آموزش طراحی, چاپ, طراحی

نکات طراحی بروشور تبلیغاتی

بروشور تبلیغاتی

تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که وقتی بروشور تبلیغاتی خدماتی از یک سازمان را مشاهده کرده اید برای شما جذاب نبوده ، همینطور متن و عکس های قرار گرفته در آن بی ربط و بدون ساختار در آن قرار گرفته باشند؟ می‌توان با رعایت نکات طراحی بروشور تبلیغاتی ، بروشوری طراحی کرد که علاوه بر ساختار هدفمند مخاطب را جذب کند و مطالعه وی را تداوم بخشد. در واقع بروشور معرف خدمات و کالاهای یک سازمان است ، که از طرف سازمان مورد نظر به مخاطب داده می‌شود. در زمینه تجارت و خدمات ، بروشور نماینده فروش سازمان مورد نظر است پس باید مثل یک نیروی متخصص در این زمینه عمل کرده و محصول شما معرفی و مشتری را برای خرید و استفاده از خدمات و محصولات شما توجیه کند. بروشورها بر مبنای اینکه چه طرحی را انتخاب می کنند می توانند ساده تک رنگ باشند ، سه لتی ساده یا با طرح های چند رنگ بر روی کاغذ گلاسه چاپ شوند.
سایز و ابعاد مختلفی برای بروشور ها وجود دارد.

سایز و فرم بروشور

– بروشور سه لتی در اندازه 29×20 سانتیمتر (A4) سه لتی پالتویی نام دارد.
– دولتی در سایز A6 و A5 استفاده می شود.
– 6 لتی که به طور نقشه ای استفاده می شود. شکل دیگر ٦ لتي هم داریم که بروشور نمایشگاهی نام دارد.
-٤ لتی که به طور بروشورهای ۴ لتی پالتویی و ٤ لتی فرانسوی استفاده می شود.
بروشور وسیله تبلیغاتی با ارزشی است با رعایت نکات طراحی بروشور می توان سازمان مورد نظر را به هدف نهایی خود که اثرگذاری بر مشتری و جذب وی است رساند.
در طراحی بروشور نخستین گام این است که به بروشور و طریقه استفاده از آن دقت کنیم.

طراحی و چاپ بروشور

نکات طراحی بروشور تبلیغاتی

– عنوان بروشور

از مهمترین نکات طراحی بروشور تبلیغاتی دقت و مشخص کردن موضوع بروشور است. چرا که اگر از ابتدا عنوان و هدف معلوم نباشد نمی‌توان اطلاعات درستی در اختیار مخاطب قرار داد.

– مشخص کردن مخاطب بروشور و پیام آن

یکی از با اهمیت ترین نکات طراحی بروشور تبلیغاتی این است که مخاطبان معلوم باشند وقتی مخاطب شما معلوم باشد ، این مخاطب را مشتری پنداشته و این سؤال ایجاد می شود که این مشتری چطور از بروشور اطلاعات کسب می‌کند ؟ این پرسش از مهمترین شیوه های طراحی بروشور مناسب است ، چرا که تمامی اطلاعاتی که قرار است در بروشور قرار گیرد در این زمان معین می گردند و پیام اصلی بروشور مشخص می شود.

– طبقه‌بندی اطلاعات

اطلاعاتی که قرار است در بروشور قرار گیرند باید بر اساس درجه مهم بودنشان شان قرار گیرند. اطلاعات باید به صورت خوانا بیان شوند. بعد از آنکه اطلاعات که قرار است در بروشور ارائه شود مشخص شد نوبت به انتخاب رنگ و طرح و عکس ها می رسد.

از دیگر نکات طراحی بروشور تبلیغاتی

– سادگی طرح
از نکات بسیار مهم در نکات طراحی بروشور تبلیغاتی این است که رنگ های زیادی استفاده نشود چرا که نه تنها مخاطب را جذب نمی‌کند بلکه وی را دلزده می کند.
– فونت بروشور
در متن بروشور می‌توان تیترها را بزرگتر ، عناوین با اهمیت كم ‌تر را با فونت متوسط و اطلاعات متنی را با فونت کوچک درج کرد. چون در بروشور نسبت به تراکت‌ها متن بیشتری داریم بهتر است از یک فونت استفاده کنیم. برای استفاده از رنگ های گوناگون برای فونت ها باید دقت زیادی داشت.
– همخوانی طرح‌ها
طرح رنگ و اطلاعات که در لت های جلد قرار می گیرند باید هماهنگ باشند. اگر بروشور برای خدمات و کالاهای گوناگون طراحی کردید باید با هم هماهنگ باشند. همینطور باید عکس ها نیز با متن هماهنگ بوده تا ذائقه بصری مخاطب را تقویت و توجه وی را جلب کند.
– نظر مخاطب در مورد بروشور
قبل از اینکه بروشور را برای چاپ نهایی ارسال کنید از آن پرینت رنگی گرفته و به دیگران نشان دهید از پیامی که قرار است بروشور به مخاطبان بدهد به آنها اطلاعات ندهید و توجه داشته باشید که آنها به راحتی اظهارنظر کنند و انتقادات خود را بگویند. از اطلاعات به دست آمده از انتقادات شان در بهتر کردن طراحی بروشور خود بهره بگیرید.
تیم حرفه ای افراگرافیک با بهره‌گیری از جدید ترین تکنولوژی و استفاده از نکات طراحی بروشور تبلیغاتی ، بروشوری برای شما طراحی می کند که شمارا در امر مهم تبلیغ به هدف اصلیتان برساند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − پنج =