چاپ و بسته بندی

تقویم دیواری اختصاصی 4برگی

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

تقویم رومیزی با جعبه

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

تقویم رومیزی کد A1

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

تقویم رومیزی کد A2

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

نمونه کارهای چاپ و بسته بندی

مراحل چاپ و بسته بندی

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

چاپ و بسته بندی چیست؟

چاپ و بسته‌بندی، نقش مهمی در بازاریابی و برندسازی مشاغل در صنایع مختلف دارد. در بازار بسیار رقابتی امروزی، شرکت‌ها دائما به دنبال راه‌هایی برای ایجاد طرح‌ها و بسته‌بندی‌های چشم‌نواز در چاپ جعبه مقوایی هستند. این بسته‌بندی‌ها، نه تنها از محصولات آنها محافظت می‌کنند، بلکه توجه مشتریان را نیز به خود جلب خواهند کرد. چاپ و بسته‌بندی به عناصر جدایی‌ناپذیر موفقیت یک تجارت تبدیل شده‌اند.

چاپ در طول سال‌ها با ظهور فناوری، تکامل یافته است. از چاپ سنتی و چاپ افست گرفته تا فرآیندهای مدرن‌تر چاپ دیجیتال و فلکسوگرافیک، کسب‌وکارها اکنون گزینه‌های زیادی برای انتخاب متناسب با نیازهای خود دارند. به عنوان مثال، چاپ دیجیتال، امکان چاپ مقرون‌به‌صرفه و کوتاه مدت را با زمان‌های برگشت سریع فراهم می‌کند. از این رو، چاپ دیجیتال برای بازاریابی شخصی و اقلام تبلیغاتی ایده‌آل است.

از سوی دیگر، چاپ فلکسوگرافی سرعت بالاتر و اجرای طولانی‌تری را ارائه می‌دهد. این ویژگی‌ها، آن را برای تولید بسته‌بندی در مقیاس بزرگ مناسب می‌کند. چاپ و بسته‌بندی، اهدافی فراتر از محافظت از محصولات در حین نگهداری و حمل و نقل دارد. بسته‌بندی به عنوان یک ابزار بازاریابی عمل کرده و پیام برند را منتقل می‌کند. بسته‌بندی، توجه مصرف‌کننده را در قفسه‌های شلوغ فروشگاه‌ها جلب خواهد ‌کرد. با ظهور تجارت الکترونیک، طراحی بسته‌بندی، نقش بسیاری در رسیدن ایمن محصولات به درب منزل، ایفا کرده است.

بسته‌بندی باید نه تنها جذاب و بادوام باشد، بلکه از آسیب به محصول در حین حمل و نقل جلوگیری کند. در سال‌های اخیر، بسته‌بندی پایدار با توجه به آگاهی بیشتر مصرف‌کنندگان از محیط‌زیست، کشش قابل توجهی پیدا کرده است. اکنون، کسب‌وکارها در حال بررسی بسته‌بندی‌های سازگار با محیط‌زیست و قابل بازیافت به ‌عنوان وسیله‌ای برای کاهش کربن و جلب توجه مصرف‌کنندگان هستند.

این تغییر در رفتار مصرف‌کننده منجر به تولید بسته‌بندی‌های نوآورانه، استفاده از مواد زیست تخریب‌پذیر، بسته‌بندی‌های کمپوست‌پذیر و کاهش ضایعات بسته‌بندی شده است. علاوه بر این، سفارشی‌سازی چاپ و بسته‌بندی‌ها در بین مشاغلی که به دنبال ایجاد تجربه‌ای به یاد ماندنی برای مشتریان خود هستند، بسیار اهمیت دارد. چاپ و بسته‌بندی سفارشی به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا از رقبا متمایز شوند و تاثیری ماندگار بر مصرف‌کنندگان بگذارند. برای آشنایی کامل با انواع بسته‌بندی، ادامه محتوا را از دست ندهید.

چاپ و بسته بندی

انواع بسته‌بندی

بسته‌بندی، نقش مهمی در محافظت از محصولات در برابر آسیب، تضمین حمل و نقل ایمن و جلب توجه مصرف‌کنندگان دارد. انواع مختلفی از بسته‌بندی موجود هستند که هر کدام ویژگی‌های متمایز خود را دارند. برخی از انواع رایج بسته‌بندی عبارتند از:

 • بسته‌بندی مقوایی (Cardboard Packaging)

جعبه مقوایی آماده یا سفارشی، به دلیل تطبیق‌پذیری و مقرون‌به‌صرفه بودن، به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بسته‌بندی در اشکال مختلف از جمله تخته‌های راه راه، کارتن‌های تاشو و جعبه‌های سفت موجود است. بسته‌بندی مقوایی، محافظت بسیار خوبی را ارائه می‌دهد و به راحتی قابل سفارشی‌سازی و قابل بازیافت می‌باشد. قابلیت بازیافت، آن را به یک انتخاب سازگار با محیط زیست برای بسیاری از مشاغل تبدیل می‌کند.

 • بسته‌بندی پلاستیکی (Plastic Packaging)

چاپ و بسته‌بندی پلاستیکی، سبک، بادوام و شفاف است. این ویژگی‌ها، آن را برای طیف وسیعی از محصولات، ایده‌آل می‌کنند. این نوع بسته‌بندی می‌تواند به شکل بطری، شیشه، لوله یا کیسه باشد. بسته‌بندی پلاستیکی، قابل سفارشی‌سازی بوده و به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا محصولات خود را به شکلی جذاب به نمایش بگذارند. با این حال، نگرانی در مورد زباله‌های پلاستیکی و اثرات زیست محیطی، منجر به افزایش توسعه جایگزین‌های پایدار شده است.

 • بسته‌بندی شیشه‌ای (Glass Packaging)

بسته‌بندی شیشه‌ای، ظاهری عالی و ظریف به محصولات می‌دهد. ظاهر شیشه، آن را برای نوشیدنی‌ها، لوازم آرایشی و دارویی محبوب می‌کند. شیشه، یک سد موثر در برابر رطوبت، هوا و نور ایجاد کرده و باعث حفظ کیفیت محصول می‌شود. در حالی که بسته‌بندی شیشه‌ای قابل بازیافت است، نسبتا سنگین‌تر و شکننده‌تر از سایر مواد می‌باشد.

انواع بسته بندی

 • بسته‌بندی فلزی (Metal Packaging)

بسته‌بندی فلزی از جمله آلومینیوم و قلع به دلیل دوام و مقاومت در برابر عوامل خارجی مانند نور، هوا و رطوبت شناخته شده است. چاپ و بسته‌بندی فلزی معمولا برای غذاهای کنسرو شده، نوشیدنی‌ها و محصولات آئروسل استفاده می‌شود. بسته‌بندی فلزی، محافظتی عالی از محصول فراهم می‌کند اما برای تولید، به انرژی قابل توجهی نیاز دارد.

 • بسته‌بندی انعطاف‌پذیر (Flexible Packaging)

بسته‌بندی انعطاف‌پذیر به موادی مانند فویل‌ها و کیسه‌هایی اطلاق می‌شود که به راحتی می‌توان آنها را شکل داد و قالب زد. بسته‌بندی انعطاف‌پذیر، مزایایی مانند وزن سبک، راحتی و ماندگاری طولانی را ارائه می‌دهد. بسته‌بندی انعطاف‌پذیر معمولا برای تنقلات، شیرینی‌ها و محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌شود. این بسته‌بندی، امکان استفاده کارآمد از فضا را در حین حمل و نقل فراهم می‌کند و می‌تواند برای افزایش جذابیت محصول، سفارشی شود

انواع روش‌های بسته‌بندی

روش‌های چاپ و بسته‌بندی، تکنیک‌هایی هستند که برای محصور کردن ایمن محصولات در مواد بسته‌بندی مربوطه استفاده می‌شوند. محصولات مختلف، برای اطمینان از یکپارچگی، محافظت و سهولت استفاده، به روش‌های بسته‌بندی مختلفی نیاز دارند. برخی از روش‌های رایج بسته‌بندی عبارتند از:

انواع روش‌های بسته‌بندی

 1.بسته‌بندی جعبه (Box Packaging)

بسته‌بندی جعبه شامل قرار دادن محصول در یک جعبه مقوایی یا راه راه است. جعبه معمولا با استفاده از نوار یا چسب، محکم می‌شود. این روش، محافظت عالی در برابر ضربه‌ها را ارائه می‌دهد و فضای کافی را برای نام تجاری و اطلاعات فراهم می‌کند. همچنین، باعث جابجایی آسان در طول حمل و نقل می‌شود.

 2.بسته‌بندی کوچک (Shrink Wrapping)

بسته‌بندی شرینک شامل پوشاندن محصول با یک فیلم پلاستیکی است که وقتی گرم ‌شود، اطراف آن محکم و مطابق شکل محصول می‌شود. این روش، بسته‌بندی بدون دستکاری را ارائه می‌دهد. همچنین، در برابر رطوبت و گرد و غبار از محصول محافظت می‌کند. به علاوه، خطر آسیب به محصول را کاهش داده و محصول را در معرض دید قرار می‌دهد.

 3.بسته‌بندی بلیستر (Blister Packaging)

چاپ و بسته‌بندی بلیستر شامل مهر و موم کردن محصول بین یک حباب پلاستیکی شفاف و یک پشته مقوایی چاپ شده است. این روش معمولا برای اقلام کوچک مانند قرص‌ها، باتری‌ها یا اسباب‌بازی‌ها استفاده می‌شود. بسته‌بندی بلیستر، دید عالی به محصول و محافظت را فراهم می‌کند و کاربر پسند است.

 4.بسته‌بندی وکیوم (Vacuum Packaging)

بسته‌بندی وکیوم، شامل حذف هوا از بسته‌بندی و ایجاد خلاء در اطراف محصول است. این روش به طور گسترده برای مواد غذایی فاسد شدنی استفاده می‌شود تا با جلوگیری از فساد و حفظ تازگی، ماندگاری آنها افزایش یابد. بسته‌بندی خلاء همچنین اکسیداسیون محصول را کاهش می‌دهد و طعم و بافت را حفظ می‌کند.

 5.پر کردن بطری (Bottle Filling)

پر کردن بطری، یک روش چاپ و بسته‌بندی است که برای مایعاتی مانند نوشیدنی‌ها، روغن‌ها یا محلول‌های تمیز‌کننده استفاده می‌شود. Bottle Filling، شامل پر کردن ظروفی مانند بطری‌های شیشه‌ای یا پلاستیکی با محصول است. این کار، معمولا با استفاده از ماشین‌آلات خودکار انجام می‌شود. این روش، کنترل دقیق حجم را تضمین می‌کند، خطر آلودگی را کاهش می‌دهد و تولید انبوه کارآمد را امکان‌پذیر خواهد کرد.

در نتیجه، شناخت انواع مختلف روش‌های بسته‌بندی برای کسب‌وکارها جهت انتخاب مناسب‌ترین بسته‌بندی برای محصولات خود، بسیار مهم است.

حفاظت از محصولات با بسته‌بندی

جعبه بسته بندی ایده آل چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

پیش از آن که به بررسی ‌رایج ترین انواع جعبه در دنیای بسته بندی برسیم، خوب است که ابتدا ویژگی‌های یک جعبه ایده آل را برای بسته بندی بدانیم. این جعبه باید از محصول داخل خود به خوبی محافظت کند و آن را در مقابل شرایط محیطی و یا حمل و نقل در امان بدارد.

از دیگر ویژگی‌ها برای یک جعبه بسته بندی ایده آل می‌توان به طراحی آن اشاره داشت. این بسته بندی باید معرف و نماینده برند موردنظر برای مشتری باشد. از آن جایی که یک جعبه در معرض دید بسیاری از افراد نظیر تولید کننده، مشتری، اطرافیان مشتری و به طور کلی عموم مردم قرار می‌گیرد، تأثیر بالایی در زمینه تبلیغات دارد. درنتیجه استفاده از طرح و رنگ مناسب در این بسته بندی بسیار حائز اهمیت است.

جعبه بسته بندی ایده آل چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

نمونه‌ای دیگر از ویژگی‌های یک بسته بندی، حفظ امنیت محصول داخل آن است، چرا که هر محصول برای خود دارای ارزش قیمتی بوده که جعبه وظیفه محافظت از آن و جلوگیری از دستبرد یا خرابی را بر عهده می‌گیرد.

‌رایج‌ترین انواع جعبه در دنیای بسته بندی

حال به بررسی رایج ترین انواع جعبه در دنیای بسته بندی می‌رسیم. ازجمله انواع این جعبه‌ها می‌توان به کارتن‌های تاشو، جعبه‌های مقوایی و پلاستیکی، لمینت و هارد باکس اشاره داشت.

 • جعبه راه راه

یکی از ‌رایج‌ترین و متداول‌ترین انواع جعبه در دنیای بسته بندی، جعبه راه راه است. بدون شک این نمونه از جعبه را در بسته‌بندی‌ها و کارتن کفش دیده‌اید. دوام و مقاومت نمونه راه راه بسیار بالا است و استحکام کافی دارد.

جعبه‌های راه راه دارای سه لایه کاغذ، آستر و لایه بیرونی هستند که یک حالت موجی شکل به خود گرفته‌اند. عمده‌ترین دلیل استفاده از این جعبه در صنعت بسته بندی، مقاومت و استحکام در مقابل قیمت مناسب است.

برای ساخت این جعبه‌ها می‌توان از کاغذهای بازیافت شده استفاده کرد، درنتیجه برای محیط زیست نیز ضرر زیادی ندارند، همچنین به دلیل مقاومت بالا سالیان طولانی قابل استفاده است.

 • جعبه مقوایی

بی‌شک جعبه مقوایی جزو ‌رایج‌ترین انواع جعبه در دنیای بسته بندی به شمار می‌آید که تمامی ‌مجموعه‌ها، برندها و فروشگاه‌ها از آن استفاده می‌کنند. این جعبه در عین سادگی و وزن پایین، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد و پروسه ساخت و تولید آن راحت است.

جعبه‌های مقوایی را می‌توان در هر شکل و ساختاری به وجود آورد و برش کاری آن به کمک دستگاه و یا حتی نیروی انسانی امکان پذیر است. همین ویژگی‌ها باعث شده که به ‌رایج‌ترین نمونه در دنیای بسته بندی تبدیل شود. فروشگاه‌ افرا گرافیک انواع مختلفی از جعبه‌های مقوایی را با قیمت اقتصادی عرضه می‌کند. شما می‌توانید به وب‌سایت‌ ما مراجعه کرده و با خرید جعبه مقوایی ارزان  انتخاب خود را با به بهترین شکل ممکن ثبت کنید.

‌رایج‌ترین انواع جعبه در دنیای بسته بندی

بسته به نوع جعبه شاهد رنگ‌های مقوایی و سفید برای نمونه خام آن هستیم، اما در نهایت می‌توان سطح جعبه را به کمک مواد دیگر یا رنگ به طرح دلخواه درآورد. از این جعبه‌ها برای بسته بندی انواع دارو و مواد آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و… استفاده می‌کنند. افرادی که به سلامت محیط زیست اهمیت می‌دهند، می‌توانند نمونه کرافت از جعبه مقوایی را در انتخاب خود قرار دهند. این نمونه جزو بسته بندی‌های سازگار با محیط زیست به شمار می‌آید و قابل بازیافت است.

جعبه‌های مقوایی بر اساس ضخامت به دو دسته تک لایه بدون کنگره و چندلایه و کنگره دار تقسیم می‌شوند.

 • تک لایه بدون کنگره

جعبه مقوایی تک لایه بدون کنگره از ضخامت و مقاومت پایینی برخوردار است. مثال آن را می‌توان در جعبه‌های دارو مشاهده کرد. معمولاً از این نمونه برای بسته بندی اجسام کوچک استفاده می‌کنند. این جعبه‌های تک لایه قابلیت طرح پذیری بالایی داشته و هر نوع لوگو و طرح را در رنگ دلخواه می‌توان بر روی آن‌ها درج کرد.

 • چندلایه و کنگره دار

جعبه‌های مقوایی چند لایه، ضخامت بالاتری داشته و از آن برای بسته بندی محصولات متفاوت می‌توان استفاده کرد. وزن این جعبه‌ها نسبتاً بیشتر است اما در مقابل مقاومت و استحکام خوبی از خود نشان می‌دهند.

انواع جعبه بسته بندی

 • بسته بندی‌های‌ هارد باکس

از دیگر نمونه جعبه در دنیای بسته بندی می‌توان به جعبه‌ هارد باکس اشاره داشت که از مقاومت خیلی بالایی برخوردار است. این جعبه‌ها از ام دی اف یا چوب و یا مقوای سخت تشکیل شده‌اند که در مقابل ضربه، فشار یا نفوذ آب کاملاً مقاوم هستند. جعبه فوق را در بسته بندی تلفن‌های همراه، ساعت، طلا و جواهر و… می‌توان دید.

ظاهر نمونه‌های ‌هارد باکس بسیار شیک و جذاب است و به دلیل ماندگاری بالا، برای لوازم مخصوص به کار می‌رود. قیمت این جعبه در مقایسه با نمونه‌های دیگر بیشتر بوده که دلیل آن هم متریال به کاررفته در ساخت است. معمولاً در طراحی‌ هارد باکس از طلاکوبی و نقره کوبی استفاده می‌کنند.

برای ساخت این نمونه از انواع جعبه به دستگاه‌های برشی خاص نیاز است.

بسته بندی‌های‌ هارد باکس

 • جعبه‌های لمینت

جعبه لمینت یکی دیگر از جنس‌ها مورداستفاده و رایج برای ساخت انواع جعبه بوده که ورقی چاپ شده با یک لایه محافظ از جنس پلاستیک یا فلز است. لمینت‌ها خود دارای انواع مدل‌های مات و براق هستند و تنوع طرح و رنگ آن‌ها به شدت بالا است. این جعبه مزایایی نظیر مقاومت در مقابل رطوبت و گرد و خاک و ساییدگی دارد.

استفاده از بسته بندی چه تأثیری بر فروش دارد؟

با توجه به اهمیت بالای بسته بندی در زمینه فروش یا برندینگ، در این محتوا به بررسی انواع جعبه در دنیای بسته بندی پرداختیم.

یکی از دلایل مهم اهمیت بسته بندی جلب توجه مشتریان است. بدون شک مشتریانی که محصولات خود را در بسته بندی شیک تحویل می‌گیرند رضایت بیشتری نسبت به تحویل محصول بدون بسته بندی دارند.

از دیگر مزایا و ویژگی‌های استفاده از جعبه قابلیت چاپ لوگو و طرح مورد نظر بر روی آن است. به همین منظور محصول را می‌توان در نقش عامل تبلیغاتی به مشتری یا مراجعین عرضه کرد.

از دیگر تأثیرات بسته بندی، محافظت کالا است. محصولاتی که داخل این جعبه قرار می‌گیرند در مقابل جابجایی و فشار مقاومت خوبی از خود نشان داده و خراب نمی‌شوند.

در دنیای پرشتاب کسب و کار، افراگرافیک اهمیت بسته بندی سریع را درک می کند. به همین دلیل است که ما چاپ جعبه فوری را ارائه می دهیم که نیازهای فوری شما رابا بهترین کیفیت برآورده می کند.

استفاده از بسته بندی چه تأثیری بر فروش دارد؟

مزیت چاپ بسته‌بندی

چاپ بسته‌بندی یکی از جنبه‌های مهم برندسازی و بازاریابی محصول است. چاپ و بسته‌بندی شامل طراحی، ایجاد و چاپ مواد بسته‌بندی برای محصولات مختلف می‌باشد. این فرآیند چندین مزیت داشته و نقش مهمی در شناخت برند، افزایش جذابیت محصول و افزایش فروش دارد. برخی از مزایای مهم آن عبارتند از:

 • نام تجاری و تمایز محصول

چاپ بسته‌بندی به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا طرح‌های بسته‌بندی منحصربه‌فرد و متمایزی ایجاد کنند. طراحی بسته‌بندی چشم‌نواز و نوآورانه به جذب مشتریان و متمایز شدن از رقبا کمک می‌کند. همچنین به بیان هویت، ارزش‌ها و شخصیت و شناخت برند کمک خواهد کرد.

 • افزایش جذابیت محصول

چاپ و بسته‌بندی، نقشی حیاتی در ایجاد درک مثبت از محصول دارد. بسته‌بندی خوب و دارای رنگ‌های پر جنب و جوش، گرافیک جذاب و تصاویر آموزنده، به جلب توجه مصرف‌کنندگان کمک می‌کند. طراحی بسته‌بندی، ارزش محصول را افزایش می‌دهد و آن را برای مصرف‌کنندگان مطلوب‌تر می‌سازد.

 • اطلاعات و ارتباطات

چاپ و بسته‌بندی، شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا اطلاعات مهم محصول را به طور موثر به مصرف‌کنندگان منتقل کنند. این شیوه فضایی را برای برجسته کردن ویژگی‌های کلیدی، مزایا، دستورالعمل‌های استفاده، مواد تشکیل‌دهنده و سایر جزئیات مرتبط فراهم می‌کند. این اطلاعات به مصرف‌کنندگان در تصمیم‌گیری برای خرید کمک می‌کنند. اطلاعات واضح و مختصر در مورد بسته‌بندی باعث ایجاد اعتماد و اعتبار در مصرف‌کنندگان می‌شوند.

مزیت چاپ بسته‌بندی

 • حفاظت و راحتی

چاپ بسته‌بندی تضمین می‌کند که محصولات در طول حمل و نقل و ذخیره‌سازی محافظت می‌شوند. مواد مورد استفاده در این روش با در نظر گرفتن ماهیت و شکنندگی محصول انتخاب می‌شوند تا محافظت بهینه را فراهم کنند. علاوه بر این، بسته‌بندی را می‌توان جهت افزایش راحتی برای مصرف‌کنندگان طراحی کرد. همچنین، ویژگی‌هایی مانند باز کردن آسان و قابلیت سر هم کردن مجدد را در بسته جای داد.

 • پایداری و سازگاری با محیط زیست

بسته‌بندی پایدار به دلیل افزایش آگاهی مصرف‌کنندگان در مورد نگرانی‌های زیست محیطی، اهمیت قابل توجهی یافته است. چاپ و بسته‌بندی باعث می‌شود که شرکت‌ها با استفاده از مواد قابل بازیافت، زیست تخریب‌پذیر یا کمپوست‌پذیر شیوه‌های سازگار با محیط زیست را انتخاب کنند. علاوه بر این، تکنیک‌های چاپ را می‌توان برای به حداقل رساندن تولید زباله و مصرف انرژی، اصلاح کرد.

اهمیت بسته‌بندی در تبلیغات

بسته‌بندی به عنوان یک جزء ضروری از استراتژی‌های تبلیغاتی برای هر کسب‌وکار عمل می‌کند. بسته‌بندی، یک رسانه قدرتمند برای برقراری ارتباط با مصرف‌کنندگان در محل خرید است. دلایل اهمیت بسته‌بندی در تبلیغات، عبارتند از:

 • تاثیر بصری و شناخت برند

بسته‌بندی، اولین نقطه تماس مصرف‌کنندگان با یک محصول است. طراحی جذاب بسته‌بندی، توجه را جلب می‌کند، کنجکاوی را برمی انگیزد و باعث ایجاد یک اثر ماندگار می‌شود. طراحی بسته‌بندی، شناخت برند را توسعه می‌دهد و باعث خواهد شد که مصرف‌کنندگان به سرعت برند را شناسایی کرده و به یاد بیاورند.

اهمیت بسته‌بندی در تبلیغات

 • تمایز در بازار رقابتی

در یک بازار به شدت رقابتی، بسته‌بندی، نقشی اساسی در متمایز ساختن محصولات از رقبا دارد. طراحی بسته‌بندی خوب و منحصربه‌فرد، تصویری متمایز ایجاد می‌کند و برندها را قادر می‌سازد تا در قفسه‌های مملو از محصولات مشابه در فروشگاه‌ها برجسته شوند.

 • آموزنده و متقاعد‌کننده

چاپ و بسته‌بندی به عنوان یک تکنیک فروش عمل کرده و اطلاعات مهمی را در مورد محصول منتقل می‌کند. بسته‌بندی به طور موثر ویژگی‌ها، مزایا و دستورالعمل‌های استفاده از محصول را به خریداران انتقال می‌دهد و بر تصمیمات خرید آنها تأثیر می‌گذارد. نحوه ارائه اطلاعات و بسته‌بندی می‌تواند جذابیت و مطلوبیت محصول را افزایش دهد.

 • تاثیر قفسه و خرید ضربه‌ای

بسته‌بندی جذاب، توجه مصرف‌کننده را جلب کرده و خرید آنی را تشویق می‌کند. در محیط فروشگاهی، محصولات مختلف برای جلب توجه مصرف‌کنندگان رقابت می‌کنند. بسته‌بندی جذاب می‌تواند مصرف‌کنندگان را به انتخاب یک محصول خاص نسبت به محصولات دیگر سوق دهد. توانایی الهام بخشیدن به خریدهای فوری می‌تواند به میزان قابل توجهی بر فروش و تولید درآمد برای مشاغل تاثیر بگذارد.

 • تجربه و تعامل مصرف‌کننده

بسته‌بندی می‌تواند تجربه کلی مصرف‌کننده را بهبود بخشد. طرح‌های بسته‌بندی تعاملی، مانند واقعیت افزوده، کدهای QR یا گیمیفیکیشن، تجربه‌ای جذاب و به یاد ماندنی برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کنند. طرح‌های بسته‌بندی نوآورانه که باعث شگفتی و خوشحالی مصرف‌کنندگان می‌شوند، وفاداری مشتری را افزایش می‌دهند.

در نتیجه، چاپ و بسته‌بندی مزایای متعددی را برای کسب‌وکارها ارائه می‌دهد. شرکت‌ها باید روی بسته‌بندی‌هایی با طراحی خوب سرمایه‌گذاری نمایند تا از پتانسیل آن به عنوان یک ابزار بازاریابی قدرتمند استفاده کنند.

بسته‌بندی تبلیغات جلب توجه مخاطبین

طراحی بسته‌بندی محصولات

طراحی بسته‌بندی محصول، نقش مهمی در موفقیت یک محصول دارد. طراحی، اولین برداشتی است که مشتریان از یک محصول دریافت می‌کنند و می‌تواند به طور قابل توجهی بر روند تصمیم‌گیری آنها تأثیر بگذارد. طراحی بسته‌بندی موثر، با شناخت مخاطبان هدف و ترجیحات آنها آغاز می‌شود. طراحی باید به گونه‌ای تنظیم شود که برای جمعیت خاصی جذاب بوده و عواملی مانند سن، جنسیت و سبک زندگی را در نظر بگیرد.

برای مثال، طراحی بسته‌بندی برای اسباب‌بازی‌های کودکان باید دارای رنگ‌های روشن و شخصیت‌های بازیگوش باشد؛ در حالی که بسته‌بندی‌های محصولات زیبایی لوکس باید دارای عناصر طراحی ظریف و مینیمالیستی باشند. یکی دیگر از جنبه‌های مهم طراحی چاپ و بسته‌بندی این است که هویت و ارزش‌های برند را منعکس ‌کند. این امر، به ایجاد ثبات و شناخت برند کمک می‌کند. طراحی بسته‌بندی باید از طریق استفاده از رنگ‌ها، فونت‌ها یا آرم‌های خاص، با هویت بصری برند هماهنگ باشد.

طراحی بسته‌بندی باید علاوه بر کاربرپسند بودن، به راحتی باز و بسته شود. در عین حال، از محصول محافظت کافی را نیز فراهم کند. علاوه بر این، طراحی باید با اندازه‌ها و اشکال مختلف محصول سازگار باشد. تایپوگرافی و گرافیک عناصر ضروری طراحی بسته‌بندی هستند که به انتقال اطلاعات مهم در مورد محصول کمک می‌کنند. متن واضح و خوانا برای جزئیات محصول مانند مواد تشکیل‌دهنده، دستورالعمل‌ها و هشدارها بسیار مهم است. از عناصر بصری مانند تصاویر و نمادها نیز می‌توان برای انتقال ویژگی‌ها و مزایای محصول استفاده کرد.

طراحی بسته‌بندی محصولات

چرا به طراحی و چاپ بسته‌بندی نیاز داریم؟

افراد مختلف تصور می‌کنند که تنها کاربرد بسته‌بندی، محافظت از محصول است و تنها به همین دلیل از آن‌ها استفاده می‌شود. این تصور غلط است و از جعبه محصول می‌توان برای اهداف مختلفی از جمله معرفی هویت برند و محصول موردنظر به صورت مناسب‌تر، استفاده کرد. طراحی و گرافیک جذاب بسته‌بندی می‌تواند باعث ایجاد انگیزه مضاعف برای خرید محصول شود و به طور خودبه‌خود، میزان فروش کالای موردنظر شما را بالاتر ببرد که مطلوب تمامی فروشندگان و مدیران فروشگاه‌ها به شمار می‌آید.

چرا به طراحی و چاپ بسته‌بندی نیاز داریم؟

طراحی جذاب جعبه و چاپ بسته‌بندی با کیفیت، می‌تواند سبب افزایش اعتبار برند شما در میان افراد خریدار شود؛ زیرا این موضوع به آن‌ها نشان می‌دهد که شما به آن‌ها اهمیت زیادی می‌دهید و برای این هدف سعی می‌کنید، تمام کارهای لازم را به انجام برسانید. در هنگام بسته‌بندی باید دقت داشته باشید، جعبه محصول یک کانال ارتباطی شما با مشتریان مختلف است و شما می‌توانید با استفاده از آن، پیام برند خودتان را بهتر و دقیق‌تر به این افراد برسانید. به عنوان نمونه می‌توانید، پیام‌ خلاقانه «دوستدار محیط زیست» را روی بسته‌بندی خودتان به کار بگیرید و با استفاده از آن برندینگ کسب و کار خودتان را انجام دهید.

مهم‌ترین نکات طراحی جعبه و بسته‌بندی

تمامی محصولات ممتاز بازار، دارای بسته‌بندی جذاب، علاوه بر کیفیت عالی هستند. به همین دلیل اگر می‌خواهید، فروش محصولتان را بیشتر کنید، باید به طراحی چاپ جعبه نیز اهمیت زیادی بدهید و از آن غافل نشوید؛ بنابراین در ادامه اصول نحوه چاپ جعبه فوری و بسته‌بندی و مهم‌ترین نکاتی که باید در این زمینه رعایت کنید را برای شما بیان می‌کنیم:

 • طراحی را با توجه به شناخت مخاطب و سلیقه آن‌ها انجام دهید

شناخت مخاطب در طراحی چاپ جعبه و بسته‌بندی اهمیت زیادی دارد و می‌تواند اثرگذاری آن دوچندان کند؛ زیرا کمک می‌کند تا جعبه شما مطابق سلیقه‌های افراد هدفتان طراحی گردد و باعث خرید اتوماتیک محصولتان توسط آن‌ها، بدون هیچ تلاش اضافه‌ای از سوی شما می‌شود؛ بنابراین باید به این موضوع در هنگام انتخاب نوع طراحی دقت زیادی داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را با کم‌ترین ممکن انتخاب و پیاده‌سازی کنید.

طراحی را با توجه به شناخت مخاطب و سلیقه آن‌ها انجام دهید

 • از طراحی ساده و در عین حال جذاب استفاده کنید

یکی از نکات مهمی که باید در هنگام انتخاب طرح جعبه به آن دقت زیادی داشته باشید، جذاب‌بودن طرح بسته‌بندی است. البته دقت کنید، جذابیت به معنای پیچیدگی نیست، زیرا پیچیدگی زیاد می‌تواند باعث شود تا ذهن مخاطبان اذیت شود و نتوانند به درستی پیام طراحی را درک کنند. به همین دلیل باید در عین جذاب‌بودن طرح موردنظر، سادگی آن را نیز حفظ کنید. این موضوع می‌تواند در نگاه اول تمامی افراد را در جلوی بسته‌بندی میخکوب کند و باعث خرید آن‌ها بدون هیچ‌گونه چون‌وچرایی شود!

از طراحی ساده و در عین حال جذاب استفاده کنید

 • رنگ‌های مناسبی را در طراحی به کار بگیرید

به‌کارگیری رنگ‌های مناسب با محصول در طراحی جعبه یا بسته‌بندی آن نیز دیگر نکته‌ای است که باید در زمان انتخاب طرح موردنظر در نظر بگیرید. رنگ‌ها باید همخوانی مناسبی با ویژگی‌ها کالا و برند شما داشته باشند تا علاوه بر فروش به بهبود برندینگ کسب و کارتان نیز کمک قابل‌توجهی کنند.

 • طراحی باید بتواند پیام برند را به خوبی منتقل کند

هر برندی یک پیام محوری دارد و صاحبان سعی می‌کنند تا با استفاده از طرح‌های مختلف این پیام را بهتر برساند و به این صورت نام کسب و کار خودشان را در یاد افراد جا بیندازند. به این صورت در هر موقعیتی که افراد طرح یا پیام موردنظر را ببینند، به یاد برند موردنظر می‌افتند؛ بنابراین باید در زمان انتخاب طراحی به این نکته توجه ویژه داشته باشید و آن را در نظر بگیرید.

طراحی باید بتواند پیام برند را به خوبی منتقل کند

 • چاپ بسته‌بندی باید با استفاده از مواد مقاوم و آسیب‌ناپذیر صورت بگیرد

برای چاپ بسته‌بندی باید از مواد اولیه مقاوم و آسیب‌ناپذیر استفاده کنید تا از سلامت آن‌ها در هنگام حمل و نقل اطمینان کافی حاصل کنید. همچنین باید چاپ بسته‌بندی با توجه به استاندارهای موجود و سایز خود کالا صورت بگیرد تا جعبه بتواند ایمنی آن را به طور کامل تأمین کند.

 • طراحی بسته بندی باید شما را از رقبا متمایز کند

باید از طراحی استفاده کنید که بتواند شما را از رقبا متمایز کند. این موضوع سبب افزایش توجه افراد به محصول کسب و کارتان می‌شود و به تدریج فروش آن محصول و دیگر کالاهای موجود را افزایش قابل‌توجهی می‌دهد.

طراحی بسته بندی باید شما را از رقبا متمایز کند

 • در هنگام چاپ بسته بندی به کاربردی‌بودن آن توجه کنید

کاربردی‌بودن بسته‌بندی نیز بسیار مهم است و می‌تواند باعث شود تا مشتری رضایت بیشتری داشته باشد. چون می‌تواند از بسته‌بندی موردنظر برای جابه‌جایی دیگر کالاها نیز استفاده کند و به این صورت حس می‌کند، ارزش افزوده‌ای را با خرید محصول موردنظر دریافت کرده است؛ بنابراین خرید آن را به دیگر افراد نیز توصیه می‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا تعداد مشتریان شما از طریق بازاریابی دهان به دهان صورت‌گرفته توسط مشتریتان، افزایش یابد.

عوامل اثرگذار در طراحی جعبه و بسته بندی محصول

در انتخاب طراحی جعبه و بسته‌بندی محصول عوامل زیادی اثر دارند که باید آن‌ها در زمان انتخاب در نظر گرفت. در ادامه این متن برخی از مهم‌ترین موارد آن را برای شما بیان می‌کنیم و توضیحات لازم را پیرامون آن‌ها می‌دهیم.

عوامل اثرگذار در طراحی جعبه و بسته بندی محصول

 1.هزینه و بودجه موجود

در هنگام انتخاب طراحی به اولین نکته‌ای که باید دقت کنید، میزان بودجه موجود برای بسته‌بندی هر کالا است. هرچه طرح موردنظر ظرافت‌های بیشتری داشته باشد، چاپ آن هزینه بیشتری به بار خواهد آورد. همچنین تنوع رنگ نیز در افزایش یا کاهش هزینه اثر زیادی دارد و باید انتخاب آن‌ها را با توجه به بودجه انجام دهید.

 2.اندازه محصول موردنظر

طرح موردنظر شما باید همخوانی کاملی با اندازه محصول داشته باشد تا به خوبی دیده شود. اگر این موضوع را رعایت نکنید، امکان دارد، طراحی محصول و ظرافت‌های موجود در آن به خوبی دیده نشود و در میان بسته‌بندی گم شود.

اندازه محصول موردنظر

3.نحوه باز و بسته‌شدن بسته‌بندی محصول

موضوع دیگری که روی طراحی اثر دارد، نحوه باز و بسته‌شدن محصول موردنظر است و باید آن را در هنگام انتخاب خودتان در نظر بگیرید تا طرح موردنظر بتواند اثرگذاری لازم را داشته باشد.

 

انواع روش‌ چاپ جعبه یا بسته‌بندی

برای چاپ جعبه و بسته‌بندی از روش‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد که بسته به نوع جعبه، روش متناسب با آن تعیین می‌شود. در ادامه مهم‌ترین انواع روش چاپ جعبه و بسته‌بندی را بررسی خواهیم کرد:

 1.چاپ افست

چاپ افست، برای انواع کاغذ، مقوا و پلاستیک مناسب بوده و کیفیت چاپ بالایی دارد. این روش کمی هزینه‌بر بوده اما برای تیراژ بالا بسیار مناسب است.

انواع روش‌های چاپ جعبه یا بسته‌بندی

 2.چاپ فلکسوگرافی

چاپ فلسکوگرافی، برای تیراژ بالا و متوسط مناسب بوده اما کیفیت چاپ و وضوح کمی را ارائه می‌دهد. برای تصاویر ساده مناسب‌تر است.

 3.چاپ جعبه فوری سیلک

چاپ سیلک، به دلیل ظاهر پیشرفته‌تری که به بسته‌بندی می‌دهد، برای جعبه‌های آرایشی و بهداشتی و انواع مواد از جمله کاغذ، پارچه، شیشه، چوب و فلز مناسب است. این روش هزینه کمتر اما پروسه راه‌اندازی طولانی دارد به همین دلیل، برای تیراژ کم مناسب‌تر خواهد بود.سرعت و کیفیت چاپ فوری را با افراگرافیک تجربه کنید.

نکات و اصول چاپ جعبه که باید حواسمان به آن‌ها باشد عبارتند از:

اکنون که می‌دانیم چرا طراحی جعبه و بسته‌بندی اهمیت دارد و انواع روش چاپ بسته‌بندی کدامند، زمان آن رسیده است که به نکات چاپ جعبه و بسته‌بندی بپردازیم.

 • نوع جعبه چطور است

نوع جعبه یکی از عوامل بسیار مهمی است که بر ارزش محصول شما از دیدگاه مشتریان تأثیر می‌گذارد. با توجه به اینکه جعبه‌ها انواع گوناگونی دارند، آشنایی با آن‌ها می‌تواند فرآیند طراحی و چاپ بسته‌بندی محصول شما را ساده‌تر سازد. جعبه‌های بسته‌بندی می‌توانند مقوایی، مقوایی موج‌دار، هارد باکس، پلاستیکی، نئوپانی، پلی اتیلن، پاکت فویلی باشند. پرکاربردترین انواع جعبه در بسته‌بندی، جعبه‌های مقوایی هستند که از استحکام بالایی برخوردارند و قابلیت طراحی اشکال مختلف را به ما می‌دهند.

جعبه مقوایی پرکاربردترین جعبه چاپ است.

 • سایز و شکل جعبه چطور باشد

یکی دیگر از نکات چاپ بسته‌بندی که باید مد نظر داشته باشید، سایز و شکل جعبه است. همان‌طور که می‌دانید، طراحان این امکان را دارند که در ساخت جعبه‌های سفارشی خلاقیت زیادی به خرج دهند و گاهی اوقات ممکن است جعبه شما شکل استانداردی (مانند مکعب) نداشته باشد. با توجه به این نکته، شما باید با در نظر گرفتن سایز و شکل جعبه مورد نظر،‌ به انتخاب دستگاه و روش چاپ مناسب برای آن بپردازید.

 • طراحی حرفه‌ای و جذاب داشته باشد

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که پیش از چاپ جعبه و بسته‌بندی محصول باید به آن پاسخ دهید، این است که مشتریان چه چیزی را می‌پسندند؟ از جنس جعبه گرفته تا رنگ‌های به کار رفته، تمامی عواملی که می‌توانند مشتری را به خود جذب کنند باید در طراحی بسته‌بندی مورد توجه قرار گیرند. علاوه‌بر این، اگر محصول شما به شکلی حرفه‌ای و جذاب طراحی شده باشد، فروشندگان بیشتری مایل به قرار دادن آن در قفسه‌های فروشگاه خود و عرضه آن به مشتریان خواهند بود.

 • محکم بودن جعبه و محافظت از محصول

این یکی از مهم‌ترین اصول چاپ جعبه است که باید به آن دقت شود. بسته‌بندی محصول باید به‌گونه‌ای باشد که از محتویات داخل خود به خوبی محافظت کند. این یعنی جعبه باید به قدری محکم و مقاوم باشد که از آسیب دیدن محصول جلوگیری شده و راه نفوذ به داخل آن باقی نماند.

 • قابلیت استفاده مجدد یا بازیافت

امروزه با افزایش آگاهی مردم از آسیب‌های زیست محیطی و تأکید روزافزون سازمان‌ها بر قابلیت تجزیه‌پذیری و بازیافت بسته‌بندی محصولات، شرکت‌های تولیدکننده نیز باید اهمیت ویژه‌ای برای این امر قائل شوند. در حقیقت یکی از مهم‌ترین اصول چاپ بسته‌بندی این است که متریال به کار رفته در آن، قابلیت ماندگاری در محیط را نداشته یا به‌راحتی قابل بازیافت باشد. با درج این اطلاعات بر روی جعبه بسته‌بندی، می‌توانید محبوبیت و میزان فروش آن را افزایش دهید.

 • مشخص کردن جنس جعبه

انتخاب متریال و جنس جعبه نیز از مهم‌ترین نکات چاپ جعبه است. اینکه آیا شما متریال کاغذ را برای بسته‌بندی محصولات خود انتخاب می‌کنید یا پلاستیک، به سبک برند و محصولی که باید در آن قرار بگیرد، بستگی خواهد داشت؛ اما با توجه به نکته قبلی که  مطرح کردیم، این موضوع را به یاد داشته باشید که بیشتر مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند محصولاتی با بسته‌بندی کاغذی یا مقوایی را تهیه کنند تا قابل بازیافت باشد و به محیط‌ زیست آسیب نرساند.

جنس جعبه از مهم‌ترین نکات چاپ جعبه است

اهمیت بسته بندی محصولات

بسته‌بندی محصولات یک ابزار بازاریابی و تبلیغات کم‌هزینه است که می‌تواند، باعث شود تا فروش شما چند برابر شود. اگر چاپ جعبه و بسته بندی به صورت اصولی آماده شده باشد، هر کسی که آن را ببیند، مسحورش می‌شود و بی‌اختیار دوست دارد، آن محصول را بخرد. همچنین یک طراحی جعبه زیبا، جذاب و کاربرپسند، می‌تواند در برندینگ بهتر نیز به شما کمک زیادی کند. طرح موجود روی این بسته‌بندی در ذهن مشتری می‌ماند و او هر زمان که آن را ببیند، به یاد محصول و کسب و کار شما خواهد افتاد.

اهمیت بسته بندی محصولات

یک جعبه بسته‌بندی می‌تواند خیال شما را نسبت به محصول و سلامتش نیز راحت خواهد کرد. به این صورت دیگر نیازی نیست، نگران آسیب‌دیدنش در حین ارسال به سمت مشتری نهایی باشید. همچنین به شما کمک می‌کند تا بتوانید ارتباط بهتری با افراد بگیرید که مزیت مهمی به شمار می‌آید؛ بنابراین توصیه می‌کنیم، برای محصول خودتان از یک بسته‌بندی و جعبه آماده شکیل، زیبا و کاربرپسند استفاده کنید تا قلب مخاطبان خودتان را در همان لحظه اول بربایید.

تأثیرات بسته بندی محصولات روی کاربر

به کارگیری یک بسته‌بندی مناسب می‌تواند، اثرات قابل‌توجهی روی مشتری داشته باشد و باعث شود تا نسبت به انتخاب محصول موردنظر ترغیب شود. استفاده از نمادهای مناسب و کاربردی روی محصول می‌تواند باعث شود تا مشتری به اطمینان خاطر در مورد خرید محصول موردنظر برسد. به عنوان مثال مشتری را تصور کنید که به دنبال محصولات بهداشتی بدون تست حیوانی است. این فرد برای تشخیص این موضوع، از بسته‌بندی استفاده می‌کند و اگر روی بسته‌بندی نماد آن را ببیند، اقدام به بررسی بیشتر آن برای خرید می‌کند.

همچنین استفاده از یک بسته‌بندی محصول منحصر به فرد می‌تواند سبب شود تا مشتری شما را متمایز از دیگر رقبا ببیند و به همین دلیل در هنگام مقایسه محصولات مختلف برای خرید، کالای شما را انتخاب کند؛ بنابراین باید به جعبه اهمیت زیادی بدهید، از بسته‌بندی خاص استفاده کنید و به نمادهای مختلف نیز توجه ویژه‌ای کنید؛ زیرا این نمادها و برچسب‌ها اطلاعات موردنیاز مشتری را به او می‌دهد.

تأثیرات بسته بندی محصولات روی کاربر

ویژگی های بسته بندی محصول موفق

برای انتخاب درست بسته‌بندی و جعبه آن باید یکسری ویژگی‌ها را در نظر بگیرید. به کارگیری این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا نسبت به رقیبان خودتان پیشی بگیرید، به همین دلیل، باید به آن‌ها اهمیت زیادی و ویژه‌ای بدهید و از این موارد غافل نشوید. در ادامه ویژگی‌های بسته بندی محصول موفق را برای شما بیان می‌کنیم تا به آگاهی کاملی در این زمینه برسید و بتوانید این کار به بهترین صورت ممکن انجام دهید:

 • وجود تصاویر مناسب روی بسته بندی

تصاویر موجود روی بسته‌بندی محصول بسیار مهم است و باید در انتخاب آن‌ها دقت زیادی کنید. تصاویر باید متناسب و مرتبط با محصول موردنظر باشند و نمایشگر مزیت‌ها و کاربردهای آن باشند. همچنین رنگ‌های استفاده‌شده در آن‌ها نیز باید، همان طیف رنگی برند باشد تا بتواند کار فروش و برندینگ را به صورت همزمان برای شما به انجام برساند.

 • وجود متن‌های اثرگذار روی جعبه بسته‌بندی

در انتخاب متن‌های موجود روی بسته‌بندی باید دقت فراوانی به خرج بدهید، زیرا باعث شکل‌گیری تصویر مشخصی از شما در ذهن مشتری یا مخاطب می‌شود. متن باید حاوی شعار برندتان باشد و در آن از کلمات مناسبی استفاده شده باشد. کلمات متن باید بتوانند، حس خوبی را به مخاطب القا کنند و تصویر یک قهرمان از شما در ذهنش بسازند. برای انجام این کار به تبلیغ‌نویس مناسب احتیاج دارید که بسیاری از برندها به آن بی‌توجهی می‌کنند. آن‌ها تصور می‌کنند، این موضوع اهمیت زیادی ندارد، به آن توجهی زیادی نمی‌کنند و به همین علت دچار ضرر مالی، کاهش فروش شدید می‌شوند. همچنین این موضوع باعث می‌شود تا تصویر درستی از آن‌ها در ذهن مشتری شکل نگیرد.

 • قرارگیری لوگو مجموعه در مکانی مناسب روی جعبه بسته‌بندی

لوگو باید در مکانی قرار بگیرد که مشتری در لحظه اول آن را مشاهده کند، زیرا نشان کسب و کار موردنظر است. طرح و رنگ استفاده‌شده در لوگو نیز اهمیت فراوانی دارد و باید آن را به بهترین صورت ممکن آماده‌سازی کنید.

قرارگیری لوگو مجموعه در مکانی مناسب روی جعبه بسته‌بندی

 • وجود فضای خالی روی جعبه بسته‌بندی

روی بسته‌بندی نباید خیلی شلوغ باشد، زیرا باعث می‌شود تا مشتریان دچار گیجی شوند و نتوانند به درستی المان‌ها و عناصر موجود روی آن را تشخیص دهند. در این مواقع، مشتریان چون به درستی متوجه مشخصات، کاربرد و دیگر موارد مرتبط با آن نمی‌شوند، قید خریدش را می‌زنند که برای هیچ مدیری مطلوب نیست؛ بنابراین باید روی جعبه به مقدار کافی فضای خالی قرار بدهید تا ذهن مشتری بتواند به اندازه کافی استراحت کند و پردازش‌های لازم را به درستی انجام دهد.

 • استفاده از مواد اولیه محکم و مقاوم در ساخت جعبه

یک جعبه بسته‌بندی محصول موفق، باید با استفاده از مواد اولیه محکم و قوی ساخته شده باشد تا بتواند در برابر ضربه‌ها و موارد آسیب‌زننده بیرونی، از محصول موردنظر به خوبی مراقبت کند و از شکستن یا از بین رفتنش جلوگیری کند.

نحوه تأثیر بسته بندی محصول بر فروش

نحوه تأثیر بسته بندی محصول بر فروش

مشتری در اولین نگاه، بسته‌بندی محصول شما را می‌بیند و به ارزیابی آن می‌پردازد. همین موضوع باعث می‌شود تا جذابیت جعبه بسته‌بندی اهمیت زیادی در فروش داشته باشد؛ زیرا هرچه بسته‌بندی زیبا‌تر باشد، افراد بیشتر نسبت به آن، جذب می‌شوند و به طور فزاینده‌ای، به خرید کالای موردنظر ترغیب می‌گردند. همچنین یک بسته‌بندی مناسب می‌تواند سبب گردد تا اطرافیان مشتری شما نیز نسبت به خرید دوباره آن محصول ترغیب شوند. یک جعبه مقوایی مناسب می‌تواند، حس خوبی در مشتری ایجاد کند و باعث شود تا او به طور خودکار برای شما بازاریابی کند و کالایتان را نیز به دیگران معرفی کند؛ بنابراین استفاده از آن نقش ویژه‌ای در فروش و بازاریابی شما دارد.

قیمت چاپ جعبه بسته‌بندی

هزینه چاپ جعبه‌های بسته‌بندی تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله کمیت، اندازه، پیچیدگی طراحی و انتخاب مواد است. درک عوامل زیر برای کسب‌وکارها جهت برآورد دقیق قیمت و برنامه‌ریزی بودجه خود بر اساس آن، بسیار مهم می‌باشد.

 • تعداد جعبه‌های بسته‌بندی مستقیما بر قیمت تاثیر می‌گذارد. به طور کلی، هر چه مقدار بیشتر باشد، هزینه هر واحد کمتر است؛ زیرا تولید بسیار باعث صرفه‌جویی در مقیاس می‌شود.
 • اندازه جعبه بسته‌بندی نیز در تعیین قیمت نقش دارد. جعبه‌های بزرگتر به مواد بیشتری نیاز دارند و ممکن است شامل فرآیندهای چاپ اضافی باشند. به طور مشابه، عناصر طراحی چاپ و بسته‌بندی پیچیده مانند برجسته کردن، فویل کردن یا برش قالب می‌توانند به دلیل کار و مواد بیشتر، قیمت را افزایش دهند.
 • انتخاب مواد، عامل مهمی در قیمت چاپ جعبه بسته‌بندی است. مواد مختلف مانند مقوا، تخته راه راه یا کاغذهای تخصصی هزینه‌های متفاوتی دارند. علاوه بر این، ضخامت و کیفیت مواد انتخابی می‌تواند بر قیمت تاثیر بگذارد.

عوامل دیگری که می‌توانند بر قیمت تاثیر بگذارند، عبارتند از:

 • تکنیک چاپ مورد استفاده (مانند چاپ افست، دیجیتال یا فلکسوگرافی)
 • گزینه‌های رنگی (مانند تمام رنگی در مقابل رنگ نقطه‌ای)
 • هرگونه پرداخت اضافی یا جلوه‌های ویژه مورد نیاز (مانند چاپ نقطه‌ای، پوشش UV یا جوهرهای فلزی)

قیمت چاپ جعبه بسته‌بندی

سفارش جعبه بسته‌بندی

اگر قصد دارید به یک خانه جدید نقل مکان کنید، یک بسته برای یکی از عزیزانتان بفرستید یا محصولاتی را برای کسب‌وکار خود سفارش دهید؛ انتخاب جعبه بسته‌بندی مناسب می‌تواند در ایمنی و امنیت اقلام شما تفاوت بسیاری ایجاد کند.

وقتی نوبت به سفارش جعبه بسته‌بندی می‌رسد، چند فاکتور کلیدی را باید در نظر بگیرید.

 1.تعیین اندازه و نوع

ابتدا باید اندازه و نوع جعبه مورد نیاز خود را تعیین کنید. این امر، تا حد زیادی به وسایلی که بسته‌بندی می‌کنید، بستگی دارد. اگر در حال جابجایی یا حمل اجسام شکننده و ظریف هستید؛ به جعبه‌های تخصصی با لایه‌های محافظ اضافی مانند مقوای راه راه، درج‌های فوم یا پوشش حباب‌دار (بلیستر) نیاز خواهید داشت. از سوی دیگر، اگر وسایل سبک وزنی مانند لباس یا کتاب را بسته‌بندی می‌کنید، یک جعبه مقوایی استاندارد کافی خواهد بود.

 2.توجه به نظرات

هنگام سفارش آنلاین جعبه‌های بسته‌بندی، باید به نظرات و رتبه‌بندی مشتریان توجه زیادی داشته باشید. این امر، می‌تواند بینشی در مورد کیفیت و دوام جعبه‌ها و همچنین قابلیت اطمینان و کارایی تامین‌کننده به شما بدهد. علاوه بر این، مشخصات و ابعاد جعبه‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نیازهای شما را برآورده می‌کنند.

 3.تعیین مقدار

مقدار جعبه‌های مورد نیاز خود را برای چاپ و بسته‌بندی در نظر بگیرید. بسیاری از تامین‌کنندگان تخفیف‌های عمده ارائه می‌دهند؛ بنابراین اگر قصد یک جابجایی بزرگ یا ارسال بسته‌های متعدد را دارید، سفارش مقدار بیشتر، مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود. علاوه بر این، در مورد هر گونه خدمات اضافی عرضه‌کننده، مانند چاپ جعبه فوری، برچسب زدن یا مواد بسته‌بندی، پرس‌وجو کنید.

در نهایت، قبل از ثبت سفارش، گزینه‌های ارسال و تحویل را دوباره بررسی نمایید. اطمینان حاصل کنید که تامین‌کننده می‌تواند جعبه‌ها را در بازه زمانی مورد نظر شما تحویل دهد و هزینه حمل و نقل آنها معقول است. سفارش چاپ و بسته‌بندی کار ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما نیاز به بررسی دقیق عواملی مانند اندازه، نوع، کمیت، کیفیت و گزینه‌های تحویل دارد. با صرف زمان برای تحقیق و انتخاب تامین‌کننده مناسب، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اقلام شما در حین حمل و نقل به درستی محافظت می‌شوند.

سفارش جعبه بسته‌بندی

چرا طراحی و چاپ جعبه

چاپ جعبه و بسته بندی باعث می‌شود تا شما محصول بسیار شیک و جذابی داشته باشید که برای تولید آن خلاقیت به خرج داده‌اید و محصولی را در دست دارید که در بازار نمی‌توان مانند آن را یافت. به همین جهت چاپ جعبه بسته بندی برای ایجاد ماندگاری در ذهن مصرف‌کننده به عنوان یکی از روش‌های موفق شناخته می‌شود.
البته خرید جعبه بسته‌بندی و استفاده از آن تنها به دلیل ایجاد ماندگاری در ذهن مخاطبان نیست و این محصول مزایای بی‌شمار دیگری را به همراه دارد؛ به عنوان مثال جعبه‌ها یکی از بهترین وسیله‌ها برای محافظت از محصولات شناخته می‌شوند. کالاهایی که در داخل جعبه‌ها قرار می‌دهید، از آسیب‌های مختلف در امان مانده و خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند.
از دیگر دلایل استفاده از جعبه برای عرضه محصول خود آن است که مشتری شما یا فردی که مخاطبتان است، احساس باارزش بودن می‌کند و این کار باعث می‌شود تا حس خوبی به شما داشته باشد. در بازار رقابت امروزی استفاده از جعبه آماده برای ارائه محصولات، یک شیوه قدیمی و منسوخ است. چاپ جعبه بسته بندی می‌تواند برای رسیدن به این هدف بسیار مؤثر و کمک‌کننده باشد.

دلایل طراحی و چاپ جعبه بسته بندی

چاپ جعبه بسته بندی

برای چاپ جعبه بسته بندی شما می‌توانید از طرح‌های آماده و نمونه کارهای فروشگاه افرا گرافیک استفاده یا ایده‌های خود را پیاده‌سازی کنید. بعد از مشخص شدن ابعاد، اندازه، طرح، رنگ و تعداد جعبه‌های بسته‌بندی که در نظر دارید، سفارش شما وارد مرحله تولید می‌شود. یکی از مزایای بی‌نظیر مجموعه افرا گرافیک، چاپ جعبه بسته بندی در مدت زمان بسیار کوتاه و کیفیت مطلوب است.

چاپ جعبه بسته بندی

انواع جعبه بسته بندی

جعبه‌های بسته‌بندی در انواع و اقسام مختلفی تولید می‌شوند. هر یک از انواع این جعبه‌ها ویژگی‌های منحصر به فردی داشته و از آن‌ها می‌توانید در زمینه‌های خاصی استفاده کنید. در ادامه، این محصولات را کامل‌تر برای شما شرح داده ایم.

 • جعبه بسته بندی کادویی

جعبه‌های کادویی در شکل‌های مختلف مانند مستطیلی، مکعبی، کشویی و… ساخته می‌شوند. این جعبه‌ها دارای شکل و ظاهر بسیار زیبا بوده و از طرح‌های جذابی برخوردار هستند. جعبه‌های کادویی ارزش کادو را چندین برابر کرده و باعث می‌شوند تا فرد هنگام دریافت کادو احساس خوشحالی بیشتری داشته باشد. از این رو، جعبه‌های کادویی به عنوان یکی از پرطرفدارترین نوع جعبه‌ها شناخته می‌شوند.

 • جعبه بسته‌بندی لاکچری

همانطور که ابتدا توضیح دادیم، استفاده از بسته‌بندی‌های خاص و منحصر به فرد می‌تواند نقش بسیار زیادی در برندسازی و تأثیرگذاری محصولات شما داشته باشد. هر شخصی می‌تواند با توجه به نیاز خود و متناسب با بودجه‌ای که دارد، از انواع مختلف بسته‌بندی‌ها استفاده کند، اما اشخاصی که به دنبال ایجاد تمایز هستند و می‌خواهند یک بسته‌بندی بسیار تأثیرگذار و به یاد ماندنی داشته باشند، بایستی به سراغ بسته‌بندی لاکچری بروند.
بسته‌بندی‌های لاکچری نسبت به سایر بسته‌بندی‌ها، هزینه بیشتری دارند و برای تهیه آن‌ها لازم است تا پول بیشتری خرج کنید اما این بسته‌ها بسیار شیک و زیبا هستند و در نگاه اول، نظر مثبت هر فردی را به خود جلب می‌کنند. از این رو، پرداخت هزینه‌های بیشتر برای بسته‌بندی لاکچری منطقی است.
لازم به ذکر است که مجموعه افرا گرافیک برای راحتی مشتریان خود و ارائه خدمات بهتر به آن‌ها، قیمت‌های بسیار منصفانه‌ای را برای سفارش بسته‌بندی لاکچری وضع کرده است تا همه‌ی افراد بتوانند از این محصولات بی‌نظیر استفاده کنند.

جعبه بسته بندی لاکچری

 • جعبه بسته بندی جواهرات و ادکلن

امروزه افراد بسیار زیادی تمایل دارند تا جواهرات و ادکلن‌های خود را در داخل جعبه‌ها نگهداری کنند. از این رو، شما می‌توانید از طریق مجموعه افرا گرافیک انواع مختلفی از جعبه جواهرات و ادکلن را مطابق با سلیقه خود و در ابعاد و اندازه‌های دلخواه سفارش دهید.

 • جعبه بسته بندی مواد غذایی

برای بسته بندی مواد غذایی استفاده از جعبه‌های شیک و منحصر به فرد بسیار مهم است. این کار باعث می‌شود تا مشتری به محصول شما اعتماد بیشتری پیدا کند و از طرف دیگر راه بسیار مناسبی برای انجام تبلیغات است. همچنین، جعبه بسته بندی مواد غذایی به نوبه خود یک روش بسیار مؤثر در برندسازی شناخته می‌شود. از جعبه بسته بندی مواد غذایی به وفور در فست فودی‌ها استفاده می‌شود. از طرفی دیگر، برای فروش سایر محصولات غذایی نیز استفاده از این جعبه‌ها یک ایده جذاب است.

بسته‌ بندی سازگار با محیط‌ زیست چیست؟

بسته‌ بندی سازگار با محیط‌ زیست به ‌طور کلی به مجموعه بسته ‌بندی‌های گفته می‌شود که بر روی محیط‌ زیست تأثیر منفی نمی‌گذارند. چرا که میکروارگانیسم‌هایی نظیر باکتری‌ها، توانایی تجزیه این نوع از بسته‌بندی‌ها را دارند.

یکی از رایج‌ترین نمونه‌ها می‌توان به پلاستیک‌های گیاهی اشاره داشت که کاملاً زیست تخریب‌پذیر هستند و منبع آن‌ها گیاهان‌اند. به‌ طور کلی بسته‌بندی‌هایی که سازگار با محیط ‌زیست هستند، در مقابل بسته‌ بندی‌های پلاستیکی و نفتی قرار می‌گیرند. نمونه‌های نفتی به ‌شدت محیط ‌زیست را آلوده می‌کنند و جزو بسته‌ بندی‌های مخرب به شمار می‌آیند. به همین منظور است که امروزه استفاده از پلاستیک‌ها منسوخ‌ شده و افراد در تلاش هستند تا جایگزین‌های محیط ‌زیستی را برای بسته‌بندی خود در نظر بگیرند.

بسته‌ بندی سازگار با محیط‌ زیست چیست؟

مزایا و فواید استفاده از بسته بندی زیست تخریب پذیر

 در ادامه به چند نمونه از مزایای استفاده از این بسته‌بندی‌ها در مقابل نمونه‌های پلاستیکی و غیر سازگار با محیط‌ زیست می‌پردازیم:

 • فاقد مواد سمی

استفاده از روش‌های بسته ‌بندی سازگار با محیط‌ زیست در فعالیت‌ها هیچ‌گونه ضرری برای محیط زیست ندارد، چرا که این محصولات مواد سمی ندارند و از این نظر به سلامت انسان و محیط ‌زیست آسیب وارد نمی‌کنند. این نمونه از بسته‌بندی‌ها فاقد مواد شیمیایی نظیر نفت و فتالات هستند و بهترین جایگزین نمونه‌های مضر به شمار می‌آیند.

 • صرفه‌جویی در هزینه

از آن‌ جایی ‌که نمونه‌های سازگار با محیط زیست قابلیت بازیافت و چند بار استفاده دارند، درنتیجه مجموعه‌ها می‌توانند چند بار از بسته‌بندی‌های خود استفاده کرده و منبع کمتری برای تولید آن‌ها مصرف کنند. این امر منجر به صرفه جویی حداکثری در هزینه‌ها می‌شود.

مزایا و فواید استفاده از بسته بندی زیست تخریب پذیر

 • دفع آسان

از دیگر ویژگی‌های این بسته ‌بندی‌ها می‌توان به تجزیه و دفع آسان آن‌ها اشاره داشت، چراکه نیازی به گذراندن سال‌های طولانی یا مصرف انرژی و … برای از بین رفتن ندارند.

 • جذب مخاطب جوان

امروز نسل جوان به ‌دنبال حفظ سلامت محیط زیست هستند، به‌ همین منظور مجموعه‌هایی که برای بسته‌بندی محصولات خود از روش‌های بسته ‌بندی سازگار با محیط زیست استفاده کنند، جذب مخاطب بالاتری دارند.

معرفی نمونه‌های بسته‌بندی سازگار با محیط زیست

پس از آن ‌که به اهمیت و فواید استفاده از بسته‌ بندی‌های سازگار با محیط زیست پرداختیم، به روش‌ها و نمونه‌های این بسته‌بندی می‌پردازیم.

 1.مقوا

یکی از انواع بسته‌ بندی‌هایی که قابلیت سازگاری با محیط زیست دارد، مقوا است. در صورتی‌ که این مقوا از الیاف و چوب‌های جنگلی ساخته‌شده باشد، با محیط زیست سازگار است و در مقابل قیمت مناسب‌تری نیز دارد. از این بسته‌ بندی می‌توان برای مواد آرایشی، غذایی و حتی نوشیدنی‌ها استفاده کرد.

کاغذهای کرافت ویژگی صد در صد بازیافتی دارند و جزو سازگارترین انواع بسته ‌بندی‌ها با محیط زیست به شمار می‌آیند. همچنین کاغذ کرافت دارای خاصیت ارتجاعی و مقاومت بالا در مقابل روغن و گریس است و جزو نمونه‌های پایدار محسوب می‌شود که بسیاری از برندها و مجموعه‌ها برای بسته‌بندی خود، آن را انتخاب می‌کنند.

به ‌طور کلی کرافت را از مواد ارگانیک، خمیر چوب و الیاف کاج دریایی می‌سازند که تنها در طول چند هفته به الیاف سلولزی خود تجزیه می‌شود.

 2.پلاستیک‌های گیاهی

پلاستیک‌های گیاهی یکی دیگر از انواع روش‌های بسته‌بندی سازگار با محیط زیست به شمار می‌آیند که از ذرت، جلبک یا دیگر زیست توده‌ها ساخته می‌شود. روش ساخت این پلاستیک‌ها برگرفته و به تقلید از پلاستیک‌های نفتی است اما با خاصیت تجزیه‌پذیری.

امروزه استفاده از این نوع روش بسته ‌بندی برای برخی مواد غذایی مورد استفاده قرار گرفته و تحول عظیمی در صنعت بسته ‌بندی و همچنین تناسب آن با محیط زیست به وجود آورده. حجم بالایی از متریال این پلاستیک‌ها کربنات کلسیم است که هم جزو منابع فراوان زمین بشمار می‌آید و هم دوستدار محیط زیست است.

 3.پارچه‌های ارگانیک

از دیگر روش‌های بسته‌بندی که چند سال است رواج بالایی پیدا کرده، می‌توان به استفاده از پارچه‌های پنبه‌ای و گیاهی ارگانیک اشاره داشت. این پارچه‌ها هیچ‌گونه ضرری برای محیط زیست نداشته و در کنار آن طول عمر و دوام بالایی دارند.

از دیگر انواع این پارچه‌ها می‌توان به کنف، برگ خرما و… اشاره داشت که در صورت نیاز تجزیه آن‌ها تنها در طول چند ماه انجام می‌شود.

معرفی نمونه‌های بسته‌بندی سازگار با محیط زیست

 4.پلاستیک‌های محلول در آب

از دیگر نمونه‌های بسته ‌بندی‌های زیست تخریب پذیر می‌توان به پلاستیک‌های محلول در آب اشاره داشت. این پلاستیک‌ها از پلی‌وینیل الکل ساخته شده‌اند که یک پلیمر مصنوعی تهیه شده در محیط آزمایشگاهی هستند. پلیمر فوق فاقد فلزات سمی و سنگین بوده و در صورت تماس با آب، در آن حل می‌شود.

معمولاً این پلاستیک را در بسته‌ بندی پوشاک مشاهده می‌کنیم.

 5.نشاسته ذرت

از دیگر روش‌های بسته‌بندی استفاده از نشاسته ذرت است که می‌توان آن را به زباله سازگار با محیط زیست و تخریب پذیر تبدیل کرد. این نمونه از انواع بسته ‌بندی‌ها امروزه در ظروف یک‌بار مصرف مشاهده می‌شود که ضمن قابلیت چند بار استفاده، برای محیط زیست نیز ضرر ندارند. مواد اولیه و متریال سازنده این نمونه از بسته‌بندی‌ها ذرت هستند که ضمن قیمتی پایین، از مقاومت و پایداری بالایی برخوردارند.

طراحی، چاپ و بسته‌بندی سازگار با محیط زیست

در بررسی روش‌های بسته‌ بندی سازگار با محیط زیست، به نکات مهم برای طراحی چاپ و یا دستگاه‌های مربوطه می‌پردازیم. طراحی این جعبه‌ها و روش‌های بسته‌بندی مانند دیگر گونه‌ها بسیار حائز اهمیت است، چرا که تأثیر بالایی در دید و نگاه مخاطب گذاشته و یک روش بسیار مفید و پربازده به‌ منظور تبلیغات محسوب می‌شود؛ اما در این طراحی باید به چاپگرهای مناسب نیز توجه داشت.

استفاده از چاپگرهایی که میزان کمتری کاغذ یا ماده اولیه هدر می‌دهند و در حین پروسه چاپ از تکنیک‌هایی نظیر کاهش مصرف آب و کاهش انتشار کربن استفاده می‌کنند، می‌تواند برای پروسه ساخت و چاپ جعبه و بسته بندی سازگار با محیط زیست مفیدتر باشد

خرید جعبه بسته بندی

اگر قصد خرید جعبه بسته بندی را دارید، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی افرا گرافیک مراجعه کنید. در این فروشگاه شما با تنوع بسیار بالایی از انواع جعبه‌ها روبرو هستید و می‌توانید مطابق با سلیقه خود و متناسب با نیازی که به این محصولات دارید، آن‌ها را در تعداد دلخواهی سفارش دهید.
از این رو، شما با ثبت سفارش خود از طریق فروشگاه افرا گرافیک علاوه بر تهیه جعبه‌های مدنظر خود با بهترین کیفیت، هزینه‌های اقتصادی و مقرون به صرفه‌ای را برای آن‌ها پرداخت خواهید کرد.

خرید جعبه بسته بندی

خرید بسته بندی محصولات

برای خرید بسته بندی محصولات کار بسیار ساده ای را در پیش رو دارید. شما می توانید تنها با مراجعه به وب سایت مجموعه افرا گرافیک یا از طریق تمای تلفنی با این مجموعه تمام سفارشات خود را در زمینه خرید بسته بندی محصولات ثبت کنید.

اهمیت بسته بندی محصولات

به نظر شما چاپ جعبه در تهران یا شهرهای دیگر به چه دلیل تا این حد گسترده شده است؟ چرا همه فروشگاه‌ها به سمت چاپ جعبه مقوایی می‌روند؟
برای این موضوع دلیل مهمی وجود دارد که همان اهمیت توجه به بسته بندی محصولات خواهد بود. سفارش جعبه بسته بندی بهترین راهی است که می‌توانید از طریق آن هم محصولات خود را برای فروش آماده کنید و هم تبلیغات غیرمستقیم داشته باشید. جعبه‌های مقوایی، به‌خودی‌خود در میان همه مردم محبوب هستند، حال تصور کنید که این جعبه‌ها با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف پوشانده شوند. مطمئناً نتیجه کار بازدهی بسیار بهتری خواهد داشت.

اهمیت بسته‌بندی در فروش محصولات

بسته‌بندی اغلب دست کم گرفته می‌شود، اما اهمیت آن در فروش محصولات قابل انکار نیست. بسته‌بندی به عنوان چهره برند شما عمل می‌کند. چاپ و بسته‌بندی به دلایل زیر نقش مهمی در موفقیت محصولات شما دارد:

 • محافظت از محصول
 • جلوگیری از آسیب در حین حمل و نقل
 • کاهش خطر بازگشت کالا یا تجربیات منفی مشتری
 • ایجاد جذابیت به وسیله اشکال نامتعارف، رنگ‌های زنده یا طرح‌های نوآورانه
 • برندسازی
 • تقویت وفاداری مشتری
 • اطلاعات و آموزش
 • برانگیختن احساسات و ایجاد ارتباط با مصرف‌کنندگان
 • افزایش جذابیت بصری محصولات شما در قفسه فروشگاه‌ها
 • برانگیختن احساس اعتماد، هیجان یا نوستالژی در مصرف‌کننده
 • جذب مشتریان و تشویق به خریدهای فوری
 • ملاحظات زیست‌محیطی

در نتیجه، بسته‌بندی قدرت فوق‌العاده‌ای در شکل دادن به ادراکات مصرف‌کننده، افزایش فروش و ایجاد شهرت برند دارد. نقش آن فراتر از محافظت از محصول است و به عنوان یک ابزار بازاریابی، ماهیت برند شما را به اشتراک می‌گذارد. همچنین، مشتریان را مجذوب خود می‌کند. از این رو، روی روش‌های بسته‌بندی با کیفیت بالا، جذاب و سازگار با محیط زیست سرمایه‌گذاری کنید. بدین صورت، برند خود را ارتقا دهید و فروش را به حداکثر برسانید.

چرا افرا گرافیک؟

مجموعه ما انواع جعبه‌های مقوایی مستحکم و گزینه‌های سازگار با محیط زیست را برای اهداف مختلف تولید می‌کند. هر محصول برای اطمینان از ایمنی و ارائه بسته‌بندی منحصربه‌فرد طراحی می‌شود. دوام و استحکام جعبه‌های بسته‌بندی افرا گرافیک تضمین می‌کند که محصولات شما در طول حمل و نقل محافظت می‌شوند.

جعبه‌های ما از مواد با کیفیت بالا ساخته شده‌اند و تضمین می‌کنند که می‌توانند بدون به خطر انداختن یکپارچگی محتویات، از محصولات شما مقاومت کنند. با سفارش چاپ و بسته‌بندی از افرا گرافیک می‌توانید برندسازی خود را تقویت کرده و کسب و کار خود را در ذهن مخاطبین ثبت کنید.

علاوه بر این، مجموعه ما سبک‌های مختلف و گزینه‌های سفارشی‌سازی را برای افزایش جذابیت بصری محصولات شما ارائه می‌دهد. جعبه‌های بسته‌بندی ما را می‌توان طوری طراحی کرد که هویت برند شما را منعکس کند و تاثیری ماندگار بر مشتریان شما ایجاد نمایند.

دیگر مزایای سفارش بسته بندی از افراگرافیک عبارتند از: قیمت‌های رقابتی، امکان سفارشی‌سازی، سفارش جعبه در انواع مواد و سبک‌ها، خلاقیت در طراحی و غیره. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

جعبه ها اصولا به سه دسته تقسيم میشن. اول جعبه های مقوايی که بسته به محصول، نوع مقوای مصرفيشون مشخص میشه و بعدش چاپ ميشه و قالب می خوره بيشترين مورد مصرفی اين جعبه ها برای مواد غذايی، آرايشی و بهداشتی هست… دسته دوم جعبه های لمينتی هستن که اصولا برای کالاهای صنعتی استفاده میشن. يک لايه چاپی روی مقواهای چندلايه لمينت ميشه و قالب ميخوره… دسته سوم هم جعبه های هاردباکس هستند که برای محصولات لاکچری و لوکس و  وسايل تزيينی و … استفاده ميشه.

سبد خرید