افراگرافیک » فروشگاه » چاپ آفست » چاپ کاتالوگ

یکی از ویژگی ‌های بسیار مهم در ساخت و چاپ کاتالوگ آفست، طراحی کاتالوگ مناسب و منحصر به فرد آن است. کیفیت این نوع طراحی و ذخیره‌سازی مناسب فایل آن جهت ارسال به چاپخانه نکاتی هستند که باید برای تهیه کردن یک کاتالوگ چاپی نهایت توجه را به آن داشته باشید. تیم طراحی، نبوغ طراحان و ایده ‌پردازی ‌های مناسب و اصولی می ‌توانند باعث پدید آمدن یک طرح زیبا با گرافیک به یاد ماندنی و خاص شوند و کیفیت این کار بر محصول نهایی تاثیر بسزایی خواهد داشت. لذا لازم است طراحی و ذخیره فایل را به بهترین شکل و نزد زبده ‌ترین طراحان انجام دهید. همچنین می توانید جهت انجام مشاوره برای طراحی کاتالوگ فوری با تیم ما در افراگرافیک تماس حاصل فرمایید.

نمونه کار چاپ کاتالوگ

مراحل چاپ کاتالوگ

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

ویژگی‌ های چاپ کاتالوگ‌

رعایت فواصل به هنگام برش

از دیگر ویژگی‌ هایی که یک کاتالوگ چاپ آفست باید داشته باشد اندازه درست و کاربردی است. بنابراین باید به مواردی مانند فاصله استاندارد متن‌ ها و تصاویر موجود در کاتالوگ با لبه کاغذ‌ها توجه نمود. چنانچه این برش زدن ‌ها به درستی و با رعایت اصول انجام نشوند، ممکن است قسمتی از طراحی کاتالوگ حذف شده و شاهد طراحی ناقص و برش ‌های بی ‌کیفیت باشیم.

انتخاب بهترین و مناسب ‌ترین جنس کاغذ

بعد از آن که مطمئن شدیم کاتالوگ چاپی ما از ویژگی‌ های بالا برخوردار است، نوبت آن می ‌رسد که مناسب‌‌ ترین نوع کاغذ را برای استفاده در جلد و صفحات مختلف در نظر بگیریم. انتخاب کاغذ مناسب در شکل بصری، سطح کیفی و استحکام کاتالوگ بسیار اثرگذار است. چنانچه قصد تولید کاتالوگ ‌های چاپی با کیفیت، قوام، زیبایی و جلوه بیشتر را دارید، بهتر است تمام اهتمام خود را برای انتخاب بهترین و با دوام ‌ترین نوع کاغذ به کار بگیرید.

توجه به جهت و شکل باز شدن و ورق زدن کاتالوگ

نحوه باز شدن و ورق خوردن کاتالوگ ‌های مختلف در زیبایی بخشیدن به ظاهر و کاربری آن بسیار مؤثر است. کاتالوگ‌ ها غالبا در سه حالت افقی، عمودی و مربعی به طراحی و چاپ می‌ رسند. کاتالوگ‌ هایی که طراحی و نوع چاپ نوشتار آن‌ ها بر پایه حروف انگلیسی است از سمت چپ و کاتالوگ‌ هایی که با کلمات و حروف فارسی طراحی شده ‌اند، از سمت راست باز می ‌شوند.
نوع صحافی نیز با شکل باز و بسته شدن کاتالوگ ‌ها مرتبط است. نوع کسب‌ و کار و زمینه کاری شما در عملکرد صحافی برای طراحی چگونگی باز و بسته شدن و جهت کاتالوگ ‌ها تعیین کننده است. به طور معمول برای تجارت‌ های رسمی و اداری از پیوند‌های ساده استفاده نموده و منگنه‌ ها و چسب‌ های ساده‌تر را در نظر می ‌گیرند. توجه کنید در چاپ و تولید کاتالوگ‌ ها با حجم و تیراژ بالا از صحافی چسبی و برای تولید کاتالوگ‌ های کم‌ حجم ‌تر و کم تیراژتر از صحافی با منگنه ‌های تخت استفاده می ‌شود‌. استفاده از منگنه‌ هاس لوپ نیز در چاپ‌ های غیر رسمی کاربرد دارد.

انواع چاپ کاتالوگ‌

کاتالوگ‌ های چاپی را می ‌توان به لحاظ زمینه کاری، نوع خدمات، نوع محصولات و ویژگی ‌های ظاهری به انواع مختلفی تقسیم کرد. به عنوان مثال جنس کاغذ به کار برده شده برای ساخت صفحات و جلد کاتالوگ، ابعادی که برای برش صفحات در نظر گرفته شده، رنگ و طراحی کاغذها، تعداد صفحات، نوع صحافی و جنس کاور جلد کاتالوگ باعث می ‌شود بتوان کاتالوگ‌ها را در دسته‌ های مختلف جای داد.

انواع کاتالوگ‌ ها را می ‌توان در گروه‌های مختلفی مانند کاتالوگ‌های رسمی، کاتالوگ‌ های سازه‌ های صنعتی، کاتالوگ‌ های لوازم خانگی، کاتالوگ‌ های اداری و کاتالوگ‌ های محصولات جانبی دسته ‌بندی نمود.

مثلا نوع کاتالوگ رسمی که گاهی برای ساخت آن باید از لوکس‌ ترین و شکیل ‌ترین متریال و طراحی بهره بگیرید. به طور معمول برای طراحی و ساخت این نوع کاتالوگ‌ ها از نقش و نگارهای زرین، طلاکوب ‌ها و نقره کوب ‌های درخشان و یو وی موضعی بهره می‌ گیرند تا جلوه طراحی را صدچندان کند. برای طراحی جلد نیز استفاده از طیف رنگ‌ های مات و براق به نسبت نوع سلیقه و کاربری در جلب توجه مشتریان مؤثر است.

چنانچه ضخامت و جنس کاغذ در کاتالوگ ‌های رسمی سنگین ‌تر و ضخیم‌تر باشد، کیفیت بالای این طراحی را یادآور خواهد شد‌. در ضمن توجه کنید که در تولید کاتالوگ با تیراژ کم از صحافی با منگنه و در تولید کاتالوگ با حجم بالاتر از صحافی ‌های چسبی استفاده می ‌شود.

انوع کاغذ برای چاپ کاتالوگ

بسته به انتخاب مشتری و استانداردهای موجود و البته نوع کاتالوگ، از چندین مدل کاغذ مختلف در طراحی و چاپ کاتالوگ استفاده می‌شود. در ادامه به معرفی انواع کاغذ برای چاپ کاتالوگ می‌پردازیم.

کاغذ معمولی یا تحریر: این کاغذها را که معمولاً به شکل کاغذهای A4 در کاربردهای روزمره خود می‌شناسیم، از عادی‌ترین کاغذ هایی هستند که برای کاتالوگ‌های مختلف، مورد استفاده قرار می‌گیرند. مانند کاغذ استفاده شده در پرینتر.

کاغذ گلاسه: کاغذهای گلاسه نسبت به کاغذهای تحریر دارای درجه کیفی بالاتری بوده و بهترین نوع کاغذ برای چاپ کاتالوگ به شمار می‌روند. البته نرخ این کاغذها در مقایسه با کاغذهای معمولی بالاتر است و در کنار کیفیت، باید هزینه بیشتری نیز پرداخت شود. سطح صاف و براق و صیقلی کاغذهای گلاسه، جلوه بهتری به کاتالوگ‌ها می‌بخشد.

کاغذ سلفونی: کاغذهای سلفونی دارای پوشش لاتکس بوده و در مقابل رطوبت و پاره شدن، مقاومت بسیار خوبی دارند. این کاغذها نیز قیمت بالایی دارند و فرآیند چاپ روی آنها به شکلی متفاوت از موارد قبلی، صورت می‌گیرد.

کاغذ باطله: این نوع کاغذ، ارزان‌ترین کاغذ برای طراحی کاتالوگ است و برای تولید کاتالوگ‌های با کیفیت پایین و ارزان قیمت، کاربرد دارد. از این روی در صورتی که می‌خواهید کمترین هزینه را بابت چاپ کاتالوگ بپردازید، کاغذهای باطله گزینه مناسبی هستند که اصلا پیشنهاد نمیشود و بهتره به جای آن از کاغذ تحریر استفاده شود.

کاغذهای فانتزی: کاغذهای فانتزی ساختاری خاص داشته و به‌وسیله آنها می‌توان کاتالوگ هایی خاص و متفاوت، تولید و چاپ کرد. و اکثرا کاغذهای کتان و فابراینو و همچنین کرافت در این نوع کاغذ قرار میگیرند.

چاپ کاتالوگ

کاربرد چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ برای معرفی نوع خدمات و کالاهای یک کسب‌ و کار از مهم ‌ترین شاخصه‌ ها برای تبلیغاتی مفید و اثرگذار به حساب می ‌آید‌. تولید کاتالوگ و عرضه آن به مشتریان و مخاطبان می‌ تواند وجهه، جایگاه و پرستیژ کاری شما را به آن ‌ها یادآور شود و بهترین و ساده‌ترین راه را برای بازدید از محصولات و بررسی ویژگی‌ ها و خصوصیات کالا به آن ‌ها نشان دهد. با چاپ کردن کاتالوگ ‌های مناسب و توزیع آن در میان مشتریان خود می‌ توانید به ساده‌ترین شکل ممکن از این ابزار به عنوان بازاریاب‌ هایی حرفه ‌ای استفاده کنید که زبان کاری و خصوصیات تجارت شما را به آن‌ ها بنمایاند و با جذب مشتری بیشتر راندمان کسب ‌و کار و فروش را افزایش دهد.

تعرفه‌ های چاپ‌ کاتالوگ

چاپ و تولید کاتالوگ‌های آفست بسته به عوامل مختلف تعرفه‌ ها و قیمت‌ های متفاوتی دارد. کیفیت کار بی‌شک بر نحوه قیمت‌ گذاری مؤثر است؛ بنابراین چنانچه قصد تولید کاتالوگ‌ های باکیفیت و مرغوب را دارید و می‌ خواهید از بهترین جنس کاغذ، متریال چاپ ونوع صحافی برای ساخت کاتالوگ ‌ها استفاده کنید و به عبارتی کار را همه ‌چیز تمام به مشتریان خود ارائه دهید، مسلما باید هزینه بیشتری را جهت مونتاژ این کاتالوگ‌ ها بپردازید.

سفارش چاپ کاتالوگ

پس از اینکه تصویر کلی طراحی و نوع خواست و سلیقه خود برای چاپ افست کاتالوگ را در نظر گرفتید، می‌ توانید به یک مرکز چاپ و طراحی آفست مراجعه نموده و با مشورت با تیم طراحی آن ‌ها بهترین نوع گرافیک را برای کاتالوگ‌ های خود در نظر بگیرید و از راهنمایی آن‌ ها برای طی کردن بقیه مراحل کار بهره ببرید. پس از تایید نوع طراحی و صحافی و انتخاب جنس کاغذ و جزئیات دیگر می‌ توانید میزان تیراژ کار را تعیین نموده و بر سر قیمت آن به توافق برسید و در نهایت سفارش خود را ثبت نمایید.
البته همان طور که می‌دانید، شما می توانید تمامی این مراحل فوق را به راحتی به افراگرافیک سپرده و بدون صرف وقت زیاد، از بهترین قیمت چاپ کاتالوگ افست بهره‌مند شوید.

در چاپ کاتالوگ فوری، ضخامت کاغذی که استفاده می شود به نوع کاتالوگ بستگی دارد. معمولا کاغذی که جهت چاپ کاتالوگ از ان بهره‌گیری می گردد، گلاسه است. برای چاپ کاتالوگ هایی که دارای رنگ های زیادی اند، ضروری است از کاغذهایی با گراماژ زیاد استفاده گردد چون این سبک کاغذها، ضمانت مرغوبیت زیاد کاتالوگ هستند.

چاپ کاتالوگ فوری

هر چه قدر که گرماژ کاغذ مورد استفاده کمتر باشد، همان قدر هم هزینه آن کمتر می شود. در باب کاتالوگ هایی که عکس های زیاد دارند ، بهتر است که از کاغذهای کرافت بهره‌گیری گردد. این کاغذها قهوه ای رنگ و خیلی محکم اند و مرغوبیت بالای ان ها سبب دیده شدن رنگ ها در کاتالوگ می گردد. سایزی که جهت چاپ کاتالوگ فوری می خواهیم به کار گیریم هماهنگ با جایی که استفاده می شود فرق دارد. از روکش هم جهت نگهداری از کاتالوگ و بالا بردن استحکام در زمان های زیاد، بهره‌گیری می شود. سبکی از پوشش، سلفون مات یا براق است که بسته به خواسته و نظر مشتری، از راه دستگاه های خاص اعمال می شود. سبک دیگر پوشش جهت چاپ کاتالوگ فوری، پوشش یو وی است که در مدل های موضعی و برجسته وجود دارد و از پر استفاده ترین پوشش به حساب می اید.

چاپ کاتالوگ فوری

سایر پوشش های موجود هم هماهنگ با نوع خدمات شرکت های چاپ فوری کاتالوگ انجام می شوند. مرحله انتهایی چاپ، صحافی است که لازم است اصول دقت و ظرافت در این بخش، رعایت گردد.

امروزه دستگاه های چاپ دیجیتال در کم‌ترین زمان و با بیشترین کیفیت، توانایی انجام چاپ فوری را دارند. چاپ کاتالوگ فوری با تیراژ کم، از مزیت های چاپ دیجیتال کاتالوگ به حساب می اید.

هزینه چاپ کاتالوگ فوری

هزینه چاپ کاتالوگ فوری بر مبنای مواردی مثل ابعاد کاتالوگ، صحافی، نوع جلد، گرماژ کاغذ، روکش داشتن کاغذ، خط تا و منگنه، محاسبه می گردد. کاتالوگ کالاها، نوعی از کاتالوگ است که مقصود از طراحی و چاپ آن دادن اطلاعات در مورد یک کالا است و معمولا درون جعبه کالا گذاشته می شود. این سبک کاتالوگ به علت چاپ در تعداد زیاد با مواد اولیه ارزان، ارائه می شود. شرکت افراگرافیک در جهت چاپ انواع کاتالوگ از جمله کاتالوگ فوری دارای تیم متخصص است، جهت انجام مشاوره با تیم ما در افراگرافیک تماس حاصل فرمایید.

مزیت های چاپ کاتالوگ فوری در تهران

چاپ کاتالوگ فوری به سبب کم هزینه بودن و سهولت در دسترسی، تا سال های زیادی قادر است مورد استفاده قرار گیرد و شیوه تبلیغاتی خوبی برای ارتقا هر تجارتی در زمینه اقتصادی باشد. بعضی از مزایای ان عبارتند از:

  • دستگاه دیجیتال چاپ رنگی با توانایی وامکان ترتیب و تحلیل فرم های چاپی
  • دستگاه سلفون کشی حرارتی برای اعمال روکش سلفون مات و براق جهت تعداد های کم و یا امور چاپی فوری
  • دستگاه صحافی منگنه تخت، منگنه لوپ برقی جهت صحافی کاتالوگ با سرعت خیلی زیاد
  • دستگاه برش جهت دور بری و تکمیل صحافی

طراحی کاتالوگ چیست

کاتالوگ، بخشی از برندسازی و معرفی محصول و خدمات به حساب می‌آید و باید به‌صورت کاملاً حرفه‌ای انجام شود.

هزینه چاپ کاتالوگ به ابعاد، جنس، نحوه تاشوندگی و موارد مشابه بستگی دارد.

اگر به دنبال حرفه ای ترین خدمات طراحی و چاپ هستید، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سبد خرید