چاپ ست اداری آفست

ست-3

چاپ ست اداری چیدمان چهارم

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

ست-4
ست-2
ست 1

مراحل چاپ ست اداری آفست

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

چاپ ست اداری آفست چیست

تفاوتی ندارد که کسب ‌ و کار شما جدید یا قدیمی باشد؛ چرا که برای موفق شدن و باقی‌ماندن در چرخه رقابت باید همواره در فکر تبلیغات باشید. خوشبختانه در این باره از روش‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد که یکی از آن‌ها چاپ ست اداری است. دقت کنید که عواملی مانند قیمت چاپ ست اداری و موضوعاتی مانند برندسازی به‌واسطه آن باعث شده‌اند تا این روزها، ست اداری کامل متقاضیان زیادی داشته باشد.

چاپ ست اداری اختصاصی موضوع مهمی است که اگر شما هم صاحب یک کسب ‌و کار هستید، باید به آن توجه کنید. این ست شامل اوراق اداری ضروری می‌شود که با توجه ‌به ماهیت برند شما و اهدافتان از سفارش آن‌ها، طراحی می‌شوند. با کمک ست اداری می‌توانید برند، خدمات و محصولات خود را به مخاطبانتان معرفی کنید و به‌طورکلی می‌توان سفارش چاپ ست اداری را یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی دانست که بازدهی بالایی دارد.

راهنمای چاپ ست اداری: ست اداری چیست؟

طراحی ست اداری، فرآیند ایجاد ظاهر و احساس مرتبط با یک برند در اسناد اداری آن است. مواردی مانند سربرگ، پاکت نامه و کارت ویزیت از زیرمجموعه‌های ست اداری به شمار می‌روند. طراحی ست اداری یکی از اجزای حیاتی برندینگ است زیرا الگوهایی را ایجاد می‌کند که برای ارتباطات مهم داخلی و خارجی در یک کسب و کار استفاده می‌شوند. این ست شامل نامه‌های رسمی، فاکتورها، یادداشت‌ها و گزارش‌های شرکت است. هنگامی که سازمان یک ست اداری با طراحی خوب داشته باشد، احساس ثبات ایجاد می‌کند و شما را در نظر مشتریان به عنوان یک برند معتبر، سازمان‌یافته و حرفه‌ای نشان می‌دهد.

ست اداری چیست

هویت بصری برند؛ یک عنصر ضروری در طراحی ست اداری

قبل از شروع فرآیند طراحی ست اداری، یک منبع مهم باید در دسترس باشد: هویت بصری برند.

هویت بصری برند معمولاً شامل لوگو، تصاویر، لی‌اوت، رنگ‌ها و دستورالعمل‌های متنی (فونت و اندازه) مورد استفاده توسط برند است. این موارد، تعیین‌کننده مسیر و راهنمای طراحی ست اداری شما به شمار می‌روند. هر قسمت از هویت بصری برند در طراحی ست اداری خوب نقش دارد:

 • پالت رنگی: پالت رنگی معمولاً در طول فرآیند برندسازی اولیه برای کسب و کار شما ایجاد می‌شود. ست اداری از همان پالت رنگی استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل شود که با سایر عناصر برند شما هماهنگ است.
 • متن: انتخاب فونت، به شخصیت برند شما بستگی دارد. به عنوان مثال، فونت sans serif جدیت را نشان می‌دهد، در حالی که یک فونت دست‌نویس می‌تواند نشان‌دهنده بازیگوشی و کودکانگی باشد.
 • تصاویر: تصاویر به تعیین ظاهر و احساس برند کمک می‌کنند. شما می‌توانید با حفظ یک سبک عکاسی مشابه در تمام تصاویر خود یا اعمال فیلتر یکسان در آن‌ها، به تصاویری سازگار دست یابید.
 • لوگو: لوگو باید در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف با ست اداری سازگار باشد. به عنوان مثال، طراح باید نسخه‌های مختلف لوگو را برای پس‌زمینه‌های روشن و تیره طراحی کند. با این حال، حتی در نسخه‌های مختلف، ماهیت لوگو باید حفظ شود.
 • لی‌اوت: داشتن یک لی‌اوت یا چیدمان مشابه در ست اداری به یکپارچگی کمک می‌کند و همه زیرمجموعه‌های ست اداری را به عنوان یک واحد منسجم گرد هم می‌آورد.

نکات مهم در تولید و چاپ ست اداری

هر کسب‌وکاری می‌تواند اوراق اداری مورد نیازش را با توجه‌ به هرکدام از محصولاتش، جداگانه طراحی و چاپ کند؛ اما آیا این موضوع منطقی است؟

مطمئناً برای این کار نیاز به رحمت و انرژی بسیار بیش‌تری خواهد بود و برای سفارش چاپ آن‌ها باید تیراژهای بالایی در نظر بگیرید. این موضوع باعث بالا رفتن هزینه‌های تبلیغاتی می‌شوند و منطقی‌تر از که به سراغ سفارش چاپ ست اداری بروید. در ادامه بیایید بررسی کنیم که برای چاپ یک ست اداری خوب باید چه نکاتی را رعایت کنید:

 • انتخاب جنس کاغذ

در ابتدا باید بدانید که این ست می‌تواند هویت و شخصیت برند شما را برای مخاطبان تعریف کند؛ ازاین‌رو توصیه می‌کنیم برای انتخاب کاغذ به سراغ جنس‌های خوبی بروید. کاغذ‌های ۸۰ گرمی عموماً برای این کار استفاده می‌شوند، اما برای ایجاد تمایز بهتر است از کاغذ‌هایی با گرم بالاتر استفاده شود.

 • تلفیقی از زیبایی و سادگی ایجاد کنید!

ست اداری نباید طراحی شلوغ و به هم ریخته‌ای داشته باشد. به همین منظور به دنبال طراحی‌های ساده باشید. درعین‌حال زیبایی این ست می‌تواند روی بازخورد مخاطب اثرات زیبایی داشته باشد. در نتیجه چاپ ست اداری را با طراحی‌های ساده اما زیبا انجام دهید تا بازخورد بهتری داشته باشید.

 • به هماهنگی طراحی ست اداری توجه کنید!

لزومی ندارد که همه اوراق به‌کاررفته در ست اداری طراحی‌های یکسانی داشته باشند، اما توصیه می‌کنیم طراح‌ها و رنگ‌هایی که استفاده می‌شوند، بیش‌ترین هماهنگی را با هم داشته باشند. در این پروسه از طراحی‌های خلاقانه استفاده کنید و برای ایجاد هماهنگی، از المان‌های مختلف می‌توانید استفاده کنید.

 • اطلاعات کاربردی در آن به کار بروند!

دقت کنید که در چاپ ست اداری هر چیزی جای مشخص باید داشته باشد. برای مثال در هم اوراق لوگو باید در قسمت خاصی چاپ شود تا هماهنگی میان آن‌ها از بین نرود. از طرفی باید اطلاعاتی که در این اوراق ارائه می‌شوند به مخاطب کمک کنند تا با برند، محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهد، آشنا شود و همچنین از طریق آن‌ها با شما در تماس باشد. برای این منظور می‌توانید شماره تماس، ایمیل، شماره فکس و آدرس خود را در این اوراق ذکر کنید.

نکات طراحی و چاپ ست اداری

هیچ قانون کلی برای طراحی ست اداری وجود ندارد، اما این اصول طراحی و چاپ ست اداری می‌توانند به شما کمک کنند تا طرح مناسبی برای کسب و کار خود خلق کنید:

۱- یک پوشه حاوی منابع الهام‌بخش ایجاد کنید

شما یک طرح در ذهن دارید، اما این احتمال وجود دارد که قبلاً طرحتان اجرا شده باشد بنابراین نیازی نیست خود را با اسکیس‌ها و اتودهای بی‌پایان خسته کنید. با کمی جستجو در گوگل، می‌توانید انواع طرح‌های ست اداری را بیابید که شما را هیجان‌زده کرده و به شما الهام می‌بخشند. این طرح‌ها را در یک پوشه نگه دارید تا هنگام طراحی ست اداری خود به آن‌ها مراجعه کنید.

فرآیند طراحی ست اداری

۲- از الگوها و عناصر از پیش طراحی‌شده استفاده کنید

وقتی طرح یا عنصری را می‌بینید (مانند اشکال یا تایپوگرافی‌ها) که نظرتان را به خود جلب می‌کند، به جای طراحی دوباره آن ببینید که آیا به عنوان یک الگوی قابل ویرایش (برای مثال، فایل وکتور) یا یک عنصر قابل دانلود در دسترس است یا خیر.

۳- پیش از طراحی، یک سلسله‌مراتب بصری در ذهن خود داشته باشید

سلسله مراتب بصری در طراحی، اصل چیدمان عناصر به ترتیب اهمیت است. طراحی ست اداری شما باید چشم خواننده را از آنچه می‌خواهید در ابتدا ببیند تا آخرین عنصر قابل مشاهده هدایت کند. طبق راهنمای طراحی ست اداری برای رسیدن به این هدف می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید:

 • تیترهای پررنگ و نکات مهم
 • فونت‌های قوی و اندازه فونت بزرگ
 • قرار دادن اطلاعات یا عناصر مهم در بالا
 • استفاده از عناصر گرافیکی مانند فلِش برای راهنمایی خواننده
 • در نظر گرفتن مقیاس بزرگ‌تر برای حروف، اشکال یا سایر عناصر طراحی که نیاز به تأکید دارند

۴- برای ست اداری یک پالت رنگی در نظر بگیرید

برای پالت رنگی ست اداری خود، ۱ الی ۳ رنگ اصلی و ۱ الی ۳ رنگ فرعی را انتخاب کنید که متضاد و مکمل یکدیگر باشند. برای دستیابی به تنوع اما حفظ ثبات، تناژهای مختلف آن رنگ‌ها را به کار ببرید یا opacity آن‌ها را در مناطق مختلف تغییر دهید. به یاد داشته باشید که در صورت لزوم، ضخامت و رنگ فونت را تغییر دهید تا کنتراست و خوانایی حفظ شود.

طراحی ست اداری

۵- از فونت‌های هماهنگ با هویت برند استفاده کنید

فونت‌هایی را انتخاب کنید که با شخصیت برند و نوع اطلاعاتی که باید در هر جزء از ست اداری درج شود، مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال، یک یادداشت یا سربرگ می‌تواند از فونت‌های هندسی با لبه‌های سخت استفاده کند که حالتی جدی را نشان می‌دهد، در حالی که یک کارت تبریک می‌تواند حاوی فونت‌های دست‌نویسی باشد که حالتی دوستانه را نشان می‌دهند.

۶- هویت برند باید در ست اداری قابل تشخیص باشد

استفاده از ترندها برای طراحی یک ست اداری مدرن و مرتبط با مد روز آسان است، اما به یاد داشته باشید که ست اداری طراحی می‌شود تا نماینده هویت برند باشد. طبق راهنمای طراحی ست اداری، برای اینکه اثر خود را قابل شناسایی سازید می‌توانید از نکات زیر کمک بگیرید:

 • از اشکال و ساختارهای لی‌اوتی استفاده کنید که با پیام‌های برند شما مطابقت داشته باشند.
 • از رنگ‌های برند به عنوان رنگ‌های برجسته و پس‌زمینه استفاده کنید.

هویت برند در ست اداری

در حالی که هم‌سو بودن با ترجیحات مصرف‌کننده و ترندهای طراحی بسیار مهم است، اجازه ندهید که این عوامل هویت اصلی برند را از بین ببرند. طبق یک آمار منتشرشده در یکی از سایت‌های خارجی، ۸۸ درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که اصالت یک فاکتور کلیدی در تصمیم‌گیری درباره برندهایی است که دوست دارند و از آن‌ها حمایت می‌کنند. این دلیل خوبی است برای اینکه ست اداری خود را اصیل و معتبر طراحی کنید.

۷- از متریال مناسب استفاده کنید

در نهایت، پس از اینکه طرح کامل ست اداری شرکت را در قالب دیجیتال به دست آوردید، نوبت به چاپ آن می‌رسد. ست اداری چیزی است که مردم به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند، بنابراین نباید در این مرحله کوتاهی به خرج دهید. مهم‌ترین نکات چاپ ست اداری عبارتند از:

 • از به کار بردن کاغذ معمولی برای چاپ کارت ویزیت خودداری کنید.
 • کیفیت محصول نهایی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که وضوح و هم‌ترازی عناصر در آن بی‌نقص است.

هزینه چاپ ست اداری

قیمت چاپ ست اداری ممکن است تحت تأثیر عوامل زیادی تغییر کند و پیش از سفارش باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید. در پروسه تعیین قیمت چاپ ست اداری باید مواردی که در ادامه عنوان می‌شوند، مورد بررسی قرار گیرند:

 • هزینه خرید کاغذ موردنیاز برای چاپ ست اداری
 • تیراژ چاپ و طراحی‌های اختصاصی آن
 • هزینه‌های رایج برای چاپ
 • هزینه طراحی‌های کلی مانند طراحی قالب ست‌های سربرگ A4 یا A5
 • هزینه خدمات اضافی مانند طلاکوبی و خدمات پس از چاپ

توصیه می‌کنیم برای چاپ ست اداری بودجه کافی را در نظر بگیرید، اما اگر به دنبال چاپ ست اداری ارزان هستید، باید از طراحی‌های ساده‌تر و کاغذ‌هایی با گرم پایین‌تر استفاده کنید.

سفارش چاپ اداری ارزان در افرا گرافیک

این روزها اهمیت زیادی دارد که برای انجام امور تبلیغاتی به چه کسی مراجعه می‌کنید؛ چرا که امکان سو استفاده در این زمینه بسیار زیاد است. خوشبختانه افرا گرافیک چاپ ست اداری تهران را با هزینه بسیار منطقی انجام می‌دهد و با یک‌بار سفارش چاپ ست اداری از این مجموعه، برای دفعات بعد هم مشتاق به سفارش خواهید بود.

علاوه‌بر قیمت مناسب، افرا گرافیک تیم قدرتمندی از طراحان و افراد با تجربه در حوزه گرافیک استفاده می‌کند که می‌توانند نظرات و ایده‌های شما را به واقعیت تبدیل کنند. می‌دانید که چاپ افست یکی از محبوب‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود. این نوع چاپ  برای کتاب، مجله، پوستر و سایر رسانه‌های تبلیغاتی و چاپ ساک دستی کاغذی، پارچه‌ای و غیره نیز کاربرد دارد.

سبد خرید