چاپ زونکن

نمونه کار چاپ زونکن

مراحل چاپ زونکن

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراباکس و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09122246022

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

چاپ زونکن چیست

جدول ویژگی چاپ زونکن
🎨 طراحتیم افراباکس
🖨️ خدماتطراحی و چاپ زونکن اختصاصی
📦 روکش زونکنکاغذ، گالینگور و ترمو
💰 قیمتبستگی به متعلقات، نوع حلقه، ابعاد و جنس دارد
⭐ کاغذ چاپیگلاسه با روکش سلفون، گرافت ، کتان و گالینگور
☎️ نحوه سفارشثبت در سایت و تماس با کارشناسان افراباکس

زونکن نامی است که در ایران و فرانسه استفاده می‌شود و در واقع از زبان فرانسوی وارد زبان فارسی شده است. نام این محصول از مخترع آن یعنی فریدریش زونکن گرفته شده و خرید زونکن برای ادارات دولتی، شرکت‌ها و دفاتر رایج است. زونکن‌ها از نظر ظاهری، شباهت زیادی به کلاسورها دارند و در بسیار از موارد افراد این دو را با هم اشتباه می‌گیرند. چاپ زونکن یکی از همین تفاوت‌ها است که باعث تمایز این محصول با کلاسورها می‌شود.

زونکن در واقع پوشه‌هایی بزرگی هستند که قطر جلدشان زیاد است. کاربرد اصلی آن‌ها برای نگه‌داری اسناد و مدارک مهم در شرکت‌ها و ادارات است. تا سال‌های پیش، فقط زونکن به شکل ساده و تک رنگ عرضه می‌شد، اما امروزه چاپ زونکن بسیار رایج است؛ چرا که از نظر ظاهری مزیت‌های بسیار بیش‌تری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

مزایای چاپ و تولید زونکن اختصاصی

چاپ زونکن اختصاصی موردی است که این روزها بیش‌تر شرکت‌ها و ادارات به سمت آن می‌روند. قیمت چاپ زونکن اختصاصی به نسبت زونکن‌های معمولی تفاوت آن‌چنانی ندارد، اما از نظر تبلیغاتی و زیبایی برتری‌های بیش‌تر دارد. برای درک بهتر این موضوع در ادامه مزیت‌های چاپ روی زونکن را به تفکیک بررسی خواهیم کرد.

 • با توجه به ابعاد و اندازه زونکن‌ها، امکان نگه‌داری تعداد زیادی برگه در آن‌ها وجود خواهد داشت. به طور متوسط و با توجه به نوع زونکن می‌توان بین 200 تا 500 برگه را در آن‌ها جای داد.
 • زونکن‌های معمولاً از جنس مقواهای ضخیم یا پلاستیک تولید می‌شوند که دوام و ماندگاری بسیار بالایی خواهند داشت؛ به همین دلیل در شرکت‌ها و ادارات کاربرد زیادی دارند.
 • زونکن‌ها برای نگه‌داری از کاغذ، دو یا چهار گیره فلزی دارند. این گیره‌ها به‌راحتی امکان اضافه یا کم‌کردن تعداد کاغذها را می‌دهند.
 • برخی از انواع زونکن‌ها دارای قفل گیره هستند که همه برگه‌ها را در یک جا ثابت نگه می‌دارد.
 • با توجه‌ به نیاز کاربر، چاپ عکس روی زونکن‌هایی با ابعاد ۴، ۶ یا ۸ سانتی‌متر امکان‌پذیر است.
 • علاوه بر رویه خارجی، امکان چاپ در قسمت داخلی و آستر آن هم وجود خواهد داشت.

مراحل چاپ زونکن

اگر شما هم به دنبال چاپ زونکن و تهیه یک زونکن اختصاصی برای شرکت و برند خود هستید، باید بدانید که پروسه چاپ این پوشه کارآمد، بسیار ساده خواهد بود. به‌طورکلی برای چاپ عکس روی زونکن باید ۳ مرحله پشت سر گذاشته شود.

1.   دریافت سفارش و بررسی آن

برای چاپ زونکن در افراباکس ابتدا باید ثبت سفارش انجام گیرد. برای این منظور تمام ایده و طرح‌هایی که مدنظر دارید را با مشاوران این مجموعه در میان می‌گذارید. متخصصان طراحی افرا گرافیک طرح‌های مدنظر شما را از نظر استاندارد بودن و این که قابل انجام باشند بررسی می‌کنند.

2.   آماده‌سازی طرح اولیه و دریافت تأییدیه

در مرحله بعد، با توجه ‌به نظرات و ایده‌هایی که در ابتدا عنوان کرده‌اید، طرح اولیه تهیه می‌شود. این طرح پیش از شروع فرایند چاپ باید به تأیید شما برسد. پس از ارائه طرح، ویرایش‌های احتمالی روی آن انجام می‌شود تا به تأیید نهایی برسد.

3.   چاپ زونکن

در انتها به مرحله چاپ و تولید زونکن می‌رسیم. در افراباکس این مرحله با نظارت متخصصان و با استفاده از دستگاه‌های به‌روز انجام می‌شود. همچنین می‌توانید مشخص کنید که به‌عنوان مواد اولیه از مقوا یا پلاستیک برای آن‌ها استفاده شود.

تعرفه ها و قیمت چاپ زونکن

قیمت چاپ زونکن اختصاصی می‌تواند تحت‌تأثیر عوامل مختلفی تغییر داشته باشد. در ادامه چند مورد از عوامل مهم در این زمینه را بررسی خواهیم کرد.

 • تیراژ چاپ و تعداد زونکن‌های سفارش داده شده در قیمت نهایی آن‌ها تأثیر زیادی دارد. هرچه تیراژ چاپ بالاتر باشد، قیمت هر زونکن پایین‌تر خواهد بود.
 • نوع طراحی و پیچیدگی آن می‌تواند باعث بالا یا پایین آمدن قیمت چاپ زونکن اختصاصی شود.
 • نوع مواد اولیه نیز از جمله عوامل مؤثر در قیمت چاپ زونکن اختصاصی است.
 • ابعاد زونکن سفارش داده شده، تعداد و کیفیت گیره‌های آن و وضوح رنگ‌هایی که برای چاپ آن استفاده می‌شوند، در قیمت نهایی آن مؤثر خواهند بود.
 • آخرین مورد تأثیراتی هستند که نوسان قیمت ارز یا نوسان بهای خریدوفروش مواد اولیه خواهند داشت.

سفارش تولید زونکن تبلیغاتی و اختصاصی در افراباکس

چاپ زونکن تبلیغاتی و اختصاصی یکی از روش‌های مؤثر تبلیغاتی است که برای همه شرکت‌ها و ادارات قابل ‌اجرا خواهد بود. شاید کمی هزینه تولید آن‌ها بالاتر از زونکن‌های معمولی باشد، اما زیبای بصری و کاربرد گسترده‌تری دارند. اگر شما هم مشتاق به داشتن چنین زونکن‌هایی هستید، فقط کافی است به مجموعه افراباکس مراجعه کنید. در این مجموعه می‌توانید از مشاوره متخصصان کاربلد افراگرافیک بهره‌مند شوید و ایده‌های خود را در بهینه‌ترین حالت ممکن به واقعیت تبدیل کنید.

سوالات متداول

شما میتوانید زونکن مورد نیاز خود را در تعداد و اندازه دلخواه و با توجه به میزان بودجه خود از افراگرافیک سفارش دهید.

زونکن ها بسته به سلیقه و نوع کاربری در رنگ ها و طرح های مختلف به چاپ می ‌رسند. دارای ضخامت و استحکام مناسب می باشند که ابعاد آن امکان بایگانی اوراق و پرونده‌های مختلف در آن را فراهم می کند.

با توجه به امکان مشاوره رایگان در افراباکس شما می توانید با مشاوران این تیم تماس بگیرید و توضیحات کاملی در رابطه با نحوه ثبت سفارش به دست آورید.

اگر به دنبال حرفه ای ترین خدمات طراحی و چاپ هستید، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سبد خرید