چاپ فولدر

فولدر-خلاقانه

چاپ فولدر خلاقانه

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

نمونه کار چاپ فولدر

مراحل چاپ فولدر

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

چاپ فولدر چیست

شرکت و ادارات تا زمانی که به طور کامل به سمت خدمت‌رسانی کامپیوتری نروند، اسناد و مدارک کاغذی دارند که باید از آن‌ها نگهداری شود. تعداد این اسناد اصولاً کم نیست و باید برای دسته‌بندی و نگهداری‌شان فکری کرد. چاپ فولدر یا چاپ پوشه می‌تواند انتخاب خوبی در این زمینه باشد که کاربری بسیار گسترده‌ای خواهد داشت. قیمت چاپ فولدر خوشبختانه بسیار به‌صرفه و اقتصادی است و همین موضوع یکی از دلایل محبوبیت پوشه‌ها برای نگهداری اسناد و مدارک خواهد بود.

پوشه‌ها رایج‌ترین روش برای دسته‌بندی اسناد و مدارک کاغذی هستند که هم در شرکت‌ها و ادارات بزرگ کاربری دارند و هم می‌توان از آن‌ها برای مصارف شخصی استفاده کرد. البته که چاپ فولدر تبلیغاتی عموماً مخصوص شرکت‌ها و ادارات خواهد بود، چرا که از نظر مالی برای اشخاص صرفه اقتصادی ندارد که بخواهند چاپ فولدر را انجام دهند.

انواع چاپ فولدر

چاپ پوشه تبلیغاتی برای تیراژهای بالا عموماً با روش چاپ افست انجام می‌شود که بازدهی و کارایی خوبی در این زمینه دارد. در این روش چاپ تیراژهای 1000 عدد به بالا تولید می‌شوند و خوشبختانه برای انجام آن زمان زیادی نیاز نیست. انواع چاپ فولدر را می‌توان هم از نظر ابعادشان دسته‌بندی کرد هم از نظر تعداد لت‌های آن‌ها امکان تقسیم‌بندی وجود دارد.

به‌طورکلی فولدر‌ها در سایز A4 یا A3 تولید می‌شوند و ابعاد بزرگ‌تر یا کوچک‌تر در این زمینه چندان رایج نیستند. در ادامه فولدرها را از لحاظ تعداد لت‌هایشان هم بررسی خواهیم کرد.

فولدر دو لت

این نوع فولدر، شباهت زیادی به جلد کتاب دارد. در واقع هنگامی که آن را باز می‌کنید، با دو بخش روبرو هستید که توسط یک خط تا از هم جدا شده‌اند. در هر بخش قسمتی شبیه جیب طراحی شده است که برای نگهداری اسناد، مدارک یا حتی سی دی قابل‌استفاده خواهد بود.

فولدر سه لت

کسانی که به دنبال فولدرهایی با فضای بیش‌تر هستند، عموماً نوع سه لت را انتخاب خواهند کرد. هنگامی که این فولدر را باز می‌کنید با 3 صفحه در کنار هم مواجه خواهید شد که توسط دو خط تا از یکدیگر جدا شده‌اند. هرکدام از این بخش‌های مانند فولدر دو لت دارای قسمت جیب مانند هستند تا بتوانید تعداد برگه‌ها و اسناد بیش‌تری را در آن‌ها نگهداری کنید.

در انتها هم باید اشاره کنیم که هر یک از فولدرهایی عنوان شده را می‌توان به شکل 4 رنگ، طلا و نقره، متالایز یا با رنگ‌های ترکیبی چاپ کرد.

مزایای چاپ پوشه و فولدر تبلیغاتی

مشخصاً چاپ فولدر و پوشه به دلیل مزایای زیادی که داشته، تا این حد معروف و پرکاربرد شده است. مهم‌ترین مزیت برای سفارش چاپ فولدر این است که می‌توانید این کار را برای تیراژهای بالا به‌راحتی انجام دهید. نکته دیگر این است که تیراژ بالاتر باعث می‌شود بتوانید در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی کنید.

پوشه‌ها و فولدرها با توجه ‌به جنسشان می‌توانند در شرایط مختلف به کار بروند، اما عموماً از فولدرهای مقوایی برای ادارات و شرکت‌ها استفاده می‌شود؛ چرا که دوام و کارایی بالاتری دارند.

یکی دیگر از مزیت‌های چاپ پوشه این است که این روش نگهداری، علاوه بر اسناد و مدارک، برای سی دی هم قابل‌استفاده خواهد بود. برای مثال می‌توانید در نمایشگاه، یک پوشه تبلیغاتی اختصاصی چاپ کنید که سی دی درون آن برای معرفی محصولات و خدمات شما است.

نحوه چاپ فولدر

مرحله اول در چاپ فولدر این است که مشخص کنید به فولدر دو لت یا سه لت نیاز دارید. ظرفیت نگهداری هرکدام متفاوت است و باید با توجه‌ به نیازتان از بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید. مراحل بعد را با هم در ادامه بررسی می‌کنیم.

  • ایده و طرحی که برای چاپ فولدر در ذهن دارید را با متخصصان افرا گرافیک در میان بگذارید.
  • متخصصان این مجموعه با توجه ‌به سلیقه و نظر شما، طرح اولیه‌ای آماده می‌کنند. در صورت نیاز می‌توانید در خواست ایجاد تغییراتی در این طرح را بدهید و در نهایت باید طرح نهایی مورد تأیید واقع شود.
  • پس از تأیید طرح نهایی، متخصصان افرا گرافیک طرح را با توجه‌ به ابعاد فولدر، تنظیم می‌کنند و آن را از نظر نکات استاندارد مانند فاصله مجاز از لبه‌ها، اصلاح خواهند کرد.
  • در نهایت هم با توجه ‌به تیراژ مورد نظر شما که باید بیش از 1000 عدد باشد، پروسه چاپ به‌صورت یک رو یا دو رو شروع می‌شود.

هزینه و قیمت چاپ فولدر

توجه داشته باشید که قیمت چاپ فولدر می‌تواند تحت تأثیر عواملی مختلفی تغییر پیدا کند. اولین مورد مواد اولیه مورداستفاده برای تولید آن است. طبیعتاً مواد اولیه‌ای مانند مقواها، قیمت بالاتری خواهند داشت. نکته بعد، پیچیدگی طراحی و مشخص‌کردن چاپ یک رو یا دو رو خواهد بود. در چپ دو رو، قسمت داخلی فولدر هم با طرح و رنگ موردنظر پوشیده می‌شود. سومین نکته، تیراژ چاپ است که هر چه بالاتر باشد، قیمت نهایی چاپ پوشه پایین‌تر خواهد بود.

سفارش چاپ فولدر سریع در افراگرافیک

در انتها به بخشی می‌رسیم که می‌خواهیم یکی از بهترین مجموعه‌های کشور در حوزه چاپ فولدر و پوشه را معرفی کنیم. افرا گرافیک سابقه بسیار خوبی در زمینه چاپ انواع فولدرهای تبلیغاتی دارد و رضایت مشتریان به‌خوبی حاکی از این موضوع هستند. چاپ فولدر سریع در تیراژهای بالا در این مرکز انجام می‌شود و پیش از شروع چاپ، طراح نهایی با توجه ‌به نظر و سلیقه شما مشخص خواهد شد.

سبد خرید