سررسید اختصاصی

نمونه کار سررسید اختصاصی

مراحل ساخت سررسید اختصاصی

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

سررسید اختصاصی

سررسید یا به عبارتی سالنامه، یک دفتر چاپ شده با تاریخ است که برای یادداشت کردن اتفاقات روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اکثر سررسیدها علاوه بر مشخص شدن تاریخ و درج روز و ماه و سال، اتفاقات تاریخی فرهنگی و سایر مناسبت‌های مهم در آن ذکر شده است. در میان سررسیدهای چاپ شده، سر رسید اختصاصی با هدف خاصی طراحی و چاپ می‌شود.

سررسید یکی از ابزارهای مهم مدیریت زمان است که به شما کمک می‌کند تا وظایف و اقدامات خود را بادقت بیشتری برنامه‌ریزی کنید. این ابزار کاربردی به‌عنوان یک نمودار زمانی یا تقویم خصوصی عمل خواهد کرد که در آن می‌توانید وظایف مختلف خود را بر اساس مهلت‌ها، اولویت‌ها و اهداف سالیانه یا ماهانه خود جابه‌جا سازید. سر رسید اختصاصی شما به‌عنوان یک راهنمای قدرتمند و شخصی در مسیر بهبود مهارت‌های زمانی و مدیریت روزانه شما عمل خواهد کرد.

این نوع سالنامه‌ها معمولا جنبه تبلیغاتی داشته و به یک شرکت یا ارگان خاص تعلق دارند. این موسسات توسط چاپ سر رسید اختصاصی و هدیه دادن آن به کارمندان و پرسنل خود و یا سایر کسانیکه با آن‌ها در ارتباط هستند، برند و محصول خود را تبلیغ کرده و به این صورت در تمام طول سال با یک سر رسید اختصاصی اهدایی، برند خود را ارزان و مستمر معرفی و تبلیغ می‌کنند. ما در مجموعه افرا گرافیک با ارائه خدمات ویژه در زمینه چاپ انواع سررسید فعالیت داشته و طبق درخواست و نیاز مشتری سالنامه‌های اختصاصی را طراحی و چاپ می‌کنیم.

سررسید اختصاصی

منظور از چاپ سررسید اختصاصی چیست؟

چاپ سر رسید اختصاصی به معنای تولید کلیه صفحات سررسید باتوجه‌به سلیقه و نیازهای مشتری است. در این روش، طراحی سررسید به‌طور کامل با لوگو، اطلاعات شرکت یا برند و انتخاب قطع و جلد دلخواه انجام می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، سررسید اختصاصی دارای طراحی منحصربه‌فردی خواهد بود که به‌وسیله طراح چاپ اجرا خواهد شد. در مقابل، سررسیدهای عمومی دارای قطع استاندارد هستند و تنها لت‌ها داخل آن به‌صورت عمومی به تولید می‌رسند.

سر رسید اختصاصی به‌دلیل پروسه زمان‌بر طراحی و چاپ، احتمالا نیاز به زمان بیشتری برای ثبت سفارش داشته باشد. این نوع سررسیدها معمولا به‌جهت جذابیت و اختصاصی‌بودن، به‌عنوان هدیه تبلیغاتی در مجموعه‌های کسب‌وکار مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زمان پایان سال، این سررسیدها به‌عنوان یک رسم زیبا موردتوجه قرار می‌گیرند. سررسیدها در دسته هدایای تبلیغاتی محبوب برای ارسال به مشتریان، پرسنل و عموم مردم در آغاز سال جدید محسوب می‌شوند.

منظور از چاپ سررسید اختصاصی چیست

کاربرد سررسید

سررسیدها نقش مهمی در زندگی ما ایفا می‌کنند و کاربردهای متنوعی دارند. این کاربردها عبارتند از:

 • برنامه‌ریزی برای اتفاقات و رویدادهای درج شده در آن‌ها نظیر تعطیلات
 • یادآوری جلسات و قرار ملاقات‌ها
 • اطلاع و محاسبه تعطیلات رسمی
 • مشاهده تغییرات فصلی و همچنین هواشناسی
 • درج رویدادهای مهم تاریخی و مذهبی

مهمترین کاربرد سر رسید اختصاصی نیز، معرفی برندها و محصولات مختلف و تبلیغ مفید و کاربردی برای آن‌ها است.

کاربرد سررسید

انواع سررسید بر اساس نوع تاریخ

سررسیدها از نظر نوع تاریخ به سه دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

۱_ سررسید میلادی

۲_ سررسید شمسی

۳_ سررسید هجری قمری

ابعاد استاندارد سررسید

باتوجه بو نوع استفاده از سررسیدها، این محصولات با تنوع بالایی از ابعاد تولید می‌شوند که هر کدام از این ابعاد نام منحصربه‌فردی را به خود اختصاص داده‌اند. ابعاد سررسید به ابعاد کتاب شباهت زیادی دارند و می‌توانند کوچک یا بزرگ چاپ شوند. بر اساس ابعاد استاندارد سالنامه‌ها با نام‌های اختصاصی زیر شناخته می‌شوند.

 • سالنامه وزیری
 • سالنامه رقعی
 • سررسید اروپایی
 • سررسید جیبی
 • سالنامه خشتی
 • سالنامه سلطانی
 • سررسید رحلی
 • سررسید ارگانالیز

شما می‌توانید سفارش چاپ سر رسید اختصاصی مجموعه خود را در ابعاد مورد نظر، به مجموعه افرا گرافیک بسپارید.

ابعاد استاندارد سررسید

ویژگی های سر رسید اختصاصی

سررسید اختصاصی یکی از ابزارهای مهم و جذاب در زمینه تبلیغات تجاری به‌شمار می‌رود که با ویژگی‌های منحصربه‌فرد و خاص خود، توانسته است جایگاه ویژه‌ای در بازار گسترده تبلیغات به‌دست آورد. این نوع سررسید، با امکان انتخاب قطع، جلد، طراحی و لوگوی دلخواه مشتری، به‌ویژه توجه افراد و شرکت‌ها را به خود جلب می‌سازد و ارتباط قوی‌تری با مشتریان برقرار می‌کند.

درحالی‌که سررسیدهای عمومی معمولا دارای طراحی استاندارد هستند، سررسیدهای اختصاصی با ابتکار و خلاقیت بیشتر، امکان ارائه یک تجربه منحصربه‌فرد را برای دریافت‌کننده فراهم می‌سازند. این خصوصیت‌ها، این نوع سررسیدها را به یک ابزار موثر در استراتژی‌های تبلیغاتی تجاری تبدیل کرده است. با این توضیحات، مهم‌ترین ویژگی‌های سر رسید اختصاصی عبارتند از:

 • سررسید اختصاصی هدیه‌ای استاندارد، باکیفیت درجه یک و مقرون‌به‌صرفه

سر رسید اختصاصی به‌عنوان یک هدیه استاندارد، باکیفیت درجه یک و مقرون‌به‌صرفه، جایگاه ویژه‌ای در دنیای هدایا و تبلیغات کسب کرده است. این سررسیدها با طراحی اختصاصی، جلد باکیفیت بالا و امکان چاپ لوگو و اطلاعات شرکت، یک ابزار تبلیغاتی کامل و حرفه‌ای را ارائه می‌دهند. با استفاده از جنس‌های باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه، این سررسیدها نه‌تنها برای افزایش مزیت رقابتی شرکت، بلکه به‌عنوان یک هدیه عملی و ماندگار نیز جلب‌توجه مشتریان می‌کنند.

 • جلد سررسید و استفاده از مواد باکیفیت در تهیه آن

جلد سر رسید اختصاصی یک جنبه حیاتی در ایجاد اولین تاثیر و تجربه بصری بر روی دریافت‌کننده‌ها دارد. ازآنجاکه این جلد اولین نقطه‌ای است که مشتریان با آن ارتباط می‌گیرند، سخت بودن و کیفیت بالا آن بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

استفاده از مقوای سخت و درجه یک برای جلد سررسید، علاوه‌بر ایجاد حس لوکس و شکوه، به‌دلیل مقاومت بالا در برابر خط‌وخش و حفظ شکل اصلی در تمام مدت استفاده، یک انتخاب عالی است. این نوع جلد، در کنار طراحی زیبا و متناسب باهدف تبلیغاتی، باعث افزایش ارزش و جلب‌توجه بیشتر مخاطبان می‌شود.

جلد سررسید

 • سلفون‌کشی روی جلد

سلفون‌کشی روی جلد سالنامه یکی از مراحل حیاتی در فرایند چاپ و تولید خواهد بود که نه‌تنها بر جلب‌توجه و زیبایی محصول تأثیرگذار است، بلکه به حفاظت از جلد در برابر خط‌وخش، حفظ رنگ و متن چاپ‌شده و جلوگیری از خشک‌شدن و ترک‌خوردگی در طول زمان کمک می‌کند.

در اینجا، استفاده از سلفون با بهترین کیفیت، بدون حباب و با پایداری عالی مواد به‌گونه‌ای است که جلد سالنامه پس از مدتی همچنان به شکل اولیه خود باقی می‌ماند. فرایند سلفون‌کشی باید با دقت انجام شود تا از ظاهر زیبا و باکیفیتی برخوردار باشد و در نتیجه، سالنامه‌ها یک نمایش لوکس و بدون نقص ارائه دهند.

 • محتوا و صفحه‌بندی سررسید

صفحه‌بندی و محتوای یک سر رسید اختصاصی از اهمیت بسیاری برخوردار است. این محتوا باید با دقت و باتوجه‌به نیازها و استفاده‌های مخاطبان طراحی شود و صفحه‌بندی آن نیز باید مناسب و جذاب باشد. اطلاعات مهم و ضروری باید به‌گونه‌ای در سررسید قرار گیرد که به‌راحتی قابل‌مشاهده و خواندن باشد.

استفاده از رنگ‌ها، تصاویر و فونت‌های مناسب در صفحه‌بندی می‌تواند به جلب‌توجه و افزایش جذابیت کمک کند. مهم‌ترین نکته در محتوا و صفحه‌بندی، توجه به اصول طراحی گرافیک و تجربه کاربری است تا نه‌تنها زیبایی بلکه کاربرپسندی و اثربخشی هم داشته باشد.

 • ابعاد سررسید

ابعاد سررسید به‌عنوان یک عامل مهم در طراحی و تولید آن نقش مهمی دارند. ابعاد باید به‌گونه‌ای باشند که سررسید قابل‌حمل و استفاده باشد و جابه‌جاشدن آسان آن را فراهم کند. اندازه مناسب در طراحی سررسید به عواملی مانند تعداد صفحات داخلی، نوع قطع و نحوه استفاده از آن بستگی دارد.

اگر سر رسید اختصاصی به‌عنوان یک هدیه تبلیغاتی در نظر گرفته شده باشد، ابعاد آن باید طوری باشد که لوگو و اطلاعات شرکت به‌خوبی قابل دیده‌شدن باشند. جنس و ضخامت صفحه جلد و صفحات داخلی نیز بر ابعاد نهایی تأثیرگذار است و باید با دقت تعیین شوند.

صحافی سررسید

صحافی سر رسید اختصاصی یک عنصر بسیار مهم در ساختار و طراحی سررسیدها است و در چندین نوع مختلف عرضه می‌شود:

 • صحافی فنری: صحافی فنری با داشتن یک فنر در انتهای سررسید، امکان جداکردن برگه‌ها را فراهم می‌کند. این نوع صحافی به‌خاطر قابلیت تغییرات آسان در محتوا یا افزودن صفحات جدید توسط کاربران، توجه زیادی جلب کرده است.
 • صحافی ته‌دوخت: در این نوع صحافی، صفحات به‌هم‌بافته شده و از طریق دوخت به سررسید اتصال داده می‌شوند. این روش باعث ماندگاری بیشتر و استحکام بیشتر در صفحات سررسید خواهد شد.
 • صحافی ته‌چسب: صحافی ته‌چسب با استفاده از چسب، صفحات را به سررسید اتصال می‌دهند. این نوع صحافی به‌خاطر ظاهر زیبا و مرتب سررسیدها مورد ترجیح قرار می‌گیرد.

صحافی سررسید

صحافی مناسب باید دارای ویژگی‌هایی نظیر دوام، ظاهر جذاب و انعطاف‌پذیری برای تبلیغات باشد. این ابزارها نقش مهمی در نمایش و تبلیغات سازمانی دارند و باید با هدف کلان سازمان هماهنگ شوند تا از اثربخشی بیشتری برخوردار باشند.

جنس کاغذ

چندین نوع کاغذ معمولا برای سر رسید اختصاصی به‌کار می‌روند:

 • کاغذگلاسه: کاغذگلاسه یک لایه براق دارد که باعث درخشندگی و زنده‌تر شدن رنگ‌ها در چاپ می‌شود. این نوع کاغذ برای سالنامه‌هایی که به تصاویر و چاپ باکیفیت بالا نیاز دارند، مناسب است.
 • کاغذ باکیفیت چاپ: برخی از سالنامه‌ها از کاغذهای خاص باکیفیت چاپ برخوردار هستند که برای چاپ متون و تصاویر با وضوح بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • کاغذ کاهی: کاغذ کاهی یک نوع کاغذ است که از الیاف کاه یا بقایای گیاهی حاصل می‌شود. استفاده از کاغذ کاهی مزایای زیست‌محیطی بالایی دارد، زیرا از منابع تجدیدپذیر حاصل خواهد شد. این کاغذ احتمالا خاصیت‌های مختلفی داشته باشد که به نوع و منبع مواد اولیه آن بستگی دارد.

به‌عنوان‌مثال، کاغذ کاهی سبک‌تر، بافت‌دار یا با رنگ طبیعی‌تری به تولید می‌رسد. استفاده از کاغذ کاهی در صنایع چاپ و بسته‌بندی و حتی در تولید سررسیدها و محصولات کاغذی مختلف به‌دلیل ویژگی‌های زیست‌محیطی مثبت آن روبه‌افزایش است.

انتخاب جنس کاغذ به ویژگی‌های خاص سر رسید اختصاصی، محتوا و هدف نهایی طراحی بستگی دارد.

ویژگی های سر رسید اختصاصی

چاپ سررسید با جلد سخت اختصاصی

چاپ سررسید با جلدسخت اختصاصی یک گزینه شیک و حرفه‌ای برای هدیه‌دادن یا استفاده در محیط‌های کاری است. این نوع سررسیدها با داشتن جلدسخت از جنس‌ها و طرح‌های متنوعی ساخته می‌شوند. جلدسخت یا هارد این سررسیدها معمولا از مواد باکیفیت و مقاوم تشکیل شده است که به آن‌ها ظاهری ارگانیک و بادوام می‌بخشد.

در این سر رسید اختصاصی علاوه‌بر جلد باکیفیت، صفحات داخلی نیز از کاغذهای باکیفیت تولید می‌شوند که تجربه نوشتن را لذت‌بخش و لاکچری می‌کنند. بسته‌به نیاز و سلیقه مشتریان، می‌توان در طراحی و چاپ این سررسیدها از انواع تکنیک‌های چاپ و جلد سفارشی استفاده کرد تا یک محصول نهایی با ظاهری منحصربه‌فرد و ارزش‌افزوده ارائه شود.

چاپ سررسید با جلد سخت اختصاصی

سفارش سررسید اختصاصی

سفارش سر رسید اختصاصی یک گزینه عالی برای افراد و شرکت‌ها است که می‌خواهند یک ابزار تبلیغاتی یا هدیه شخصی و منحصربه‌فرد داشته باشند. با سفارش سررسید اختصاصی، مشتریان می‌توانند طراحی، جلد، محتوا و جزئیات دیگر را به‌دلخواه خود برگزینند.

این سفارش به آنها امکان می‌دهد تا سررسیدی با برند، لوگو یا پیام خاص خود داشته باشند و از آن به‌عنوان یک وسیله تبلیغاتی منحصربه‌فرد استفاده کنند. سفارش سررسید اختصاصی به مشتریان این امکان را می‌دهد که در انتخاب جنس کاغذ، نوع چاپ، رنگ‌ها و طرح جلد دخیل شوند تا نتیجه نهایی به‌تمامی توقعات و نیازهای آنها پاسخ دهد.

این‌گونه سررسیدها می‌توانند به‌عنوان هدیه تبلیغاتی، جشنواره‌ها، یادگاری‌های تجاری یا حتی هدیه‌های شخصی مورد استفاده قرار گیرند. مراحل سفارش سررسید اختصاصی به چند مرحله اصلی تقسیم می‌شود:

 • مشاوره و برنامه‌ریزی

در این مرحله، مشتری با متخصصان چاپ و طراحی در تماس است. نیازها، ایده‌ها و اهداف مشتری مورد بررسی قرار می‌گیرد و برنامه‌ریزی برای ساخت یک سر رسید اختصاصی آغاز می‌شود. این برنامه‌ریزی شامل انتخاب جنس کاغذ، نوع چاپ، رنگ‌ها، ابعاد و جلد خواهد شد.

 • طراحی

پس از مشاوره اولیه، تیم طراحی به‌کار می‌پردازد تا یک طرح مناسب و الهام‌بخش برای سررسید اختصاصی ارائه دهد. مشتری در این مرحله اصلاحات و تغییرات خود را اعلام می‌کند تا طرح نهایی به‌دلخواه او تنظیم شود.

 • تولید

پس از تایید طرح نهایی، مرحله تولید آغاز می‌شود. این مرحله شامل چاپ، صحافی و سایر مراحل تولید فیزیکی سررسید است. در این مرحله، جلدسخت سررسید تهیه خواهد شد.

 • کنترل کیفی

پس از تولید، سر رسید‌ اختصاصی به یک مرحله کنترل کیفی می‌روند تا اطمینان حاصل شود که محصول نهایی کاملا به مشخصات و توقعات مشتری مطابقت دارد.

سفارش سررسید اختصاصی

 • ارسال و تحویل

در مرحله آخر، سررسید‌های اختصاصی آماده برای ارسال به مشتری می‌شوند. این مرحله شامل بسته‌بندی محصول و ارسال آن به آدرس تعیین‌شده توسط مشتری است.

مراحل سفارش سر رسیدهای اختصاصی با همکاری مستمر مشتری و تخصص تیم چاپ و طراحی، به ایجاد یک محصول منحصربه‌فرد و باکیفیت مناسب منجر خواهد شد.

سفارش سررسید اختصاصی

چاپ سررسید اختصاصی

با استفاده از یک چاپ سر رسید اختصاصی، قادر خواهید بود به بهبود بهره‌وری خود در انجام وظایف، افزایش موثربودن در تصمیم‌گیری‌ها و کاهش استرس دست یابید. برای چاپ سررسید اختصاصی ارزان، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 • انتخاب یک جنس کاغذ باکیفیت مناسب و قیمت اقتصادی هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. کاغذهای باکیفیت معمولاً در مقابل چاپ بهتر عمل می‌کنند.
 • طراحی ساده و کم‌هزینه برای سررسید اختصاصی ارزان موثر خواهد بود. استفاده از رنگ‌های محدود، الگوهای ساده و جزئیات کمتر می‌تواند هزینه را کاهش دهد.
 • تعداد بیشتر سفارش معمولا باعث کاهش هزینه‌های هر واحد می‌شود. در صورت امکان، سعی کنید تعداد بیشتری از سررسیدها را سفارش دهید.
 • استفاده از تکنولوژی‌های چاپ مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌تر در کاهش هزینه‌ها نقش دارد. مثلا چاپ افست به‌عنوان یک گزینه ارزان‌تر از چاپ دیجیتال است.
 • تحقیق و مقایسه قیمت در چند چاپخانه مختلف به شما کمک می‌کند تا چاپ ارزان‌تر و باکیفیت مناسب را بیابید.
 • اندازه‌های استاندارد سر رسید اختصاصی احتمالا ارزان‌تر باشند. در صورت امکان، از اندازه‌های استاندارد بهره ببرید تا هزینه‌ها کاهش یابد.

هرچند کاهش هزینه‌ها مهم است، اما توجه‌به کیفیت نیز اهمیت دارد تا سررسیدها موثر و جذاب باشند.

چاپ سررسید اختصاصی

سفارش دهندگان سررسید اختصاصی چه کسانی هستند؟

وقتی درمورد سر رسید اختصاصی صحبت می‌کنیم یعنی این سررسید با لوگو و معرفی یک شرکت، سازمان و یا کسب و کار خاص به چاپ رسیده است. پس سفارش‌دهندگان این نوع سررسیدها معمولا صاحبین مشاغلی هستند که سعی دارند با اهدای این سالنامه‌های اختصاصی، برند و محصولشان را در طول سال به پیش چشم مخاطبین خود به نمایش بگذارند و از یک تبلیغ مفید و بسیار شیک بهره ببرند.

اغلب شرکت‌های خصوصی و دولتی، کسب و کارهای کوچک و بزرگ، سازمان‌ها و ارگان‌های خاص، معمولا هرساله برای سفارش چاپ سر رسید اختصاصی اقدام می‌کنند. اگر برای سال جدید قصد دارید سالنامه اختصاصی تهیه کنید. همکاران ما در مجموعه افرا گرافیک بهترین خدمات را در جهت سفارشی سازی انواع سالنامه ارائه می‌دهند.

سفارش دهندگان سررسید اختصاصی

نکات قبل از خرید و سفارش سر رسید اختصاصی

قبل از اینکه سررسید مجموعه خود را سفارش دهید باید به نکاتی توجه کنید تا یک نمونه ایده‌آل و منحصربه‌فرد را تحویل بگیرید. توجه به جنس کاغذ، نوع چاپ لوگو، نوع صحافی، سفارشی سازی سررسید، زیبایی و جلوه‌های هنری، می‌تواند بهترین تاثیر را روی محصول نهایی داشته باشد و در حلب نظر مخاطب نیز موثر واقع شود.

نکات قبل از خرید و سفارش سر رسید اختصاصی

بهترین زمان برای سفارش سررسید اختصاصی

همانطور که ذکر شد سررسیدهای اختصاصی بهترین راهکار برای تبلیغ یک برند و محصولات آن بوده و اکثر کسب و کارها از این روش برای معرفی بهتر خود به مخاطب هدف بهره می‌برند. بهترین زمان برای خرید و اهدای این سالنامه‌ها، شروع سال جدید و به‌مناسبت تبریک سال نو است.

 اما به دلیل اینکه سر رسید اختصاصی جنبه تبلیغاتی داشته و اکثر صاحبین و مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها سعی می‌کنند توضیحاتی در زمینه فعالیت خود در این سررسیدها چاپ شود و یا لوگو و نام تجاری شرکت روی جلد درج شود، بهترین زمان برای سفارش چاپ سالنامه اختصاصی و دریافت آن در آغاز سال نو، یک ماه قبل از تاریخ مد نظر شماست. این فرجه یک ماهه به دلیل ثبت سفارشات زیاد برای چاپ سررسید اختصاصی در پایان هر سال و شلوغ بودن مراکز چاپ سررسید است.

بهترین زمان برای سفارش سررسید اختصاصی

نحوه محاسبه قیمت سررسید سفارشی

قیمت، از جمله نکات قابل توجه در هنگام سفارش چاپ سالنامه و سررسید است که طبق نیاز مشتری و نوع سفارشی‌سازی سررسید تعیین می‌شود. افرادی که تا کنون برای سفارش سررسید اقدام کرده‌اند با بازه گسترده قیمت آن آشنا هستند. اما سوالی که در اینجا مطرح شده این است که قیمت سالنامه چگونه محاسبه می‌شود؟ برای پاسخگویی به این سوال باید گفت، اغلب تولیدکنندگان سررسید همزمان با رونمایی کردن از مدل‌های سالیانه محصولات خود، لیست قیمت آنها را نیز منتشر می‌کنند.

لیست مورد نظر معمولا دارای دو قسمت بوده که یک قسمت آن به قیمت پایه هر یک از مدل‌های سالیانه اختصاص داشته و قسمت دیگر آن به هزینه تفکیکی خدمات سفارشی مانند چاپ لوگو در صفحات، درج لوگو روی جلد سالنامه، آستر بدرقه اختصاصی، اضافه کردن لت گلاسه و غیره مربوط می‌شود. لذا پس از اینکه در مورد تیراژ و خدمات سفارشی خود تصمیم گرفتید، به لیست قیمت منتشر شده در سایت ما مراجعه نموده و با اضافه کردن موارد مورد نظر به قیمت پایه، قیمت سر رسید اختصاصی خود را محاسبه کنید.

نحوه محاسبه قیمت سررسید سفارشی

نکاتی که برای مقایسه و بررسی قیمت سررسید باید در نظر گرفت چیست؟

خرید هوشمندانه به این معنا نیست که ارزان‌ترین گزینه را انتخاب کنیم، بلکه به معنای خرید یک کالای باکیفیت با قیمت مناسب است. چیزی که در هنگام خرید و مقایسه قیمت سالنامه باید به آن توجه کنید این است که سررسید از نظر مادی یک هدیه تبلیغاتی بسیار ارزشمند محسوب می‌شود. همچنین پیش فرض خرید هر سالنامه‌ای این است که فردی که آن را دریافت می‌کند قرار است به مدت یک سال از آن بهره ببرد. بنابراین قیمت بیشتر محصول اگر به کیفیت بالای آن منجر شود، حتما به بازدهی بهتر روش تبلیغاتی شما نیز کمک خواهد کرد.

هیچ شرکت یا فردی مایل نیست یک سررسید با قیمت پایین سفارش دهد و پس از هدیه دادن آن شخص دریافت کننده به دلیل ظاهر بد و کیفیت پایین، آن را کنار بگذارد. در این راستا شرکت افرا گرافیک همواره خواهان بهترین گزینه برای انتخابی مناسب در تولید سر رسید اختصاصی شما بوده است. متخصصین و طراحان ما در این شرکت سعی دارند با اشاره کردن به نکاتی که شما به عنوان یک خریدار سفارش می‌دهید به چاپ سررسید اختصاصی مورد نظر شما بپردازند و با مناسب‌ترین قیمت آن را در اختیارتان قرار دهند.

عوامل موثر بر بالا رفتن قیمت سر رسید اختصاصی

تعدادی فاکتور وجود دارند که موجب بالا رفتن ارزش واقعی یک سالنامه می‌شوند. این فاکتورها عبارتند از:

 • فروش کالا توسط واسطه‌ها: هنگام خرید یک سر رسید، سعی کنید تولید‌کننده و واسطه را از یکدیگر تشخیص دهید. خرید سالنامه از واسطه منجر می‌شود هزینه‌های شما افزایش یابد و در واقع حاشیه سودی که به واسطه می‌رسد از شما تامین شود. همچنین خرید از این افراد باعث می‌شود تا به دلیل عدم ارتباط مستقیم، تعدادی از نیازها و خواسته‌های فرد سفارش‌دهنده به خوبی منتقل نشده و محصول نهایی با معیارهای وی سازگار نباشد.
 • سوء‌استفاده از برند: یکی از هوشمندانه‌ترین روش‌ها برای خرید هر نوع محصولی، خرید از برندهای معتبر است. اما متاسفانه در این راستا بعضی از تولیدکنندگان از معتبر بودن نام تجاری خود استفاده کرده و محصول خود را سودی خارج از عرف به بازار عرضه می‌کنند. همواره سعی کنید سررسید اختصاصی خود را از برندهای معتبر تهیه کنید، اما اجازه ندهید که تولیدکنندگان از اعتماد شما سوء‌استفاده کرده و موجب ضرر مالی شما شوند.
 • بی‌کفایت بودن تولید کننده: تولید سررسید شامل مراحل حساس و گوناگونی است. چنانچه شرکت تولیدکننده تجربه و دانش کافی در این زمینه را دارا نباشد، هزینه تولید محصولات وی افزایش یافته و به فرد خریدار منتقل می‌شود. در هنگام خرید سالنامه تولیدکننده‌ای را انتخاب کنید که در این راستا تجربه و توانایی لازم را در تولید کسب کرده و محصول بی‌نظیری را به بازار هدف ارائه عرضه می‌مند.

 گروه مشاوران طراحی افرا گرافیک مفتخر است که با در اختیار داشتن طراحانی مجرب و با تجربه و با در دست داشتن ماشین آلات پیشرفته، گامی بلند در راستای تولید و چاپ سر رسید اختصاصی بردارد.

عوامل موثر بر بالا رفتن قیمت سر رسید اختصاصی

عوامل موثر در ارزان شدن قیمت سالنامه

هیچ محصول ارزانی بی علت نیست. هر فرد خریداری تمایل دارد کالای مورد نظر خود را با قیمتی پایین تهیه کند. اما باید بدانید که کالای ارزان منجر به ضرر فرد خریدار می‌شود. از جمله عواملی که منجر به ارزان شدن قیمت یک سر رسید اختصاصی در بازار شده است عبارتند از:

۱_ بکار بردن مواد اولیه بی‌کیفیت: عده‌ای از تولیدکنندگان برای این که محصول خود را ارزان‌تر به فروش برسانند، از مواد بی‌کیفیت در تولید خود استفاده می‌کنند. چاپ سر رسید اختصاصی ارزان با این روش درست است که به دلیل قیمت پایین فروش بیشتری دارد، اما محصول تولید شده دارای عمری کوتاه و ظاهری نامطلوب خواهد شد.

۲_ مطابق نبودن نمونه با محصول نهایی: گاهی اوقات ممکن است که تولیدکنندگان محصول نمونه را با کیفیت بالا و قیمتی پایین ارائه دهند اما بعد از اخذ سفارشات، سالنامه را با کیفیتی نامطلوب تولید و به مشتری تحویل دهد. برای جلوگیری از این کار فرد خریدار باید از سابقه تولیدکننده مطمئن شده و رضایت مشتریان قبلی آن را مورد بررسی قرار دهد.

 شرکت افرا گرافیک با داشتن طراحانی متخصص و حرفه ای در زمینه طراحی و چاپ سر رسید اختصاصی ارزان خواستار بهترین گزینه برای تولید بوده و با در دست داشتن سابقه طولانی در خدمت و ارائه محصولات  باکیفیت موجب کسب رضایت مشتریان شده است.

چاپ سررسید اختصاصی فوری

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که در هنگام سفارش سر رسید اختصاصی وجود دارد، تخمین زمان مناسب جهت چاپ سر رسید اختصاصی و تحویل به موقع آن توسط تولیدکننده تا قبل از سال جدید است. از جمله مواردی که موجب تاخیر تحویل سالنامه از ناحیه تولیدکننده می‌شود می‌توان به سفارشات بیش از حد و خراب شدن دستگاه‌های چاپ اشاره کرد.

همچنین این تاخیر ممکن است به دلیل تاخیر در سفارش مشتری رخ دهد. موارد فوق نه تنها موجب تعلل در تحویل به موقع سفارش می‌شود بلکه مواردی مانند لغو بسیاری از طراحی‌ها، عدم توجه نمودن به بسیاری از جزئیات، افزایش قیمت، محدودیت در انتخاب موارد مورد نظر فرد سفارش دهنده برای چاپ سر رسید اختصاصی نظیر درج نوشته‌های خاص، انتخب جلد مناسب و غیره که به دلیل کمبود وقت ممکن است برای مشتری پیش آید.

 در صورتی که نیاز به چاپ سر رسید اختصاصی فوری دارید شرکت افرا گرافیک می‌تواند با توجه به نیاز مشتری و بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید بهترین گزینه را در اختیارتان قرار دهد. برای این کار کافیست با پشتیبانان این شرکت تماس بگیرید و محصول مورد نظرتان را درخواست دهید داده و از مشاوره آنها استفاده کنید.

چاپ سررسید اختصاصی فوری

خرید آنلاین سالنامه اختصاصی

امروزه به‌واسطه رونق گرفتن تبلیغات و خرید و فروش کالا و خدمات بر بستر اینترنت، اکثر کسب و کارها سعی می‌کنند از این فضا برای جلب نظر مشتری و فروش محصولات خود استفاده کنند. مجموعه افرا گرافیک نیز این امکان را فراهم کرده تا کاربران بتوانند با استفاده از یک خرید آنلاین و سریع، سالنامه مورد نظر خود را انتخاب و سفارش دهند.

 از مزایای خرید آنلاین سر رسید اختصاصی این است که شما می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید و پس از انتخاب طرح و نوع سالنامه و در اختیار قرار دادن اطلاعات مربوط به شرکت و سازمان خود، طراحی و چاپ یک سررسید اختصاصی را برای معرفی بهتر مجموعه‌تان سفارش دهید و پس از زمان مشخصی این سفارش را تحویل بگیرید.

چرا سررسید اختصاصی؟

امروزه تبلیغات نقش مهمی در معرفی برندها و کسب و کارها ایفا کرده و راه رسیدن به موفقیت را تا حد قابل توجهی هموار می‌کند. تبلیغات حوزه بسیار گسترده‌ای دارد و طیف وسیعی از انواع تبلیغات برای معرفی کسب و کارها وجود دارد که سر رسید اختصاصی نیز یکی از موثرترین آن‌ها محسوب می‌شود.

 اهدای این سررسیدها به مخاطبین هدف در مناسبت‌های مختلف یک تبلیغ ارزان و طولانی مدت را رقم خواهد زد و به دلیل کاربردی بودن آن‌ها، در طول سال می‌تواند برند و کسب و کار شما را پیش روی مخاطبین قرار دهد و مانع از فراموش شدن خدمات حرفه شما شود. پس علاوه بر معرفی بهتر و طولانی مدت، در کاهش هزینه‌ها هم مفید خواهد بود.

جمع‌بندی

سر رسید اختصاصی به‌عنوان ابزاری کاربردی و تبلیغاتی بااهمیت در جوامع و محیط کسب‌وکار شناخته می‌شوند. این اجناس اختصاصی، با طراحی‌ها و ویژگی‌های خود، نقش مهمی در نگهداری یادآوری‌ها و اطلاعات کاربران ایفا می‌کنند. سررسیدها نه‌تنها به‌عنوان ابزاری جهت یادداشت‌برداری کاربران کاربرد دارند؛ بلکه با طراحی‌های خاص، ارتباط مستقیم با برند و ایجاد اثر تبلیغاتی مثبت نیز دارند.

 

سوالات متداول

بسته به نیاز شما سررسید روزشمار، دو روزشمار، هفته شمار و دستیار شخصی قابل سفارش است.

سررسید با ارتباط مستقیم با برند و ایجاد اثر تبلیغاتی مثبت، به‌عنوان یک ابزار تبلیغاتی استراتژیک برجسته به‌شمار می‌رود.

در انتخاب سررسید، نکاتی نظیر جنس، طراحی جذاب و متناسب با برند، ابعاد مناسب و هزینه باید درنظر گرفته شوند.

معمولا شرکت‌ها، اداره‎‌جات، سازمان‌ها و حتی مغازه‌های کوچک نسبت به سفارش سررسید اقدام می‌کنند.

برنامه‌ریزی برای اتفاقات، تعطیلات، یادآوری جلسات و قرار ملاقات‌ها، اطلاع و محاسبه تعطیلات رسمی، مشاهده تغییرات فصلی، رویدادهای مهم تاریخی و مذهبی

اگر به دنبال حرفه ای ترین خدمات طراحی و چاپ هستید، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سبد خرید