آموزش طراحی, بلاگ, طراحی

مراحل طراحی و تولید هاردباکس جواهرات به چه صورت است؟

ساخت هاردباکس جواهرات
Rate this post

بدون شک در هنگام خرید اجناس قیمتی، جعبه‌های خاصی را دیده‌اید که کالا درون آن گذاشته می‌شود؛ این جعبه‌ها که با عنوان جعبه هارد باکس و یا جعبه‌های سخت شناخته می‌شود، از جنس مقوای سخت تولید شده و با روکش‌های جذاب خود، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. صنعت جواهرسازی و فروش طلا، بیشترین استفاده را از این جعبه‌های شیک دارند، ساخت هاردباکس جواهرات به صورت کاملاً خاصی انجام می‌شود.

هاردباکس‌های مخصوص جواهرات در انواع مختلفی تولید می‌شود و ارزش کالای شما را چندین برابر کرده و به صورت کامل محافظ جواهرات شما است. بهتر است توجه داشته باشید که از هاردباکس‌ها می‌توانید برای هدیه دادن اجناس گران‌بها نیز استفاده کنید تا علاوه ‌بر حفظ امنیت و سالم ماندن کالا، ارزش هدیه خود را نیز نمایش دهید. حال برای آشنایی بیشتر با جعبه‌های سخت و انواع آن، بهتر است ما را تا انتها همراهی کنید.

هاردباکس چیست؟

این روزها با پیشرفت هنر و طراحی‌های برجسته، استفاده از جعبه‌های خاص و شیک برای بسته‌بندی محصولات و هدیه‌ها افزایش یافته است. جعبه‌های سخت و یا همان هاردباکس‌ها با استفاده از مقواهای سخت در ابعاد و مدل‌های گوناگون ساخته شده و با استفاده از رویه‌هایی از جنس گالینگور، گلاسه، چرم یا کاغذ فانتزی، سلفون براق و یا مات و همچنین ایجاد ضرب طلاکوب ساخته می‌شوند. تولید هاردباکس جواهرات با استفاده از رویه‌های خاص در اختیار طلا فروشان قرار می‌گیرد تا جواهرات را در جعبه‌های خاص خود قرار دهند.

هاردباکس‌ها قابلیت استفاده طولانی مدت را دارند و به نوعی تبلیغ غیرمستقیم به حساب می‌آیند. این جعبه‌های زیبایی ارزش کالا شما را چندین برابر نشان داده و امن بودن و سلامتی آن را تضمین می‌کند، به همین دلیل از جعبه‌های سخت در اکثر صنایع برای بسته‌بندی محصولات استفاده می‌شود.

هاردباکس چیست؟

انواع هاردباکس کدام است؟

جعبه‌های سخت در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که هر کدام کاربرد خاصی دارد و در صنایع گوناگونی به کار می‌رود. از این ‌رو در هر حرفه‌ای که هستید، بهتر است مطابق با نیاز خود، گزینه مناسبی را انتخاب کنید؛ در زیر انواع مختلف هاردباکس‌ها را معرفی کرده‌ایم:

هارد باکس دو تکه‌ای

هاردباکس دوتیکه به صورت کفه‌ای و درب جدا ساخته می‌شوند و کالای مربوطه به راحتی از داخل جعبه خارج می‌شود، در اکثر موارد این جعبه‌ها را برای بسته‌بندی و هدیه ساعت، کتاب و برخی از جواهرات به کار می‌برند.

هارد باکس دو تکه‌ای

هارد باکس سه تکه‌ای

هاردباکس سه تیکه علاوه بر قسمت رویی و کف، شامل یک قسمت میانی نیز هستند و درب به صورت کامل روی قسمت میانی گذاشته می‌شود. از این هاردباکس‌ها نیز برای هدیه دادن کالاهای ارزشمند مانند ادکلن، ساعت و… استفاده می‌کنند.

هاردباکس مگنتی

در طراحی هاردباکس جواهرات از دو آهنربا استفاده شده که در قسمت درب و بدنه جعبه به کار برده می‌شود. این آهنرباهای قوی و کوچک، باعث محکم ماندن درب شده و سالم بودن طلاهای شما را تضمین می‌کنند. همچنین به دلیل وجود مغناطیس، نسبت به جعبه‌های سخت دیگر، سنگین‌تر هستند؛ از این ‌رو این جعبه‌ها را در سایزهای کوچک، برای انگشتر و نیم ست به کار می‌برند.

هاردباکس کشویی

جعبه‌های سختی که درب آن‌ها به صورت کشویی است، یکی از انواع هاردباکس‌ها بوده و در صنایع مختلفی مانند پک‌های آموزشی، بازی‌ها، بسته‌بندی محصولات الکترونیکی و نرم‌افزارها به کار می‌رود. توجه داشته باشید که این نوع جعبه به صورت دو طرف باز و یا یک طرف باز و یک بسته ساخته می‌شوند.

هاردباکس کشویی

مزایای استفاده از هاردباکس برای جواهرات

همان‌طور که می‌دانید، جواهرات اشیا قیمتی و گران‌بها بوده و بسیار ارزشمند هستند؛ از این‌ رو طلا فروشان جعبه‌های خاصی را برای امنیت کالاهای خود طراحی می‌کنند و در زمان خرید در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. هر کدام از طلا فروشان می‌توانند با طراحی خاص، رنگ و مدل شیک، اسم و لوگو فروشگاه خود را بر روی جعبه‌ها چاپ کرده تا علاوه بر حفظ امنیت، برند و فروشگاه خود را تبلیغ کنند.

این جعبه‌ها می‌توانند سالیان سال دوام آورند و در صورتی که جواهرات خود را در باکس دیگری نگهداری کردید، این جعبه‌ها را برای محافظت از موارد دیگر به کار ببرید. بدین صورت ساخت هاردباکس جواهرات به صورت دو تکه‌ای، سه تکه‌ای، مگنتی و… بوده و با چاپ برند و اسم فروشگاه به عنوان بازاریابی غیرمستقیم در طولانی مدت به حساب می‎آید، همچنین با حفظ امنیت طلای شما، امکان گم شدن جواهراتتان کاهش می‌یابد. توجه داشته باشید که هدیه دادن جواهرات در هارد باکس‌های مخصوص، ارزش هدیه شما را بیش از پیش نمایان می‌کند.

مزایای استفاده از هاردباکس برای جواهرات

مراحل طراحی و ساخت هاردباکس جواهرات

برای ساخت جعبه‌های سخت، لازم است سه مرحله را به صورت اصولی و گام‌ به‌ گام پیش ببرید تا باکس‌های شیک و محکم تولید شود. در زیر مراحل گفته شده را به ترتیب آورده‌ایم:

مرحله 1: طراحی و تولید قالب جعبه

در مرحله اول لازم است وسیله‌ای که درون جعبه قرار می‌دهید را تعیین کنید، به عنوان مثال برای تهیه جعبه سخت جواهرات، بهتر است مشخص شود که درون جعبه ست کامل جواهرات، انگشتر، نیم ست و یا چه چیزی قرار می‌دهید تا ابعاد و شکل جعبه تعیین شود و همچنین با توجه به این موارد نوع مقوا و تعداد آن مشخص شده و در نتیجه مواد اولیه به درستی انتخاب می‌شود. تهیه کارتن مورد استفاده در جعبه‌های سخت، نیازمند خمیرهایی است که از تنه درختان گرفته شده و توسط ماشین‌آلات خاصی تبدیل به ورق می‌شود. این ورق‌ها محکم‌تر از مقواهای استفاده شده در جعبه‌های عادی هستند.

پس از این مرحله قالبی که توسط افراد حرفه‌ای طراحی شده است، توسط دستگاه برش می‌خورد و پس از ایجاد خط تا، وارد مرحله دوم تولید هاردباکس جواهرات می‌شود. (برش‌ها به دو صورت خطی و یا منحنی است، همچنین برش دایکاتی نیز در ساخت هاردباکس‌ها و جود دارد که جعبه‌ها را به شکلی منحنی درمی‌آورد)

مرحله 2: ساخت چهارچوب اولیه هاردباکس جواهرات

مقوا از قسمتی که تا خورده است، خم شده و با استفاده از چسب محکم می‌شود تا چارچوب اولیه هاردباکس برای مراحل بعد آماده شود، توجه داشته باشید که این مرحله ساخت، در محکم بودن جعبه بسیار مهم و حیاتی بوده و نیازمند دقت بالایی است.

مراحل طراحی و ساخت هاردباکس جواهرات

مرحله 3: روکش کردن و آماده‌سازی جعبه

روکش‌ها می‌توانند با استفاده از مواد مختلفی مانند گلاسه، چرم، مخمل، کاغذ فانتزی، سلفون مات و یا براق باشد. در برخی موارد برای جذب مشتری و بازاریابی، طرح‌های خاص، اطلاعات محصول، نام برند، طلا و یا نقره‌کوبی، فوم و ابر استفاده می‌کنند تا جذابیت جعبه را افزایش دهند.

