بلاگ

پیش از سفارش جعبه هاردباکس به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات خرید جعبه هاردباکس

برای بسته‌بندی محصولات الکترونیکی، نرم‌افزار، کتاب‌های ارزشمند ادبیات و مذهبی، بازی‌های فکری و هدیه دادن وسیله‌های ارزشمند از جعبه‌های سخت که با اسم هاردباکس نیز شناخته می‌شوند، استفاده می‌کنند. این جعبه‌ها در طرح‌ها، مدل‌ها و ابعاد مختلفی طراحی می‌شوند و در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورتی که به عنوان یک فروشنده و یا برای هدیه دادن قصد خرید این جعبه‌های خاص را دارید، بهتر است با نکات خرید جعبه هارد باکس آشنا شده تا دچار مشکل نشوید.

جعبه‌های سخت در انواع مختلفی بنا به سلیقه مشتریان تولید شده و امنیت محصولات را تضمین می‌کنند. هاردباکس‌های دو تکه‌ای، سه تکه‌ای، مگنتی، کشویی و… از پر طرفدارترین نوع هاردباکس‌ها به شمار می‌آیند. برای آشنایی بیشتر با این جعبه‌ها و کسب اطلاعات لازم در مورد نکات خرید، بهتر است ما را تا انتها همراهی کنید.

جعبه هاردباکس چیست؟

به جعبه‌هایی که با استفاده از مقواهای سخت و محکم ساخته شده و در قالب‌های گوناگون و مدل‌های مختلف طراحی می‌شوند، جعبه‌های سخت می‌گویند. هاردباکس‌ها یا همان جعبه‌های سخت مقاومت بسیار بیشتری نسبت به جعبه‌های معمولی دارند و با استفاده از روکش‌هایی از جنس‌های متفاوت مانند گالوانیزه، گلاسه، چرم، سلفون‌های مات برای شیک بودن، سلفون‌های براق برای هدیه دادن و… ساخته شده و بنا به سلیقه مشتری با چاپ جعبه فوری طرح‌های خاص، اطلاعات محصول، برند و نام شرکت و… افراد را ترغیب به خرید می‌کنند. همچنین بر روی روکش از ضرب طلاکوبی و یا نقره‌کوبی نیز استفاده می‌شود تا جعبه را به طرز زیبا و شیکی تزئین کرده و مشتریان را تشویق به خرید کنند.

جعبه هاردباکس چیست؟

کاربرد جعبه هاردباکس

 جعبه‌های سخت را در صنایع مختلف به کار می‌برند تا محصولات با امنیت کامل در اختیار خریداران قرار گیرد.

  • یکی از مهم‌ترین موارد استفاده از این جعبه‌ها در شرکت‌های فروش لوازم الکترونیکی و نرم‌افزار کامپیوتر است که ابزار را در هاردباکس کشویی و یا مگنتی قرار می‌دهند تا به صورت سالمی در اختیار خریداران قرار گیرد.
  • زمانی که هدیه‌های گران‌بها و ارزشمندی برای افراد خاص زندگی‌‌تان تهیه می‌کنید، بهتر است در جعبه‌های سخت بسته‌بندی کنید تا ارزش هدیه‌تان مشخص شود. فقط بهتر است به نکات خرید جعبه هاردباکس توجه ویژه‌ای داشته باشید تا جعبه‌تان تمام مشخصات مورد نیازتان را داشته باشد.
  • همچنین در صنایع غذایی مانند تولید شکلات، از جعبه‌های سخت استفاده می‌شود؛ به خصوص شکلات‌هایی که برای مهمانی و کادویی تهیه می‌شوند، در جعبه‌های زیبا و شیک هاردباکس قرار می‌گیرند.
  • در کتاب فروشی‌ها نیز از جعبه‌های سخت برای بسته‌بندی کتاب‌های نفیس و ارزشمند استفاده می‌شود، اشعار قدیمی از شاعران محبوب، کتا‌ب‌های قدیمی، مذهبی و… در هاردباکس‌های دو تکه به فروش می‌رسند تا علاوه بر حفظ امنیت و سالم ماندن کتاب، ارزش آن را نیز نمایان کند.
  • امروزه در تهیه بازی‌های فکری نیز هاردباکس‌های مگنتی و کشویی دیده می‌شود تا بازی را پس از اتمام درون جعبه خود قرار دهید تا اجزای بازی گم نشود. همچنین با طراحی‌های خاص و زیبایی که روی هاردباکس بازی انجام می‌شود، افراد زیادی ترغیب به خرید می‌شوند.
  • جعبه‌های سخت در گل فروشی‌ها نیز به کار می‌روند، زمانی ‌که برای مناسبت خاصی قصد دارید هدیه ارزشمندی را به شخصی بدهید، گل‌ها را درون باکس قرار می‌دهند و به صورت کاملاً شیک و زیبا جعبه را تزئین می‎‌کنند.

کاربرد جعبه هاردباکس

مزایای جعبه هاردباکس

امروزه با پیشرفت علم و افزایش هنر و خلاقیت در افراد، شرکت‌های فراوانی برای بازاریابی محصولات خود از بسته‌بندی‌های خاص استفاده می‌کنند؛ زیرا کاربران علاوه بر خود محصول، به ظاهر آن نیز توجه ویژه دارند. از این ‌رو یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از باکس‌های سخت، بازاریابی و فروش بیشتر محسوب می‌شود. از دیگر مزایای استفاده از آن، حفظ امنیت بیشتر کالا است.

زمانی که محصولات در بسته‌بندی‌های خاص و سختی قرار می‌گیرند، از هرگونه آسیب ناشی از شرایط آب‌و‌هوایی و ضربه دور می‌مانند. همچنین در صورتی که برای هدیه دادن از باکس‌های هارد استفاده می‌کنید، ارزش هدیه شما چندین برابر شده و بهای آن را نشان می‌دهد. توجه داشته باشید که شما می‌توانید با چاپ طرح دلخواه و ثبت تاریخ و یا اسم، هاردباکس‌ خود را به صورت منحصر به‌ فردی سفارش و به عزیزان خود هدیه دهید.

اهمیت استفاده از جعبه هاردباکس

با توجه به نکات پیش از سفارش جعبه هارد باکس می‌توانید باکس‌های زیبا و کاربردی را برای هدیه‌های خاص خود تهیه کنید. در واقع این جعبه‌های سخت از جنس مقواهای محکمی تهیه می‌شوند و از این‌ رو در بسته‌بندی وسایل و محافظت از آن‌ها کاربرد ویژه‌ای دارند. همچنین با استفاده از جعبه‌های سخت، هدیه‌های شما ارزش خود را نمایان کرده و به صورت کاملاً شیکی بسته‌بندی و کادوپیچ می‌شود.

برای بیان واضح‌تر اهمیت استفاده از جعبه‌های سخت، فرض کنید طلایی را از یک جواهر فروشی خریداری می‌کنید، فروشنده طلای شما را درون هاردباکس شیکی قرار می‌دهد که اسم فروشگاه و طرح خاص آن، روی جعبه قرار دارد. علاوه بر اینکه طلای شما به صورت کاملاً امنی درون جعبه قرار دارد و احتمال آسیب‌پذیری به حداقل میزان خود می‌رسد، برند فروشگاه نیز روشی برای بازاریابی خواهد بود.

اهمیت استفاده از جعبه هاردباکس

ساخت جعبه هاردباکس

ساخت انواع جعبه‌های سخت در چند مرحله انجام می‌شود که نیازمند مهارت و خلاقیت است، این جعبه‌ها به صورت سنتی و یا با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود، در زیر مراحل سه گانه ساخت را به صورت کامل آورده‌ایم.

مرحله 1

قبل از این ‌که اقدام به طراحی و ساخت جعبه کنید، لازم است کاربرد جعبه خود را مشخص کنید، در واقع هاردباکس شما برای چه منظوری استفاده می‌شود؛ شکلات و مواد خوراکی، طلا و جواهرات، لوازم الکترونیکی و… دلیل مهم بودن این مسئله سایز، ابعاد و مدل است.

پس از انتخاب چسب، مقواهایی که به صورت خاص و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته تولید شده‌اند و پارچه برای قسمت داخلی باکس را آماده می‌کنیم، همچنین از نکات پیش از سفارش جعبه هاردباکس انتخاب روکش مورد نیاز است؛ روکش‌ها جنس‌های مختلفی دارند مانند گالوانیزه، گلاسه، چرم و…

در مرحله اول انتخاب رنگ و مدل جعبه بسیار مهم است، بنابراین لازم است طراح دارای خلاقیت لازم باشد، پس از طرح اولیه، مقوا به وسیله دستگاه برش داده می‌شود.

مرحله 2

در مرحله دوم که چارچوب اولیه جعبه ساخته می‌شود، از قسمت‌های خطوط تا شده و توسط چسب بر روی جعبه محکم می‌شود تا جعبه آماده روکش کردن، شود. برای افزایش کیفیت جعبه، باید چسب کاری به خوبی انجام گیرد و خطای اندازه‌گیری صفر شود.

ساخت جعبه هاردباکس

مرحله 3

در این مرحله روکش‌ها را به چارچوب اصلی متصل می‌کنند تا جعبه محکم‌تر شود، برای جذابیت بیشتر می‌توان از طلاکوبی و یا نقره‌کوبی استفاده کرد. توجه داشته باشید که روش اصلی به این صورت است و در مدل‌های گوناگون نوع برش، درب و جنس روکش متفاوت خواهد بود. به ‌عنوان مثال در هاردباکس مگنتی قبل از روکش کردن از آهنربا بر روی بدنه و درب استفاده می‌شود.

نکات خرید جعبه هاردباکس

جعبه‌های سخت در انواع مختلفی بر اساس نوع باز و بسته شدن و سایز تقسیم می‌شوند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد. برای این‌که بتوانید جعبه‌های مناسب و با دوامی خریداری کنید، لازم است به نکاتی توجه فرمایید؛ ما در زیر مهم‌ترین آن‌ها را آورده‌ایم.

نکات خرید جعبه هاردباکس

 

1- خرید از فروشگاه معتبر

به دلیل افزایش تقاضای جعبه‌های سخت نسبت به جعبه‌های کاغذی و عادی، افراد فراوانی در این زمینه فعالیت می‌کنند، پیدا کردن فروشگاهی معتبر که از مواد اولیه با کیفیت استفاده می‌کند، کاری دشوار است. گروه مشاورین افراگرافیک که از جمعی از افراد خلاق و با مهارت تشکیل شده است، انواع هاردباکس را در طرح‌ها و مدل‌های گوناگون مطابق با سلیقه مشتری تولید می‌کند.

2- توجه به قیمت هاردباکس

جعبه‌های سخت نسبت به جعبه‌های معمولی دارای قیمت‌های بالایی هستند، زیرا در ساخت آن از چند لایه مقوایی و روکش‌هایی از جنس‌های مختلف استفاده شده است؛ بنابراین توجه داشته باشید که قیمت پایین این جعبه‌ها نشان دهنده محصولاتی بی‌کیفیت است.

3- توجه به جنس روکش

شما می‌توانید قبل از سفارش محصول جنس روکش را مطابق با سلیقه و محصولی که می‌خواهید در جعبه قرار دهید، تعیین کنید. این روکش‌ها در جنس‌های مختلفی مانند گالوانیزه، چرم، گلاسه، سلفون‌های مات و یا براق، کاغذ و… به کار می‌روند.

نکات خرید جعبه هاردباکس و چاپ

درصورتی‌که به ‌عنوان فروشنده و شرکت تولیدی نیاز به جعبه‌های سخت دارید، لازم است برند شرکت، اسم فروشگاه و طرح خاصی را برای چاپ بر روی باکس خود انتخاب کنید، این کار باعث بازاریابی و در نتیجه فروش بیشتر می‌شود. همچنین می‌توانید باکس هدیه‌های خود را با چاپ طرح، تاریخ و یا اسم خاص، شخصی‌سازی کنید.

نکات خرید جعبه هاردباکس و چاپ

انتخاب مدل مناسب

از آن‌ جایی که هاردباکس‌ها در صنایع مختلف به کار می‌روند، از این‌ رو بهتر است مدلی متناسب با محصول خود تهیه کنید؛ به‌ عنوان مثال هاردباکس مگنتی انتخاب مناسبی برای محصولات کوچک‌تر مانند انگشتر بوده، در حالی‌ که هاردباکس دوتیکه گزینه مناسب‌تری برای بسته‌بندی کتاب و پک‌های آموزشی است.

جمع‌بندی

هاردباکس‌ها به جعبه‌های سختی گفته می‌شود که از مقواهای سخت تهیه شده و با روکش‌هایی از جنس مختلف تزئین می‌شوند. این جعبه‌ها در طرح‌ها و مدل‌های گوناگون ساخته شده و در صنعت‌هایی مانند جواهرسازی، بسته‌بندی شکلات، محصولات الکترونیکی و… به کار می‌روند. به دلیل تنوع بسیار زیاد، بهتر است به نکات خرید جعبه هاردباکس مانند، توجه به قیمت، جنس روکش، مدل مورد نیاز و… توجه کنید تا بتوانید جعبه‌هایی مطابق با سلیقه و نیاز خود و یا شرکتتان تهیه کنید.

تیم پشتیبانی ما متعهد است که در طول فرآیند خرید به شما کمک کند. چه در مورد سفارشی‌سازی سؤالی داشته باشید یا در مورد انتخاب فروش عمده هارد باکس مناسب نیاز به راهنمایی داشته باشید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

همچنین می‌توانید با چاپ طرح، اسم، لوگو و… جعبه‌های سخت خود را شخصی‌سازی کرده و برای بازاریابی و جلب مشتری به کار ببرید. این جعبه‌ها علاوه‌ بر زیبایی و شیک بودن، سلامتی محصولات شما را تضمین می‌کنند.

 

سوالات متداول

1- هاردباکس‌های مختلف را چگونه سفارش دهیم؟

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه فروشگاه، انواع مدل‌ها را مشاهده کرده و پس از استعلام قیمت از طریق تلفن و یا واتساپ، سفارش خود را ثبت کنید.

2- هاردباکس‌‌ها با چه قیمتی ارائه می‌شوند؟

قیمت این جعبه‌ها متناسب با مدل، طرح، سایز و… تعیین می‌شود؛ به ‌عنوان مثال هاردباکس مگنتی به دلیل استفاده از آهنربا، یکی از گران‌ترین باکس‌ها به شمار می‌آید.

3- کاربرد جعبه‌های سخت چیست؟

هاردباکس‌ها در صنایع مختلف برای بسته‌بندی گل، مواد خوراکی مانند شکلات، بسته‌بندی کتاب، بازی‌های فکری و هدیه دادن به کار می‌روند.

4- انواع مختلف هاردباکس‌ را نام ببرید؟

هاردباکس‌ها بر اساس نوع باز و بسته شدن دارای انواع مختلفی هستند، مانند دو تکه‌ای، سه تکه‌ای، کشویی، مگنتی، کتابی و… .

امتیاز مقاله
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *