چاپ آفست

در زیر می توانید خدمات را مشاهده و انتخاب نمایید!
ست-3

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

ست-4
ست-2
ست 1
3-lat
چاپ کاتالوگ تک برگی
فولدر-خلاقانه
انواع ساک دستی
ساک دستی افقی سایز 50 در 35 عطف 15
ساک دستی افقی سایز 43 در 31.5 عطف 13
ساک دستی افقی سایز 36.5 در 26 عطف 9.5 زرد
ساک دستی سایز 16 در 22 عطف 7.5 گلدار صورتی
ساک-دستی-آماده
چاپ ساک دستی کاغذی 24در 38 عطف 9.5 غنچه
ساخت ساک دستی اختصاصی سفید
ساک دستی سایز 26 در 16.5 عطف 6.5 آبی
ساک دستی سایز 23 در 23 عطف 10 مشکی
چاپ ساک دستی کاغذی 20 در 20 عطف 8

نمونه کار چاپ آفست

مراحل چاپ آفست

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

چاپ آفست چیست

چاپ آفست چیست و مراحل آن کدامند؟ صنعت چاپ را می ‌توان در دسته صنایع مادر قرار داد چراکه این صنعت امروزه به یکی از جامع ‌ترین و مهم‌ ترین صنایع تبدیل شده و کاربردهای زیادی در انواع و اقسام کسب ‌و کارهای مختلف دارد. با توجه به پیشرفت فناوری ‌های مختلف، صنعت چاپ و تکثیر نیز نیازمند بهره‌ گیری از تکنولوژی ‌های خاص شده و به یکی از صنایع پیشرو و کاربردی بدل گشته است. نیاز به استفاده از چاپ و مشتقات آن روزانه با افزایش چشمگیری مواجه است و به همین دلیل به روز رسانی ‌های دقیق در این امر می‌ تواند راهگشا باشد.

چاپ آفست چیست؟

چاپ آفست را می ‌توان یک سیستم چاپی پرکاربرد برای چاپ کردن انواع اقلام و اوراق مانند کاتالوگ‌ ها، بروشورها، مجلات، روزنامه ‌ها، کارت‌ های ویزیت، پوسترها و اوراق عمومی دیگر دانست. این سیستم امروزه به رایج‌ترین فناوری برای به چاپ رساندن محصولات با تیراژ و تعداد بالا تبدیل شده است و ماشین آلات مربوط به آن بسته به مدل و قیمت‌، دارای 5 ستون رنگی متفاوت هستند. روزنامه‌های کثیرالانتشاری که در کیوسک‌ ها، ادارات و اماکن مختلف مشاهده می ‌کنید، همگی به مدد تکنولوژی سیستم چاپ آفست به چاپ رسیده‌ اند. استفاده از سیستم رنگی Cyan در چاپ آفست این امکان را فراهم ‌می‌ کند که رنگ‌های مختلف به شکل مجزا بر روی انواع کاغذها به چاپ برسند. همانطور که گفته شد انواع چاپ آفست معمولا برای تولید و چاپ کردن اقلام کاغذی با تیراژ و کیفیت بالا به کار گرفته می‌ شوند و برای انجام این کار مراحلی طی می‌شود که با رعایت ترتیب به توضیح و معرفی هریک از آن ‌ها می ‌پردازیم:

مراحل چاپ آفست

1- طراحی چاپ

برای طراحی چاپ باید از دقیق ‌ترین و کاربردی‌ ترین متدهای گرافیکی بهره گرفت، زیرا این نوع طراحی نیاز به دقت و تجربه بالایی دارد. طراحی‌ های مختصر و زمینه‌ای شاید توانند به صورت عینی و شفاف طرح واحدی را که مدنظر کارفرما است به تصویر بکشند؛ لذا برای طی شدن این پروسه به شکل اصولی به یک تیم طراحی ماهر و متبحر نیاز دارید تا بتواند نزدیک ‌ترین نما به تصویر ذهنی و سلیقه شما را خلق کند. به عبارت دیگر میزان اهمیت مرحله طراحی و تاثیر و ارتباط آن با مراحلی که در ادامه باید به آن بپردازید به قدری زیاد است که انتخاب یک طراح مناسب جز کلیدی ‌ترین اقدامات به شمار می ‌آید‌. یک طراح خلاق و با مهارت کمک می‌ کند، بهترین طرح‌های گرافیکی را برای کار خود ترسیم کنید و کارسازترین تغییرات را بر روی فایل آماده شده خود اعمال کنید تا محصول نهایی به ایده‌آل شما نزدیک‌ تر بوده و باعث برداشتن بزرگ‌ترین گام‌ها در جهت جلب توجه و رضایت مشتریان شود.

2- بخش لیتوگرافی

دستگاه ایمیج ستر در واحد لیتوگرافی وظیفه تهیه فیلم مناسب از محصول بخش طراحی را دارد. اگر قصد استفاده از کارهای چهار رنگ را داشته باشید این دستگاه چهار فیلم مجزا را از هریک از این رنگ ‌ها ارائه می‌ دهد. در ادامه هر کدام از این چهار فیلم به شکل جداگانه در دستگاه قید کپی شده و با نورپردازی مناسب روی زینک منعکس می ‌شوند و در نهایت چهار زینک از این رنگ ‌ها به دست می ‌آید.

3- مرحله چاپ

دستگاه چاپ در این مرحله به واسطه تعدادی از غلطک ‌های خود مرکب را یکدست می ‌کند و به زینک می ‌رساند. این زینک به واسطه رطوبت مرکب مرطوب می ‌شود و مرکب مجددا به وسیله یک غلطک دیگر به زینک می ‌رسد. در این میان طرح از روی زینک بر روی لاستیک مربوط به چاپ شکل گرفته و در نهایت بر روی کاغذ ترسیم می ‌شود.

مزایای استفاده از چاپ آفست

– این نوع چاپ می ‌تواند با پرداخت هزینه‌ های مناسبی امکان‌ پذیر باشد.
– این سیستم چاپی بهترین و کارآمدترین ابزارها را جهت چاپ با تیراژ بالا دارد.
– برای این نوع چاپ می ‌توان از کاغذهای مختلف با جنس و کیفیت متفاوت استفاده نمود‌.
– در سیستم چاپی آفیست می ‌توان در کنار سیستم چهار رنگ از سایر رنگ ‌های مصنوعی و ساخته شده استفاده نمود.

معایب استفاده از چاپ آفست

– عملیات چاپ آفست می ‌تواند به دلیل لزوم استفاده از زینک و پلیت در مدت زمان طولانی انجام شود.
– چاپ آفست برای تولید محصولات با تیراژ و تعداد کم صرفه اقتصادی ندارد.
– در این نوع چاپ امکان تغییر در اطلاعات و داده‌های درج شده وجود ندارد و تا انتهای کار از همان اطلاعات اولیه استفاده می ‌شود.

چاپ دیجیتال

یکی دیگر از انواع چاپ به چاپ دیجیتال معروف است که استفاده از آن در سطوح و عملیات ‌های کاری مختلف رایج است. در این سیستم که به مراتب ساده‌تر و کوتاه‌تر از روش چاپ آفست انجام می ‌شود جوهر یا مرکب به شکل مستقیم بر روی سطح مورد نظر منتقل می گردد. از جمله نمونه‌ های چاپ دیجیتال می ‌توان به چاپگر جوهر افشان و پرینتر لیزری اشاره نمود. لازم به ذکر است که در فضای کار چاپخانه ‌ای نیز از همین دستگاه‌ها در ابعاد وسیع‌تر و با عملکرد سریع ‌تر و دقیق ‌تر بهره گرفته می‌ شود‌‌. توجه کنید که شیوه چاپ دیجیتال به دلیل تک بعدی بودن تنها قادر به چاپ‌های سیاه و سفید است و در آن نمی‌ توان از رنگ ‌های طبیعی مانند رنگ پنتون استفاده نمود. بنابراین چنانچه نوع چاپ دلخواه شما نیاز به مطابقت با رنگ پنتون داشته باشد استفاده از گزینه چاپ دیجیتال نمی‌ تواند برای نوع فعالیت شما کارساز باشد‌.

مزایای استفاده از چاپ دیجیتال

– هزینه‌ این نوع چاپ روندی ثابت و خطی را دنبال می ‌کند و چنانچه قصد چاپ در تعداد بالا را داشته باشید در میزان هزینه‌ ها تفاوتی ایجاد نمی‌ شود.
– چاپ دیجیتال برای تولید اقلام و محصولات چاپی با تیراژ پایین مقرون به صرفه و مناسب تلقی می‌ شود.
– فرایند و پروسه انجام چاپ دیجیتال به نسبت چاپ آفست به مراتب سریع‌ تر است و به همین دلیل بهترین گزینه برای چاپ‌ های فوری محسوب می‌ شود.
– اطلاعات و داده‌ های درج شده وروی به سیستم چاپ دیجیتال امکان تغییر دارند و می ‌توان در صورت لزوم آن‌ها را تعویض نمود.

معایب استفاده از چاپ دیجیتال

– کیفیت آن نسبت به چاپ آفست کمتر است‌.
– برای محصولات با ابعاد بزرگ ‌تر و تیراژ بالاتر مناسب و به‌ صرفه نیست.
– قدرت و توان چاپ دیجیتال بر روی مواد مختلف کم است.
– در این نوع چاپ از رنگ‌ های استاندارد استفاده می ‌شود.

تعرفه‌ های چاپ آفست

قیمت ‌ها و هزینه ‌های مربوط به استفاده از خدمات چاپ آفست بسته به عوامل مختلف متغیر است. نوع مواد اولیه، جنس کاغذ، مرغوبیت جوهر، کیفیت رنگ‌های مورد استفاده و همچنین نوع کاربری، دقت و سرعت دستگاه ‌ها و تجهیزاتی که در این نوع چاپ از آن‌ ها استفاده می ‌شود، همگی می ‌توانند در تعیین تعرفه چاپ آفست، سهیم باشند. بدیهی است که چنانچه بخواهید از محصولات و فرآورده‌ های مرغوب و باکیفیت برای مراحل چاپ بهره بگیرید متحمل هزینه‌ های بیشتری خواهید بود اما مسلما استفاده از مواد بهتر و باکیفیت ‌تر در خصوصیات خروجی کار اثر می‌ گذارد؛ بنابراین بهتر است با انتخاب بهترین و مرغوب ‌ترین مواد ضریب کیفی کار را افزایش داده و به این طریق محصولات بهتری را به تولید رسانده و در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

سفارش چاپ آفست

به منظور سفارش این چاپ لازم است ابتدا طرح کلی چاپ و شیوه‌‌ای که قصد استفاده از آن را دارید در نظر بگیرید و بعد به مراکز چاپ و تیم‌ های طراحی مناسب مراجعه نموده و فایل مورد نظر خود را در اختیار آن‌ ها قرار دهید و سپس با راهنمایی آن‌ها مراحل دیگر را پشت سر گذاشته و محصولات خود را به چاپ برسانید. متخصصان این کار نیز در طول پروسه تنظیم و تولید فرآورده‌ها شما را یاری می‌کنند و می‌توانید بعد از انتخاب نوع خدمات، جزئیات کاربری، مواد و متریال قابل استفاده، تعداد و تیراژ محصول و توافق بر سر قیمت نهایی مراحل ثبت سفارش را انجام دهید.
البته شما می توانید این مراحل را به سادگی و بدون حضور در مراکز در افراگرافیک انجام دهید.

نمونه کار چاپ آفست

اکنون توجه شما را به مشاهده چندی از بهترین نمونه‌های کار چاپ آفست در افراگرافیک جلب می‌نماییم:

سبد خرید