چاپ

کاربردهای بروشور

بروشور چه استفاده هایی دارد؟

به برگه‌ای چند لتی و یا یک کتاب کوچکی که دارای چند صفحه‌ای است بروشور گفته می شود. با استفاده از بروشور محصولات یا سرویس های هر سازمانی به سایرین معرفی می شوند. واژه برابر فارسی بروشور، کالانما است. این واژه به معنی ان است که ما در بروشور محصولات خود را تمام و کمال اما در زمانی کم معرفی می‌‎کنیم. برخی از بروشورها استفاده هایی دیگری هم دارند و جنبه‌ی اگاهی دهنده و آموزش‌دهنده دارند. برای ان که مطلع شوید ان ها چه داده هایی را به مشتریان ارائه می دهند، کاربردهای بروشور را که در این مقاله برای شما اورده ایم مطالعه کنید.
– به کارگیری بروشور به عنوان شناساننده کالا
احتملا متداول ترین گونه از کاربردهای بروشور معرفی محصول است. به دفعات در زمان گشودن در جعبه‌ی دارو برگه‌ی کوچکی را داخل آن دیده ایم. این برگه در بردارنده داده های تمام و کمالی در مورد شیوه استفاده، اندازه استفاده، تاثیر دارو و همه داده های در ارتباط با دارو می‌باشد؛ و یا زمان که می خواهیم تلویزیون، ماشین لباسشویی و …. را نصب کنیم باید برای اگاهی یافتن از طریقه نصب و به کارگیری آن به بروشورهایی که داخل جعبه‌ی کالا قرار دارد رجوع کنیم. احتمالا هیچ وقت به این موضوع توجه نکرده باشید اما این طور بروشورهای همراه کالا ، برای ما همیشه کاربرد داشته اند.
حال بیاندیشید که کالایی را خریده اید و در مورد شیوه کار آن هیچ اطلاعی ندارید در صورتی که در این شرایط بروشوری در کنار آن نباشد نسبت به ان کالا دلسرد می‌شوید که برای سازنده ان کالا به هیچ وجه رویداد خوشایندی نیست. پس به کارگیری بروشور به عنوان شناساننده کالا بسیار مهم و ارزشمند است.

کاربردهای بروشور

کاربردهای بروشور

یکی از فرق هایی که کاتالوگ با بروشور دارد در معرفی کالای مورد نظر است. در بروشور شرح کاملی در مورد هر کالا اورده می شود ؛ حال انکه که یک کاتالوگ به بررسی مختصر و معرفی کلی چندین محصول می‌پردازد.
– به کارگیری بروشور برای معرفی شرکت یا سازمان
این سبک بروشورها اصولا در حاشیه‌ی سمینارها و نمایشگاه‌ها استفاده می شوند و در بردارنده رزومه و نشان دهنده سوابق سازمان هستند. سبک این بروشورها بیشتر تبلیغاتی است
بودن عکس های جداب و طراحی خاص و نوع اورانه در آن‌ها بسیار مهم است. داده هایی را که می خواهیم در این‌ بروشورها به مخاطب ارائه دهیم باید دارای هدف ، تمام و کمال باشند تا بیشترین اثر را بر اشخاص مختلف داشته باشند.
– به کارگیری بروشور با محتوای آموزشی
حتما بروشورهایی که در بیمارستان‌ها و مراکز مشاوره در دید مراجعه کنندگان گذاشته شده اند را مشاهده کرده اید. این بروشورها شیوه های پیشگیری از یک بیماری، یک مقاله روانشناسی، یک مسئله حقوقی و بحث هایی از این دسته را به ما یاد می‌دهند.
این سبک بروشورها هدف تبلیغاتی کمتری دارند و معمولا مقاصد دیگری دارند ، با این همه آنها دارای ارزش بسیار زیادی هستند. مثلا در صورتی که شما مدیر یک سازمان حقوقی باشید با اماده کردن سبک بروشورها و یاد دهی به اشخاص از این راه قادر می شوید پذیرش زیادتری نزد مراجعه کنندگان خود بیابید و اعتماد انان را به خود جلب کنید.
– به کارگیری بروشور به عنوان منو
این بروشورها اکثرا در رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و کارهایی مانند ان ها، استفاده می شوند. اینگونه که منو به عنوان بروشور چاپ می گردد تا مشتری قادر باشد اگر که دوست دارد ان را با خود ببرد. این بروشورها برای رستوران‌هایی که سرویس بیرون‌بر دارند گزینه خوبی است.
– به کارگیری بروشور به عنوان هدایت کننده گردشگری
این بروشورها را در مکان های گردشگری و شهرهایی که جذب کننده توریست است مشاهده کرده ایم. اصولا به شکل برگه‌های چند لتی در بردارنده داده های کاملی در مورد مکانی که قصد داریم بازدید کنیم و یا لیست کاملی از مکان های دیدنی شهر هستند و نقشه‌ی شهر در سمت دیگر آنها چاپ می گردد. هتل‌ها، سازمان ها و موسساتی که در حیطه گردشگری کار می‌کنند این امکان را دارند که از این سبک بروشورها برای تبلیغات خود استفاده کنند.
– به کارگیری بروشور به عنوان کارت دعوت
این سبک بروشورها برای دعوت اشخاص به نشست‌ها، کنگره‌ها، سمینارها و اتفاقات ویژه به کار برده می‌شود. باید دقت کنیم که ثبت داده های جامع در مورد آن واقعه خیلی اهمیت دارد. مثلا برای یک سمینار، الزامی است بحث مد نظر، محورهای کلی موضوع ، سخنرانان، ساعت و محل برگزاری در بروشور اورده شود.
همه موارد فوق نشان دهنده ارزش زیاد یک بروشور به عنوان یکی از وسایل تبلیغات و بازاریابی در هر کسب و کاری است. پس نباید از کاربردهای بروشور غافل ماند. شرکت افراگرافیک باتیم زبده در حیطه طراحی بروشور بهترین ها را هماهنگ با هدف شما ارائه می کند.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *