تقویم رومیزی

تقویم رومیزی با جعبه

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

تقویم رومیزی کد A1

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

تقویم رومیزی کد A2

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

نمونه کار تقویم رومیزی

مراحل تقویم رومیزی

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

تقویم رومیزی چیست

استفاده از تقویم رومیزی برای یادآوری روزهای مهم سال

تقویم‌ ها، سالنامه‌ ها و سررسیدها ابزارهایی کارآمد برای یادآوری روزهای مهم سال‌ هستند. به واسطه در اختیار داشتن این ابزارها می‌ توانیم زمان اصلی اعیاد، مراسم‌ های دینی و ملی، روزهای بزرگداشت اشخاص نام ‌آشنا، ایام تعطیلات و دیگر سالگردهای قابل اهمیت را به یاد بیاوریم. تقویم‌ ها می توانند نقشی کمک کننده در علامت ‌گذاری روزهایی داشته باشند که برای ما از اهمیت و جایگاه ویژه‌ ای برخوردارند. مثلا تقویم نصب شده بر روی دیوار اتاق یا تقویمی که روی میز کارمان قرار دارد و یا تقویم جیبی کوچکی که همیشه به همراه داریم، به ما یادآوری می ‌کنند که چه مدت تا روز تولد عزیزانمان باقی مانده یا تا زمان فرا رسیدن سالگرد یا مراسمی خاص چقدر فرصت داریم. به طور کلی استفاده از تقویم‌ ها که حافظه‌ هایی به تحریر درآمده محسوب می ‌شوند، جایگاه و نقش خاصی در فرهنگ، عادات روزانه و زندگی اجتماعی ما دارند و به همین دلیل است که وجود آن ‌ها را در میان دیگر وسایل و ابزارهای خود ضروری می دانیم. تقویم ها در کسب و کار و زمان بندی برنامه هایی که باید انجام دهیم نیز بسیار پر رنگ هستند.

تقویم رومیزی چیست؟

روی میز کار خود بنگرید. احتمالا یک تقویم رومیزی 1400 مشاهده می کنید. همان طور که از نام آن پیدا است، این تقویم‌ ها را می‌ توانید روی میز یا هر سطح دیگری بگذارید تا با هر بار نگاه کردن به آن بتوانید شمار روزها را در دست داشته و از تاریخ دقیق رویدادها و ایام مختلف باخبر شوید. تقویم‌ های رومیزی هم در محیط خانه و هم در محیط‌ های کاری و اداری مورد استفاده هستند و شاید بتوان کاربرد آن‌ها را به لحاظ وضوح و استفاده آسان، بهتر از تقویم‌ های جیبی و دیواری در نظر گرفت.

تقویم رومیزی و کاربردهای آن

معمولا استفاده از تقویم‌ های رومیزی برای این است که بتوانیم به شیوه ای دقیق ‌تر تاریخ را زیر نظر بگیریم و از رویدادهای مختلف آگاه باشیم. این تقویم ‌ها همچنین می‌ توانند با یادآوری دقیق روزهای هفته و تاریخ ماه، در جهت گیری منظم برنامه ‌های روزانه ما نیز نقش داشته باشند. از دیگر کاربردهای تقویم ‌های رومیزی اینکه می ‌توان آن ‌ها را به عنوان هدیه در روزهای نخستین سال به منظور آگاهی از تاریخ مهم‌ ترین ایام سال جدید به دوستان و عزیزان و همکاران هدیه داد. البته استفاده از تقویم‌ های رومیزی امروزه به بهترین ابزار برای تبلیغات انواع کسب ‌و کار و برندهای مختلف نیز تبدیل شده است.

استفاده از تقویم ‌های رومیزی برای ترویج و تبلیغ برند شما یکی از بهترین و هوشمندانه ‌ترین انتخاب ‌ها است. چنانچه از تولید و پخش تقویم رومیزی برای تبلیغات کسب‌ و کار خود استفاده کنید، می توانید اطمینان داشته باشید که یکی از بهترین راه ‌ها را برای ثبت تبلیغات خود در ذهن مشتریانتان انتخاب کرده ‌اید.
تقویم‌ ها ابزارهایی بسیار کارآمد هستند که در زندگی روزمره و برای برنامه ‌ریزی‌ها و یادآوری ایام مختلف از آن ‌ها استفاده می‌کنیم؛ پس با هدیه دادن آن‌ها به مشتریان خود در واقع کالایی کارآمد و باارزش را به آن ‌ها ارائه داده‌ اید. در ضمن تقویم‌ های رومیزی معمولا بر روی میز کار یا سطوحی قرار می‌ گیرند که توجه اطرافیان به آن‌ ها معطوف است. بنابراین با درج نام برند خود به همراه شعار تبلیغاتی مناسب و درگاه‌ های ارتباطی مختلف مانند آدرس صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام یا وب ‌سایت کاری خود می ‌توانید از تقویم‌ ها به عنوان بیلبوردهای تبلیغاتی کوچکی استفاده کنید که در جلب توجه و نظر مشتریان تاثیر بسزایی دارند و بهترین ایده برای ارتقای سطح کیفی برندینگ به شمار می ‌آیند.
توجه کنید که ارائه تقویم رومیزی به مشتریان بیش از هرچیز می ‌تواند از ارزش‌ های معنوی برخوردار باشد. هدیه دادن تقویم رومیزی به مشتریان، برند شما را در هر 365 روز سال به آن‌ ها یادآوری کرده و ماندگاری تبلیغات شما در ذهن آن ‌ها را اجتناب نا‌پذیر می‌ کند.

در طراحی و چاپ تقویم رومیزی به چه نکاتی باید توجه نمود؟

 • بهتر است رنگ های به‌ کار گرفته شده در طراحی تقویم با رنگ لوگوی برند و شناسه مارک شما تطابق داشته باشد.
 • به فونت، سایز، رنگ، برجستگی و فاصله کلمات در درج و چاپ نام برند، متن‌ های تبلیغاتی و آدرس‌ ها و شماره تلفن‌ ها توجه کنید.
 • در چاپ تقویم ‌های رومیزی بهتر است تاریخ ‌ها هم شمسی باشند و هم میلادی و قمری.
 • می ‌توانید برای هر فصل از سال در طراحی تقویم خود از عکس مناظر مربوط به همان فصل استفاده کنید تا تصاویر صفحات مختلف تقویم زنده ‌تر و چشم نوازتر باشند.
 • تعداد صفحات تقویم می ‌تواند بنا به سلیقه و تقاضای شما 7 یا 13 تایی باشد.
  طراحی تقویم‌ های رومیزی به دو شکل کلی عمومی و اختصاصی دسته‌ بندی می‌ شود و شما می ‌توانید بسته به نوع نیاز و کاربرد خود یکی از این نسخه‌ ها را انتخاب کنید.
 • عنوان مناسبت ‌های مختلف و اطلاعات ضروری معمولا باید در پایین هر صفحه از تقویم درج شود.
 • ابعاد، جنس صفحات و پایه، رنگ و طراحی تقویم همگی به میزان بودجه و مقدار هزینه ‌ای که به ساخت تقویم اختصاص داده‌ اید وابسته است؛ بنابراین می ‌توانید این هزینه‌ ها را با توجه به توان مالی خود مدیریت کنید.

انواع تقویم رومیزی از نظر نوع پایه

 • تقویم ‌های رومیزی با پایه مقوایی
 • تقویم ‌های رومیزی با پایه چوبی
 • تقویم‌ های رومیزی با پایه پلکسی
 • تقویم‌های رومیزی با پایه ام دی اف

انواع تقویم رومیزی از نظر نوع کاربرد

تقویم رومیزی پایه ‌دار

در ساخت این نوع تقویم ‌های رومیزی که پرطرفدارترین انواع این تقویم ها به حساب می ‌آیند، از کاغذهای گلاسه 250 تا 300 گرمی استفاده می ‌شود. این نوع تقویم‌ های رومیزی هم به صورت ماه ‌شمار و هم به صورت هفته ‌شمار به مونتاژ درمی ‌آیند. اما مدل هفته ‌شمار آن‌ ها به دلیل افزایش تعداد روزها، به صفحات و لت‌ های بیشتر و فنرهای بزرگ ‌تری نیاز دارند و به همین دلیل قطر چنین تقویم‌ هایی بیشتر بوده و هزینه‌ ساخت آن ‌ها نیز به نسبت تقویم‌ های پایه ‌دار ماه ‌شمار بیشتر خواهد بود. برگه‌ های به‌ کار برده شده در ساخت تقویم‌های رومیزی پایه ‌دار غالبا 12 تا 13 لتی هستند. در ساخت این تقویم ‌ها از دو نوع پایه استفاده می ‌شود:
پایه سخت که به پایه های چوبی، چرمی، سلفونی و گالیمگور تقسیم می ‌شود.
پایه نرم که گرچه استحکام و مقاومت چندانی ندارد. اما به دلیل قیمت کمتر در تیراژهای بالای تولید و چاپ تقویم از آن استفاده می‌ شود.

تقویم رومیزی اداری

صحافی تقویم ‌های رومیزی اداری معمولا به شکل پانچ است و بر روی پایه‌ های دو حلقه ای نصب می ‌شود. تاریخ ‌های شمسی و قمری و میلادی در چاپ و ساخت این تقویم‌ ها اعمال شده و غالبا به صورت روزشمار ساخته خواهند شد. سایز 8.5 در 12 بهترین و مناسب‌ ترین اندازه برای طراحی و برش صفحات این نوع تقویم محسوب می‌ شود. لازم به ذکر است که برای مونتاژ صفحات داخلی تقویم‌های پایه ‌دار اداری از کاغذهای تحریر 70 گرمی استفاد می کنند. چنانچه قصد تولید و چاپ این تقویم‌ها در تیراژ بالا را داشته باشید، می‌ توانید نشان تبلیغاتی و نام برند خود را بر روی تمامی صفحات آن چاپ کنید و اگر قصد دارید این تقویم ‌ها را به تعداد محدود و در تیراژ کم به تولید برسانید، استفاده از لت گلاسه یا کاغذ‌های تحریر در افزایش دوام و کیفیت آن موثر خواهد بود.

تقویم زیردستی

این تقویم‌ ها معمولا به شکل هفته ‌شمار و 52 برگی هستند و سایز آن‌ ها در محدوده 30 در 45 و 35 در 50 است. برگه‌ های تقویم زیردستی به شکل فنر یا سرچسب در پایه ‌ها قرار می ‌گیرند. برای طراحی و ساخت پایه ‌های این تقویم ‌ها می ‌توان از چوب یا مقوا و روکش‌ های چرمی استفاده نمود و در صورت چاپ این تقویم‌ ها در تیراژهای پایین و کیفیت‌ های بالاتر می ‌توان از لت گلاسه بهره گرفت.

هزینه طراحی تقویم رومیزی

هزینه‌ های تولید و چاپ تقویم‌ های رومیزی بسته به نوع مواد به ‌کار رفته، جنس کاغذ صفحات یا متریال لازم برای ساخت پایه و البته مدل چاپ و طراحی آن متغیر است. مثلا قیمت تولید تقویم رومیزی با پایه ام دی اف تفاوت‌ هایی با تولید همان تقویم با پایه مقوایی دارد یا به عنوان مثال استفاده از لت گلاسه در تولید تقویم نسبت به استفاده از کاغذهای تحریر ممکن است قیمت ساخت تقویم را بالاتر ببرد. همچنین تعداد چاپ و میزان تیراژ تقویم‌ ها نیز در هزینه طراحی تقویم رومیزی اثرگذار خواهد بود. چنانچه قصد انجام تبلیغاتی تمام عیار و برجسته را به واسطه تولید و توضیع تقویم‌ ها دارید، بهتر است از بهترین متریال و ابزارها برای ساخت این تقویم ها استفاده کرده و برای چاپ و طراحی متن ‌ها و شعارهای تبلیغاتی نیز از خلاقانه ‌ترین و موثرترین ایده‌ ها و سبک‌ ها بهره بگیرید.

سفارش تقویم رومیزی

برای سفارش تقویم رومیزی 1400 مورد نظر خود ابتدا لازم است شمایی کلی از رنگ و طرح و مدل این تقویم در ذهن داشته باشید. توجه کنید که رنگ و طرح تقویم رومیزی شما باید متناسب با نوع کسب ‌و کارتان باشد و بسته به فضای شغلی خود باید در طراحی صفحات تقویم از طیف و محدوده رنگی و نوع فونت و نوشتار مناسب بهره بگیرید تا تبلیغات شما موثر واقع شود. در قدم بعدی باید به یکی از مراکز چاپ و مونتاژ تقویم و سالنامه مراجعه نموده و ایده خود را برای چاپ با آن‌ ها در میان بگذارید. در این مرحله کارشناسان این حیطه راهنمایی های موثری را در خصوص نوع طراحی و چاپ به شما عرضه نموده و با ارائه کاتالوگ شما را در انتخاب رنگ و جنس و نوع درج تبلیغات یاری می‌ کنند. در آخر لازم است تا تعداد و میزان تیراژ تولید تقویم مورد نظر خود را اعلام نموده و درباره هزینه‌ های این همکاری به توافق برسید.

البته لازم به ذکر است که شما می توانید سفارش تقویم رومیزی خود را به افراگرافیک بسپارید. در افراگرافیک شما تنها چند کلید با سفارش تقویم رومیزی فاصله دارید و می توانید در سریع ترین زمان ممکن و بدون واسطه، تقویم رومیزی خود را دریافت نمایید.

نمونه تقویم رومیزی

همان طور که گفتیم، افراگرافیک سابقه ای درخشان در زمینه طراحی و چاپ تقویم رومیزی دارد. در این بخش نمونه تقویم رومیزی افراگرافیک را مشاهده می کنید:

سبد خرید