بلاگ, طراحی

7 ایده برای ساخت زونکن اختصاصی

ساخت زونکن اختصاصی

در گذشته زونکن‌ها برای دسته‌بندی بایگانی و اوراق استفاده می‌شدند، در واقع اداره‌ها و شرکت‌ها مدارک و نامه‌ها را در زونکن‌ها نگهداری می‌کردند و کاربرد دیگری نداشت، اما با گذشت زمان و ساخت زونکن اختصاصی، این محصولات مورد استقبال افراد و مشاغل زیادی قرار گرفت. این وسیله‌ها کاربرد بسیاری در معرفی کسب ‌و کار، بازاریابی و… دارند، اکثر کارخانه‌ها و شرکت‌های معروف با چاپ طرح و لوگوی خاص و اختصاصی محصولات خود را تبلیغ می‌کنند.

طراحی زونکن در سایزهای سفارشی و به جای کاتالوگ، متناسب با نیاز مشتری صورت می‌گیرد، امروزه به دلیل رقابت تنگاتنگی که بین برندهای مختلف وجود دارد، شما می‌توانید به جای حجم زیاد کاغذ، از زونکن‌های سفارشی برای معرفی کسب ‌و کار و محصولات خود استفاده کنید؛ در صورتی که قصد خرید این زونکن‌ها را دارید، بهتر است ما را تا انتها همراهی کنید تا با ویژگی‌ها و انواع زونکن‌ها آشنا شوید.

زونکن چیست؟

زونکن‌ها پوشه‌های محکم و بزرگی هستند که از جنس‌های مختلفی مانند چوب، پلاستیک و مقوا ساخته می‌شوند، این سازه‌ها دارای گیره‌های فلزی دو یا چهار حلقه هستند که اسناد و کاغذهای پانچ‌دار را در خود نگهداری و بایگانی می‌کنند. این محصولات با فاصله‌های استانداردی قرار داده می‌شوند تا تمام اسناد به خوبی در آن قرار گیرند. زونکن‌ها نسبت به اندازه‌ای که دارند، گنجایش مختلفی داشته و 200 تا 500 برگ را در خود جای می‌دهند.

زونکن‌ها را می‌توان با توجه به موارد استفاده در انواع مختلفی تولید کرد و مورد استفاده قرار داد. بیشتر شرکت‌ها این محصول را جهت برندسازی به کار می‌برند و به این ترتیب با شیوه‌ای متفاوت از رقبای خود پیشی می‌گیرند و در نتیجه باعث افزایش سوددهی خواهند شد.

زونکن چیست؟

ساخت زونکن اختصاصی

ساخت و تولید زونکن‌های اختصاصی برای ارائه نمونه کار در صنایع مختلف است، این محصول در مواردی مانند تولیدکنندگان موکت، پارکت، پرده فروشی‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این صورت که انواع محصولات را در داخل زونکن گذاشته و آن را به مشتری نشان می‌دهند. همچنین امکان چاپ عکس اختصاصی در داخل زونکن وجود دارد که زونکن‌ها را منحصر به‌ فرد و خاص می‌کند و شما می‌توانید طول و عرض، ابعاد و قفل را به صورت اختصاصی سفارش دهید.

در هنگام ساخت زونکن‌های اختصاصی لازم است از مقواهای خیلی خشک استفاده نشود، زیرا این مقواها تاب برداشته و کج می‌شوند، همچنین جنس، گیره و قفل آن نیز بایستی مرغوب باشند تا در نگهداری کاغذها و اسناد، هنگام باز و بسته کردن، دچار آسیب نشوند.

ویژگی زونکن‌های مرغوب

زونکن و کلاسور یا پوشه‌های محکم و بزرگی هستند که جهت بایگانی کردن قبوض، اسناد و اوراق طراحی شده و در برابر فشار وارده استحکام زیادی دارند و دچار شکستگی نمی‌شوند. یکی از ویژگی منحصر به ‌فرد این زونکن‌ها تنوع رنگی بالا است که می‌توان به راحتی تمام اسناد را تقسیم کرده و برای هر موضوعی از یک رنگ خاص استفاده کرد تا در مواقع لزوم زونکن مورد نیاز به آسانی پیدا شود. همچنین این محصولات به رطوبت و ضربه حساس نیستند و به همین دلیل در تمامی مناطق و شرایط آب و هوایی می‌توان آن‌ها را برای محافظت از اسناد به کار برد.

قفل زونکن‌ها را از فلز ضد زنگ می‌سازند و دو سر قفل به راحتی چفت شده و به این ترتیب امکان به‌هم ‌ریختگی اسناد به صفر می‌رسد. طراحی زونکن اختصاصی با استفاده از جنسی مرغوب و چاپ موارد دلخواه، این امکان را برای شرکت‎‌ها و ادارات فراهم می‌کند که بتوانند نمونه کار خود را در امنیتی کامل و به ترتیب و سلیقه خود، در داخل زونکن قرار داده و از آن استفاده کنند تا کسب و کارشان با نظم و ترتیب خاصی انجام شود.

ویژگی زونکن‌های مرغوب

دلیل چاپ زونکن

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی گفته شد، زونکن‌ها برای دسته‌بندی مدارک و اسناد به کار می‌روند و جستجو کاغذ و اسناد را برای افراد راحت و آسان می‌کند. حال شاید برای شما سوال باشد که دلیل استفاده از زونکن‌های اختصاصی چیست؛ در ادامه با ما همراه شوید تا دلایل چاپ و ایجاد زونکن اختصاصی را عنوان کنیم.

ایجاد برندینگ

برای حفظ پرستیژ شرکت خود، لازم است با چاپ لوگو، برند و طرح‌های خاص، زونکن‌های اختصاصی تولید کنید. در مواقعی که مراجعه کننده‌ای زونکن‌های اختصاصی و نمونه کارهای شما را مشاهده کند، متوجه دقت شما به کوچک‌ترین جزئیات برندسازی می‌شود و این موضوع برای شرکت شما بسیار مهم است.

ایجاد برندینگ

شناخته شدن

در حالتی که مدارک و اسناد شما در زونکن‌های اختصاصی قرار گیرد، احتمال سوءاستفاده کاهش یافته و برند و اعتبار شما برای همه افراد و شرکت‌ها شناخته شده خواهد بود.

هدیه تبلیغاتی

برای استفاده هوشمندانه از این زونکن‌ها می‌توان آن را به عنوان هدیه به افراد مختلف نیز در نظر گرفت، با قرار دادن محتوایی متناسب با نیاز کاربر، توجه افراد را به برند و شرکت جلب کرده و در نتیجه باعث فروش بیشتر و ارتقا کسب ‌و کار شد.

 

ارائه نمونه کار و چاپ زونکن اختصاصی

زمانی که مشتری از شما کاتالوگ و یا برگه مشخصات محصول را درخواست کرد، شما می‌توانید به جای نشان دادن هر نمونه کار از قسمت‌های مختلف دفتر، همه موارد را در یک زونکن اختصاصی قرار داده و با نظم و سلیقه، توضیحات لازم را به مشتری ارائه کنید و مخاطب را تحت تأثیر قرار دهید؛ در این شرایط مشتری جذب شده و در نتیجه موجب فروش بیشتر می‌شود.

مزایای استفاده از زونکن

زونکن‌ها در مرحله اول باعث دسته‌بندی مدارک و اسناد شده و نظم خاصی را به ادارات و شرکت‌ها می‌دهد، علاوه بر زیبایی و مرتب بودن این روش، در مواقعی که نیاز به اضافه و یا کم کردن محصول و یا خدماتی را دارید، می‌توانید برگه را بدون به هم ریختن برگه‌های دیگر، به راحتی اضافه و کم کرده و در نتیجه کاتالوگی سفارشی به مشتریان و مخاطبان خود ارائه دهید.

با توجه به اینکه شرکت‌ها و کارخانجات علاوه بر توجه به کیفیت محصول، لازم است به معرفی آن نیز توجه داشته باشند، بایستی کاتالوگی را برای شرح محصولات خود تنظیم کرده تا به صورت فیزیکی محصولات خود را شرح داده و مخاطب را جذب کنند؛ زونکن‌های اختصاصی گزینه‌های ایده‌آلی برای معرفی محصولات هستند که برخلاف کاتالوگ امکان کم و یا اضافه کردن موارد را فراهم می‌کنند، به همین دلیل انتخابی هوشمندانه به حساب می‌آیند.

با ساخت زونکن اختصاصی می‌توانید تمام اطلاعات و هویت شرکت خود را در آن قرار دهید و با معرفی متفاوت و هوشمندانه محصولات خود، از رقبا پیشی بگیرید و به‌روز رسانی محصولات خود را به سرعت انجام داده و از طرح دلخواه برای جلب نظر مشتری استفاده کنید. همچنین این زونکن‌ها را می‌توانید در ارسال مدارک به سازمان‌های خاص جهت شرکت به کار ببرید تا معرف برند شما بوده و پرستیژ شرکتتان حفظ شود.

مزایای استفاده از زونکن

 

انواع زونکن اختصاصی

زونکن‌ها با توجه به نوعی که ساخته می‌شوند در موارد مختلفی کاربرد دارند؛ به ‌عنوان مثال برخی از آن‌ها رطوبت را به خود جذب می‌کنند و در نتیجه با مرور زمان پوسیده می‌شوند و یا برخی دیگر دارای روکش‌هایی هستند که دچار پارگی شده و در نتیجه آسیب می‌بینند. بد نیست بدانید که پرکاربردترین سایز زونکن سایز A4 است، در زیر انواع مختلف زونکن‌ها را معرفی کرده‌ایم:

زونکن‌های معمولی و یا کلاسیک: این زونکن‌ها دارای روکش داخلی لمینت و خارجی PVC هستند.

زونکن پومر: این زونکن‌ها جلدی مقوایی ضخیم و محکمی دارند که روی آن روکشی سلفونی قرار داده شده است.

زونکن گالینگور: از روکش‌های مقوایی گالینگور ساخته شده و مقاومت و همچنین استحکام بسیار بالایی دارند. این نوع دارای تنوع بسیار زیادی است؛ از این ‌رو گزینه محبوب شرکت‌ها و کارخانجات به شمار می‎آید.

زونکن فانتزی: این زونکن به شکل سه گوش و لبه‌دار تولید شده و در برخی موارد به صورت باکس ایستاده نیز طراحی و گرافیک می‌شود. بد نیست بدانید که زونکن‌های کوچک نیز در دسته زونکن‌های فانتزی هستند.

زونکن کاوردار: این نوع زونکن را با استفاده از روکش‌های سلفونی تولید می‌کنند، در این شرایط می‌توان پرینت مشخصات زونکن و یا عکس را درون این کاور قرار داد.

زونکن تبلیغاتی و چاپ زونکن اختصاصی: زونکن‌هایی که برای تبلیغات استفاده می‌شود، برای یک سازمان و یا برند خاص بوده و در فروشگاه‌ها و یا نمایشگاه‌ها برای معرفی محصول استفاده می‌شود. بر روی این زونکن‌ها نیز امکان چاپ لوگو و یا طرح دلخواه وجود دارد تا تمام شرکت‌ها و مراکز دولتی و خصوصی بتوانند زونکن اختصاصی خود را سفارش دهند.

زونکن کتان: همان‌طور که از نامش مشخص است، این نوع زونکن دارای روکشی از جنس کتان بوده و رنگ‌های متنوعی دارد، لبه این محصول فلزی است و آستر آن امکان چاپ را فراهم می‌کند.

انواع زونکن اختصاصی

7 ایده برای ساخت و طراحی زونکن اختصاصی

برای این‌که زونکن‌های خود را به بهترین شکل ممکن سفارشی‌سازی کنید و بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید، لازم است نکاتی را در نظر گرفته و از ایده‌های خلاقانه بهره ببرید؛ ما در زیر انواع ایده‌ها را آورده‌ایم:

  1. طرحی که بر روی جلد و پشت کلاسور انتخاب می‌کنید، می‌تواند لوگو شرکت و یا برندتان باشد تا زمانی ‌که زونکن‌ را برای ارائه نمونه کارها در مقابل مشتریان قرار می‌دهید باعث جذب آن‌ها شود.
  2. زونکن‌ها را در ابعاد مختلفی تولید کنید تا در صنایع مختلف کاربرد داشته باشد.
  3. سعی کنید از محتوای متنی بر روی زونکن استفاده کنید، زیرا نوشته‌ها افراد را جذب می‌کنند.
  4. می‌توانید قابلیت‌های اضافی مانند روکش‌هایی برای قرار دادن کاغذ، اسناد و… را در زونکن اضافه کنید.
  5. از رنگ‌های متنوعی استفاده کنید تا هر اسناد متناسب با ویژگی‌های خود در قسمت خاصی قرار گیرد و به این ترتیب به راحتی می‌توانید مدارک مورد نیازتان را پیدا کنید.
  6. به کار بردن قفل‌هایی با کیفیت بالا و مرغوب باعث می‌شود که دچار زنگ زدگی نشود.
  7. از المان‌های تصویری خلاقانه بر روی زونکن‌ها استفاده شود تا مشتریان را ترغیب به خرید کند.

7 ایده برای ساخت و طراحی زونکن اختصاصی

جمع ‌بندی

یکی از اجزای مهم برای بایگانی شرکت‌ها و ادارات مهم، زونکن‌ها هستند، در واقع همان‌گونه که همه شرکت‌ها نیاز به یک کامپیوتر دارند، زونکن نیز عضو جدا نشدنی در شرکت‌ها به حساب می‌آید؛ زیرا با دسته‌بندی تمام اسناد و مدارک، نظم خاصی را به شرکت می‌دهد و علاوه بر آن امکان به‌روز رسانی راحت محصولات را فراهم می‌کند، در واقع برای کم یا زیاد کردن برگه و اسناد نیازی به به‌هم ریختگی وجود ندارد و می‌تواند برگه، کاتالوگ و… را به راحتی به زونکن اضافه و یا کم کرد.

ساخت زونکن اختصاصی نیز می‌تواند کمک فراوانی به برندسازی، تبلیغ شرکت، معرفی نمونه کارها و… کند، با چاپ لوگو، برند و موارد دلخواه به زونکن، می‌توانید پرستیژ شرکت خود را حفظ کرده و در جلسات و یا ارائه نمونه کار به مشتری، تمامی مدارک را به ترتیب و نظم خاصی نشان داده و توضیحات لازم را ارائه کنید.

سوالات متداول

1- قیمت زونکن‌های اختصاصی چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت این زونکن‌ها باید جنس و نوع قفل زونکن را مشخص کنید، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۲۲۴۶۰۲۲ یا ۰۹۱۲۷۲۷۸۲۹۵ تماس بگیرید.

2- زونکن‌های اختصاصی خود را از کجا خریداری کنیم؟

شما می‌توانید با مشاوران افراگرافیک تماس بگیرید و زونکن‌هایی مطابق با شغل خود تهیه کنید، توجه داشته باشید که امکان چاپ برند و… نیز وجود دارد.

3- رایج‌ترین مدل‌های زونکن‌های تبلیغاتی را نام ببرید؟

کلاسور A4 چهار حلقه، کلاسور A4 دو حلقه و کلاسور A5 دو حلقه

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *