طراحی لوگو

طراحی لوگو حرفه ای کیا البرز

طراحی لوگو حرفه ای

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

طراحی لوگو حرفه ای (طراحی لوگوتایپ)
طراحی لوگو تصویری

نمونه کار طراحی لوگو

مراحل طراحی لوگو

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

طراحی و گرافیک چیست

طراحی لوگو یکی از الزامات هر کسب و کاری است. لوگو معرف کالا، خدمات، شرکت و سازمان های مختلف است و سبب می شود تا افراد آن ها را با لوگوهایشان به یاد آورند. از طرف دیگر هر کسب و کار و کالایی نیاز به نمادی برای شناخته شدن دارد؛ لوگو درست همین کار را انجام می دهد. اما انواع طراحی لوگو چیست و برای سفارش طراحی لوگو چه باید کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

لوگو چیست؟

لوگو را می توانیم یک علامت گرافیکی، نماد و نشانی بنامیم که برای شناسایی یک شرکت، سازمان، محصول به کار گرفته می شود که نام تجاری آن ها را به یدک می شود. لوگو معمولا طرح انتزاعی است که می تواند تنها نام تجاری را در بر بگیرد و یا تلفیقی از طرح ها و نام برند باشد.
بدون تردید، ساخت لوگو به بخش جدایی ناپذیری از هویت برندها تبدیل شده اند. یک لوگو می تواند به طور گسترده و به سرعت به رسمیت شناخته شده و تبدیل به یک دارایی نامشهود ارزشمند برای یک شرکت شود. به همین دلیل در بیشتر موارد برای حفاظت از مالکیت معنوی آن تبدیل به علامت تجاری خواهد شد.

اهمیت و ضرورت طراحی لوگو

لوگو اولین نقطه ارتباطی کسب و کار شما با مخاطبین است. اگر مخاطبان بتوانند با نام تجاری شما ارتباط برقرار کنند، به احتمال زیاد آن ها می توانند به محصولات و خدماتی که ارائه می دهید نیز اعتمااد کنند. طراحی لوگو مستلزم ترکیبی پیچیده از مهارت های طراحی، نظریه های خلاقانه و کاربرد درست از خطوط و رنگ ها است.
لوگو سبب به خاطر سپردن نام تجاری می شود و رفته رفته می تواند وفاداری در مشتریان و مخاطبان را تقویت کند. اصولا هیچ کسب و کاری بدون لوگو نمی تواند آنچنان که باید و شاید در ذهن ها باقی بماند.

انواع طراحی لوگو حرفه ای

طراحی لوگو در انواع مختلفی صورت می گیرد که اتفاقا این تنوع در تعرفه طراحی لوگو تاثیر خواهد داشت. در ادامه با انواع لوگو آشنا می شوید:

لوگو مونوگرام

یکی از انواع طراحی لوگو، لوگو مونو گرام یا همان علائم اختصاری هستند که تحت عنوان Letter mark نیز شناسایی می شوند. پایه و اساس این نوع از لوگوها، تایپوگرافی است که می توانند شامل چند حرف یا خلاصه ای از حروف اسم تجاری باشند که به شکل یک لوگو در می آیند. آنچه که این نوع از طراحی لوگو را خاص می کند، سادگی و جذابیت آن است. این سبک از لوگو بسیار جذاب و خلاقانه بوده و بسیاری از کسب و کارها این الگو را به عنوان نماد خود می پسندند.

لوگو تایپوگرافی

نوع دیگری از انواع طراحی لوگو، لوگو تایپوگرافی است. همان طور که از نام آن پیداست، این نوع نام نوشتاری برند و لوگو تایپ یا همان Word mark است که می توانیم آن را بسیار شبیه به مونوگرام بنامیم.
پایه و اساس این نوع از لوگو، فونت است و تمرکز طراحان رو نام اصلی و کامل برند تجاری مورد نظر است. آنچه که در این نوع از طراحی اهمتی دارد، آشنایی طراح با آناتومی حروف و پیوستگی آن ها با یکدیگر است.

لوگو تصویری

همان طور که از نام آن پیدا است، لوگو تصویری، علائم، آیکون و سمبل های تصویری از برند تجاری یک کسب و کار و یا محصولی هستند که تحت عنوان پیکتوگرام یا Pictorial mark شناخته می شوند.
این لوگوها شمایلی گرافیک با ترکیبی از آیکون ها بوده که با مفهوم سازی، می توانند به شکلی فوق‌العاده مفهوم کسب و کار را به مخاطب انتقال دهند. هرچه خلاقیت و انتقال مفهوم توسط این نوع از لوگو آسان تر باشد، تاثیرگذاری و ماندگاری آن بر ذهن مخاطب بیشتر خواهد بود.
به صورت کلی، اغلب افراد، لوگوها را به شکل اشکال، طرح ها و آیکون ها می شناسند و تعداد زیادی از کسب و کارها برای ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب، این نوع لوگو را انتخاب می کنند.

لوگو انتزاعی

این نوع از لوگوها، لوگوهای خاص تصویری بوده که پیام کسب و کار را به صورتی کاملا متفاوت و خلاقانه به مخاطب منتقل می سازد. این لوگوها تصویرهای واقع بینانه داشته اما سبک انتزاعی در آن ها موج می زند. هزینه طراحی لوگو برای این دسته اغلب کمی متفاوت تر از لوگوهای ساده است.

لوگو ترکیبی

لوگوهای ترکیبی، تلفیقی از لوگوهای تصویری و تایپی هستند و در طراحی آن ها زمان زیادی صرف می شود، چرا که لازم است تا انسجام و هماهنگی هر یک از این اجزا، حفظ گردد.

لوگو امبلم

این لوگو درواقع نوشته یا فونتی است که درون یک ایکون یا شکل قرار می گیرد. درواقع می توانیم این لوگو را نیز لوگویی ترکیبی بنامیم. از آنجایی که طراحی این لوگو بسیار خاص و چشم نواز است، می تواند تاثیر زیادی بر مخاطب گذاشته و در ذهن ها باقی بماند.

نکات مهم در ساخت لوگو

در طراحی لوگو، باید نکات مختلفی رعایت شود تا بتواند به خوبی در ذهن مخاطبان تقش بسته و به خاطر سپرده شود. در زیر به مهم ترین نکات مهم در ساخت لوگو اشاره می کنیم:

  • انتخاب رنگ مناسب برای لوگو امری ضروری است. رنگی که متناسب با ماهیت کسب و کار باشد.
  • لوگو باید به گونه ای طراحی شود که به خاطر سپردن آن آسان باشد.
  • طراحی لوگو باید هویت برند تجاری و کسب و کار را حفظ نماید.
  • باید خاص باشد و شبیه و مانند نداشته باشد. کپی ممنوع!
  • هارمونی رنگ، حروف و اشکال باید در لوگو رعایت شود.
  • روانشناسی رنگ برای جذب مخاطب باید در طراحی لوگو مد نظر قرار گیرد.

قیمت طراحی لوگو

همان طور که گفته شد، طراحی لوگو برای برندها و محصولات مختلف، متفاوت است. لذا قیمت طراحی لوگو نیز با توجه به نوعی که توسط افراد انتخاب می شود، متفاوت خواهد بود. اصولا لوگوهای مفهومی و یا ترکیبی که نیاز به صرف زمان بیشتری برای طراحی دارند، قیمت بیشتری خواهند داشت.

سفارش ساخت لوگو

برای سفارش ساخت لوگو، می بایست نوع کسب و کار خود را به طراح و مرکز مورد نظر خود اعلام نمایید و نوع سبکی که دوست دارید لوگوی شما بر آن اساس پیاده‌سازی شود را نیز انتخاب کنید. همچنین از شما در خصوص رنگ مد نظر لوگو و مفهومی که قرار است انتقال دهید نیز سؤال خواهد شد تا در نهایت طراحی های مختلفی برای شما انجام شود.

شما می توانید در افراگرافیک، تمامی این اطلاعات را در زمانی بسیار کوتاه انتقال داده و لوگوی زیبا و جذاب خود را در سریع ترین زمان ممکن، دریافت کنید.

نمونه کارهای طراحی لوگو

افراگرافیک، نمونه کارهای طراحی لوگو مختلفی را تا به امروز به مخاطبان خود ارائه کرده است که در این صفحه می توانید با این نمونه کارها آشنا شوید.

سبد خرید