پس از این‌که روکش بر روی ساختار اولیه متصل شد، مقاومت جعبه افزایش می‌یابد. برای ساخت درب نیز همین مراحل انجام می‌شود، نکته قابل توجهی که وجود دارد، انواع مختلف هاردباکس‌های جواهرات است که درب آن‌ها به صورت متفاوتی ساخته می‌شود؛ به ‌عنوان مثال در درب‌های مگنتی از آهنرباهایی بر روی بدنه و درب قبل از روکش کردن، استفاده می‌کنند و یا در ساخت درب‌های کشویی، کل درب را به صورت متفاوت و در قالب‌های خاصی می‌سازند.

تمامی طرح‌ها با توجه به قالب خاص و مدل متفاوتی که مد نظر دارید، ساخته می‌شوند.

توجه!

دلیل خاص بودن هاردباکس‌ها نسبت به جعبه‌های معمولی در چسباندن لبه‌های کارتن است، در واقع این چسب‌ها توسط نیروی انسانی انجام گرفته و از مقواهای سخت‌تری استفاده می‌شود. در این جعبه‌ها چاپ نیز به روشی خاص انجام شده و به صورت ضد آب است تا در شرایط مختلف آسیبی به جعبه و وسیله درون آن وارد نشود.

جمع‌بندی

محصولات و کالاهای ارزشمند را درون جعبه‌های خاصی بسته‌بندی می‌کنند تا علاوه بر حفظ امنیت، شیک و گران‌بها بودن آن را به نمایش بگذارد. جواهرات به عنوان یک کالای لوکس و گران‌قیمت در جعبه‌های سختی قرار داده می‌شود. ساخت هاردباکس جواهرات در سه مرحله مختلف انجام می‌شود که هر کدام نیازمند خلاقیت و مهارت زیادی است. طراحی و قالب‌بندی جعبه‌ها، ساخت چارچوب اولیه و در نهایت روکش کشیدن، باعث تولید این جعبه‌های شیک می‌شود. روکش‌ها می‌توانند از جنس‌های مختلف باشند و با استفاده از چاپ لوگو، برند فروشگاه و طرح‌های جذاب مشتریان را جذب کنند.

با فروش عمده هارد باکس های ما تخفیف های ویژه را تجربه و از صرفه جویی قابل توجه در هزینه استفاده کنید. هرچه هارد باکس عمده بیشتری سفارش دهید، بیشتر پس انداز می کنید. آشنایی با ساختار قیمت گذاری ما باعث می شود تا ببینید کسب و کار شما چگونه می تواند از خریدهای انبوه بهره مند شود.

این جعبه‌ها می‌توانند به نوعی بازاریابی طولانی مدت را نیز برای فروشندگان رقم بزنند و افراد را ترغیب به خرید کنند. هاردباکس‌ها می‌توانند به صورت تزئینی نیز روی میز آرایشی و… نیز به کار روند و دکوراسیون اتاق شما را شیک‌تر کنند. برای سفارش هاردباکس جواهرات از سایت افراگرافیک دیدن فرمایید.

 

سوالات متداول

1- روش‌های تولید هاردباکس جواهرات را بیان کنید؟

ساخت این جعبه‌ها در سه مرحله طراحی قالب، ساخت چهارچوب اولیه و روکش بوده تا جعبه‌ای شیک و آماده استفاده تولید شود.

 

2- هاردباکس جواهرات را از کجا تهیه کنیم؟

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه فروش، انواع جعبه‌ها را مشاهده کرده و با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید تا پس از استعلام قیمت، اقدام به سفارش کنید.

 

3- امکان چاپ بر روی هاردباکس‌های جواهرات وجود دارد؟

شما می‌توانید برند شرکت، فروشگاه، طرح خاص برای تولد، سالگرد ازدواج و… را به روش‌های مختلف، بر روی جعبه‌های سخت چاپ کنید تا جعبه‌های منحصر به ‌فردی را داشته باشید.

 

4- زمان آماده‌سازی هاردباکس‌ها چقدر است؟

در حالت عادی هاردباکس در مدت 12 روز کاری آماده تحویل می‌شود، البته توجه داشته باشید که این زمان نسبت به تعداد سفارش می‌تواند افزایش باید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *