وبلاگ

مهمترین نکات طراحی جعبه و بسته بندی ماگ و لیوان

طراحی جعبه و بسته‌ بندی ماگ و لیوان

محتوای جدول

بسته‌ بندی لوازم شکستنی، نظیر ماگ و لیوان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که این لوازم باید به ‌گونه‌ای در جعبه قرار گیرند تا پس ‌از جابجایی، کاملاً سالم و بدون شکستگی، ترک و … به دست مشتری برسند. به‌ همین منظور در این محتوا پیرامون مهم‌ترین نکات طراحی جعبه و بسته ‌بندی ماگ و لیوان، صحبت می‌کنیم.

ماگ و لیوان جزء پرطرف‌دارترین و متداول‌ترین لوازم به شمار می‌آیند که هر فرد در زندگی روزانه خود از آن‌ها استفاده می‌کند. همچنین این محصول برای هدیه، یادگاری و … نیز بسیار مناسب است. طراحی جعبه و بسته ‌بندی ماگ و لیوان از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که ضمن حفظ سلامت هر کالا باید زیبایی و جذابیت مد نظر را داشته باشد. قسمت‌های داخلی جعبه محافظ لیوان و ماگ، معمولاً دارای تقسیم کننده و نگهدارنده داخلی هستند تا این اشیاء هنگام جابه‌جایی دچار شکستگی و ترک نشوند. همچنین جنس جعبه آن‌ها از کارتن سه لایه است.

اهمیت بسته‌ بندی ماگ و لیوان

امروزه ماگ و لیوان جزو لوازم جدا ناپذیر برای دکوراسیون، استفاده شخصی در خانه و آشپزخانه و… به شمار می‌آیند، همچنین شاهد حضور آن‌ها در دفاتر، شرکت‌ها و کارخانه‌ها و… هستیم که بر روی آن‌ها برند، لوگو یا دیگر موارد تبلیغاتی درج شده‌ است.

معمولاً شرکت‌ها، ادارات و یا افراد در همایش، جلسات و … از این روش به ‌منظور تبلیغاتی ارزان‌ قیمت و طولانی‌ مدت استفاده می‌کنند. یک ماگ و جعبه‌ی آن توسط افراد مختلفی دیده می‌شود و همچنین طول عمر و دوام بالایی دارد، درنتیجه حجم بالایی از مخاطب را پوشش می‌دهد و به دلیل دوام بالا، مدت طولانی در ذهن‌ها باقی می‌ماند. همچنین تصویر و تبلیغی که بر روی جعبه ماگ و لیوان درج می‌شود، ماندگاری بالاتری نسبت ‌به تبلیغات خیابانی نظیر بنر، پوستر و … دارد.

اهمیت بسته‌ بندی ماگ و لیوان

یکی دیگر از کاربردهای ماگ، فروش به‌عنوان صنایع دستی است که بسیاری از افراد درآمد خود را از این راه به دست می‌آورند؛ اما نگه‌داری حمل ‌و نقل ماگ جزو چالش‌ها اصلی در ارتباط با آن به شمار می‌آید، چرا که احتمال شکستگی یا ترک‌خوردگی آن وجود دارد. در اینجاست که به اهمیت جنس و مقاومت جعبه ماگ و لیوان می‌رسیم. در ادامه اهمیت بسته بندی ماگ و لیوان به تأثیر بر دید خریدار یا مخاطب می‌رسیم. هر چه این بسته‌ بندی شکیل‌تر و زیباتر باشد، مخاطب را بیشتر به خود جذب می‌کند.

نکات مهم در انتخاب جعبه و بسته‌بندی ماگ و لیوان

حال به بررسی مهم‌ترین نکات طراحی، چاپ جعبه و بسته ‌بندی ماگ و لیوان می‌رسیم. در ادامه برخی از این نکات را خدمت شما شرح داده‌ایم:

طراحی

یکی از مهم‌ترین نکات برای طراحی جعبه‌ها به‌خصوص جعبه این محصولات، طرح و برند آن است. در صورتی ‌که قصد دارید از این جعبه به عنوان یک شیوه تبلیغاتی و معرفی برند و لوگو خود استفاده کنید، باید طرح موردنظر را بر روی جعبه و بسته بندی درج کنید. هرچه طراحی جعبه ماگ یا لیوان بهتر باشد، در نگاه اول مخاطب را بیشتر به خود جذب می‌کند.

شکل ظاهری

شکل ظاهری در ارتباط با نوع محصول و محل عرضه بسیار مهم است. در صورتی که ماگ یا لیوان را برای جلسات و محیط‌های رسمی در نظر گرفته‌اید باید از جعبه‌های ساده استفاده کنید؛ اما اگر برای هدیه یا فروش می‌خواهید می‌توانید از نمونه جعبه‌های رنگی در طرح و ابعاد و شکل ظاهری خاص انتخاب داشته باشید. پس از مهم‌ترین نکات در این زمینه تناسب جعبه با محیط عرضه است.

نکات مهم در انتخاب جعبه و بسته‌بندی ماگ و لیوان

سایز و ابعاد

انتخاب سایز جعبه بسیار مهم است. چنانچه این جعبه را تنها برای یک ماگ یا لیوان در نظر گرفته‌اید، نیازی نیست ابعاد بزرگ آن را سفارش دهید یا خریداری کنید، اما اگر قصد دارید چند لیوان را درون آن قرار دهید حتماً باید سایز جعبه متناسب با سایز محصول مورد نظر باشد. همچنین دارای فضای خالی برای قرار دادن محافظ و نگه‌دارنده نیز باشد.

جنس و ضخامت

جنس جعبه نیز جزو نکات مهم در این زمینه به شما می‌آید. این جعبه‌ها را معمولاً از کارتن سه لایه می‌سازند که در مقابل ضربه، مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد. همچنین قادر است وزن بالای محصول را نیز تحمل کند. برای افزایش مقاومت این جعبه‌ها از یک لایه لمینت استفاده می‌کنند که بر روی این لایه می‌تواند رنگ و طرح دلخواه را درج کرد. همان‌ طور که در قسمت ابتدای متن نیز گفتیم استفاده از نگه‌دارنده و منقسم نیز از دیگر موارد به‌ کار رفته در جعبه ماگ است که سلامت محصول داخل آن را بیشتر حفظ می‌کند.

انواع بسته‌بندی و جعبه برای ماگ و لیوان

جعبه حاوی ماگ و لیوان را در انواع مختلفی از بسته ‌بندی‌ها شاهدیم. این ‌که این بسته ‌بندی برای هدیه باشد یا صرفاً جهت حمل‌ و نقل، بر روی رنگ و طرح و مدل آن تأثیر دارد.

انواع بسته‌بندی و جعبه برای ماگ و لیوان

جعبه‌های رنگی

یکی از متداول‌ترین انواع جعبه و طراحی آن برای بسته‌بندی ماگ و لیوان، مدل رنگی است. از این مدل بیشتر برای هدیه استفاده می‌کند و حاوی رنگ‌های شاد است. معمولاً جعبه‌های رنگی در قسمت داخلی خود دارای اسفنج هستند تا لیوان یا ماگ به‌ طور کامل محفوظ بماند و ضمن ظاهر شیک، سلامت محصول حفظ شود.

جعبه سفید مشکی

از دیگر انواع جعبه‌ها که برای لیوان یا ماگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، جعبه سفید مشکی است. این جعبه‌ها ظاهری شیک و جذاب و ساده دارند که برای تمامی انواع محصولات و هر رنج سنی یا کار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بسته ‌بندی کرافت

بسته بندی دیگر برای انواع ماگ و لیوان مدل کرافت است که یک حالت نوستالژیک دارد و از جعبه مقوایی و کاغذ کرافت ساخته می‌شود. بسته‌ بندی‌های کرافت برای مسافت‌های طولانی ‌مدت مناسب نیستند و احتمال آسیب به لیوان یا ماگ وجود دارد، به همین منظور از این بسته‌بندی صرفاً جهت نمای ظاهری استفاده می‌شود.

بسته ‌بندی کرافت

بسته بندی چوبی

از دیگر نمونه بسته بندی‌ها برای این محصولات می‌توان به نوع چوبی اشاره داشت که مقاومت بسیار بالایی داشته و برای حمل مسافت‌های طولانی نیز مفید و مناسب است؛ اما در مقابل قیمت بالاتری نسبت به دیگر نمونه‌ها دارد.

نکات مهم در طراحی جعبه ماگ و لیوان

در ادامه چند نمونه از مهم‌ترین نکات برای طراحی جعبه و بسته‌ بندی ماگ و لیوان را با هم بررسی می‌کنیم.

یکی از این نکات شفافیت جعبه موردنظر است. در صورتی‌ که قصد دارید ماگ و یا لیوان داخل جعبه از بیرون قابل ‌مشاهده باشد، می‌توانید از جعبه‌های شفاف استفاده کنید.

جعبه‌های ساده همیشه جزو بهترین انتخاب‌ها هستند، پس اگر نمی‌دانید چه طرح و رنگ و مدلی را به عنوان جعبه این محصول انتخاب کنید، از نمونه‌های ساده با طرح کم سفارش دهید. این نمونه‌ها ضمن گسترش بالا دارای قیمت مناسبی نیز هستند.

نکات مهم در طراحی جعبه ماگ و لیوان

نکته مهم دیگر، طراحی روی جعبه است. اگر قصد دارید ماگ یا لیوان مورد نظر خود را به‌عنوان یک محصول تبلیغاتی در اختیار مخاطب قرار دهید، حتماً باید طراحی برند یا نام تجاری را بر روی جعبه آن درج کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب این طراحی جعبه برای لیوان و ماگ، رنگ موردنظر است. اگر کالای شما یک نمونه تزیینی یا محصولی برای هدیه به شمار می‌آید، می‌توانید از جعبه‌هایی با طراحی شاد و رنگ‌های متنوع انتخاب کنید.

سوالات متداول

1- بسته‌ بندی ماگ و لیوان چه اهمیتی دارد؟

از آن‌ جایی که ماگ و لیوان جزء محصولات شکننده به شمار می‌آیند، بسته‌بندی آن‌ها برای حفظ سلامت کالا و همچنین جلوه بخشی بسیار مهم هستند.

2- در خرید جعبه و بسته‌بندی ماگ و لیوان به چه نکاتی باید توجه داشت؟

در این خرید به رنگ جعبه، شکل ظاهری و ابعاد، جنس و… باید توجه داشت.

3- انواع بسته ‌بندی جعبه برای ماگ و لیوان کدام‌اند؟

بسته ‌بندی‌های به ‌کار رفته مورد استفاده برای این محصولات متنوع‌اند و شامل بسته‌بندی‌های کرافت، رنگی، مقوایی، چوبی و …هستند.

جمع‌ بندی

ماگ و لیوان جزوه لوازم و محصولات جداناپذیر از زندگی افراد هستند که فروش و کاربرد بالایی دارند، اما نگه‌داری و ارسال این محصول نیاز به جعبه‌ای محافظ و زیبا دارد. به‌ همین منظور در این محتوا مهم‌ترین نکات طراحی جعبه و بسته‌ بندی ماگ و لیوان را با هم بررسی کردیم. در صورتی ‌که قصد سفارش جعبه و یا خرید آن برای بسته‌بندی دارید، می‌توانید از نکات بیان‌شده در این متن استفاده کنید و پس از آن طرح مورد نظر خود را با کارشناسان شرکت افراگرافیک در میان بگذارید تا بتوانید ماگ دلخواه خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت در اختیار داشته باشید. سرعت و کیفیت چاپ فوری جعبه را با افراگرافیک تجربه کنید. امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد نیازهای فوری چاپ خود صحبت کنید و کشف کنید که چگونه می توانیم بسته بندی شما را فوراً تغییر دهیم.

امتیاز مقاله
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید