طراحی تقویم، سررسید و سالنامه

تقویم دیواری اختصاصی 4برگی

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

تقویم رومیزی با جعبه

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

تقویم رومیزی کد A1

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

تقویم رومیزی کد A2

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

نمونه کارهای طراحی تقویم، سررسید و سالنامه

مراحل طراحی تقویم، سررسید و سالنامه

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

طراحی تقویم، سررسید و سالنامه چیست؟

طراحی سررسید و تقویم

طراحی سررسید و چاپ سررسید اختصاصی یکی از بهترین نوع هدایای تبلیغاتی سال جدید می باشد. با توجه به کاربردی بودن آن می توانید طراحی سررسید خود را به گونه ای انجام دهید که کاملا متناسب با فعالیت شما باشد. شرکت افرا گرافیک افتخار دارد آمادگی خود را در زمینه طراحی و چاپ سررسید اعلام دارد. با توجه به تخصص و تجربه افرا گرافیک در طراحی و چاپ سررسید های اختصاصی، از هم اکنون می توانید درخواست خود را اعلام و قیمت سررسید را استعلام کنید.

مزایای طراحی سررسید با افراگرافیک

 • مطمئن باشید ما بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت را در طراحی و چاپ سررسید به شما پیشنهاد می دهیم.
 • در صورت سفارش طراحی سررسید، جلد و صفحات داخلی سررسید رایگان انجام می شود.
 • می توانید با قرار دادن نکات تخصصی فعالیت خود سررسید تان را برای مشتریان جذاب تر کنید.
 • رنگ و طراحی سرسید کاملا متناسب با سلیقه شما و نیاز مشتریان شما طراحی می شود.
 • آستر بدرقه اختصاصی (لوگو شرکت) لت های رنگی داخلی با زیباترین طراحی، ربان چاپ شده و انواع صحافی به دلخواه شما انجام می گیرد.
 • صحافی سررسید با بهترین کیفیت و پیشرفته‌ترین دستگاههای صحافی انجام می شود.
 • حداقل تیراژ چاپ سررسید اختصاصی 1000 عدد می باشد.

یکی از بخش های مهم افراگرافیک طراحی و چاپ انواع سالنامه ، سررسید و اشکال مختلف تقویم اعم از دیواری، جیبی و… است.  سررسید ها در رنگ‌ها و جنس های متفاوت تولید و به بازار عرضه می شود. از جمله جلدهای: گالینگور، سلفونی، چرم مصنوعی و اشبالت و … می باشند.

برای یک انتخاب خوب با کارایی مناسب در طراحی سررسید بهتر است از به نکات زیر توجه کنید:

سایز های طراحی سررسید

 • سررسید وزیری: رایج ترین سررسید  – در سایز 24×17 سانتی‌متر
 • سررسید رقعی: 22×15 سانتی‌متر
 • سررسید مدیران رحلی: سایز تشریفاتی سررسید بوده – در سایز 34×24 سانتی‌متر
 • سررسید جیبی: سررسید (تقویم) های جیبی سایزهای مختلفی دارند – رایج ترین آنها 10×15 سانتی‌متر
 • سررسید پالتویی: در سایز 17×12 سانتی‌متر، پالتویی بلند 13×22 سانتی‌متر
 • سررسید خشتی: به صورت مربع و با اندازه تقریبی 21×21 سانتی متر- در بعضی موارد در اندازه 16×16 یا 17×17

جنس های سررسید

 • سررسید سلفون: جلد سررسید روی برگه گلاسه چاپ شده و روی آن روکش سلفون مات یا براق می کشند و فرآیند جلدسازی را انجام می دهند. خدماتی نظیر یووی و ضرب طلاکوب هم بر روی این گونه جلدها رایج است.
 • سررسید چرمی: چرم های موجود در بازار انواع مختلف داشته و نسبت به کیفیت آن قیمت های متفاوتی هم برای سررسید چرم موجود است.
 • سررسید ارگانایزر: ارگانایزر با کیفیت ترین جلد موجود در بازار بوده و به نسبت کیفیت آن قیمت بالایی هم دارد. ارگانایزرهای چرم رایج ترین نوع ارگانایزر در بازار هستند که از نظر رنگ یا شکل شبیه چرم هستند ولی کیفیت فوق‌العاده ای دارند. ضمن اینکه انواع دیگری از ارگانایزر با رنگ های مختلف در بازار موجود است.
 • سررسید ترمو: جلدهای ترمو هم به چرم شباهت دارند ولی از چرم گران‌تر و با کیفیت تر هستند. انواع ترمو نظیر ترمو ابری، ترموی چرم، ترموهایی که شباهات زیادی به گالینگور داشته و روکش پارچه ای دارند و نوعی ترمو که تقریباً حالت جیر دارد به عنوان جلد سررسید استفاده می شود.
 • سررسید گالینگور: گالینگورها را معمولاً با لوح های تقدیر یا جلد پایان‌نامه ها می شناسیم، جلدی که معمولاً از کشیدن بافت خاصی از کاغذ بر روی مقوای اصلی جلد ساخته شده و یا از روکش پارچه در آن استفاده می شود که به گالینگور پارچه ای معروف است.

مدل طراحی صفحات سررسید براساس روز

 • سررسید 1 روزه (روزانه): سررسیدهای روزانه در دو نوع جمعه جدا یا پنج شنبه و جمعه با هم چاپ می شوند که معمولاً تاریخ یک روز در هر صفحه ی آن ها می باشد و فقط در پنج شنبه جمعه با هم، تاریخ جمعه ها هم در پایین صفحه پنج شنبه ها چاپ می شود.
 • سررسید 2 روزه: در سررسید دو روزه تاریخ هر دو روز هفته در یک صفحه یا به صورت ستونی و یا به صورت سطری چاپ می شود.
 • سررسید هفتگی: در سررسیدهای هفتگی برخلاف اسمشان روزهای هر هفته در دو صفحه چاپ می شود نه در یک صفحه.

چاپ سررسید و تقویم

 • سررسید تک رنگ: در سررسیدهای تک رنگ تمامی المان های صفحات با یک رنگ طراحی شده و چاپ می شوند؛ به طور مثال سررسید با داخلی نارنجی، می تواند از طیف نارنجی پر رنگ تا کم رنگ را در صفحات خود داشته باشد.
 • سررسید دو رنگ: در سررسید دو رنگ هم از دو رنگ مختلف در چاپ استفاده می شود.

صحافی سررسیدو تقویم

 • صحافی دوخت: در صحافی دوخت برگه های تاخورده ی فرم های چاپ به هم دوخته شده و به جلد سررسید متصل می شوند. این نوع صحافی رایج ترین نوع صحافی سررسید است و قیمت مناسبی هم دارد ولی با توجه به زمانی که صحاف برای انجام آن گذاشته و موادی که استفاده شده ممکن است کیفیت بسیار بالا یا بسیار پایین داشته باشد.
 • صحافی فنری و فنر دوبل: در صحافی فنری از رول های فنر بر روی برگه های پانچ شده ی سررسید استفاده می شود که کیفیت مناسبی دارد و از صحافی دوخت گران‌تر است.

قیمت طراحی سررسید و تقویم

قیمت طراحی سررسید بسته به استفاده از فاکتورهای کیفی مختلف قابل تغییر است. هرچقدر در افزایش کیفیت جنس کاغذ، نوع جلد، طراحی و گرافیک تصاویر، انتخاب نوع و فونت متون و به ‌کارگیری امکانات و شاخصه ‌های مناسب بهتر عمل کنید قیمت و هزینه‌ های ناشی از تولید و چاپ سالنامه‌ها بیشتر خواهد شد‌.

اما نکته قابل توجه این جاست که یک تبلیغات مؤثر باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد بنابراین به صرف تقبل هزینه ‌های کمتر، مولفه‌های کیفی را زیر سؤال نبرید و از کیفیت کار نکاهید، چراکه تمام این اصول بر روی دید عمومی مشتریان و مخاطبان شما اثرگذار است. هدف شما از چاپ‌ سررسید ارائه هدایای تبلیغاتی به مخاطبانتان است و هدیه ‌ها زمانی مورد توجه قرار می‌گیرند که قابل و ارزشمند باشند لذا تمام اهتمام خود را برای افزایش سطح مرغوبیت و کیفیت تبلیغات به کار بسته و حتی با صرف هزینه بیشتر به تقویت جنبه‌ های جلب مشتری بپردازید‌.

سفارش طراحی سررسید و تقویم

قبل از اقدام به سفارش سررسید باید نوع سررسید، ابعاد حدودی آن و مطالبی که قرار است در قالب سالنامه ارائه شود را در نظر داشته باشید. سپس می ‌توانید به یکی از مراکز چاپ اوراق و نوشت‌افزار تبلیغاتی معتبر مراجعه نموده و با راهنمایی طراحان، طرح کلی سالنامه را در قالب یک فایل به چاپخانه و بخش صحافی ارائه کنید. بعد از تعیین تعداد تیراژ مناسب با نوع کار، میزان نیاز و مقدار بودجه خود، توافقات نهایی بر سر قیمت و اجرت کار صورت گرفته و سررسیدهای شما به چاپ می‌ رسد.
البته لازم به ذکر است که شما می توانید صفر تا صد طراحی سررسید را به افراگرافیک سپرده و سررسید مد نظر خود را با قیمت مناسب دریافت نمایید.

 سخن پایانی

بسیاری از سازمان های بزرگ تمایل دارند با مشارکت در طراحی سررسیدشان هدیه ای تأثیرگذارتر و ماندگارتر به دیگران بدهند و محصول نهائی، کاملا سفارشی سازی شده و مختص سازمان خودشان باشد. در این سررسیدهای سفارشی مشتری می تواند در انتخاب جلد، طراحی صفحات داخلی، صحافی و غیره مشارکت کند.

البته لازم به ذکر است با توجه به میزان زمان لازم برای سفارش سررسید، این کار باید با هماهنگی جهت زمانبندی برای انجام کار انجام شود.

سبد خرید