آموزش طراحی, چاپ, طراحی

معرفی بهترین شرکت خدمات طراحی گرافیکی در تهران

Rate this post

طبق آمار منتشرشده در یک سایت خارجی، حدود ۴۹٪ از کسب و کارهای کوچک و متوسط، طراحی گرافیک را بخش بسیار مهمی از مسیر موفقیت خود می‌دانند در حالی که ۳۱٪ اعتقاد مشابهی ندارند اما از تأثیر مثبت آن بر رشد یک برند آگاه هستند. طبق تعریف‌های رسمی، طراحی گرافیک «هنر یا حرفه استفاده از عناصر طراحی (مانند تایپوگرافی و تصاویر) برای انتقال اطلاعات یا ایجاد یک اثر است» طراحی گرافیک در همه جا وجود دارد و به هر چیزی که می‌بینیم، لمس می‌کنیم یا می‌شنویم جذابیت بصری می‌بخشد. با توجه به اهمیت بسیار زیاد طراحی گرافیک برای موفقیت کسب و کارها، اکثر آن‌ها به دنبال بهترین شرکت خدمات طراحی گرافیک می‌گردند.

اگر شما هم جزو این دسته از کسب و کارها هستید و می‌خواهید با بهترین شرکت های طراحی گرافیک تهران آشنا شوید، در این مقاله با ما همراه باشید تا نکاتی که باید هنگام انتخاب شرکت طراحی گرافیک برای همکاری مد نظر قرار دهید را بازگو کنیم.

شرکت طراحی گرافیک چیست؟

شرکت طراحی گرافیک

شرکت‌های طراحی گرافیک آژانس‌هایی هستند که کارهای گرافیکی کسب و کارها و برندها را انجام می‌دهند. این کارهای گرافیکی می‌توانند هر چیزی باشند؛ از طراحی لوگو گرفته تا طراحی و چاپ ست اداری، چاپ دیجیتال و چاپ هدایای تبلیغاتی.

در حالی که پایه و اساس این آژانس‌ها خلاقیت و هنر است، آن‌ها همچنین دارای مهارت تجاری درک تقاضای مشتری، روانشناسی مخاطبان هدف و ترندهای بازار هستند که باعث می‌شود بتوانند دقیقاً آنچه که مشتری می‌خواهد را به او تحویل دهند.

نکاتی برای انتخاب بهترین شرکت خدمات طراحی گرافیک

اکنون که با اصطلاحات و تعاریف استاندارد عرصه طراحی گرافیک آگاه شدید، در ادامه نکات تخصصی برای انتخاب بهترین شرکت طراحی گرافیک را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

نمونه‌کارها و پورتفولیوی آن‌ها را بررسی کنید

تحقیق، اولین گام برای به پیدا کردن بهترین شرکت خدمات طراحی گرافیک است. نداشتن یک وب سایت معتبر و عدم وجود نمونه‌کار یا پورتفولیو، می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که شرکت مذکور قابل اطمینان نیست و نباید با آن همکاری کرد.

نمونه‌کارها و پورتفولیوی آن‌ها را بررسی کنید

اما اگر شرکت مورد نظر وبسایت دارد، نمونه کارهای طراحی آن‌ها را بررسی کنید و اگر پسندیدید، به شرکت پیام دهید تا خواسته‌ها و نیازهای خود را با آن‌ها در میان بگذارید. کیفیت کلی نمونه‌کارهای یک شرکت طراحی گرافیک می‌تواند به شما کمک کند تا تجربه و تخصص آن‌ها را ارزیابی کنید و ببینید آیا برای شما مناسب هستند یا خیر. جدای از تحقیقات آنلاین، سعی کنید نظر مشتریان قبلی درباره شرکت را پیدا کرده و مورد بررسی قرار دهید.

به دنبال طیف گسترده‌ای از خدمات باشید

یک شرکت طراحی گرافیک با ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات می‌تواند نظر مشتریان را به خود جلب کند. این شرکت باید تجربه طراحی انواع ابزارهای تبلیغاتی را داشته و دارای تیمی از متخصصان گرافیک باشد که بتوانند به بهترین شکل، خواسته‌های مشتریان را برآورده کنند.

چنین شرکتی می‌تواند به شما کمک کند تا اهداف بازاریابی خود را هم‌سو کنید، ابزارهای بهتری را برای بازاریابی برگزینید، روایت بهتری برای برند خود داشته باشید و نکاتی را به شما گوشزد می‌کند که مهم هستند اما ممکن است از توجه شما دور مانده باشند. یک شرکت طراحی گرافیک با طیف گسترده‌ای از خدمات نه تنها نتایج مورد نیاز را به شما ارائه می‌دهد، بلکه به کسب و کارتان ارزش می‌بخشد.

دغدغه‌ها و خواسته‌های خود را با شرکت در میان بگذارید

وقتی صحبت از مفاهیم خلاقانه می‌شود، برقراری ارتباط بین شرکت و مشتری گاهی اوقات می‌تواند دشوار باشد. شاید شما چند ایده در مورد طرح داشته باشید در حالی که شرکت به طور کاملاً متفاوتی به مفهوم آن نگاه می‌کند. بیشتر تفسیرهای نادرست، به ارتباط نامشخص بین دو طرف برمی‌گردد.

سعی کنید ارتباطی واضح و شفاف با شرکت طراحی مد نظرتان داشته باشید. قبل از انتخاب بهترین شرکت خدمات طراحی گرافیک، مطمئن شوید که فرآیند سفارش آن‌ها برای شما مناسب است. از آن‌ها بپرسید که این فرآیند شامل چه چیزهایی می‌شود و چه ابزارها و شیوه‌های ارتباطی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خواسته‌های خود را با شرکت در میان بگذارید

به آن‌ها کمک کنید بفهمند به دنبال چه هستید و اگر می‌توانید، منابعی ارائه دهید که توضیحاتتان را روشن‌تر سازند. اگر اصطلاح خاصی را نمی‌فهمید، معنی آن را بپرسید. این کار به از بین بردن هرگونه سردرگمی کمک می‌کند.

نیازهای طراح را دریابید

مسلماً این شما هستید که برای کسب و کار خود به خدمات طراحی گرافیک نیاز دارید. با این حال، باید به طراح کمک کنید تا او نیز بتواند به شما کمک کند. درک نیازهای طراح باعث جلوگیری از سوءتفاهم و به تأخیر افتادن کار می‌شود. این نیازها می‌توانند هر چیزی باشند؛ از ارائه مستندات مربوط به کسب و کار گرفته تا جلسات توجیهی یا بازخورد. شما همچنین می‌توانید با شرکت طراحی گرافیک در مورد انعطاف‌پذیری (از لحاظ زمانی) و سایر الزامات صحبت کنید تا بهترین نتیجه را از این تعامل به دست آورید.

نیازهای طراح را دریابید

به دنبال چه مهارت‌هایی هستید؟

اگرچه نیازی به درک دقیق طراحی گرافیک ندارید، همیشه داشتن دانش اولیه در مورد مباحث تخصصی مفید است. اگر شما می‌خواهید هم کمپین‌های بازاریابی سنتی و هم دیجیتالی داشته باشید، به یک طراح با دانش کافی در طراحی چاپ و همچنین ابزارها و فرآیندهای مجازی نیاز دارید. اگر می‌خواهید تنها روی بازاریابی سنتی و استفاده از رسانه‌های چاپی تمرکز کنید، باید به دنبال بهترین شرکت خدمات طراحی گرافیک دارای تجربه و دانش کافی در حوزه مربوطه باشید.

یک پروژه آزمایشی سفارش دهید

سفارش یک پروژه آزمایشی، یک راه عالی برای سنجش تجربه طراح، توانایی او در همسو کردن افکار خود با اهداف شما و البته درک توانایی‌های حرفه‌ای اوست. این پروژه‌های آزمایشی نباید گسترده و وقت‌گیر باشند، بلکه باید کاری ساده سفارش دهید که طراح بتواند در طول چند ساعت آن را انجام دهد.

محدودیت‌های زمانی و فرآیند طراحی آن‌ها را بشناسید

در نهایت، سعی کنید در بحث آزاد شرکت کرده و از شرکت در مورد فرآیند طراحی آن‌ها بپرسید. این به شما کمک می‌کند تا از آنچه برای کسب و کارتان انجام می‌شود و اینکه آیا همان چیزی است که به دنبال آن هستید، آگاه شوید. مشابه روند کلی ارتباط، ندانستن فرآیند طراحی منجر به تضادها و ویرایش‌های تکراری و بیهوده می‌شود. ارسال مداوم طرح برای اصلاح، خلاقیت را کاهش و هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

درک جدول زمانی و محدودیت‌های شرکت، به شما کمک می‌کند تا استراتژی خود را مطابق با قابلیت‌های آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. به شرکت اجازه دهید در مورد محدودیت‌های زمانی خود صحبت کند و در زمان مناسب کار شما را انجام دهد.

بهترین شرکت خدمات طراحی گرافیک

سخن پایانی

در این راهنمای انتخاب شرکت برای خدمات گرافیکی به نحوه انتخاب بهترین شرکت خدمات طراحی گرافیک و معیارهایی که باید در نظر داشته باشید پرداختیم. شرکت طراحی گرافیکی که شما استخدام خواهید کرد، مسئول ایجاد تصویری بصری برای برندتان خواهد بود که مخاطبان شما را با آن خواهند شناخت. این تصویر می‌تواند بازیگوش، جدی یا مینیمال باشد، اما هر کدام از این‌ها به فردی باتجربه نیاز دارد که بتواند نیازهای شما را به خوبی تفسیر و برآورده کند.

بسیاری از برندها تا زمانی که آژانس طراحی گرافیک مناسب را پیدا کنند، از یک طراح به طراح دیگر سفارش می‌دهند. این اغلب در فرآیند بازسازی برند که بسیاری از شرکت‌ها درگیر آن هستند، دیده می‌شود. در پیام‌های بازاریابی چنین برندهایی می‌توان به وضوح ناهماهنگی را مشاهده کرد؛ بنابراین، هنگام تصمیم‌گیری در مورد این شرکت طراحی گرافیک، باید هوشمندانه انتخاب کنید.

شرکت افرا گرافیک با حدود یک دهه تجربه در زمینه طراحی و چاپ انواع ست اداری، بروشور، تراکت و محصولات تبلیغاتی (ساک دستی، جعبه، زونکن، تقویم، سررسید و غیره)، یکی از بهترین شرکت های طراحی گرافیک تهران به شمار می‌رود. نمونه‌کارهای این شرکت را می‌توانید در سایت مشاهده کرده و با سبک کاری آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

 

 

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *