چاپ مجله

نمونه کار چاپ مجله

مراحل چاپ مجله

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

چاپ مجله چیست

مجله ها یکی از مهم ترین ابزارهای اطلاع رسانی هستند که با گسترش فضای مجازی، همچنان اهمیت خود را حفظ کرده اند. چاپ مجله دارای مراحلی است و روش های مختلفی برای چاپ آن به کار گرفته می شود. در ادامه می توانید اطلاعات جامعی در این خصوص و نحوه سفارش چاپ مجله کسب کنید.

چاپ مجله

گرچه پیشرفت تکنولوژی ارتباطات و گسترش اطلاع ‌رسانی در فضای مجازی به واسطه استفاده از اپلیکیشن‌ های خبررسانی مختلف گستره بهره‌گیری از مطبوعاتی چون جراید و روزنامه‌ ها را محدود کرده است، اما همچنان جامعه آماری قابل اعتنایی از افراد جامعه برای دریافت اطلاعات مختلف از مجلات و روزنامه ‌ها استفاده می کنند.

مجلات هم موضوعات تخصصی و هم موضوعات عمومی را پوشش داده و بهترین بستر را برای ارائه مطالب علمی، ادبی، فنی، سیاسی و اجتماعی فراهم می سازند. یکی دیگر از کاربردهای مجلات نقشی است که در فضای صنعت تبلیغات برای معرفی محصولات و خدمات مختلف ایفا می ‌کنند. استفاده از تکنیک طراحی و چاپ مجله به صاحبین مشاغل مختلف امکان این را می‌ دهد که به بهترین شکل برند خود را به مخاطبان و همکارانشان معرفی نمایند. به عبارت دیگر بخش عظیمی از مجلاتی که همه روزه به چاپ می‌ رسند، مجلات تبلیغاتی هستند که با هدف افزایش راندمان فروش و بازاریابی مفید ارائه می‌ شوند.

انواع مجله

مجله‌ ها هم در دسته مجلات عمومی قرار می‌ گیرند و هم در گروه جراید تخصصی. مجلاتی که در کیوسک‌ه ای روزنامه به شکل دسته بندی شده در قفسه‌ های مختلف می ‌بینید، درواقع همان مجلات عمومی هستند. هفته ‌نامه‌ ها، ماهنامه‌ ها، مجلات فرهنگی، هنری، تحلیلی، ورزشی و خانوادگی همه زیر مجموعه مجلات عمومی هستند. گروه دیگر مجلات یعنی مجله‌ های تخصصی تنها برای قشر خاصی از جامعه به چاپ رسیده‌ اند.

برای فرهیختگان یا متخصصین فنون مختلف که به واسطه مطالعه این مجلات اطلاعات خود در باب مسائل گوناگون را افزایش می‌ دهند و مجلات در حقیقت ابزارهایی برای اشاعه و ارائه اطلاعات عمومی و تخصصی به افراد مختلف جامعه هستند. مجله‌ های اختصاصی همان مجلات تبلیغاتی بوده که برای معرفی کالاها و خدمات مختلف از جانب صاحبان مشاغل مختلف ارائه می‌ شوند.

روش چاپ مجله

برای چاپ مجلات به طور معمول از سیستم چاپ آفست استفاده می‌ شود. این سیستم چاپی یک سیستم پیشرو و مناسب برای چاپ مجلات در تیراژ بالا و با کیفیت مناسب است و به عبارتی این سیستم را می ‌توان بهترین گزینه برای چاپ مجلات تبلیغاتی دانست.

مجلات تبلیغاتی با هدف معرفی کالاها و خدمات مختلف در اختیار مخاطبان قرار می‌ گیرد. زمانی که قصد ساخت یک ابزار تبلیغاتی مناسب را دارید، باید به تمام نکاتی که ابزار شما را به ایده‌آل شدن نزدیک می ‌کند، توجه نمایید؛ کیفیت در کار چاپ و طراحی مجله یکی از این نکات است.

جلوه‌ های بصری مجله تبلیغاتی شما باید با اتکا به گرافیک و طراحی اصولی، بهترین جلوه‌ های بصری را برای جذب بیشتر مشتری داشته باشد. استفاده از چاپ آفست در نزدیک شدن روند کار به این هدف ترسیم شده کمک می ‌کند.

