وبلاگ

اثر جادویی هاردباکس فانتزی در جذب مشتری

تاثیر هاردباکس فانتزی در جذب مشتریان

محتوای جدول

همان طور که می‌دانید بسته‌بندی‌ها نقش مهمی را در جذب مشتری و فروش بیشتر دارند. استفاده از بسته‌بندی‌های جذاب و خاص در سبک‌های مختلف، باعث می‌شود تا در مدت زمان کم، مقدار فروش بیشتری را تجربه کنید. جعبه‌های هاردباکس فانتزی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و به دلیل استحکام و دوام بالا و خلاقیت در سبک و طراحی به شکل گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هاردباکس‌ها امروزه در طیف گسترده‌ای از صنایع به منظور بسته‌بندی و حفظ محصولات در برابر آسیب ها، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله ضمن معرفی هاردباکس، قصد داریم اثر جادویی هاردباکس فانتزی را در جذب مشتری بیان کنیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

معرفی هاردباکس فانتزی

هاردباکس یک کلمه لاتین است که در زبان فارسی به جعبه سخت و مقاوم معنا می‌شود. طراحی، برش و در نهایت ساخت این جعبه‌ها با کمک دستگاه‌های پیشرفته اتوماتیک صورت می‌گیرد. این جعبه‌ها با استفاده از مقواهای سخت تهیه می‌شوند و روکش‌هایی از جنس کاغذ، چرم و… دارند. هار باکس‌ها از نظر سایز و اندازه تنوع فوق العاده‌ای دارند و در انواع و اقسام اشکال و سبک‌ها برای بسته‌بندی محصولات به کار می‌رود.

ظاهر لوکس این جعبه‌ها حس تجمل، ظرافت، اعتبار و ارزش ایجاد می‌کند و به محصول درون جعبه ارزش بیشتری می‌بخشد. هاردباکس‌ها بیشترین استفاده از در بسته‌بندی وسایل گران قیمت همچون جواهرات و یا لوازم الکترونیکی با ارزش و گران قیمت دارند و آن‌ها را در برابر آسیب‌های احتمالی به خوبی حفظ و نگه داری می‌کنند.

از آنجا که نحوه بسته‌بندی و ارائه محصول یکی از مهم‌ترین عوامل جذب مشتری و وفاداری او می‌شود، استفاده از کالاهای خاص مانند هاردباکس فانتزی برای بسته‌بندی و ارائه محصول یک گزینه بسیار عالی است. یک بسته‌بندی زیبا به شدت مشتریان را جذب می‌کند، به گونه‌ای که حتی در صورت‌عدم نیاز به آن کالا، تنها به واسطه بسته‌بندی خاص کالا برای خرید تشویق می‌شوند.

استفاده از هاردباکس فانتزی دو مزیت بسیار مهم دارد. اول اینکه باعث حفظ کالاها از آسیب‌های احتمالی می‌شود. دوم اینکه نقش بسیار مهمی در جلب و جذب مشتریان و در نتیجه فروش بیشتر دارد. جعبه هاردباکس از دو بخش ساخته می‌شود. بخش اول به ساختار خام جعبه مربوط می‌شود و بخش دوم مربوط به روکش جعبه است.

درون جعبه نیز برای جلوگیری آسیب رسیدن به محصولات در برابر ضربه، از فوم پلی اتیلن استفاده می‌شود. انواع هاردباکس از نظر شکل ظاهری در انواع مختلف ساخته می‌شوند که از جمله مدل‌های آن می‌توان به هاردباکس‌های کشویی، کتابی، تلسکوپی، مگنتی و در و زیر اشاره کرد.

معرفی هاردباکس فانتزی

کاربردهای هاردباکس فانتزی

بسته‌بندی محصول یکی از نکات بسیار مهمی است که اغلب تولید کنندگان ایرانی در این زمینه ضعیف عمل می‌کنند. بسته‌بندی می‌تواند ارزش و بهای یک محصول را در نگاه مخاطب بیشتر کند و منجر به فروش بیشتر شود. این موضوع در بحث صادرات کالا نیز بسیار مهم و ضروری تلقی می‌شود. اینجاست که اهمیت و ارزش هاردباکس‌ها مشخص می‌شود.

 • کاربرد هاردباکس فانتزی برای صادرات محصول

همان طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم بسته‌بندی کالا نقش مهمی در صادرات کالاها دارد. بسته‌بندی درست و اصولی نشانگر افزایش ارزش و بهای محصول درون جعبه است و این امر به جذب مشتری در صادرات کالا بسیار کمک می‌کند.

 • صنایع الکترونیک و لوازم جانبی

در ارائه بسیاری از صنایع الکترونیکی برای حفظ محصولات در برابر ضربه، فشار و سایر آسیب‌های احتمالی، از این جعبه‌ها استفاده می‌شود. جعبه‌های مورد استفاده در این زمینه از نوع کشویی و سخت هستند.

 • تولیدکنندگان تلفن‌های همراه

اهمیت جعبه‌های هاردباکس در این زمینه بسیار زیاد است. به طوری که اگر بخواهید ثابت کنید محصول به شما تعلق دارد، حتما باید جعبه آن را به همراه داشته باشید.

کاربردهای هاردباکس فانتزی

 • لوازم آرایشی و بهداشتی

بسیاری از شرکت‌های تولید کننده لوزام آرایشی باکیفیت و مرغوب، برای ارائه محصولات خود از جعبه‌های هاردباکس استفاده می‌کنند. جعبه‌های مورد استفاده در این صنعت اغلب از نوع کتابی هستند و حس لوکس بودن را به مخاطب ارائه می‌دهند.

 • مواد غذایی و خوراک

برخی از مواد غذایی و خوراکی‌های لوکس که به کشورهای مختلف صادر می‌شوند و یا حتی در داخل کشور به فروش می‌رسند، درون این نوع جعبه‌ها بسته‌بندی می‌شوند. به طور مثال می‌توان به انواع شکلات‌های لوکس و مجلسی اشاره کرد که درون جعبه‌های هاردباکس کشویی یا دو تکه در اغلب شیرینی فروشی‌ها خودنمایی می‌کنند.

البته استفاده از این جعبه‌ها در صنایع غذایی تنها به شکلات‌ها محدود نمی‌شود. ارائه مواد خوراکی در هاردباکس فانتزی به شکل مستقیم بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد، اما مزایای این جعبه و حس فاخری که به مخاطب ارائه می‌دهد باعث شده تا اسقبال از این دست محصول نه تنها کم نشود بلکه روز به روز بیشتر هم بشود.

 • صنایع کادویی

انواع هاردباکس فانتزی برای کادو کردن هدیه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی مدل‌های این باکس‌ها که مقاومت بیشتری دارند برای بسته‌بندی کردن کادوهای عروس خانم‌ها در مراسمات خواستگاری، بله برون و… به کار می‌روند و حلوه و نمایی شکیل و جذاب به هدایا می‌بخشند. این مدل جعبه‌ها اغلب به شکل دو تکه هستند و قسمت بدنه از درب به راحتی جدا می‌شود. هدیه دادن و هدیه گرفتن با استفاده از این جعبه‌ها حس بسیار خوشایندی به همراه دارد و باعث صمیمیت بیشتر می‌شود.

 • لوازم منزل

از آن جا که لوازم منزل بسیار حساس و آسیب‌پذیر هستند و ممکن است به هنگام جابه جایی آسیب ببینند با استفاده از جعبه‌های هاردباکس ارائه شوند تا کمترین میزان آسیب به آن‌ها وارد شود. علاوه بر این موضوع، چیدمان لوازمی که در این جعبه‌ها ارائه می‌شوند داخل مغازه یا حتی خانه بسیار راحت بوده و کمترین میزان فضا را اشغال می‌کند و در نتیجه به مرتب دیده شدن فضا کمک می‌کنند.

 • زیورآلات

انواع و اقسام زیورآلات همچون اکسسوری‌های طلا، نقره، ساعت‌های لوکس و گران قیمت و… درون هاردباکس‌های فانتزی ارائه می‌شوند. جعبه‌های مورد استفاده در این حوزه اغلب از نوع مگنتی یا دو تکه هستند و در متنوع‌ترین رنگ‌ها و طرح‌ها تولید می‌شوند.تاثیر هاردباکس فانتزی در جذب مشتریان

 

تاثیر هاردباکس فانتزی در جذب مشتریان

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که اغلب ذهن افراد به خصوص تولید کنندگان یک محصول را به خود مشغول می‌کند این است که هاردباکس‌های فانتزی در جذب مشتریان چه تاثیراتی دارند. همانطور که گفته شد نحوه بسته‌بندی محصول موضوعی است که از قدیم تا کنون مورد توجه بوده است و به طور مستقیم بر میزان فروش تاثیر می‌گذارد.

زمانی که کالای باکیفیت خود را درون جعبه‌های باکیفیت و بسته‌بندی‌های مناسب ارائه می‌کنید رضایت مشتری را جلب نموده و او را به خود وفادار می‌کنید. مشتری وفادار خود به عنوان یک اهرم تبلیغاتی عمل می‌کند و برای شما مشتری می‌آورد. بنابراین با یک بسته‌بندی جذاب و خاص ضمن اینکه از کالای خود حفاظت می‌کنید، مشتریان بیشتری را نیز جذب و به این واسطه فروش بیشتری را تجریه می‌کنید.

استفاده از بسته‌بندی‌هایی با رنگ‌های خاص و خارق العاده

نوشته‌های متنوع با سبک‌های گوناگون نکته دیگری است که توجه به آن، باعث دیده شدن محصول در نظر مخاطب می‌شود و او را برای خرید تشویق و ترغیب می‌کند. از دیگر اثرات جادویی هاردباکس فانتزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کارآمد بودن بسته‌بندی و افزایش فروش

بسته‌بندی محصول تاثیر بسیار زیادی در فروش بیشتر یک محصول دارد. اما این موضوع زمانی بیشترین تاثیر را دارد که نوع محصول با نوع جعبه و بسته‌بندی آن تناسب داشته باشد. یک نمونه بارز از بسته‌بندی متناسب با محصول؛ شانه‌های تخم مرغ هستند. بسته‌بندی‌هایی که به صورت خانه خانه و با فاصله مناسب برای حفظ تخم مرغ‌ها و جلوگیری از آسیب رسیدن به پوسته حساس آن‌ها در نظر گرفته شده اند.

 • اطلاع‌رسانی در مورد محصول درون جعبه

بسته‌بندی محصول باید اطلاعاتی هرچند کوتاه را در مورد محصول درون بسته به مخاطب ارائه کند و مخاطب راجع به محصول درون جعبه و ویژگی‌های آن شناختی نسبی به دست آورد.

 • بازاریابی و برندینگ

بازاریابی و برندینگ، تاثیر مستقیمی بر افزایش فروش یک کالا دارد. اگر از هاردباکس‌های فانتزی جذاب استفاده کنید، در نگاه اول مخاطب را به خود جذب می‌کنید و باعث افزایش فروش کالا می‌شوید.

 • استفاده مجدد از جعبه هاردباکس و حمل آسان

اگر برای ارائه محصولات خود از بسته‌بندی‌های استفاده کنید که مشتری پس از خرید محصول و استفاده از کالای درون آن بتواند دوباره از این بسته‌بندی استفاده کند، یک بازاریابی شکل می‌گیرد و برند شما بارها و بارها دیده می‌شود. در نتیجه یک تبلیغ کاربردی برای کسب و کار شما ایجاد شده که مشتریان بیشتری را به سمت کالا و خدماتتان ارائه می‌کند. علاوه بر آن استفاده از هاردباکس‌هایی که حمل آسان و راحت را برای مشتری فراهم می‌کنند یکی دیگر از نکات قابل توجه در افزایش فروش و تاثیر بسته‌بندی جذب مشتریان محسوب می‌شود.

 • باز شدن آسان درب بسته‌بندی

این مورد نیز یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار بر جذب مشتری و افزایش فروش محسوب می‌شود. از آنجا که باز کردن درب برخی از کالاها برای افراد سالخورده کاری سخت است تولید کننده هاردباکس باید به این موضوع دقت کند که بسته‌بندی کالاها به راحتی باز شوند و تمامی افراد صرف نظر از سن و میزان توان، بتوانند بسته را باز کرده و از محتویات درون آن استفاده کنند.

 هاردباکس فانتزی در جذب مشتریان

 

ویژگی‌های هاردباکس فانتزی چیست؟

هاردباکس‌ها انواع مختلفی دارند و هر نوع آن‌ها به واسطه مشخصه‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد خود توانسته اند، به محصولی ایده‌آل و کاربردی تبدیل شوند. برخی از انواع هاردباکس‌ها به سبب جذابیت ظاهری و سبک طراحی خاص، بیشتر میان مخاطبان محبوب شده‌اند و برخی دیگر باتوجه به استحکام و دوام بالا، به محصولی ایده ال و کاربردی تبدیل شده اند. برای معرفی ویژگی‌های هاردباکس فانتزی می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

 • در ساخت هاردباکس‌های فانتزی از بهترین نوع متریال و مواد اولیه با کیفیت و مقاوم استفاده شده است. به همین دلیل می‌توانند در برابر ضربه، فشار و سایر عوامل مخرب محیطی دوام بیاورند و کالا و محصولات شما را به خوبی حفظ کنند.
 • جنس این نوع از هاردباکس‌ها به گونه‌ای است که می‌توانید انواع لوگو، برند، طرح‌ها و تصاویر مرتبط با کسب و کار خود را روی آن‌ها حک کنید و به این شکل به دیده شدن کسب و کار خود و معرفی برندتان کمک کنید.
 • هاردباکس‌های فانتزی از نظر سبک طراحی، طرح، مدل، شکل، ابعاد و اندازه و… تنوع بسیار زیادی دارند و در طراحی آن‌ها به جلب نظر مخاطبان و جذابیت هرچه بیشتر محصول تمرکز شده است.
 • در برخی از مدل‌های هاردباکس فانتزی امکان افزودن مگنت در قسمت درب جعبه وجود دارد که این امکان باعث جذابیت هرچه بیشتر محصول شده و آن را در نگاه مخاطب متمایز می‌کند.

ویژگی‌های هاردباکس فانتزی چیست؟

هزینه استفاده از هاردباکس فانتزی چقدر است

هزینه استفاده از هاردباکس فانتزی تحت عنوان یک سری فاکتورها تعیین می‌شود که این فاکتورها شامل موارد زیر می‌شوند.

 • سایز و اندازه

اگر قصد دارید از هاردباکس فانتزی با ابعاد بزرگ خریداری کنید و محصولات و خدمات خود را درون این جعبه‌ها به مشتریان و متقاضیان ارائه دهید، حتماً می‌دانید که به تناسب سایز جعبه قیمت آن هم افزایش پیدا می‌کند.

 • کیفیت

انواع هاردباکس فانتزی با استفاده از متریال مختلف تهیه می‌شوند. هر چقدر که کیفیت متریال‌های به کار رفته در تولید جعبه بیشتر باشد و در نتیجه محصول مقاومت و دوام بیشتری داشته باشد، قیمت آن هم بالاتر می‌رود.

 • سبک طراحی

هاردباکس‌های فانتزی از نظر سبک طراحی تنوع بالایی دارند. هر چقدر که سبک جعبه مورد نظر شما خاص‌تر باشد و برای تولید آن زحمت بیشتری کشیده شده باشد برای خرید محصول آن باید هزینه بیشتری پرداخت شود.

هزینه استفاده از هاردباکس فانتزی چقدر است

سفارش و خرید هاردباکس آماده

شما می‌توانید برای سفارش و خرید انواع هاردباکس آماده به مراکز فروش معتبر مراجعه کنید. به این شکل هم از لحاظ کیفیت و کارایی جعبه‌ها رضایت خاطر دارید و هم نسبت به قیمت مناسب محصولی که خریداری می‌کنید مطمئن هستید. ناگفته نماند اگرچه قیمت هاردباکس فانتزی در مقایسه با جعبه‌های معمولی بسیار بیشتر است اما تاثیر جادویی این جعبه‌ها در جذب مشتری و افزایش فروش، ارزش پرداخت این هزینه را دارد. ضمن اینکه تهیه این محصول از مراکز فروش عمده هارد باکس، تاثیر بسیاری بر کاهش قیمت‌ها خواهد گذاشت.

سفارش و خرید هاردباکس آماده

سوالات متداول

 1. آیا می‌توان هاردباکس را در سایزهای مختلفی سفارش داد؟

بله. شما می‌توانید این محصول را در سایز مد نظرتان سفارش دهید.

 1. جنس هاردباکس از چیست؟

این محصول در جنس‌های مختلف مقوای چند لایه، چرم و دیگر ملزومات تولید می‌شود.

 1. هاردباکس تزئینی چه کاربردهایی دارد؟

شما می‌توانید از این محصول به عنوان جعبه هدیه، گیفت باکس و… استفاده کنید.

 

امتیاز مقاله
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید