نمونه کار طراحی جعبه

مراحل طراحی جعبه دسته بندی

مرحله اول

مرحله دوم

مرحله سوم

طراحی جعبه

گاهی اوقات طراحی جعبه برای بسته بندی محصولات تولیدی یک چالش بزرگ محسوب می‌شود که می‌تواند شامل مسئله انتخاب مواد مناسب، اشکال، رنگ‌ها و الگوهایی باشد که در کنار هم، داستانی منحصر به فرد را برای مصرف کننده تعریف می‌کنند.

به‌عبارتی دیگر طراحی جعبه یا بسته بندی به فرایندی گفته می‌شود که طی آن جعبه از حالت ساده و ابتدایی خود فاصله گرفته و دارای لوگو و طرح های منحصر به فرد می شود و حتی میتواند به شکل های مختلف و غیر متعارفی تبدیل شود. در مجموع طراحی بسته بندی محصول، می‌توانند بخشی از هویت برند مربوط به خود را حمل کرده و به نوعی در ارائه آن، سهیم باشند.

جدول ویژگی چاپ جعبه و بسته بندی
🎨 طراحتیم افرا گرافیک
🖨️ خدماتطراحی جعبه ،چاپ و تولید جعبه
📦 نوع جعبهمقوایی، گلاسه و لمینت ، هاردباکس
💰 قیمتبستگی به خلاقیت طراحی و شکل محصول
📥 نوع مقواطوسی، سفید، گلاسه، گرافت و ایندربرد
☎️ نحوه سفارشثبت در سایت و یا تماس با افراگرافیک

طراحی باکس یا جعبه ، با توجه به نوع نیاز و برای هدفی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرد، می‌تواند در ابعاد گوناگون و در فرم‌های مختلف تهیه شود و در هر قالب و ساختاری جای بگیرد.

طراحی جعبه

اهمیت طراحی جعبه بسته بندی

همانطور که می‌دانید هدف از بسته بندی محصول، محافظت و ایجاد تمایز و رقابت است و برای ایجاد طراحی بسته بندی جعبه شما باید این دو اصل را در نظر بگیرید. در حقیقت طراحی، یک روش بازاریابی غیر مستقیم است که ارتباط بالایی با معرفی، فروش و برندینگ محصول شما دارد.

امروزه اهمیت بسته بندی محصولات کاملاً در بازار کسب و کارهای مختلف، ثابت شده است. برای نمونه ممکن است شما محصولی را با درجه کیفی بسیار عالی طراحی و تولید کرده باشید و از تمام شاخص‌های کیفیت بهره مند باشد، اما تا زمانی که بسته بندی محصول به شکلی حرفه‌ای و با در نظر گرفتن تمام شاخص‌های بازاریابی و تبلیغات و همین طور تاثیرگذاری بر مخاطب، انجام نشود، به‌اندازه کافی کارایی و بازدهی نخواهد داشت. در حقیقت بسته بندی و طراحی، نقش موثری در معرفی محصول شما خواهد داشت و باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، پس سعی کنید کاملاً بی نقص، لوکس و منحصر به فرد ، متفاوت و خلاقانه باشد.

سؤالاتی که برای طراحی جعبه باید از خود بپرسید؟

محصول من چیست؟ یک سؤال ساده اما ضروری از دیدگاه لجستیکی می‌باشد و شما باید بدانید چه محصولی را برای فروش در اختیار دارید؟ مواد مورد استفاده در این محصول چیست؟ آیا محصول شما شکننده است؟ پاسخ به این سؤالات به شما این امکان را می‌دهد که ابتدا نوع بسته‌بندی لازم برای پروژه خود را در نظر بگیرید.

سپس گروه هدف محصول خود را تعیین کنید به این مفهوم که محصول شما برای چه کسانی در نظر گرفته شده است؟ آیا آن را برای مردان، زنان یا هر دو یا حتی کودکان و یا افراد مسن تولید و عرضه کرده‌اید؟ پس در اینجا ضروری است که مخاطبان خود را هدف قرار دهید تا مستقیماً آنها را مورد خطاب قرار دهید. به خاطر داشته باشید که سلیقه شخصی شما مهم است اما محصول شما باید طبق سلیقه و نیاز مصرف کننده گان باشد.

اکنون نوبت این است که مشخص کنید نحوه فروش محصول شما به چه شیوه‌ای است؟ آیا در یک منطقه بزرگ محصول خود را عرضه می‌کنید یا یک مغازه کوچک؟ آیا جایی در ویترین مغازه خواهد داشت یا به‌صورت آنلاین فروخته می‌شود؟ به‌عنوان مثال، بسته بندی و طراحی محصولی که به‌صورت آنلاین فروخته می‌شود باید بسیار فشرده‌ و محکم‌ باشد تا در برابر حمل و نقل مقاومت کند.

هزینه طراحی جعبه

احتمال دارد که برای طراحی و بسته بندی محصول خود ایده‌های بسیاری داشته باشید اما هر چیزی هزینه دارد و ممکن است بسته بندی مجللی که تصور کرده‌اید با بودجه واقعی شما مطابقت نداشته باشد. بدیهی است که ایجاد طرح بسته بندی جعبه شما به معنای عقب راندن گزینه‌های زیادی است که در این میدان با شما رقابت می‌کنند.

برای بسته بندی و طراحی کارتن محصول خود باید بسته به زمینه کاری که در آن مشغول فعالیت هستید یک بارکد، آرم خاص یا اطلاعات مختلف تغذیه‌ای را در بسته بندی خود درج کنید. این امر به‌ویژه در مورد محصولات آرایشی، دارویی یا غذایی صدق می‌کند. در مجموع هزینه طراحی باکس حفاظت کننده محصول با توجه به نوع مقوا، ابعاد، سادگی یا پیچیدگی طرح‌ها می‌تواند متغییر باشد. بدیهی است که با انتخاب بهترین گروه طراحی و ساخت جعبه، می‌توانید از قیمت رقابتی در کنار، کیفیت برتر، برخوردار شوید.

سفارش طراحی جعبه خلاقانه و لوکس در کمترین زمان

یکی از فاکتورهایی که می‌تواند یک جعبه را از گزینه‌های دیگر کاملاً متمایز کند، بجز جنس جعبه و ابعاد آن، خلاقیت در طراحی جعبه و بسته بندی است. در واقع  طراحی‌های مختلف است که در نهایت هویت خاصی به جعبه‌ها و کارتن‌ها بخشیده و آنها را دارای بار معنایی می‌سازد.

از این روی اهمیت زیادی دارد که با توجه به نوع محصولی که قرار است در جعبه قرار بگیرد و هویت برند، طراحی کارتن شکل گرفته و در آن از هر گونه کپی برداری و تکیه بر طرح‌های تکراری پرهیز شود. به یاد داشته باشید که شکل ظاهری جعبه، معرف برند شما خواهد بود و مخاطبانی که در بازار هدف پراکنده هستند، باید با دیدن جعبه، به سمت آن جذب شده و به مشتریانی وفادار تبدیل شوند.

نمونه کار طراحی جعبه بسته بندی افراگرافیک

افراگرافیک با داشتن سابقه درخشان در زمینه طراحی جعبه، طراحی کاتالوگ، صفحه آرایی و صفحه بندی، تولید زونکن و کلاسور، چاپ سررسید و… توانسته است تا حد زیادی نیازهای کاربران را برطرف کند. از نمونه کارهای آن می‌توان به طراحی و چاپ زغال پانته آ، طراحی و چاپ جعبه فمینا ،طراحی و چاپ جعبه تیزکاوان، طراحی و چاپ جعبه های گاز کنترل پارس، طراحی و چاپ بسته بندی های غنچه، طراحی و چاپ جعبه چای سرسبز، طراحی و چاپ جعبه های خرمای صادراتی، طراحی و چاپ جعبه زعفران صادراتی ، انواع جعبه های صنعتی ،جعبه های مواد غذایی  غیره اشاره کرد.

طراحی جعبه و بسته بندی

سفارش طراحی جعبه فوری در تهران

چنانچه به دنبال سفارش فوری طراحی جعبه در تهران هستید می‌توانید به‌صورت حضوری یا آنلاین به گروه مشاورین افراگرافیک مراجعه نمایید و با مشاهده نمونه کارها و طرح‌های موجود، ایده خود را برای طراحی جعبه با کارشناسان ما در این مجموعه به اشتراک بگذارید تا با همکاری و هم فکری هم بهترین طراحی را برای محصول مورد نظر شما در کمترین زمان ممکن به اتمام برسانند و برای شما در هر کجای دنیا که باشید ارسال کنند.

سوالات متداول

در صورتیکه استراتژی تبلیغاتی خاصی را دنبال می‌کنید، حتما برای برندینگ و هویت بخشی به کالا لازم است که به خلاقیت بکار رفته در طراحی جعبه و شیوه بسته بندی محصول دقت داشته باشید. بسته بندی و نوع طرحی که برای آن انتخاب می‌کنید معرف کیفیت خدمات شماست.

برآورد هزینه کلی طراحی جعبه، به عوامل مختلفی وابسته است؛ از جمله اندازه و ابعاد جعبه، نوع قفل شدن جعبه، زوایا و خلاقیت طرح، جنس جعبه متناسب با وزن کالا و میزان ضد آب بودن آن.

مهمترین نکته هنگام انتخاب طرح مناسب برای جعبه محصول، در نظر گرفتن تناسب وزن کالا با میزان مقاومت جعبه است. نکته مهم بعدی بهداشتی بودن بسته بندی برای محصولات غذایی و در صورت نیاز مقاومت در مقابل رطوبت است.

تعیین هدف و کاربرد جعبه، برآورد بودجه و هزینه برای طراحی جعبه، انتخاب طرح و لوگو برای جعبه، انتخاب مقاومت جعبه و قطر مقوا و چند لایه بودن‌ بسته بندی، نوع قفلی بودن جعبه، انتخاب چاپگر مناسب و بسیاری عوامل تاثیرگذار دیگر که با مشاوره با همکاران ما در افرا گرافیک می‌توانید بهترین طرح جعبه را با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

اگر به دنبال حرفه ای ترین خدمات طراحی و چاپ هستید، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سبد خرید