بلاگ

ساخت جعبه هاردباکس و مراحل تولید آن

ساخت هاردباکس
Rate this post

فروشندگان و تولیدکنندگان معمولا برای فروش محصولات خود به بسته بندی مناسب نیاز دارند. از جعبه‌ها برای بسته‌بندی محصولات استفاده می‌شود، اما در اکثر مواقع این جعبه‌ها زیبایی و مقاومت کافی ندارند و باعث می‌شوند که کالا آسیب ببیند. به همین دلیل، ساخت هاردباکس رواج یافت تا محصولات در جعبه‌هایی مقاوم‌تر به دست مشتریان برسند. این جعبه‌ها ویژگی‌های خاصی دارند و به روشی متفاوت نیز تولید می‌شوند.

شما می‌توانید این جعبه‌ها را به شکل آماده یا سفارشی سازی شده خریداری کنید. هر چه ابعاد، شکل و طرح آن سفارشی سازی بیشتری داشته باشد، هزینه تمام شده آن بالاتر می‌رود. جعبه هارد باکس را می‌توانید برای محصولات و کالاهای حساسی مانند کالاهای الکترونیکی استفاده کنید، تا هنگام حمل‌ونقل از کارخانه تا رسیدن به دست مشتری هیچ آسیبی نبینند. برای دانستن روش‌های تولید هاردباکس با ما همراه باشید تا این موضوع را به طور کامل بررسی کنیم.

تولید هاردباکس

جعبه هارد باکس چیست؟

جعبه هاردباکس همان طور که از نامش پیداست، نوعی جعبه است که مقاومت بیشتری نسبت به جعبه‌های معمولی دارد و از مقوای محکم ساخته می‌شود. پس از این که این جعبه تولید می‌شود، از روکش با طرح‌های متفاوت روی آن استفاده می‌شود تا مقاومت آن افزایش یابد. این جعبه‌ها طراحی بسیار شیکی دارند، به همین دلیل از آن‌ها برای دادن هدیه و خرید کالاهای لوکس استفاده می‌شود.

از آن جایی که کالاهای متفاوتی می‌توانند در آن قرار بگیرند، در نتیجه در اندازه‌های مختلفی طراحی می‌شوند که به آن‌ها چند تکه نیز گفته می‌شود. شما می‌توانید هاردباکس ها را به شکل تکی یا ست چند تکه تهیه کنید. جعبه هارد باکس به حدی مقاومت دارد که می‌توان از آن بارها و بارها استفاده کرد و به هیچ وجه یکبار مصرف نیست. همین‌طور روکش آن‌ها به شکلی انتخاب می‌شود که قابلیت چاپ لوگو یا متن نیز روی این جعبه‌ها وجود داشته باشد. از آن جایی که این جعبه‌ها در مقایسه با بسته بندی‌های استاندارد، مقاوم‌تر هستند، اغلب از مواد اولیه درجه یک برای تولید هاردباکس استفاده می‌شود.

جعبه هارد باکس چیست؟

این جعبه‌ها می‌توانند کاربردهای مختلفی داشته باشند که عبارتند از:

  • محافظت از کالاهای حساس: قرار دادن کالاهای بسیار حساس در جعبه‌های معمولی می‌تواند به آن‌ها آسیب برساند. به همین خاطر، باید از هارد باکس برای محافظت آن‌ها استفاده کنید.
  • بسته بندی کالاهای کوچک: برخی محصولات گران قیمت مانند لوازم الکترونیکی و جواهرات نمی‌توانند در جعبه‌های معمولی قرار بگیرند و باید برای بسته بندی آنان از جعبه لوکس و باکیفیت استفاده کرد. جعبه هارد باکس انتخاب خوبی برای بسته‌بندی این محصولات خواهد بود.
  • کالاهای نسخه محدود: کالاهای زیادی مانند کتاب‌ها و لباس‌های مختلف در نسخه‌های محدود تولید می‌شوند. این محصولات باید در جعبه‌های مخصوص نیز قرار بگیرند تا زیباتر به نظر برسند، به همین دلیل هارد باکس انتخاب مناسبی برای آنان خواهد بود.

جعبه هارد باکس چیست؟

انواع جعبه هاردباکس

هارد باکس‌ها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند که بسته به کاربرد و سلیقه خود می‌توانید هارد باکس موردعلاقه خود را خریداری کنید. هر نوع جعبه برای کالای مخصوصی مناسب است. معمولا برای کالاهایی که حساس هستند و امکان افتادن آن‌ها از درون جعبه وجود دارد، از جعبه‌های محکم‌تر و با پوشش بیشتر استفاده می‌شود. انواع هارد باکس به شرح زیر است:

هارد باکس کشویی

همان طور که از نامش پیداست، به شکل کشو بوده و می‌توانید آن را از کنار باز و بسته کنید. جعبه درونی این هارد باکس کوچک‌تر در نظر گرفته می‌شود تا به راحتی بتوان آن را جابجا کرد. جعبه بیرونی بزرگ‌تر طراحی شده تا بتواند جعبه کوچک را در بر بگیرد. شما می‌توانید کالا و محصول مورد نظر را درون جعبه کوچک‌تر قرار  دهید و آن را به درون جعبه بزرگ‌تر هدایت کنید.

همچنین می‌توانید این جعبه را سفارشی سازی کنید؛ بدین شکل که جعبه بزرگ‌تر طرح‌دار باشد و جعبه کوچک‌تر ساده. می‌توانید هر دو جعبه را طرح دار در نظر بگیرید که قیمت آن کمی بیشتر خواهد شد. شما می‌توانید برای این که کالاهای حساس از داخل جعبه تکان نخورد، داخل جبه کوچک‌تر را با یک پوشش نرم پر کنید.

هارد باکس شیار دار

این نوع هارد باکس از یک جعبه و در آن تشکیل می‌شود. قسمت بالایی جعبه با مقداری شیار و فرو رفتگی طراحی شده تا در به خوبی روی آن چفت شود. از آن جایی که باز و بسته کردن این جعبه بسیار راحت است، از مدل‌های پرفروش به شمار می‌رود.

ساخت هاردباکس به این شکل برای هدیه دادن بسیار مناسب است و پتانسیل خوبی نیز برای تزیین کردن دارد. شما می‌توانید انواع کالا مانند عروسک را در آن قرار دهید و اندازه جعبه را متناسب با کالای مورد نظر تنظیم کنید.

هارد باکس تلسکوپی

اگر به جعبه‌های تلفن همراه دقت کرده باشید، می‌بینید که در آن کاملا جعبه را پوشش می‌دهد که به این نوع جعبه هارد باکس تلسکوپی می‌گویند. برای این که امنیت محصول موردنظر در داخل جعبه تضمین شود، معمولا داخل آن‌ها را وکیوم می‌کنند.

این هارد باکس با نوع شیاردار متفاوت است و به جای این که در جعبه تا قسمت بالایی بسته شود، کل آن را پوشش می‌دهد. محصولات و کالاها در این جعبه‌ها از امنیت بیشتری نسبت به جعبه‌های شیاردار برخوردار هستند.

هارد باکس سیگاری

باز و بسته شدن این نوع جعبه کاملا متفاوت است و از قسمت بالایی با استفاده از یک لولا باز و بسته می‌شود. این جعبه بیشتر برای کالاها و اشیا سبک مناسب است. اگر محصول مورد نظر شما ساعت مچی است، می‌توانید دور جعبه را با پوشال‌های رنگی تزیین کنید، سپس ساعت را در مرکز آن قرار دهید. از طرفی، نوشتن یک جمله روی در داخلی جعبه می‌تواند حرکت بسیار زیبایی باشد که آن را برای هدیه دادن مناسب خواهد کرد.

هارد باکس کتابی

این جعبه شبیه هارد باکس سیگاری است با این تفاوت که هنگام باز و بسته کردن شبیه کتاب عمل می‌کند. از این جعبه می‌توانید برای قرار دادن لوازم آرایشی و لباس استفاده کنید. تقریبا ساختار آن شبیه هارد باکس سیگاری است، با این تفاوت که درب آن مانند یک روکش زیر جعبه را نیز پوشش می‌دهد.

هارد باکس کتابی

روش‌های ساخت هاردباکس

جعبه‌های هارد باکس به روش معمول ساخته نمی‌شوند و روش‌های مختلفی برای تولید هاردباکس وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

ساخت جعبه هارد باکس به روش دستی

ساخت هارد باکس به روش دستی معمولا مخصوص تعداد پایین است و مراحل ساخت آن بسیار دشوار است، اما اگر این روش را انتخاب کنید می‌توانید آن را در طرح‌های گوناگون تولید کنید. همچنین در روش ساخت دستی می‌توانید ابعاد مختلفی را برای جعبه‌ها انتخاب کنید.

ساخت هاردباکس به روش نیمه اتوماتیک

این روش با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته‌تر انجام می‌شود و کاملا با روش قبلی تفاوت دارد. در روش نیمه اتوماتیک اکثر فرایندها با دستگاه انجام می‌شود و فقط قسمت اتصال لبه‌های جعبه با دست انجام خواهد شد.

ساخت جعبه هاردباکس به روش اتوماتیک

اگر قصد دارید که این جعبه‌ها را به صورت انبوه تولید کنید، این گزینه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود، زیرا تمام مراحل آن از تولید هاردباکس تا برگرداندن لبه‌های هارد باکس به وسیله دستگاه‌های کاملا اتوماتیک انجام می‌شود.

ساخت جعبه هاردباکس به روش اتوماتیک

مراحل ساخت جعبه هاردباکس

برای ساخت هاردباکس، لازم است که چند مرحله را طی کنید. معمولا از سه مرحله برای ساخت این جعبه‌ها استفاده می‌شود که به شرح زیر هستند:

مرحله اول: طراحی و ساخت قالب‌ها

همان طور که می‌دانید، هارد باکس‌ها برای محصولات و کالاهای مختلفی استفاده می‌شوند، در نتیجه، طراح باید طبق انواع محصولات جعبه‌ها را طراحی کند. معمولا برای کالاهای ساده از طراحی‌های ساده و برای کالاهای لوکس، از طرح‌های پرزرق و برق استفاده می‌شود. در قدم بعدی، باید طراحی طبق ابعاد و اندازه محصول انجام شود تا محصول دقیقا در وسط جعبه قرار گیرد. انتخاب ماده و رنگ آن به عهده طراح است که می‌تواند جعبه‌های خلاقانه‌ای طراحی کند و به مرحله بعد ارسال کند.

مرحله دوم: تولید قالب‌ها

پس از این که طرح‌های نهایی به دست تولید کنندگان رسیدند، نوبت به ساخت قالب‌ها و چهارچوب جعبه می‌رسد. ماده‌ای که طراح انتخاب کرده تهیه می‌شود و سپس طبق طرح‌ها و قسمت‌های مشخص شده جعبه‌ها تا شده و با چسب به یکدیگر چسبانده می‌شود. بدین شکل چهارچوب اولیه جعبه آماده می‌شود. سپس نوبت به بررسی کامل جعبه می‌رسد که باید از نظر چسب زدن و اندازه‌گیری به طور کامل بررسی شود. اگر این موارد چک نشوند در مرحله بعد که روکش کردن است به مشکل خواهید خورد.

مرحله سوم: روکش کردن

پس از این که بدنه جعبه را به طور کامل ساختید، نوبت به روکش کردن و انتخاب رنگ آن می‌رسد. معمولا بیشتر طرح و روکش جعبه‌ها به وسیله طراح انتخاب می‌شود، اما مشتری نیز می‌تواند طرح دلخواه خود را سفارش دهد که در این صورت هزینه ساخت جعبه بالاتر خواهد رفت. از طرفی، جعبه‌های هارد باکس از موادی ساخته می‌شوند که قابلیت چاپ دارند. بدین صورت که می‌توانید لوگوی کسب ‌وکار یا نوشته مد نظر خود را با سفارش جعبه هاردباکس روی آنان چاپ کنید.

زمانی که هارد باکس‌ها به تعداد موردنظر تولید شدند، برای فروش به فروشگاه‌ها فرستاده می‌شوند. شما می‌توانید جعبه‌های هارد باکس را به دو صورت تک یا عمده خریداری کنید.

مراحل ساخت جعبه هاردباکس

فرق تولید هارد باکس ماشینی و دستی

معمولا روش‌های تولید هاردباکس به روش دستی و ماشینی هاردباکس تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در روش ماشینی، دست شما برای تولید انبوه باز است و می‌توانید به تعداد زیاد جعبه‌های هارد باکس را تولید کنید. تنها عیب این روش این است که محدودیت تولید دارد و نمی‌توانید تعداد پایین مانند یک عدد را با روش ماشینی تولید کنید. در عوض، روش دستی دقیقا مناسب تولید با تعداد پایین است.

اندازه و سایز جعبه‌ها در روش ماشینی یکسان هستند و هیچ گونه خطایی ندارند. این به بدین معنی است که شما در تعیین سایز جعبه‌ها اختیاری ندارید و فقط می‌توانید تعداد مشخصی جعبه را با سایز یکسان تولید کنید. اگر می‌خواهید که ست جعبه هارد باکس بسازید و در روش دستگاهی محدودیت دارید، می‌توانید از روش دستی استفاده کنید. با روش دستی تولید هاردباکس در هر اندازه و سایزی امکان‌پذیر خواهد بود.

از آن جایی که شما در روش دستگاهی تولید انبوه را انتخاب می‌کنید، قیمت تمام شده مواد اولیه و میزان مصرف برق و دستمزد نیروی انسانی نیز کمتر خواهد شد، بنابراین، سود بیشتری در انتظار شما خواهد بود. شما در روش ماشینی نمی‌توانید فرم‌ها و شکل‌های خاص برای جعبه‌ها تعیین کنید، در حالی که در روش دستی ساخت هاردباکس به هر شکلی امکان پذیر خواهد بود.

فرق تولید هارد باکس ماشینی و دستی

سخن پایانی

همه محصولات برای خرید و فروش به بسته‌بندی نیاز دارند. جعبه هارد باکس نوعی جعبه و بسته‌بندی محصول است که با جعبه معمولی کاملا تفاوت دارد. نحوه ساخت هاردباکس و طراحی آن متفاوت است. آن‌ها چند لایه هستند، در حالی که جعبه‌های معمولی فقط یک یا دو لایه بوده و متشکل از چهارچوب و روکش هستند. به همین خاطر وزن سبک‌تری دارند و از مقاومت کمتری نیز برخوردار هستند. بنابراین، اگر کالایی دارید که حساس است و حمل‌ونقل آن باید با احتیاط هر چه تمام‌تر باشد، بهتر است که از هارد باکس استفاده کنید. اگر درباره قیمت این جعبه‌ها سوال دارید، باید بدانید که فاکتورهای مختلفی روی قیمت تمام شده جعبه‌های هارد باکس تاثیرگذار هستند. ابعاد و نوع جنس آن از فاکتورهای اصلی تعیین کننده قیمت هستند.

فروش عمده هارد باکس یکی از خدماتی است که ما در بالاترین کیفیت و سریع ترین زمان ممکن به مشتریان خود ارائه می دهیم. این محصول که از مقاومت بالایی برخوردار است؛ می تواند از وسایل شما در برابر ضربه هایی که حین حمل و نقل ممکن است به جعبه وارد شود، محافظت کند.

از دیگر عوامل می‌توان به میزان ضخامت، نوع روکش و نکات سفارش جعبه هاردباکس اشاره کرد. برای خرید جعبه هاردباکس و سفارش انواع آن می‌توانید موارد موردن ظر خود را با ما یعنی افرا گرافیک که تولید کننده جعبه هاردباکس هستیم، در میان بگذارید تا بهترین و باکیفیت‌ترین هارد باکس به تعداد دلخواه به دستتان برسد. برای تماس می‌توانید با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

۱. آیا هارد باکس مقاومت کمتری نسبت به جعبه‌های معمولی دارد؟

خیر، هارد باکس معمولا ساختاری چند لایه دارد، بنابراین، مقاومت بیشتری نسبت به جعبه‌های معمولی خواهد داشت.

۲. هارد باکس‌ها در چه تعداد قابل سفارش هستند؟

هیچ محدودیتی برای سفارش این نوع جعبه‌ها به تعداد دلخواه وجود ندارد، تنها نکته قابل توجه روش تولید هاردباکس خواهد بود.

۳. ساخت هاردباکس به روش ماشینی بهتر است یا دستی؟

با توجه به تعداد جعبه‌ها می‌توانید بهترین روش را انتخاب کنید. معمولا روش دستی برای تعداد پایین و روش ماشینی برای تعداد هارد باکس بیشتر مقرون به صرفه خواهد بود.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *