آموزش طراحی, چاپ

مراحل چاپ بروشور

تولید بروشور

تولید بروشور خوب حاصل صرف وقت زیادی است . یک بروشور عالی و مناسب برای تبلیغات تجارت شما بسیار با اهمیت است. بروشور یکی از شیوه های تبلیغ برای کلیه کسب و کارهای ریز و درشت است . اگر می خواهید تجارت خود را رونق دهید و به درجه بالا برسانید ، اگر قصد دارید خدمات خود را به مخاطبین معرفی کنید با طی کردن مراحل چاپ بروشور می توانید بروشوری سودمند داشته باشید و به طور کاملا جدید و جذاب به اهداف خود برسید . بروشور فضایی را برای شما مهیا می کند تا کاملا محصول خود را بزرگ کنید .
از مراحل چاپ بروشور استفاده از عکس های خوب و مناسب همراه شرح جزئیات می باشد . شما با طی مراحل چاپ بروشور باید بروشوری طراحی کنید که مخاطب را جذب خواندن کند . همچنین جهت مشاهده نکات طراحی بروشور تبلیغاتی میتوانید بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

طراحی بروشور

٧ گام مهم از مراحل چاپ بروشور

– تفکر ، برنامه ریزی ، مشخص کردن هدف
پیش از آنکه به اين فکر کنید که بروشور چقدر می‌تواند برای شما سودمند باشد و شما را به موفقیت برساند ، باید فکر کنید ، برنامه ای مناسب بریزید که قرار است چه چیزی را به دست آورید؟ از مهمترین مراحل چاپ بروشور تعیین این است که هدف اصلی بروشور چیست ؟ مخاطبین بروشور شما چه افرادی هستند ؟ و قرار است چه اطلاعاتی را به آنها بدهید ؟ موضوعات و تیترهای اصلی را مشخص کنید . صفحه اصلی شما چطور است که این قسمت بر مخاطبان بسیار اثرگذار است .
– تعیین سایز بروشور
بعد از معلوم شدن هدف بروشور و سایر نکاتی که در قسمت قبل ذکر شد باید سایز بروشور ، تعداد صفحات آن ، گرماژ کاغذ و جنس آن مشخص شود . انتخاب جنس کاغذ چاپ بروشور از با اهميت ترين مراحل چاپ بروشور از چرا که مستقیماً بر هزینه چاپ بروشور اثر دارد . انتخاب عواملی که در بالا ذکر شد بسته به میزان هزینه ای که قرار است برای بروشور شود انجام می گيرد .
– جمع آوری اطلاعات بروشور
بعد از تعیین هدف بروشور انتخاب سایز ، جنس و گرماژ کاغذ چاپی با اهمیت‌ترین مرحله از مراحل چاپ بروشور جمع آوری اطلاعات آن است . اطلاعاتی که در بروشور قرار می گیرد باید از بهترین و جذاب ترین عکس ها ، قرار دادن هزینه خدمات و مطالبی که باعث می‌شود شما به هدف خود برسيد باشد . باید تمامی عکس ها با کیفیت و در قالب Cmyk ذخیره شوند .
– طراحی بروشور
گام بعدی از مراحل چاپ بروشور طراحی بروشور است . برای اینکه در مرحله چاپ نتیجه مطلوبی برسید نیازمند طراحی حرفه ای و مناسب هستید . شما با انتخاب شرکت افرا گرافیک به عنوان طراح بروشور خود می توانید به تمامی اهداف خود برسید . طراحان شرکت افرا گرافیک با طی مراحل چاپ بروشور به کسب و کارتان رونق می بخشند .
اما اگر هزينه برای طراحی بروشور ندارید و قصد دارید کار طراحی را خودتان به عهده بگیرید باید اطمینان داشته باشید متنی که در بروشور قرار می‌دهید رسا و برای خواننده جذاب باشد و تصاویری که در بروشور قرار می‌دهید برای مخاطب اثر گذار هستند .
– بررسی نهایی بروشور
وقتی طراحی بروشور کامل شد ، به مرحله ای از مراحل چاپ بروشور رسیدید که باید بروشور را کاملا بررسی کنید . دوباره جمله بندی ها ، عنوان ها و ویرایش ها را به طور کامل بخوانید . تصاویر و قیمت ها را بررسی کنید. از اطرافیان تان بخواهید تا ايراد کارتان را مشخص کنند و حتما نظر یک متخصص را مد نظر قرار دهید .
– تصمیم گیری نهایی
پس از آنکه بروشور را برای چاپ ارسال کردید باید در مورد مراحل چاپ بروشور تصمیم بگیرید که میخواهید بروشورتان با روکش براق ، کاغذ گلاسه براق ، کاغذ معمولی و ..چاپ شود . در واقع باید جنس و گرماژ کاغذ بروشور خود را انتخاب کنید با انتخاب بروشور با کیفیت تر به جذابیت محصولات خود بیافزایید .
– ارسال طراحی بروشور برای چاپ
بعد از اینکه طراحی بروشور کامل شد و به تایید نهایی رسید طرح را برای چاپ به چاپخانه بفرستید طرح خود را به صورت pdf ذخیره کنید تا هیچ تغییری در آن ایجاد نشود و برای چاپ آماده گردد .
باید اطلاعات زیادی را موردطراحی و چاپ بروشور كسب کنید . زیرا علاوه بر مراحل چاپ بروشور کارهای مهم دیگر مانند توزیع بروشور دارید باید حواستان به چگونگی توزیع بروشور در بین مخاطبان باشد. تیم حرفه ای افرا گرافیک در تمامی مراحل چاپ بروشور یاری تان می کند تا به هدف مهم خود که معرفی محصولات است برسید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.