نمونه کار طراحی جعبه

مراحل طراحی جعبه دسته بندی

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

طراحی جعبه

گاهی اوقات طراحی جعبه برای بسته بندی محصولات تولیدی یک چالش بزرگ محسوب می‌شود که می‌تواند شامل مسئله انتخاب مواد مناسب، اشکال، رنگ‌ها و الگوهایی باشد که در کنار هم، داستانی منحصر به فرد را برای مصرف کننده تعریف می‌کنند.

به‌عبارتی دیگر طراحی جعبه یا بسته بندی به فرایندی گفته می‌شود که طی آن جعبه از حالت ساده و ابتدایی خود فاصله گرفته و دارای لوگو و طرح های منحصر به فرد می شود و حتی میتواند به شکل های مختلف و غیر متعارفی تبدیل شود. در مجموع طراحی بسته بندی محصول، می‌توانند بخشی از هویت برند مربوط به خود را حمل کرده و به نوعی در ارائه آن، سهیم باشند.

جدول ویژگی چاپ جعبه و بسته بندی
🎨 طراحتیم افرا گرافیک
🖨️ خدماتطراحی جعبه ،چاپ و تولید جعبه
📦 نوع جعبهمقوایی، گلاسه و لمینت ، هاردباکس
💰 قیمتبستگی به خلاقیت طراحی و شکل محصول
📥 نوع مقواطوسی، سفید، گلاسه، گرافت و ایندربرد
☎️ نحوه سفارشثبت در سایت و یا تماس با افراگرافیک

طراحی باکس یا جعبه ، با توجه به نوع نیاز و برای هدفی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد، می‌تواند در ابعاد گوناگون و در فرم‌های مختلف تهیه شود و در هر قالب و ساختاری جای بگیرد.

طراحی جعبه

اهمیت طراحی جعبه بسته بندی

همانطور که می‌دانید هدف از بسته بندی محصول، محافظت و ایجاد تمایز و رقابت است و برای ایجاد طراحی بسته بندی جعبه شما باید این دو اصل را در نظر بگیرید. در حقیقت طراحی، یک روش بازاریابی غیر مستقیم است که ارتباط بالایی با معرفی، فروش و برندینگ محصول شما دارد.

امروزه اهمیت بسته بندی محصولات کاملاً در بازار کسب و کارهای مختلف، ثابت شده است. برای نمونه ممکن است شما محصولی را با درجه کیفی بسیار عالی طراحی و تولید کرده باشید و از تمام شاخص‌های کیفیت بهره مند باشد، اما تا زمانی که بسته بندی محصول به شکلی حرفه‌ای و با در نظر گرفتن تمام شاخص‌های بازاریابی و تبلیغات و همین طور تاثیرگذاری بر مخاطب، انجام نشود، به‌اندازه کافی کارایی و بازدهی نخواهد داشت. در حقیقت بسته بندی و طراحی، نقش موثری در معرفی محصول شما خواهد داشت و باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، پس سعی کنید کاملاً بی نقص، لوکس و منحصر به فرد ، متفاوت و خلاقانه باشد.

سؤالاتی که برای طراحی جعبه باید از خود بپرسید؟

محصول من چیست؟ یک سؤال ساده اما ضروری از دیدگاه لجستیکی می‌باشد و شما باید بدانید چه محصولی را برای فروش در اختیار دارید؟ مواد مورد استفاده در این محصول چیست؟ آیا محصول شما شکننده است؟ پاسخ به این سؤالات به شما این امکان را می‌دهد که ابتدا نوع بسته‌بندی لازم برای پروژه خود را در نظر بگیرید.

سپس گروه هدف محصول خود را تعیین کنید به این مفهوم که محصول شما برای چه کسانی در نظر گرفته شده است؟ آیا آن را برای مردان، زنان یا هر دو یا حتی کودکان و یا افراد مسن تولید و عرضه کرده‌اید؟ پس در اینجا ضروری است که مخاطبان خود را هدف قرار دهید تا مستقیماً آنها را مورد خطاب قرار دهید. به خاطر داشته باشید که سلیقه شخصی شما مهم است، اما محصول شما باید طبق سلیقه و نیاز مصرف کننده گان باشد.

اکنون نوبت این است که مشخص کنید نحوه فروش محصول شما به چه شیوه‌ای است؟ آیا در یک منطقه بزرگ محصول خود را عرضه می‌کنید یا یک مغازه کوچک؟ آیا جایی در ویترین مغازه خواهد داشت یا به‌صورت آنلاین فروخته می‌شود؟ به‌عنوان مثال، بسته بندی و طراحی محصولی که به‌صورت آنلاین فروخته می‌شود باید بسیار فشرده‌ و محکم‌ باشد تا در برابر حمل و نقل مقاومت کند.

هزینه طراحی جعبه

احتمال دارد که برای طراحی و بسته بندی محصول خود ایده‌های بسیاری داشته باشید، اما هر چیزی هزینه دارد و ممکن است بسته بندی مجللی که تصور کرده‌اید با بودجه واقعی شما مطابقت نداشته باشد. بدیهی است که ایجاد طرح بسته بندی جعبه شما به معنای عقب راندن گزینه‌های زیادی است که در این میدان با شما رقابت می‌کنند.

برای بسته بندی و طراحی کارتن محصول خود باید بسته به زمینه کاری که در آن مشغول فعالیت هستید یک بارکد، آرم خاص یا اطلاعات مختلف تغذیه‌ای را در بسته بندی خود درج کنید. این امر به‌ویژه در مورد محصولات آرایشی، دارویی یا غذایی صدق می‌کند. در مجموع هزینه طراحی باکس حفاظت کننده محصول با توجه به نوع مقوا، ابعاد، سادگی یا پیچیدگی طرح‌ها می‌تواند متغییر باشد. بدیهی است که با انتخاب بهترین گروه طراحی و ساخت جعبه، می‌توانید از قیمت رقابتی در کنار، کیفیت برتر، برخوردار شوید.

سفارش طراحی جعبه خلاقانه و لوکس در کمترین زمان

یکی از فاکتورهایی که می‌تواند یک جعبه را از گزینه‌های دیگر کاملاً متمایز کند، بجز جنس جعبه و ابعاد آن، خلاقیت در طراحی جعبه و بسته بندی است. در واقع  طراحی‌های مختلف است که در نهایت هویت خاصی به جعبه‌ها و کارتن‌ها بخشیده و آنها را دارای بار معنایی می‌سازد.

از این روی اهمیت زیادی دارد که با توجه به نوع محصولی که قرار است در جعبه قرار بگیرد و هویت برند، طراحی کارتن شکل گرفته و در آن از هر گونه کپی برداری و تکیه بر طرح‌های تکراری پرهیز شود. به یاد داشته باشید که شکل ظاهری جعبه، معرف برند شما خواهد بود و مخاطبانی که در بازار هدف پراکنده هستند، باید با دیدن جعبه، به سمت آن جذب شده و به مشتریانی وفادار تبدیل شوند.

نمونه کار طراحی جعبه بسته بندی افراگرافیک

افراگرافیک با داشتن سابقه درخشان در زمینه طراحی جعبه، طراحی کاتالوگ، صفحه آرایی و صفحه بندی، تولید زونکن و کلاسور، چاپ سررسید و… توانسته است تا حد زیادی نیازهای کاربران را برطرف کند. از نمونه کارهای آن می‌توان به طراحی و چاپ زغال پانته آ، طراحی و چاپ جعبه فمینا ،طراحی و چاپ جعبه تیزکاوان، طراحی و چاپ جعبه های گاز کنترل پارس، طراحی و چاپ بسته بندی های غنچه، طراحی و چاپ جعبه چای سرسبز، طراحی و چاپ جعبه های خرمای صادراتی، طراحی و چاپ جعبه زعفران صادراتی ، انواع جعبه های صنعتی ،جعبه های مواد غذایی  غیره اشاره کرد.

طراحی جعبه و بسته بندی

سفارش طراحی جعبه فوری در تهران

چنانچه به دنبال سفارش فوری طراحی جعبه در تهران هستید می‌توانید به‌صورت حضوری یا آنلاین به گروه مشاورین افراگرافیک مراجعه نمایید و با مشاهده نمونه کارها و طرح‌های موجود، ایده خود را برای طراحی جعبه با کارشناسان ما در این مجموعه به اشتراک بگذارید تا با همکاری و هم فکری هم بهترین طراحی را برای محصول مورد نظر شما در کمترین زمان ممکن به اتمام برسانند و برای شما در هر کجای دنیا که باشید ارسال کنند.

سوالات متداول

برآورد هزينه کلی طراحی جعبه، به ابعاد جعبه، طراحی خط قالب جعبه يا همان قالب کلی (از نظر مدل در و نوع بازوبسته شدن جعبه). خلاقيت در طراحی و بسته بندی جعبه و در نهايت تعداد اتودهای ارسالی بستگی دارد (شرکت افراگرافيگ در ابتدا  3 اتود برای طراحی جعبه ارائه می دهد)

طراحان ما پس از مشاوره با توجه به نوع محصول از نظر کاربرد، وزن محصول، مدل جعبه ،  رنگ سازمانی و شناسايی بازار هدف محصول شما (بررسی هاي لازم در مورد محصولات مشابه بازار و رقبا و هم صنف های شما)  جعبه کاربردی و متناسب با نياز شما و محصولتان را در قالب چند اتود مختلف ارئه مي دهند حالا اگه می خوايد کار طراحيتون خوب پيش بره لازمه که ديتای لازم از جمله (لوگو، متن های فنی که بايد روی جعبه درج شود (در صورت داشتن خط قالب، ارائه آن و در غير اينصورت مشخص کردن مدل جعبه) رو براي طراح ارسال کنيد. تصاوير ارسالی بايد در قالب فايل ارسال بشن که کيفيت کار طراحيتون حفظ بشه. پس از تاييد و نهايی شدن طرح، ماکت فيزيکی آن تهيه و جهت بررسی نهايی براي شما ارسال می گردد. قبل از شروع کار می تونيد از مشاوره رايگان طراحان با تجربه افراگرافيک در خصوص طراحی و بسته بندی استفاده کنيد.

پس از دريافت کامل اطلاعات و مشاوره لازم، کار طراحی شروع ميشه. طراح مربوط به پروژه شما مستقيم با شما در ارتباط هست، و اتودها رو پس از آماده شدن در قالب يک طرح سه بعدی به شما ارائه میده که از بين طرح ها يکی از آنها و  بعضی مواقع با ترکيب اتودها، و انتقال نظر مشتری محترم تغييرات لازم انجام و  به جمع‌بندی نهايی رسيده و فايل اصلی آماده چاپ خدمت شما ارسال می گردد.

متمايز بودن دغدغه امروز بازار فروشه. براي اين کار واقعا لازمه که به طراحتون اعتماد کنيد و ذهنيت سنتی در مورد بسته بندی رو پاک کنيد. دنيای امروز دنيای تغييرات جديده، طرح هاي شلوغ و تکراری بر خلاف طرح های ساده کمتر تو ذهن مخاطب می مونن. اکثر برندهای مطرح دنيا هم طرح های بسته بنديشون به سمت سادگی داره پيش میرههمچنين می تونيد با اضافه کردن بعضی آيتم ها به چاپ مثل طلاکوب و يووی موضعی و استفاده از قالب های خاص کارتون رو متفاوت کنيد.

پس از دريافت اطلاعات کامل از طرف مشتری بين 3 تا 5 روز (البته در شرايط فورس اين زمان تغيير می کند) اتود اوليه آماده می شود و در نهايت بعد از دريافت ويرايش و تغييرات 2 روز کاری هم جهت ارسال فايل نهايی زمان لازم هست (يعنی تقريبا 7 روز کاری)

اگر به دنبال حرفه ای ترین خدمات طراحی و چاپ هستید، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سبد خرید