چاپ دیجیتال

نمونه کار چاپ دیجیتال

مراحل چاپ دیجیتال

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

چاپ دیجیتال چیست

چاپ دیجیتال با نام ساختارشکن سایر چاپ های قدیمی ، نوپا و مدعی بی نظیر تیراژهایی با تعداد پایین است شیوه چاپی که با از بین بردن مراتب طویل چاپ بین دانشجویان و خیلی از اشخاص طرفداران زیادی را پیدا کرده است. انواع مختلف چاپ دیجیتال داریم که ارائه انواع چاپ دیجیتال در چاپخانه شرکت افراگرافیک با مجهز ترین و بروز ترین دستگاه ها صورت می گیرد. برای شناخت انواع چاپ دیجیتال تا انتهای مقاله باما همراه باشید.

چاپخانه ای با شیوه های گوناگون چاپ دیجیتال

در چاپخانه های گوناگون بر مبنای دستگاه هایی که در اختیار دارند به شیوه های گوناگونی به شما خدمات عرضه می گردد.

شیوه دیجیتال نوری یا پرتوی ، ان شیوه ای است که در عکاسی و چاپخانه ها به شما این امکان را می دهد که کالای خود را به سرعت چاپ کنید. در این سبک چاپ دیجیتال شما قادر نیستید هر نوع کاغذی را به کار برید متریال هماهنگ این سبک چاپ کاغذهای مخصوص و حساس به نور است. دستگاهی که در شیوه دیجیتال نوری به کار برده می شود فتولب نام دارد و کالایی باکیفیت به شما عرضه می کند

در این سبک حتی امکان چاپ در سایز های بزرگ برای کالاهای چاپی هم وجود دارد. در دستگاه های قدیمی تر پس از چاپ مرحله ظاهر شدن بود که کار را مشکل می کرد؛ اما در دستگاه های تازه به طور خودکار در خود دستگاه صورت می گیرد. نقصی که برای این چاپ دیجیتال مطرح است این است که چاپخانه ها و عکاسی ها مجبورند هرچند وقت داروی ظهور را عوض کنند.

پرینترهای خانگی واداری سالیان سال است که در چاپ دیجیتال کنار ما هستند ؛ اما خیلی مورد توجه نیستند،. این چاپگرها مثل چاپ دیجیتال جوهرافشان هستند.
چاپگرهای جوهرافشان در چاپ دیجیتال جوهرافشان به دو بخش کلی تقسیم می شوند ؛ دسته اول چاپگر های خانگی و اداری هستند و دسته دوم صنعتی است که هد ثابت دارد و کالا متحرک است.

شیوه دیگر در چاپ دیجیتال شیوه الکتروفتوگرافی است. شیوه تونری یکی از روش های این سبک چاپ است که با استفاده از مرکب های پودری که تونر نام دارد و با ذوب شدن بر کاغذ کار چاپ را اعمال می کنند. در قیاس این شیوه با چاپ جوهرافشان سرعت بیشتری نسبت به جوهرافشان دارد با اینکه جوهرافشان دیجیتالی تر است.

شیوه تونری بیشتر از آنکه استفاده های اداری و خانگی داشته باشد در این امکان را داشته که در صنعت کاربردهای خود را نمایان کند ، در نمونه های اداری با اسکنر ترکیب شده و به عنوان دستگاه کپی به کار برده می شود.

شیوه دوم در چاپ دیجیتال شیوه الکتروفتوگرافی که تلاش کرده است ایراد دیجیتال را در چاپ امور با تیراژ بالا و باکیفیت پوشش دهد ، شیوه دیجیتال مرکبی است. این شیوه با بهره‌گیری از مرکب های رنگی امر چاپ را صورت می دهد، رنگ ها اسپات بوده و می شود در این سبک چاپ 6 رنگ استفاده کرد.

ارائه انواع چاپ دیجیتال در چاپخانه شرکت افراگرافیک

ارائه انواع چاپ دیجیتال در چاپخانه شرکت افراگرافیک

نوع دیگر شیوه چاپ دیجیتال که جهت بازاریابی در فضای آزاد در سایز کوچک و متوسط استفاده می شود شیوه تصعید رنگ است که بر روی چاپ پوسترهای تبلیغاتی در فضای بیرون با تیراژ متوسط تأکید می کند. در این سبک چاپ دیجیتال سلفون های رنگی جهت چاپ بر روی کاغذ به کار برده می شود، سلفون ها هزینه زیادی دارند و با اینکه قیمت دستگاه خوب است از پر طرفدار شدن ان جلوگیری می کنند. در شیوه تصعید رنگ محدودیتی برای گزینش کاغذ نداریم.

دستگاه فکس را که همه مشاهده کرده اید دستگاه های تک رنگی که این کار را اعمال می کنند از شیوه دیجیتال حرارتی استفاده می کنند ، با اینکه هر روز این شیوه در حال بیرون رفتن از بازار است.

چاپ دیجیتال با عرضه شیوه Direct Imaging در دستگاه های مثل چاپ افست که پلیت به عنوان میانجی چاپ کار می کند، مثل چاپ افست برای چاپ در تعداد تیراژهای خیلی زیاد خوب است و جهت امور تکی و با تعداد تیراژ کم خوب نیست. تمامی امور از طریق کامپیوتر مدیریت و هدایت می شود و اتوماتیک هستند.

دیجیتال با شیوه مارکرهای لیزری هم به جز جوهرافشان و تونری به صنعت وارد شده است و برای صنایع تولیدی به کمک لیزر چاپ صورت می گیرد.

چاپ دیجیتال را پیش از ان که به عنوان انتخاب خود به چاپخانه اعلام کنید؛ مواردی مانند تیراژ کار خود را مد نظر قرار دهید، دیجیتال در اصل جهت چاپ هایی با تیراژ کم خوب است، تیراژ زیادی لازم دارید به شیوه های دیگر رجوع کنید.در صورتی که کار شما تک رنگ است یا تعدادی کمی رنگ در ان استفاده می شود و کیفیت نقش اصلی را ایفا نمی کند، دیجیتال انتخاب خوبی است.

ارائه انواع چاپ دیجیتال در چاپخانه شرکت افراگرافیک با بهترین قیمت ها و بالا ترین کیفیت صورت می گیرد جهت انجام مشاوره با کارشناسان ما در افراگرافیک تماس حاصل فرمایید.

سبد خرید