طراحی ست اداری

افرا » فروشگاه » طراحی و گرافیک » طراحی ست اداری

نمونه کار طراحی ست اداری

مراحل طراحی ست اداری

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

طراحی ست اداری چیست

برای طراحی ست اداری باید به چه نکاتی توجه کرد؟ یک ست اداری شامل ابزارهای مختلفی است که برای مکاتبات کاری مورد استفاده قرار می گیرد. این ست ها می توانند برای تبلیغات و یا اختصاصی برای یک کسب و کار طراحی شوند. در ادامه با این ست های جذاب و البته نکات مهم طراحی ست اداری بیشتر آشنا می شوید.

طراحی ست اداری چیست و شامل چه مواردی است

ست اداری شامل چه چیزهایی می ‌شود؟ چنانچه در خلال کسب‌ و کار خود قصد ایجاد ارتباط، مکاتبات اداری و ارسال نامه یا اوراق خاصی را به دیگر ادارات، شرکت‌ ها، کارخانه‌ ها، وزارت‌خانه‌ ها و یا سایر نهادهای اداری دارید، استفاده از ست‌ های اداری می ‌تواند این ایجاد ارتباط را رسمی‌تر و کارآمد‌تر جلوه دهد‌.
سربرگ ‌ها، پاکت ‌نامه ‌ها و کارت‌ های ویزیت همگی اجزای ست اداری محسوب می ‌شوند. دلیل اطلاق عنوان “ست” به این مجموعه این است که طراحی و گرافیک این اوراق اداری یکپارچه و یک‌ دست و به صورت هماهنگ انجام می ‌شود.

 

چه چیزهایی را می‌ توان زیر مجموعه یک ست اداری دانست؟

  • یادداشت ‌ها
  • برچسب ‌های مربوط به دیسک دی وی دی و سی دی و جلد روکش آن‌ها
  • کارت ‌های ویزیت
  • انواع پاکت‌ ها با سایزهای مختلف
  • سربرگ ‌ها
  • پوشه ‌ها
  • خودکارها و قلم ‌ها با طرح و چاپ مربوطه

استفاده از ست اداری با چه هدفی انجام می‌ شود؟

اولین و مهم ‌ترین هدف استفاده از ست ‌های اداری این است که به اجزای نوشتاری و تحریری و اوراق یک تجارت و برند خاص، هویت و یکپارچگی بخشیده شود، به همین دلیل به طراحی لوگو نیز نیاز خواهید داشت. تصور کنید که تمامی اجزای مربوط به فعالیت‌ های نوشتاری، تبلیغاتی و ظاهری یک برند مانند سربرگ‌ ها، دفاتر و سررسیدها، تقویم ‌نامه ‌ها، پاکت ‌ها، پوشه ‌ها، برگه ‌های رونوشت، قلم‌ ها و حتی لیوان‌ هایی که جهت نوشیدن آشامیدنی‌ های مختلف در خلال ارتباطات، قرارهای کاری، میتینگ ‌ها و حتی فعالیت ‌های روزانه یک شرکت از آن‌ ها استفاده می‌ شود، همگی با طرح و نقشی یک ‌دست و مشترک که نشان دهنده نام و تبلیغات برند است، در دسترس قرار بگیرد. این کار هویت و شناسه برندینگ را با شیوه ‌ای بسیار موثر به مشتریان و همکاران معرفی کرده و جایگاه کسب ‌و کار را در میان افکار عمومی تثبیت می‌ کند‌.

چنانچه در زمینه استفاده از ست اداری قادر به رعایت هارمونی و تنظیمات لازم باشید، وجهه‌ کار و میزان ارزش آن در نظر اطرافیان چند برابر خواهد شد. مثلا هماهنگی و سازگاری رنگ و طرح لوگوی برند با طراحی ست اداری می‌تواند به لحاظ ظاهری بسیار اثرگذار بوده و به جلب توجه مشتریان کمک کند. به همین دلیل است که استفاده از طراحی چاپ ست اداری، می تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک شایانی کند.

از دیگر مزایای استفاده از ست اداری و یکپارچه‌ سازی‌ های این‌ چنینی، این است که امکان تقلب، کپی برداری و سوء استفاده از اوراق مربوط به کسب ‌و کار شما محدود می ‌شود و در کنار تمام این‌ ها، می ‌توانید با وجهه ‌ای بهتر و حرفه ‌ای ‌تر ماهیت و زمینه کاری خود را به مشتریان، همکاران و رقبای خود بنمایانید.

نکات مهم طراحی ست اداری

به منظور اثرگذار بودن و ایجاد جایگاه بهتر در حیطه برندینگ، اهمیت به نحوه ایجاد ست اداری بسیار قابل توجه است. طراحی و گرافیک درست و اصولی برای ایجاد یک ست مناسب میان اوراق و اقلام اداری مربوط به یک کسب ‌و کار می ‌تواند ارزش و اعتبار این برند را در دید عمومی برجسته ‌تر و غیرقابل انکار جلوه دهد. چنانچه در انتخاب و اعمال طرح ‌های مناسب برای ساخت ست اداری دقت کافی صورت نگیرد و به جای یکپارچگی و نظم شاهد اختلال و آشفتگی باشیم، مسلما نحوه تبلیغات و روند ارتباطات یک شرکت و معرفی محصول و زمینه کاری به مشتریان و همکاران دچار مشکل خواهد شد و ممکن است به مرور زمان به هویت و اعتبار یک فعالیت تجاری ضربه وارد شود.

ایجاد هارمونی ست‌ های اداری به طور معمول با هدف بهبود و ارتقای سطح کیفی فعالیت ‌های تجاری و میان شبکه ‌ای انجام می‌ شود و به همین دلیل توجه به اصول و رعایت موازین مربوط به تشکیل و ساخت این هماهنگی‌ ها به مرور زمان به موثرترین و قدرتمندترین ابزار نفوذ یک برند تبدیل خواهد شد. تنها به وسیله استفاده و کاربری درست و هوشمندانه از قواعد طراحی و یکپارچه سازی اجزای مختلف، می ‌توان بستری مناسب را برای تبلیغات و حضوری پررنگ در میان کسب ‌و کارهای مختلف فراهم نمود.

اصول طراحی و حفظ این سازگاری‌ ها چیست؟

در این بخش ارکان مهم ایجاد یک طراحی موثر و سازمان ‌دهی شده را عنوان خواهیم کرد:

رعایت اصول و استانداردهای ضروری

یکی از مهم‌ ترین و موثرترین گام‌ ها برای رسیدن به یک طراحی اصولی و منسجم، رعایت استانداردها و اندازه‌ های لازم است‌‌. در حیطه پیروی از استانداردهای ضروری توجه به اندازه‌ ها و سایزها از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است‌. برای طراحی یک ست اداری مناسب و مطابق با نیازهای برند و البته مشتریان خود، باید سایز و ابعاد دقیق اوراق و اجزای اداری را بدانید و برحسب این نیازها به طراحی و تولید آن‌‌ ها در تعداد و تیراژ مورد نظر اقدام نمایید.
مثلا در طراحی پوشه‌ ها یا تولید سربرگ‌ ها باید کاملا به محاسبه مجموعه اندازه‌ ها و سایزهای دقیق احاطه داشته باشید تا هنگام برش و طراحی این اقلام، اندازه‌ ها به شیوه‌ ای اصولی رعایت شود‌‌. پیروی از این استانداردها نه تنها در مدیریت بودجه شما و صرفه ‌جویی در پرداخت هزینه‌ ها اثرگذار است، بلکه باعث می‌ شود به استفاده صحیح ‌تر و کاربردی‌ تر از این اقلام و اوراق بپردازید.

توجه به حیطه فعالیت

یکی از مهم‌ ترین نکاتی که در طراحی ست اداری باید به آن توجه کنید، تطابق و تناسب نوع گرافیک و استفاده از طیف رنگ‌ ها و ایجاد طرح ها با زمینه فعالیت کسب‌ و کار شما است. زمانی که از سازگاری و هماهنگی صحبت به میان می ‌آید باید این قالب ‌بندی‌ ها را در ابعاد گوناگون اعمال کرد‌. قبل از مبادرت به ایجاد طراحی و انتخاب رنگ برای ست اداری خود، بهتر است بدانید که علاوه بر سلیقه و خواست شما نکات مهمی مانند تطابق طرح‌ ها با زمینه فعالیت نیز باید در روند کار مورد توجه قرار بگیرد.

درکنار استفاده اصولی از ایده‌ ها و تفکرات جمعی و ساختاربندی ‌های خلاقانه، باید طراحی ست اداری را با توجه به حیطه فعالیت برند خود در نظر بگیرید. برای توضیح دقیق ‌تر این موضوع در قالب مثال باید گفت در طراحی ست اداری مربوط به یک کمپانی تولید کننده لوازم ورزشی، استفاده از محدوده ‌های رنگی پویاتر و زنده ‌تر و طراحی‌ های نشاط‌‌‌ بخش ‌تر ضروری تلقی می‌ شود، در حالی که یک برند تولید و دوخت کت‌ و شلوار مردانه باید برای گرافیک ست اداری خود از رنگ‌ هایی گرم‌ تر استفاده نمایید تا حسی صمیمانه و اطمینان بخش را به مخاطب القا کند. بنابراین توجه به تمام این چهارچوب‌ ها و تفاوت‌ های ساختاری در بهبود روند کار موثر خواهد بود.

هماهنگی و سازگاری مناسب

هماهنگی را بی ‌شک می ‌توان پراهمیت ‌ترین فاکتور در طراحی اصولی ست اداری دانست. چنانچه در پی ایجاد هارمونی مناسب و متقارن با استانداردهای تعیین شده هستید، این سازگاری و نظم باید در تمام زوایای داخلی و خارجی ساختار کاری شما هویدا باشد. به طور کلی دلیل اطلاق عنوان “ست” به این مجموعه نیز این است که بخش ‌ها و اجزای مختلف هماهنگ ‌تر و متناسب ‌تر نشان داده شوند.
به عنوان مثال در قالب یک هماهنگی داخلی باید توجه کنید که رنگ، طرح، ابعاد و فونت نام تجاری و شعار تبلیغاتی مربوط به یکی از اجزای مجموعه اوراق مانند سربرگ، باید با دیگر اجزای این مجموعه نیز هماهنگ باشد. در قالب هماهنگی ‌های بیرونی نیز مثلا باید به تناسب رنگ وطرح ست اداری با لوگوی شرکت و رابط کاربری آن توجه ویژه نمود.

اعمال خلاقیت و توجه به کاربرد اصولی

به‌ کارگیری خلاقیت و ابتکار در ایجاد یک طراحی مناسب برای ساخت یک ست اداری، می ‌تواند بهترین خروجی را به ارمغان آورد، به شرط اینکه در کنار تکیه به خلاقیت و تنوع ‌گرایی برای خاص و انحصاری ‌کردن هرچه بیشتر طراحی، به کاربرد و نوع استفاده از آن هم توجه کنید. به طور کلی ابتکار عمل و نبوغ برای ایجاد طراحی‌ های مدرن و منحصر به فرد زمانی می‌ توانند تاثیرگذار باشند که لطمه ‌ای به کاربرد و اصل هدف کاری وارد نشده و این دو مولفه پهلو به پهلوی هم برای نمود هرچه بیشتر درون مایه و ماهیت فعالیت یک برند به مشتریان وارد صحنه شوند.

کیفیت چاپ

از دیگر نکات و ارکان کلیدی در دستیابی به یک طراحی دقیق و مناسب برای ست اداری می ‌توان به سطح کیفی چاپ و طراحی اشاره نمود که باید به بهترین شکل صورت بگیرد تا جنبه‌ های زیبایی ظاهری کار به میزان بیشتری نمایان شود و گرافیک ست را در نظر اطرافیان چشم‌ نوازتر و زیباتر نشان دهد‌.

اطلاعات و داده‌ های مورد نیاز

به منظور ایجاد فضای مناسب برای ایجاد ارتباط بهتر مشتریان با برند شما، چاپ اطلاعات ضروری مانند نام اصلی شرکت، نشانی، شماره تلفن، آدرس پست الکترونیکی و البته درگاه‌ های ارتباطی اینترنتی شما مانند آدرس وب سایت، پیج اینستاگرام و کانال تلگرام بر روی اوراق مختلف و ست اداری کارساز است.

قیمت طراحی ست اداری

قیمت طراحی ست اداری به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می توانید به گرافیست های این حوزه مراجعه کرده و درخواست خود را اعلام کنید. اما لازم به ذکر است که قیمت طراحی ست اداری به این صورت، هزینه های اضافی را بر دوش شما خواهد گذاشت.
برای صرفه جویی در هزینه ها، می توانید از خدمات طراحی حرفه ای ست اداری افراگرافیک استفاده نمایید. قیمت طراحی ست اداری در افراگرافیک بسیار مقرون به صرفه بوده و شما می توانید با هزینه ای مناسب، به زیباترین شکل ممکن، ست اداری مورد نظر خود را تحویل بگیرید.

سفارش طراحی ست اداری

برای آنکه بتوانید زیباترین و اصولی ترین طراحی را برای ست اداری انجام دهید، به یک طراحی فوق العاده که تجربه سال ها کار در این زمینه را دارد، نیاز دارید. شما می توانید با مراجعه حضوری به یک متخصص، نیاز و تصورات خود را از طراحی که مایلید روی ست اداری اعمال شود، توضیح دهید. سپس فایل طراحی شده نهایی را دریافت کرده و برای طراحی، به مراکز چاپ برده تا در آخر بتوانید ست اداری مد نظر خود را دریافت نمایید.

اما این روزها به لطف فضای مجازی کار آسان تر شده و شما می توانید سفارش طراحی ست اداری را به راحتی از افراگرافیک به صورت آنلاین انجام دهید. برای سفارش طراحی ست اداری به تنها چند کلیک نیاز دارید تا بدون نیاز به صرف وقت اضافی، ست های اداری طراحی شده خود را دریافت کنید.

نمونه کار طراحی ست اداری

همان طور که گفته شد، در افراگرافیک می توانید با بهترین قیمت طراحی ست اداری، ست های جذابی را سفارش دهید. در ادامه نمونه کار چاپ ست اداری افراگرافیک را مشاهده می کنید:

سبد خرید