چاپ آفست وضوح عکس ‌ها و تصاویر را افزایش داده و قابلیت استفاده از طیف رنگی گسترده در آن باعث می ‌شود فضای ظاهری کار زنده‌تر و پویاتر باشد. اگر قصد چاپ مجله با تیراژ بالا را داشته باشید، استفاده از سیستم چاپ آفست در مقرون به صرفه کردن روند کار کمک بیشتری می ‌کند.

ویژگی‌ های مجله

 • مجلات کاربردهای مختلفی دارند که از میان آن‌ ها می ‌توان به نشریه، تبلیغات، ثبت آگهی و بولتن اشاره نمود.
 • صحافی مجلات غالبا با روش‌ هایی مانند منگنه ساده، منگنه لوپ، چسب گرم، دوخت و فنری انجام می‌ شود.
 • در طراحی مجلات از انواع چاپ ‌های تک ‌رنگ، دورنگ و چهاررنگ برای جلوه بیشتر و بسته به نوع کاربرد استفاده می ‌شود.
 • برای ساخت صفحات داخلی مجله معمولا از کاغذهایی با جنس کاغذ گلاسه و کاغذ تحریر در سایزها و ضخامت ‌های مختلف استفاده خواهد شد.
 • سیستم چاپی متداول برای چاپ مجلات سیستم چاپی آفست است.

برای چاپ مجله چه نکاتی را باید مد نظر قرار داد؟

 • برای ساخت جلد مجلات از مقواهای سخت که در تولید جلد سالنامه ‌ها نیز کاربرد دارد، استفاده می گردد. این جلدها ممکن است با روکش‌ های چرمی، سلفونی، گالینگور و جیوه برای مقاومت بیشتر کاور شوند.
 • به دلیل ایجاد برش در اطراف مجله، محتواهای متنی و تصاویر مختلف باید در حد فاصل 1.5 سانتی ‌متری با اطراف صفحات قرار داشته باشند تا قسمت‌ های مختلف نوشته ‌ها و عکس ‌ها برش نخورند و حذف نشوند.
 • برای طراحی مجله استفاده از برنامه صفحه آرایی و صفحه بندی Adobe In Design بهترین گزینه است. پس از طراحی با تکنیک ‌های این برنامه نیز بهتر است فایل نهایی در فرمت پی ‌دی ‌اف ارائه شود.
 • توجه به طراحی و گرافیک جلد به عنوان اولین نمای تصویری که در اختیار مخاطب قرار داده می ‌شود، در جلب توجه و رضایت مشتریان اثر دارد.
 • استفاده از طیف رنگی مناسب برای طراحی صفحات و جلد مجله یکی از تکنیک‌ های مهم و ضروری صفحه آرایی است.

قیمت چاپ مجله

قیمت چاپ مجله، هفته نامه یا ماهنامه (چاپ افست) به دلیل گستردگی در تیراژ ، نوع کاغذ جلد، نوع چاپ، روکش و تعداد صفحات متفاوت می باشد.

مشخصات لازم برای برآورد هزینه چاپ مجله یا ماهنامه و هفته نامه (در حالت عادی)

 • نوع کاغذ صفحات داخلی (مشخصات ظاهری / وزن / ابعاد)
 • نوع کاغذ جلد (مشخصات ظاهری / وزن / ابعاد)
 • نوع چاپ صفحات داخلی (تک رنگ / چند رنگ تا کاملا رنگی)
 • نوع چاپ جلد (تک رنگ / چند رنگ تا کاملا رنگی / در صورت در خواست پوشش)
 • امور بعد از چاپ جلد (سلفون کشی و … در صورت نیاز)
 • صحافی (تا و ترتیب / صحافی مفتولی/ چسبی سرد یا گرم)
 • هزینه های جانبی (برش و حمل و نقل و …)

قطع مجله

قطع مجله معمولا كوچكتر از روزنامه است و انتخاب آن با توجه به اندازه کاغذهای استاندارد، صورت می گیرد.این اندازه گیری معمولا در جهت استفاده بهینه از کاغذ صورت می گیرد. همچنین همواره دو اصل مهم وجود دارد كه در انتخاب قطع مي بايد رعايت شود: سهولت و راحتي براي در دست گرفتن و تناسب بين اندازه و محتواي مجله.این دواصل برکاهش ومدیریت هزینه چاپ مجله ، هفته نامه یا ماهنامه بسیار اثر گذار می باشد.

سایزهای استاندارد مجله (سانتیمتر)

 • قطع خشتی بزرگ (19*19- 20*20 – 21*21 – 22*22 – 23*23 – 29*29 – 30*30 – 33*33)
 • قطع رقعی و رقعی بیاضی (14*22)
 • قطع وزیری و وزیری بیاضی (17*24)
 • قطع رحلی و رحلی بیاضی (21.5*29.7)
 • قطع سلطانی و سلطانی بیاضی (23*33)

تعداد صفحات استاندارد

حداقل تعداد صفحات در قطع خشتی و پالتوئی 24 صفحه تا 12 صفحه و در قطع رقعی وزیری 16صفحه تا 4 صفحه ودر قطع رحلی و سلطانی 8 تا 4 صفحه در کاغذ 50*70 و 45*60 سانتیمتر (دو ورقی) و در کاغذ 100*70 و 60*90 (چهارونیم ورقی) دو برابر مقادیر فوق می باشد.

مدت زمان چاپ مجله

مدت زمان چاپ معمولا به تعداد فرم ها بستگی دارد اما به طور میانگین تولید مجله با خدمات سلفون جلد و لاک تا 128 صفحه چهاررنگ ظرف چهار روز کاری انجام می پذیرد.

چاپ مجله تبلیغاتی

کاربرد انواع مجله تبلیغاتی عموماً بولتن، نشریه، تبلیغات و یا آگهی نامه می باشد. عموماً مجله یا نشریه به لحاظ جلوگیری از دورریز کمتر کاغذ، در قطع های استانداردی همچون وزیری 23*5/16 یا حدود (B5، رقعی 21*14 یا حدود A5)، رحلی (28×21 یا حدود A4)، خشتی کوچک 19*19 و سایر ابعاد طراحی و چاپ می شود. چاپ مجلات به روش هایی چون چسب گرم، منگنه (ساده و لوپ)، فنری و یا دوخت صحافی می شوند. معمولاً صفحات داخلی مجله با انواع کاغذ گلاسه یا تحریر و در انواع چاپ تک رنگ، چاپ دورنگ یا چاپ چهاررنگ، به چاپ می رسد.

نحوه سفارش چاپ مجله در افراگرافیک

ابتدا لازم است نوع مجله یعنی تخصصی یا عمومی بودن آن را تعیین نمایید. سپس با مراجعه به مراکز چاپ معتبر و بهره ‌مندی از مهارت طراحان گرافیک و طراحی، مجله مد نظر شما به واسطه استفاده از فنون و ترفندهای بهترین برنامه‌ های طراحی و صفحه آرایی به فایل تبدیل می‌ شوند. در ادامه پس از مهیا شدن متریال مورد نیاز، کار چاپ و مونتاژ مجلات با تکیه بر تکنولوژی چاپ آفست و چاپ دیجیتال صورت می‌ گیرد. در مراحل بعدی پس از صحافی کار به شیوه‌ های اصولی، روند توافق بر سر قیمت و تعداد کار سفارش شده طی می‌ شود و مجلات برای تولید در تیراژ بالا به دست متخصصان سپرده می ‌شوند.

برای صرفه جویی در وقت، شما می توانید به راحتی به صورت آنلاین و حتی با تماس با شماره های مندرج در وب سایت، با افراگرافیک تماس گرفته و سفارش چاپ مجله تبلغاتی را به تیم حرفه ای بسپارید.

نمونه کار چاپ مجله

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به بخش نمونه کارها مراجعه نمایید. و یا با شماره ۸۸۲۵۴۰۱۰ داخلی ۱۲۰ – ۰۹۱۲۷۲۷۸۲۹۵ تماس حاصل نمایید.

سبد خرید