چاپ کالیته

خرید کالیته آماده | انواع کالیته
در زیر می توانید خدمات را مشاهده و انتخاب نمایید!

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

نمونه کار چاپ کالیته

مراحل چاپ کالیته

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09122246022

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

چاپ کالیته چیست

ساخت و چاپ کالیته چیست و به چه کار می آید؟ در این بخش با ما با توضیحاتی در خصوص مزیت‌ های طراحی کالیته، متریال مورد نیاز برای تولید کالیته ‌های تبلیغاتی، شیوه طراحی، نحوه ثبت سفارش ساخت آن و تعرفه‌ ها و هزینه‌ های تولید کالیته همراه باشید.

جدول ویژگی چاپ کالیته
🎨 طراحتیم افراگرافیک
🖨️ خدماتچاپ و تولید
📦 انواع کالیتهکتابی، کیفی، زونکنی، بندی
💰 قیمتبستگی به نوع و کیفیت ابزار و مواد
⭐ مزایای افراگرافیکایده‌ های خلاقانه و مدرن
☎️ نحوه سفارشمشاوره و ثبت در سایت

 

کالیته سازی

کالیته سازی در بازاریابی محصول نقشی حائز اهمیت دارد. جایگاه کالیته‌ ها برای نشان دادن قسمتی از کالا به مشتریان به اندازه‌ ای برجسته است که بسیاری از صاحبان مشاغل عقیده دارند بدون وجود کالیته و نشان دادن نمونه کار، معرفی اصولی محصولات به مخاطبان تقریبا غیرممکن است. جلوه‌ های بصری در افزایش سطح کیفی فروش موثر هستند و بسیاری از مشتریان ترجیح می ‌دهند پیش از خرید کالا قسمتی از آن را از نزدیک مشاهده کنند، جنس آن را لمس کرده و انواع طیف ‌های رنگی کالا را زیر نظر بگیرند. کالیته‌ ها به بهترین شکل نیاز و انتظارات مشتریان را برطرف می ‌کنند و ابزاری کارآمد جهت راهنمایی مخاطبان شما هستند. کالیته‌ ها امکان مقایسه رنگ، طرح و جنس محصولات را برای مشتریان فراهم نموده و خرید را برای آن‌ ها دلچسب ‌تر خواهند کرد.

چاپ کالیته

کالیته چیست؟

کالیته‌ یا Sample Book یا آلبوم محصول کتابچه یا کیف یا زونکنی است که صاحبان کسب ‌و کار آن‌ها را برای راهنمایی مشتریان خود طراحی و چاپ‌ می ‌کنند. در این کتابچه‌ها قسمتی از کالا به شکل سمبلیک وجود دارد که نماینده‌ ای از طرح، رنگ، جنس و کیفیت کالای اصلی است. کالیته‌ ها با نام‌هایی نظیر آلبوم نمونه کالا یا فولدر نمونه محصول نیز شناخته می‌ شوند. این کالیته‌ ها می ‌توانند به شکل فیزیکی بخش‌ هایی از کالای اصلی را در معرض دید مشتریان قرار دهند تا دیگر احتیاجی به نمایش دادن طرح محصولات به شکل مجازی و از طریق تصاویر دیجیتال کامپیوتری نباشد. این کار باعث می ‌شود مخاطبان زنده ‌تر و ملموس ‌تر با محصولات آشنا شوند و به واسطه تشخیص نوع شفافیت و کیفیت کار، انتخاب کالا برایشان راحت‌ تر باشد.

انواع کالیته

 • کالیته کتابی
 • کالیته کیفی
 • کالیته زونکنی

در طراحی کالیته‌ ها می‌ توان از طرح ‌های دو لتی، سه لتی و بیشتر بهره گرفت. در این حالت نمونه ‌های کالا به شکل ورقه‌ ای یا چیدمانی و به صورت طبقه ‌بندی شده و مجزا طراحی می ‌شوند تا فضایی مرتب و دسته ‌بندی شده به مشتریان ارائه شود و تعدد نمونه‌ های طرح و رنگ دست مشتری را برای انتخاب‌ های متفاوت باز بگذارد.

کالیته کیفی چیست؟

این نوع کالیته در میان تولیدکنندگان و خریداران پرطرفدارتر است. حمل و نقل این کالیته‌ ها به واسطه طراحی ظریف لت‌ ها آسان ‌تر است و اگر برای بازاریابی و معرفی کالا قرار است به جاهای مختلف سر بزنید، استفاده از کالیته کیفی بهترین گزینه برای جابجایی محسوب می ‌شود.

کاربرد کالیته

 • کالیته پرده
 • کالیته پارچه
 • کالیته موکت
 • کالیته رنگ مو
 • کالیته ام‌دی‌اف
 • کالیته پی‌وی‌سی
 • کالیته سرامیک
 • کالیته پارکت
 • کالیته سنگ و کاشی
 • کالیته کامپوزیت
 • کالیته قطعات چوبی
 • کالیته قطعات پلاستیکی

کالیته پرده

در اکثر پرده ‌سراها و تولیدی‌ های طراحی و دوخت پرده، کالیته‌ های رنگ‌ و طرح پرده وجود دارد تا مشتریان با مشاهده آن بتوانند رنگ و طرح پرده دلخواه خود را انتخاب نمایند. به همین دلیل از ساخت کالیته پارچه برای رسیدن به این هدف استفاده می کنند.

کالیته موکت

کالیته ‌های موکت امکان انتخاب آسان رنگ و جنس موکت را برای خریدار فراهم می‌ کنند. در انتخاب موکت جنس و کیفیت بسیار حائزاهمیت است و اغلب مشتریان تمایل دارند قبل از انتخاب و خرید نمونه مورد نظر خود، ابتدا آن را لمس کرده و تاروپودش را از نزدیک زیر نظر بگیرند. به همین دلیل تولیدکنندگان فرش و موکت کالیته ‌هایی را به عنوان پکیج نمونه محصول در اختیار مشتریان قرار می ‌دهند تا مقایسه طرح و نقش برایشان راحت‌ تر شود و از نزدیک رنگ‌ های زمینه و طیف ترکیبی نخ ‌ها را مشاهده کنند.

چاپ کالیته چند لتی

کالیته رنگ مو

به طور معمول انتخاب رنگ مو ظریف‌ کاری‌هایی دارد که باید به دقت بررسی شود. خانم‌ ها به تیزبینی در تشخیص انواع رنگ ‌ها شهرت دارند و می ‌توانند با تکیه بر توان ذاتی خود رنگ‌ های مختلف و گسترده را از هم تمیز دهند. همین موضوع الزام وجود کالیته‌ های رنگی کامل و جامع برای انتخاب طیف رنگی رنگ مو را آشکار می ‌کند. به طور کلی برای انتخاب رنگ لوازم و مواد آرایشی مثل رنگ مو، رژلب، سایه چشم، لاک و… وجود کالیته‌ هایی که انواع رنگ‌ ها را به شکل دقیق و دسته ‌بندی شده نشان دهند، ضروری است. در اختیار داشتن این آلبوم‌ های نمونه رنگ کمک می‌ کند انتخابی راحت و اصولی داشته باشید و دقیقا رنگ مد نظر خود را در میان رنگ ‌های آلبوم بیابید.

کالیته پارکت

برای انتخاب پارکت، طیف رنگ گسترده ‌ای پیش روی شماست. رنگ ‌هایی که گرچه ممکن است به لحاظ طیفی قرابت بسیار زیادی با هم داشته و حتی گاها از خانواده یک رنگ اصلی باشند، اما ظرافت در گزینش آن‌ ها، دیزاین را اصولی ‌تر شکل دهد. ممکن است برای خانه یا محل کار خود پارکت‌ هایی با طیف رنگی گرم یا سرد را در نظر داشته باشید و دنیایی از رنگ‌ های متفاوت در ذهنتان حلاجی شود، اما انتخاب دقیق برایتان دشوار باشد. کالیته ‌های پارکت کمک می ‌کنند با مشاهده رنگ ‌ها و طرح‌ های مختلف پروسه‌ ای ساده ‌تر برای انتخاب نوع پارکت دلخواهتان طی کنید.

مزایای ساخت کالیته

 • کالیته‌ ها از کارآمدترین و موثرترین ابزار بازاریابی محسوب می ‌شوند.
 • می ‌توان آن‌ ها را در رنگ‌ ها، طرح‌ ها، مدل ‌ها و ابعاد گوناگون طراحی و تولید کرد.
 • کالیته ‌ها با در اختیار قرار دادن فرصت ‌های گسترده انتخاب برای مشتریان کار آن‌ها را راحت ‌تر می ‌کنند.
 • ساختار پرتابل کالیته ‌ها بهترین امکان را برای دسته ‌بندی نمونه‌ های مختلف محصول و راهنمایی اصولی مشتریان فراهم می ‌کند.
 • با وجود کالیته نیاز فروشندگان برای نشان دادن عکس ‌های دیجیتالی و کامپیوتری محصولات مرتفع می‌ شود.

مواد و متریال ساخت کالیته

 • مقواهای مقاوم و مستحکم صنعتی با قطرها و ضخامت ‌های متفاوت
 • کاغذ گلاسه با کاور سلفونی
 • ام‌دی‌اف با ضخامت‌ های 3 تا 8 میلی متری
 • گالینورها در انواع مختلف
 • پارچه‌ ها با رنگ‌ ها و طرح ‌های گوناگون
 • مگنت
 • قفل و دستگیره در ابعاد مختلف
 • کامپوزیت
 • کالیته سرامیک
 • پلکسی
 • ترموها در انواع گوناگون

طراحی کالیته

در ابتدای کار طراحی باید مشخص کنید که کالیته را برای معرفی چه نوع محصولی در نظر دارید. طرح و گرافیک مورد نظر شما برای طراحی کالیته بر روی جلد یا پشت آن چاپ می ‌شود و می‌ توانید طیف رنگی و نوع زمینه را با توجه به سلیقه و نوع نیاز معین نمایید.
کالیته‌ ها در انواع ابعاد و مدل‌‌ های مختلف طراحی می ‌شوند و برای ساخت آن ‌ها علاوه بر تجربه طراح، می ‌توان از ایده‌ های خلاقانه و مدرن بهره گرفت. از آنجا که این آلبوم ‌ها با جنبه تبلیغات برای معرفی رنگ، طرح و جنس کالاهای مختلف در اختیار مشتریان قرار می‌ گیرند، لذا لازم است تمام دقت و قریحه هنری خود را برای خلق یک بیلبورد تبلیغاتی ساختاربندی شده به کار بگیرید تا مخاطبان با ورق زدن این کتابچه، نمونه کارهای شما را با تحسین و رضایت تماشا کنند. در کالیته ‌ها استفاده از کدهای مختلف برای شناسایی و مشخص کردن نمونه‌ هایی که مشتریان مد نظر دارند مرسوم است و کار مشتری را تا حد زیادی آسان می ‌کند.

سفارش ساخت کالیته در افراگرافیک

برای سفارش کالیته ابتدا باید طرح کلی آلبوم را مطابق سلیقه خود و کاربردی که در نظر دارید، ترسیم نمایید و سپس با مراجعه به مرکز طراحی و چاپ افراگرافیک، ساختار طراحی آلبوم خود را با راهنمایی و مشاوره تیم طراحی به شکل فایل آماده کنید. متریال و ابزارهایی که برای ساخت کالیته به آن‌ ها احتیاج دارید، فراهم شده و سیستم چاپ برای گرافیک جلد معین می ‌شود. سپس لازم است با توافق بر سر قیمت تمام شده کار تعداد کالیته‌ های مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را به دست کارگاه طراحی و چاپ افراگرافیک بسپارید.

تیم حرفه ای ما در افراگرافیک آماده است تا بهترین تجربه سفارش ساخت کالیته را در کمترین زمان و با بهترین قیمت در اختیارتان قرار دهد.
شما می توانید به راحتی با ثبت نام در سایت و یا تماس با شماره های مندرج، با تیم ما تماس حاصل نمایید.

تعرفه و هزینه ‌های ساخت کالیته

نرخ طراحی و تولید کالیته به عوامل مختلفی وابسته است. نوع و کیفیت ابزار و مواد به کار رفته، سیستم چاپ، طراحی و گرافیک کار و ابعاد ساخت آلبوم همه می ‌توانند در هزینه‌ های کلی تولید کالیته موثر باشند.

سوالات متداول

کالیته‌ یا Sample Book کتابچه ‌ای است که صاحبان کسب ‌و کار آن‌ها را برای راهنمایی مشتریان خود طراحی و چاپ‌ می ‌کنند. در این کتابچه‌ها قسمتی از کالا به شکل سمبلیک وجود دارد که نماینده‌ ای از طرح، رنگ، جنس و کیفیت کالای اصلی است.

در افرا گرافیک کالیته کتابی، کالیته کیفی و کالیته زونکنی طراحی و چاپ می شود.

جایگاه کالیته‌ ها برای نشان دادن قسمتی از کالا به مشتریان به اندازه‌ ای برجسته است که بسیاری از صاحبان مشاغل عقیده دارند بدون وجود کالیته و نشان دادن نمونه کار، معرفی اصولی محصولات به مخاطبان تقریبا غیرممکن است.

اگر به دنبال حرفه ای ترین خدمات طراحی و چاپ هستید، برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

سبد خرید