبلیغاتی نباشد، اما این بسته‌ها در واقع یکی از مؤثرترین روش‌های تبلیغاتی غیرمستقیم هستند که بازدهی بالایی خواهند داشت. طراحی خلاقانه و حرفه‌ای می‌تواند برند شما را یک ‌سروگردن از دیگر برندها بالاتر نشان دهد. در واقع از طریق این طراحی شما خود را به تک‌تک مشتریانتان معرفی می‌کنید. پس اهمیت زیادی دارد که از چه نوع طراحی‌ای استفاده شود.

 • جلب نظر خریدار

برای درک بهتر این موضوع دو جعبه را مقابل خود قرار دهید که یکی با طراحی جذاب و حرفه‌ای و دیگری تنها یک جعبه ساده و بدون طرح باشد. حال این سؤال را از خود بپرسید که کدام یک از آن‌ها را ترجیح می‌دهید؟

بی‌شک پاسخ جعبه‌ای است که دارای طرحی و رنگ خواهد بود. این موضوع طبیعی است؛ چرا که انسان‌ها به طور ناخودآگاه به دنبال زیبایی هستند و شما از طریق طراحی می‌توانید این زیبایی را با معرفی برند و محصولاتتان همراه کرده و در دسترس افراد قرار دهید. در این شرایط مطمئن باشید که آن‌ها بیش‌ازپیش برای خرید ترغیب خواهند شد.

 • جنس و شکل جعبه‌ها

اگر کمی دقت کرده باشید، بسته‌بندی‌هایی که طراحی دارند به نسبت آن‌هایی که به شکل ساده عرضه می‌شوند، جنس محکم‌تری دارند. این موضوع نشان می‌دهد این جعبه‌ها از نظر استحکام در رتبه بهتری قرار می‌گیرند و می‌توانند راحت‌تر از محصولات شما مراقبت کنند. نکته مهم دیگر این است که عموماً طراحی جعبه بسته بندی روی جعبه‌هایی انجام می‌شود که اشکال جدید و نوآورانه دارند. این موضوع به‌تنهایی می‌توان عامل جذب مشتری باشد.

قیمت طراحی جعبه و بسته بندی

هزینه طراحی بسته بندی شاید به نظر گران به نظر برسد، اما شما باید مزایای و بازخوردهایی که از این طریق به دست می‌آورید هم در نظر بگیرید. با توجه‌ به این موضوع تعرفه طراحی بسته بندی بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود و حتی می‌تواند به‌عنوان یکی از روش‌های تبلیغاتی ارزان برای شما باشد. در نهایت هم باید اشاره کنیم قیمت طراحی بسته بندی با توجه‌ به شکل آن، جنس مقوای به‌کاررفته، پیچیدگی طراحی و تیراژ چاپ متفاوت باشد.

طراحی جعبه

سفارش طراحی جعبه فوری در تهران از افرا گرافیک

اگر شما هم به فکر استفاده از بسته‌بندی‌های طرح‌دار هستید، می‌توانید در همین صفحه از وب‌سایت افرا گرافیک انواع جعبه‌های فوری موجود را مشاهده کرده و با مدل‌های مختلف این نوع جعبه‌ها آشنا شوید. پس از مشاهده نمونه‌های موجود، شما می‌توانید جعبه مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای سفارش طراحی جعبه فوری در تهران از افرا گرافیک اقدام کنید. به‌علاوه که می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وب‌سایت این مجموعه با مشاوران آن‌ها در مورد ایده‌های خود و نحوه اجرای شدنشان صحبت کنید.

سوالات متداول

برآورد هزينه کلی طراحی جعبه، به ابعاد جعبه، طراحی خط قالب جعبه يا همان قالب کلی (از نظر مدل در و نوع بازوبسته شدن جعبه). خلاقيت در طراحی و بسته بندی جعبه و در نهايت تعداد اتودهای ارسالی بستگی دارد (شرکت افراگرافيگ در ابتدا  3 اتود برای طراحی جعبه ارائه می دهد)

طراحان ما پس از مشاوره با توجه به نوع محصول از نظر کاربرد، وزن محصول، مدل جعبه ،  رنگ سازمانی و شناسايی بازار هدف محصول شما (بررسی هاي لازم در مورد محصولات مشابه بازار و رقبا و هم صنف های شما)  جعبه کاربردی و متناسب با نياز شما و محصولتان را در قالب چند اتود مختلف ارئه مي دهند حالا اگه می خوايد کار طراحيتون خوب پيش بره لازمه که ديتای لازم از جمله (لوگو، متن های فنی که بايد روی جعبه درج شود (در صورت داشتن خط قالب، ارائه آن و در غير اينصورت مشخص کردن مدل جعبه) رو براي طراح ارسال کنيد. تصاوير ارسالی بايد در قالب فايل ارسال بشن که کيفيت کار طراحيتون حفظ بشه. پس از تاييد و نهايی شدن طرح، ماکت فيزيکی آن تهيه و جهت بررسی نهايی براي شما ارسال می گردد. قبل از شروع کار می تونيد از مشاوره رايگان طراحان با تجربه افراگرافيک در خصوص طراحی و بسته بندی استفاده کنيد.

پس از دريافت کامل اطلاعات و مشاوره لازم، کار طراحی شروع ميشه. طراح مربوط به پروژه شما مستقيم با شما در ارتباط هست، و اتودها رو پس از آماده شدن در قالب يک طرح سه بعدی به شما ارائه میده که از بين طرح ها يکی از آنها و  بعضی مواقع با ترکيب اتودها، و انتقال نظر مشتری محترم تغييرات لازم انجام و  به جمع‌بندی نهايی رسيده و فايل اصلی آماده چاپ خدمت شما ارسال می گردد.

متمايز بودن دغدغه امروز بازار فروشه. براي اين کار واقعا لازمه که به طراحتون اعتماد کنيد و ذهنيت سنتی در مورد بسته بندی رو پاک کنيد. دنيای امروز دنيای تغييرات جديده، طرح هاي شلوغ و تکراری بر خلاف طرح های ساده کمتر تو ذهن مخاطب می مونن. اکثر برندهای مطرح دنيا هم طرح های بسته بنديشون به سمت سادگی داره پيش میرههمچنين می تونيد با اضافه کردن بعضی آيتم ها به چاپ مثل طلاکوب و يووی موضعی و استفاده از قالب های خاص کارتون رو متفاوت کنيد.

پس از دريافت اطلاعات کامل از طرف مشتری بين 3 تا 5 روز (البته در شرايط فورس اين زمان تغيير می کند) اتود اوليه آماده می شود و در نهايت بعد از دريافت ويرايش و تغييرات 2 روز کاری هم جهت ارسال فايل نهايی زمان لازم هست (يعنی تقريبا 7 روز کاری)

هزینه چاپ جعبه مقوایی بر اساس حجم سفارش و ابعاد جعبه حساب می شود.

منظور از آن، جعبه ای است که به طور خاص برای یک محصول خاص طراحی شده است.

محصولات مختلف ازجمله: مواد غذایی، کفش، لوازم الکتریکی، لامپ، شیرینی و غیره نیاز به طراحی دارند.

بسته بندی شیک و زیبا می تواند، مشتری را ترغیب به خرید کند

امروزه، از مواد قابل بازیافت در طراحی ساخت استفاده می شود و طراحی نیز به صورت سفارشی قابل انجام است.

اگر به دنبال حرفه ای ترین خدمات طراحی و چاپ هستید، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سبد خرید