طراحی بروشور و تراکت

افراگرافیک » فروشگاه » طراحی و گرافیک » طراحی بروشور و تراکت

نمونه کار طراحی بروشور و تراکت

مراحل طراحی بروشور و تراکت

ارتباط با کارشناسان بخش طراحی افراگرافیک و بررسی طرح و مشاوره در این زمینه
info@afragraphic.com
09127278295

مرحله اول

اتد زدن طبق بررسی های بعمل آمده و مشاوره های صورت گرفته در مورد شکل، رنگ، چیدمان و جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی

مرحله دوم

نهایی کردن یکی از اتدهای طراحی و انجام پروژه بر مبنای اتد تایید شده تا به انتها و تغییرات نهایی و پرینت نهایی و تحویل به مشتری

مرحله سوم

طراحی و گرافیک چیست

طراحی بروشور و تراکت

بروشور چیست و با چه اهدافی طراحی می شود؟ بروشور نیز چون چیزی که در طراحی کاتالوگ دیدیم، یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی برای هر کسب و کاری محسوب می شود و شخصی سازی و طراحی های ویژه می تواند تاثیرات این ابزار را دو چندان کند. در این مطلب با ما همراه باشید تا با نکات مهم در خصوص طراحی بروشور، انواع سایز و اندازه ‌های مختلف در تولید بروشور، هزینه ‌های چاپ بروشورها و نحوه ثبت سفارش آشنا شوید.

بروشور چیست؟

در کسب و کارهای مختلف استفاده از بروشورها برای تبلیغاتی موثر رواج دارد. بروشورها اطلاعات لازم جهت معرفی محصولات یا خدماتی که در کسب ‌و کار خود قصد ارائه آن ‌ها را دارید، عرضه می ‌کنند و سفیرهای تبلیغاتی سیاری هستند که شناخت مشتریان مختلف از محصولات شما را به بهترین و ساده‌ ترین شکل ممکن مقدور می‌ سازند. داده‌ هایی که در قالب توضیع بروشورهای تبلیغاتی در اختیار مشتریان قرار می‌ دهید، مخاطبان را به کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات شما ترغیب می ‌کند و مسیر را برای اعتماد بیشتر مشتریان مختلف به برند شما هموار می‌ سازد.

طراحی بروشور با چه هدفی انجام می ‌شود؟

تبلیغات موثر: بروشورها را می‌ توان بیلبوردهای تبلیغاتی کوچکی دانست که در میان اقشار مختلف جامعه دست به دست می ‌شوند و نیاز مشتریان به نوع خدمات شما را یادآوری می ‌کنند. این ابزارهای تبلیغاتی بهترین زمینه را برای معرفی محصولات و کالاهای مختلف فراهم می ‌آورند و می ‌توانند به شکل کاملا تکنیکی در جهت ارتقای سطح برندینگ‌ کمک کننده باشند.

آموزش کلیدی: بروشورها در کنار جنبه تبلیغاتی خود می‌ توانند گام‌ هایی را نیز در مسیر آموزش صحیح به مشتریان بردارند. نحوه استفاده و نوع کاربری از یک محصول ممکن است برای تمام افراد جامعه‌ هدف مقدور نباشد، لذا درج توضیحات آموزشی در بروشور آگاهی مخاطب نسبت به استفاده از محصولات و خدمات را افزایش می ‌دهد و در میزان اشتیاق و تمایل آن‌ها نسبت به بهره‌ مندی از این کالاها و سرویس‌ ها موثر خواهد بود.

ارائه اطلاعات لازم: بروشورها پیش از اینکه ابزارهایی برای تبلیغات و آموزش باشند، پیک ‌ها و خبرنامه ‌هایی هستند که انتقال اطلاعات لازم به مشتریان را بر عهده دارند چراکه جامعه مخاطب پیش از پذیرش هرگونه تبلیغ یا اشتیاق برای آموزش، نیاز به اطلاعاتی دارد که او را برای ادامه دادن این مسیر مشتاق کند. بنابراین می ‌توان قبل از هر چیز بروشورها را ابزاری برای اطلاع ‌رسانی موثر به مشتریان دانست.

شناسایی برند: پس از اینکه مراحل اطلاع‌ رسانی، آموزش و تبلیغات به واسطه مطالعه بروشور میسر شد، مخاطبان این بروشورها را شناسنامه ‌ای برای شناخت بیشتر برند شما می ‌دانند و به همین جهت نوع کسب و کار شما به مردم نمایانده می ‌شود. در روند بازاریابی یکی از مهم‌ ترین و اساسی ‌ترین مراحل آشنا کردن مردم با خدمات یا محصولات یک برند است و این مهم به واسطه توضیع بروشورها با ویژگی‌ های مناسب محقق خواهد شد.

توجه داشته باشید که اهمیت عوامل ذکر شده ممکن است در زمان‌ ها و موقعیت‌ های گوناگون از یکدیگر پیشی بگیرد، اما اساسی‌ ترین نکته این است که تمامی این اهداف در یک جهت و برای احقاق یک هدف واحد انجام می ‌شوند. لذا باید به پیشبرد همه‌ آن‌ ها در زمان مشخص و در کنار هم اقدام نمایید.

چاپ بروشور

استفاده از بروشور چه مزایایی دارد؟

بروشورها بهترین ابزار برای اعتباربخشی به نوع کسب ‌و کار شما هستند

اگر می‌ خواهید اعتبار، هویت و جایگاه تجارت خود را ارتقا دهید، لازم است از بهترین شیوه‌ های تبلیغات، آموزش و اطلاع ‌رسانی استفاده کنید که تمامی این فاکتورها می ‌توانند در قالب یک بروشور با طرح و گرافیک مناسب قرار گیرند. زمانی که مخاطبان مختلف بروشور شما را مطالعه می ‌کنند، به جزئیات کسب ‌و کار شما دقیق می ‌شوند. یک بروشور مناسب در جلب اعتماد آن‌ ها نسبت به کیفیت محصولات و خدمات شما اثرگذار است.

بروشورها عنوان تجاری برند شما را بدون واسطه و به شکل مستقیم در اختیار مشتریانتان قرار می ‌دهد‌ و باعث می ‌شود آن ‌ها نسبت به حجم اهمیت و توجه شما نسبت به حس اعتماد مشتریان و کیفیت کار خود آگاهی یابند.
لازم است از بروشورها به عنوان ابزارهایی استفاده کنید که به مشتریان اطمینان می‌دهند اعتماد آن ‌ها سرمایه ‌ای پرارزش برای ادامه فعالیت و دوام تجارت شما است‌. نحوه جلب اعتماد برخی مشتریان به واسطه اطمینان از کسب تجربیات موفق است و بروشورها می ‌توانند در ایجاد حس اعتماد بسیار اثرگذار عمل کنند. بدیهی است آشنایی مشتریان با چیستی و چگونگی سرویس ‌هایی که قصد ارائه آن ‌ها را دارید، اعتمادشان برای برقراری ارتباط با محصولات و خدمات شما را بیشتر کرده و مقدمه‌ ای برای این است که راندمان و بازدهی کار را افزایش داده و به زودی شاهد روندی صعودی در نمودار رشد تجارت خود باشید.

عرضه‌ بروشورها بسیار ساده است

بروشورها دفترچه ‌های سبک‌ وزن و قابل حملی هستند که می ‌توانند به راحتی در اماکن مختلف مورد مطالعه قرار گیرند. این ابزارهای تبلیغاتی را می ‌توان به راحتی در میان فعالیت ‌های روزمره افراد جامعه جای داد و به شیوه ‌ای موثر آن‌ ها را به خواندن اطلاعات موجود در صفحات بروشور ترغیب نمود. این موضوع امکان این را فراهم می ‌آورد که داده‌ ها و اطلاعات موجود در بروشور را به افراد بیشتری عرضه نمایید و جامعه آماری مشتریان خود را به همین طریق افزایش دهید.

بروشورها امکان گنجایش خیل اطلاعات در فضایی کوچک را فراهم می ‌کنند

گرچه بروشورها دفترچه‌ هایی کوچک هستند اما می‌توان در همین قالب کوچک اطلاعات مفید زیادی را گنجاند. صاحبین مشاغل و برند‌های مختلف قادر هستند اطلاعات جامع مربوط به کسب ‌و کار خود را به دقیق ‌ترین شکل ممکن در بروشورها جای دهند و آن ‌ها را به مخاطبان خود عرضه کنند.

بهترین چاپ بروشور

هزینه استفاده از بروشور مناسب و به ‌صرفه است

طراحی و چاپ بروشور جز کم‌ هزینه ‌ترین روش‌ های تبلیغاتی است که در حین سودآوری بالا شما را متحمل پرداخت پول زیادی نمی ‌کند. صرفه‌ جویی در هزینه و زمان یکی از مهم ‌ترین ویژگی ‌های چاپ بروشور است. ناگفته نماند که تقلیل هزینه ‌های مربوط به مونتاژ بروشور نیز از طریق کاهش تعداد تیراژ میسر است؛ لذا می‌ توانید بروشورهای خود را بسته به میزان نیاز و مقدار بودجه ‌ای که در اختیار دارید به چاپ برسانید‌.

توجه داشته باشید به همان میزان که تولید و توضیع بروشورهای مناسب می ‌تواند در جلب توجه مشتریان و رونق کسب ‌و کار اثرگذار باشند، عدم توجه به کیفیت و جنبه‌ های تبلیغاتی مختلف نیز ممکن است استحکام جایگاه تجارت شما را به خطر بیندازد. بنابراین لازم است در طراحی بروشور به نکات مهمی که در ادامه به آن‌ ها می‌ پردازیم نهایت توجه را داشته باشید.

نکات مهم در طراحی بروشور

نوع بروشور خود را در نظر بگیرید

قبل از اینکه برای طراحی بروشور تیم طراحی مناسب را به کار بگمارید، باید هدف خود از چاپ این بروشور را بدانید. در واقع در ابتدای کار باید مشخص شود که نوع بروشور تبلیغاتی است یا برای آموزش تهیه شده است و یا قصد اطلاع رسانی درباره محصولات یا خدمات خاصی را دارد. در اختیار قرار دادن چنین اطلاعاتی به طراح، دید وسیع ‌تری به او می ‌دهد تا برای طراحی نکات قابل توجه بیشتری داشته باشد و بسته به نوع بروشور چگونگی طراحی آن را معین نماید. توجه کنید که در طراحی و توضیع بروشور پیام اصلی باید به خوانندگان برسد. به عبارت دیگر رسالت اصلی بروشور این است که بتواند حجم مناسبی از مطالب را که حاوی اطلاعات، آموزش و روش‌ های بازاریابی است به خواننده منتقل کند، گرافیک و طراحی درست بروشور در برقراری درست این ارتباط موثر بوده و به انتقال پیام با شیوه صحیح کمک می ‌کند.

ابتکار و خلاقیت را ضمیمه طراحی کنید

دوری از کلیشه‌ های رایج و طرح ‌هایی که بارها به چشم‌ مخاطبان خورده است باعث می‌ شود با عملکردی نو وارد عرصه تجارت و رقابت شوید. مشتریان باید بدانند که شما ایده‌ ها و خدماتی نو در دست دارید و تبلیغات شما سندی برای تحول است. نام برند، تصویر لوگو، انتخاب شعار تبلیغاتی، شیوه پیام ‌رسانی، نوع طراحی، استفاده از روش نوشتار، اندازه فونت و به‌ کارگیری رنگ‌ ها همگی باید با ابتکار و نوگرایی آمیخته شوند تا مخاطب را به سمت خرید و بهره‌ مندی از این خدمات سوق دهند.

به چشمگیر و چشم‌ نواز بودن شکل کلی بروشور توجه کنید

بروشور از اعضای مختلفی تشکیل می ‌شود. جنس و رنگ کاغذ، رنگ و اندازه کلمات، فاصله‌ بندی خطوط، فاصله کلمات از حاشیه کاغذ و توجه به رنگ و میزان برجستگی سرتیترها و عناوین همگی جنبه‌ های ظاهری کار هستند و در بطن کار توجه به شیوه نوشتار برای روشن شدن اهداف شما، دقت بر روی پیش ‌نویس بروشور که سهمی بزرگ‌ در میزان تمایل خوانندگان برای مطالعه کامل بروشور دارد و توجه به تایتل ‌ها و متون مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. این جنبه‌ های ظاهری و درونی کار در کنار هم می‌ توانند طرحی مناسب از یک ابزار تبلیغاتی کارآمد را نمودار کنند که آن را با عنوان بروشور می‌ شناسیم.

ایجاد حاشیه ‌های مناسب را در نظر بگیرید

در محیط اطراف کاغذ اندک فضایی وجود دارد که به آن حاشیه می ‌گویند. ایجاد حاشیه به مقدار و اندازه مناسب باعث می ‌شود از چاپ شدن تمامی مطالب اطمینان حاصل کنید. بنابراین هم برای زیبایی بخشیدن و ایجاد تناسب در طراحی صفحات و هم برای برش درست صفحات بروشور در شکل و اندازه ‌ای مناسب، حاشیه ‌بندی صفحات امری لازم ‌الاجراست.

فونت مناسب برای نوشتار حتما باید در نظر گرفته شود

توجه کنید که نوع نوشتار مطالب موجود در بروشور باید در کنار زیبایی از اندازه ‌ای مناسب برخوردار باشند تا خوانا و چشم ‌گیر به نظر بیایند. به ‌طور کلی هدف از نوشتن مطالب در خلال صفحات بروشور این است که بتوان به واسطه این کلمات و جمله ‌ها مقصود و هدف خود را منتقل کنید، لذا لازم است اندازه و طرح قلم مورد استفاده برای این متون به نحوی باشد که بتواند توجه مخاطب را جلب نماید. استفاده از سایه روشن، تصویر پشت زمینه مناسب و درخشندگی نیز المان‌ هایی هستند که در زیباتر نشان دادن نوشته‌ ها و کمک به خوانش بهتر مطالب موثر هستند.

استفاده از جلد مناسب ضروری است

به یاد داشته باشید که خوانندگان بروشور قبل از اینکه به سراغ متون اصلی بروند جلد بروشور را رویت می ‌کنند‌. در واقع اولین چیزی که در استفاده از بروشور به استقبال مخاطب می ‌آید، طرح، رنگ و جلوه کاور و جلد دفترچه ‌ای است که در دست دارند. لذا باید توجه کنید که جنس کاور، رنگ و کلماتی که روی آن نوشته شده است همه در راستای چشم ‌نواز بودن کار و جلب مشتری بیشتر عمل کنند.

به جنس کاغذهای بروشور توجه شود

هرچقدر مرغوبیت کاغذهای مورد استفاده برای ساخت بروشور بالاتر باشد و تاروپود آن از استحکام بیشتری برخوردار باشد، به همان میزان ارزش کار بالا خواهد رفت. استفاده از متریال باکیفیت به مخاطب نشان می ‌دهد که شما برای سلیقه و قضاوت آن‌ها از نوع عملکرد خود ارزش قائل هستید و استفاده از المان ‌های مناسب را شناسنامه ‌ای برای نشان دادن هویت کاری خود می ‌دانید و با ارائه بهترین ابزارهای تبلیغاتی سند کیفیت کار خود را به آن‌ها نشان می‌ دهید. بروشورهایی که کیفیت مناسب دارند خوانندگان را ترغیب می ‌کنند که این دفترچه‌ ها را برای خودشان نگه دارند و بنابراین بیلبوردهای تبلیغاتی کوچک و سیار شما مدت زمان بیشتری در محیط خارجی و بین افراد مختلف باقی می‌ مانند و می‌ توانند تا مدت زمان بیشتری نیز به جلب مشتری بپردازند.

وضوح و کیفیت خطوط و تصاویر را در نظر بگیرید

گاها در هنگام طراحی تصاویر و خطوط صفحات بر روی مانیتور میزان وضوح و کیفیت را تایید می ‌کنید، اما ممکن است این میزان وضوح بر روی کاغذ مناسب نباشد. به همین علت برای جلوگیری از مات شدن و افت کیفیت تصاویر و متن‌ ها باید تمام دقت خود را به کار بگیرید، چراکه افزایش کیفیت باعث افزایش بازخوردهای مثبت می‌ شود و وجهه کار را در نظر مشتری ارزشمند نشان می ‌دهد.

سایزهای استاندارد طراحی بروشور

در طراحی بروشورها معمولا از 5 سایز واحد استفاده می ‌شود:

  • بروشور A3: سایز این بروشور 42 در 30 سانتی‌ متر یا 17 در 11 اینچ است.
  • بروشور A4: سایز این بروشور 30 در 21 سانتی ‌متر یا 11 در 8.5 اینج است.
  • بروشور A5: سایز این بروشور 21 در 15 سانتی ‌متر یا 8.5 در 5.5 اینچ است.
  • بروشور DL: سایز این بروشور 21 در 10 سانتی ‌متر یا 8.5 در 3.5 اینچ‌ است.
  • بروشور Legal: سایز این بروشور 34 در 21 سانتی ‌متر یا 14 در 8.5 اینچ است.

قیمت طراحی بروشور

قیمت طراحی بروشور و چاپ آن به عوامل مختلفی وابسته است. نوع طراحی، نوع چاپ، تعداد تیراژ، جنس کاغذ مورد استفاده، کیفیتی که برای وضوح تصاویر و متون از آن ‌ها استفاده می‌ کنید، نوع کاور و جلد مقدمه بروشور و تصاویر و افکت ‌هایی که در خلال متن‌ ها به کار می‌ روند ممکن است قیمت این طراحی‌ ها را با نوسان همراه کند. اما چیزی که اهمیت دارد این است که کیفیت همواره ارزش بیشتری نسبت به کمیت دارد و نباید با نظر بر اینکه پرداخت هزینه ‌ها با کاهش روبرو شوند از کیفیت کار بکاهید و تبلیغات خود را دستخوش تغییرات نامطلوب قرار دهید و به این وسیله سبب کاهش راندمان کار شوید.
با افراگرافیک شما می توانید با قیمت مناسب، از خدمات طراحی بروشور آنلاین بهره مند شوید.

سفارش طراحی بروشور

قبل از اقدام به سفارش بروشور ابتدا لازم است طرح کلی کار را در نظر داشته باشید و نوع بروشوری که قصد تولید آن را دارید مشخص کنید. سپس می ‌توانید به مراکز طراحی و چاپ اوراق تبلیغاتی مراجعه نموده و تحت راهنمایی تیم گرافیک این مرکز طراحی نهایی بروشور را اعمال نموده و فایل مربوط به طراحی را آماده کنید. پس از پشت سر گذاشتن این مراحل تعداد تیراژ را اعلام نموده و بر سر قیمت و هزینه کار به توافق می ‌رسید و در بازه زمانی مشخص بروشورهای شما با شکل و تعداد دلخواهتان به چاپ خواهد رسید.

البته لازم به ذکر است که شما می توانید تمامی این مراحل را به سادگی به افراگرافیک بسپارید تا بروشور مورد نظر خود را به کمک تیم حرفه ای افراگرافیک، با طراحی زیبا دریافت نمایید.

نمونه کارهای طراحی بروشور

در ادامه توجه شما را به مشاهده چندی از بهترین نمونه‌ کارهای طراحی بروشور در افراگرافیک در صفحه نمونه کارها جلب مینماییم.

سبد خرید