بلاگ

بررسی کامل جعبه هاردباکس و انواع آن

انواع جعبه هاردباکس

اگر می‌خواهید کیفیت محصولات خود را در هنگام ارسال حفظ کنید و آن‌ها را سالم و سلامت به مقصد موردنظرتان برسانید، باید به سراغ جعبه هارد باکس بروید. استفاده از این نوع جعبه کمک می‌کند تا بتوانید ماندگاری کالای خودتان را افزایش دهید و آن را راحت‌تر بفروشید؛ اما هارد باکس چیست؟ مهم‌ترین ویژگی‌هایش چه چیزهایی است؟ چه انواعی دارد؟ و چرا کسب‌وکارها باید از هارد باکس استفاده کنند؟

در این مطلب جواب کامل و دقیق این سوالات را برای شما بیان خواهیم کرد تا در این زمینه بسیار مهم به آگاهی کامل برسید و با اطمینان کافی، از انواع جعبه هارد باکس استفاده کنید.

هاردباکس چیست؟

برای جلوگیری از خراشیدگی، ضربه‌های مکانیکی، رطوبت، گرد و غبار و دیگر عوامل آسیب‌زننده به کالا، جعبه هاردباکس را به کار می‌برند. این نوع جعبه در کنار استحکام بالا، زیبایی و جذابیت بسیار زیادی نیز دارد و شما می‌توانید به راحتی آن را شخصی‌سازی کنید. سایز هاردباکس‌ها متفاوت است و شما باید مورد مناسب خودتان را با توجه به کالای مورد نظر انتخاب کنید. این نوع جعبه‌ها را به طور معمول با استفاده از مواد مقاومی مانند کارتن، فوم و پلاستیک می‌سازند و روی آن‌ها نیز یک روکش محافظ قرار می‌دهند تا احتمال آسیب‌رسیدن به محصول موردنظر به حداقل ممکن خودش برسد.

هاردباکس چیست؟

آماده‌سازی هاردباکس‌ها با استفاده از دو روش سنتی و صنعتی انجام می‌شود که هرکدام، مزیت‌هایی دارند. در روش سنتی تمام کار با استفاده از دست صورت می‌گیرد، این موضوع باعث می‌شود تا ساختش زمان‌گیرتر باشد؛ اما به شما امکان می‌دهد تا بتوانید خلاقیت بیشتری در ساخت به خرج دهید. در روش صنعتی، تمام مراحل ساخت با استفاده از دستگاه انجام می‌شود. زمان لازم برای ساخت جعبه هاردباکس با استفاده از این روش بسیار کم‌تر است؛ اما کیفیت ساخت و استحکام بالاتری نسبت به نوع دستی دارد که باید به آن توجه کنید.

ویژگی و مزایای جعبه هاردباکس

افراد مختلف در هنگام خرید مزیت‌ها و ویژگی‌های محصولات مختلف را به طور کامل بررسی می‌کنند تا نسبت به تهیه آن‌ها اطمینان کافی حاصل کنند. این موضوع در مورد جعبه هاردباکس نیز صدق می‌کند. به همین دلیل و برای کمک به شما در این زمینه، مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزیت‌های جعبه هاردباکس را بیان خواهیم کرد تا در این زمینه به آگاهی کاملی برسید.

 • برخورداری از زیبایی بسیار بالا

زیبایی بالای جعبه هاردباکس، اهمیت زیادی دارد و باعث فروش بیشتر کالای موردنظر شما می‌شود. در واقع، هرچه جعبه محصول زیبا‌تر باشد، جذابیت بیشتری برای مخاطب دارد و بهتر می‌تواند نظر او را جلب کند. شما می‌توانید طرح روی هاردباکس فروشگاه خودتان را وابسته به محصول، تغییر دهید و به این صورت بسته‌بندی هرکدام از آن‌ها را به صورت خاص و ویژه آماده کنید. این قابلیت شخصی‌سازی همچنین به شما کمک می‌کند تا نسبت به رقیبان خودتان متمایز شوید.

 • برخورداری از مقاومت و دوام بسیار زیاد

یکی از اهداف استفاده از جعبه برای محصولات مختلف، محافظت از آن‌ها در برابر ضربات و فشارهای موجود در هنگام ارسال است. به همین دلیل، جعبه مورد استفاده باید استحکام خوبی داشته باشد و در برابر این ضربه‌ها، مقاومت خوبی نشان دهد. هاردباکس از این ویژگی برخوردار است و می‌تواند نیازهای شما را در این جهت به طور کامل برطرف کند؛ بنابراین استفاده از آن برای بسته‌بندی را به شما توصیه می‌کنیم.

برخورداری از مقاومت و دوام بسیار زیاد

 • امکان استفاده چندباره از هاردباکس و طول عمر بالا

عمر و ماندگاری جعبه به کار گرفته‌شده برای بسته‌بندی کالا، مورد مهمی است که باید به آن توجه کرد. همچنین بهتر است، جعبه‌ای با قابلیت استفاده چندباره را برای بسته‌بندی به کار بگیرید؛ زیرا به این صورت، ارزش ارائه‌شده به مشتری افزایش پیدا می‌کند و این فرد رضایت بیشتری از شما خواهد داشت. این مشتری، شما را به دیگران معرفی می‌کند و به صورت خودکار برای شما بازاریابی خواهد کرد. هاردباکس چنین گزینه‌ای است و می‌تواند به خوبی این نیازها را برای شما برطرف سازد.

 • برخورداری از تنوع رنگ و طرح زیاد

تنوع رنگ و طرح‌های موجود برای چاپ هاردباکس بسیار زیاد است و در این زمینه محدودیتی برای شما وجود ندارد. به این صورت می‌توانید به راحتی رنگ و طرح‌ را متناسب با محصول موردنظر انتخاب کنید.

 • امکان قراردادن لوگو برند روی آن

شما به راحتی می‌توانید لوگو خودتان را روی جعبه هاردباکس بچسبانید و خودتان را از این طریق معرفی کنید. این موضوع باعث می‌شود تا با مشاهده بسته‌بندی موردنظر در جاهای دیگر، به یاد شما بیفتد.

 • امکان قراردادن آهنربا برای باز و بسته شدن آن

باز و بسته شدن درب بسته‌بندی بسیار مهم است و باید به آن توجه زیادی کنید. شما می‌توانید روی درب جعبه هاردباکس، آهنربا قرار بدهید و به این صورت این کار را برای مشتری نهایی بسیار آسان کنید. این کار باعث می‌شود تا مشتری رضایت بیشتری پیدا کند و خرید از شما برای او لذت‌بخش‌تر از دیگر مکان‌ها شود؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که از این نوع جعبه برای بسته‌بندی محصولات خود استفاده کنید.

انواع جعبه هاردباکس

هاردباکس نیز مانند دیگر جعبه‌ها انواع مختلفی دارد که شما می‌توانید گزینه مناسب خودتان را از میان آن‌ها پیدا کنید. البته باید قبل از آن نسبت به ویژگی‌ها و مشخصات آن‌ آگاهی پیدا کنید. به همین دلیل در ادامه معرفی انواع جعبه هاردباکس و توضیحات لازم را در مورد آن‌ها به انجام می‌رسانیم تا به آگاهی کاملی در این زمینه برسید.

انواع جعبه هاردباکس

 • جعبه تلسکوپی دوتکه

اگر به دنبال هاردباکسی هستید که بتوانید به راحتی درب و کفه آن را از یکدیگر جدا کنید، باید به سراغ جعبه تلسکوپی دوتکه بروید. این نوع جعبه بسیار ساده است؛ اما کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسبی دارد. ابعاد این نوع هاردباکس‌ها به طور معمول بیشتر از 12 سانتی‌متر است و جزو جعبه‌های سخت به شمار می‌آیند.

 • جعبه تلسکوپی سه‌تکه

این نوع جعبه دارای دو تکه متصل به هم و یک درب جدا است و قیمت بالاتری نسبت به نوع قبلی دارد. به خاطر زیبایی و کاربرد زیاد، این نوع جعبه، یکی از پرطرفدارترین انواع هاردباکس به شمار می‌آید. از جعبه تلسکوپی سه‌تکه به طور معمول برای بسته‌بندی زیور‌آلات و طلا استفاده می‌شود که باید به آن توجه داشته باشید.

 • جعبه هارد باکس کشویی

ساخت این نوع جعبه هارد باکس را می‌توانید به صورت یک یا دو طرف کشویی انجام دهید؛ البته باید توجه کنید که نوع یک طرفه طرفداران بیشتری دارد و در بازار مصرفی بیشتر فروش می‌رود. جعبه هاردباکس کشویی در بیشتر مواقع برای بسته‌بندی ست‌های طلا، چرم، عطر و ادکلن به کار می‌رود و در این زمینه بیشتر کاربرد دارد.

 • جعبه هارد باکس کتابی

این نوع هاردباکس به صورت کتابی باز و بسته می‌شود و آن را در سه نوع ساده، هاردباکس مگنتی و قفلی می‌توان ساخت. برای آماده‌سازی جعبه هارد باکس کتابی زمان بیشتری نسبت به دیگر انواع، موردنیاز است و همین موضوع باعث می‌شود تا قیمت بیشتری داشته باشد.

جعبه هارد باکس کتابی

 • هاردباکس چند‌ضلعی

آماده‌سازی این نوع جعبه‌ها را می‌توان به صورت 3، 6 و 8 ضلعی انجام داد و امکان پیاده‌سازی طرح‌های متنوع روی آن وجود دارد. برای بسته‌بندی محصولات مختلف، می‌توانید این محصول را به کار بگیرید، زیرا فضای لازم جهت قرارگیری آن‌ها را دارد و می‌تواند از این محصولات در برابر آسیب‌ها به خوبی مراقبت کند.

 • هاردباکس استوانه‌ای

تولید این نوع هاردباکس زمان‌بر و پیچیده است و به همین دلیل قیمت بالاتری نیز دارد. از هاردباکس استوانه‌ای، به طور معمول، برای بسته‌بندی خشکبار و انواع پوشاک استفاده می‌شود.

معرفی انواع کاربرد جعبه هاردباکس

در قسمت‌ ویژگی‌ها انواع جعبه هاردباکس را برای شما بیان کردیم تا به آگاهی کاملی در این زمینه بسیار مهم دست‌یابید؛ اما در ادامه این مطلب قصد داریم انواع کاربرد جعبه هاردباکس را شرح دهیم تا بدانید که از آن‌ها برای بسته‌بندی کدام کالاها می‌توان استفاده کرد.

معرفی انواع کاربرد جعبه هاردباکس

 1.بسته‌بندی لوازم آرایشی بهداشتی با استفاده از هاردباکس

لوازم آرایشی نسبت به سرما و گرمای زیاد حساس هستند و این دو مورد می‌تواند به راحتی باعث آسیب‌دیدن آن‌ها شود؛ بنابراین باید جعبه‌ای را برای بسته‌بندی آن‌ها به کار بگیرید که بتواند از لوازم آرایشی و بهداشتی در برابر این عوامل به خوبی مراقبت کند. هاردباکس، گزینه مناسب شما است و با استفاده از آن می‌توانید نیازهای خود در این جهت را به خوبی برطرف کنید.

 2.استفاده از هاردباکس برای مشخص‌کردن صاحب تلفن همراه و محافظت از آن

برای بسته‌بندی تلفن همراه، هاردباکس به کار می‌رود. استفاده از این جعبه کمک می‌کند تا تلفن همراه در هنگام جابه‌جایی آسیب نبیند و سالم به دست مشتری نهایی برسد. همچنین کمک می‌کند تا بتوانید صاحب اصلی محصول را به راحتی شناسایی کنید.

 3.هارد باکس برای بسته‌بندی گل

ظرافت گل‌ها بسیار زیاد است و همین موضوع باعث می‌شود تا به راحتی آسیب ببینند؛ بنابراین باید در بسته‌بندی آن دقت زیادی به خرج دهید و از مواردی استفاده کنید که قابلیت مراقبت از این نوع محصولات را داشته باشد. به دلیل مقاومت بالای هاردباکس و میزان فضای باز زیاد این نوع جعبه، آن را در این جهت به کار می‌گیرند.

 4.هارد باکس برای شکلات و موارد خوراکی

به طور معمول برای بسته‌بندی شکلات و مواد خوراکی از هاردباکس استفاده می‌شود، زیرا استحکام بالایی دارد و می‌تواند از این مواد حساس در برابر عوامل مختلف آسیب‌زننده مانند گرما، سرما و انواع فشارها محافظت کند.

هارد باکس برای شکلات و موارد خوراکی

اهمیت و تأثیر هاردباکس در بسته‌بندی

در انتهای این بخش قصد داریم اهمیت و اثر استفاده از این بسته‌بندی را بررسی کنیم و در مورد آن‌ها توضیحات لازم را بدهیم تا با این موضوع به طور کامل آشنا شوید.

 • استفاده از هاردباکس باعث افزایش فروش می‌شود

هاردباکس کمک می‌کند تا فروش شما چندبرابر شود؛ زیرا هرچه جذابیت بسته‌بندی شما بیشتر باشد، افراد بیشتری جذب و نسبت به خرید آن ترغیب می‌شوند. شما می‌توانید طرح‌های مختلفی را روی هاردباکس چاپ کنید و بسته‌بندی کالای خودتان را نسبت به رقبا متمایز سازید.

 • به کارگیری هاردباکس در بهبود برندینگ کمک‌کننده است

شما می‌توانید لوگوی خودتان را روی هاردباکس بچسبانید و به این صورت برند خودتان را در ذهن‌ها حک کنید. طرح روی بسته‌بندی و لوگوی روی آن در ذهن مشتری می‌ماند و هرجا که طرح موردنظر را ببیند به یاد شما خواهند افتاد.

 • هاردباکس، حمل و نقل محصولات را آسان می‌کند

بسته‌بندی با استفاده از هاردباکس، کمک می‌کند تا شما بتوانید راحت‌تر محصول موردنظر را جابه‌جا کنید و از این جهت راحت‌تر باشید؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که از آن برای بسته‌بندی استفاده کنید.

هاردباکس، حمل و نقل محصولات را آسان می‌کند

فروش عمده هارد باکس

برند خود را در تعطیلات و مناسبت های خاص با فروش عمده هارد باکس فصلی ما ارتقا دهید. با طرح های جشن که روح فصل را تسخیر می کند، در قفسه ها خودنمایی کنید. افزایش فروش از طریق بسته بندی تبلیغاتی باعث می شود که هارد باکس های عمده فروشی ما را می توان برای تبلیغات با زمان محدود سفارشی کرد و مشتریان را تشویق به خرید و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود کرد.

نتیجه نهایی

استفاده از هاردباکس برای بسته‌بندی کالاهای مختلف گزینه‌ای بسیار مناسب است؛ زیرا باعث افزایش فروش می‌شود، سلامت کالا را تضمین می‌کند، ماندگاری بالایی دارد و حمل و نقل آن بسیار آسان است؛ اما برای استفاده از انواع هاردباکس باید نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشید و ویژگی‌های این محصول را بشناسید. به همین دلیل در این مطلب تعریف دقیق این نوع جعبه، شرح ویژگی‌های مهم آن، کاربردها و معرفی انواع مختلف آن را بیان کردیم تا نسبت به آن‌ها آگاهی پیدا کنید و بتوانید بهترین انتخاب را برای بسته‌بندی کالای مورد نظر داشته باشید. برای کسب اطلاع کافی مقاله هاردباکس بهترین گزینه برای بسته بندی کالا را مطالعه بفرمایید.

برای خرید انواع جعبه هاردباکس، ارمغان‌گرافیک بهترین گزینه به شمار می‌رود؛ زیرا تنوع زیاد محصولات به شما امکان چاپ انواع طرح‌ها را روی هاردباکس می‌دهد و کیفیت چاپ بسیار بالایی دارد. همچنین کارشناسان خبره‌ای دارد که به شما امکان برخورداری از مشاوره تخصصی را می‌دهند. مشاوره تخصصی کمک می‌کند تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید؛ بنابراین توصیه می‌‌کنیم که برای چاپ و خرید انواع هاردباکس، به این فروشگاه مراجعه کنید.


سوالات متداول

1- چقدر طول می‌کشد تا جعبه هاردباکس آماده شود؟

مدت زمان لازم برای آماده‌سازی انواع جعبه هاردباکس، بستگی به طرح شما و سفارشتان دارد؛ بنابراین نمی‌توان زمان دقیقی برای این موضوع بیان کرد.

 

2- قیمت نهایی آماده‌سازی جعبه هاردباکس به چه چیزهایی بستگی دارد؟

قیمت نهایی جعبه هاردباکس به طرح، مواد اولیه مورداستفاده، روکش روی آن و سایز هاردباکس بستگی دارد. به همین دلیل قیمت آن متغیر است و برای سفارش‌های مختلف فرق می‌کند.

 

3- آیا امکان سفارش هاردباکس با سایز خاص در ارمغان گرافیک وجود دارد؟

بله؛ شما می‌توانید انواع مختلف سایزها را برای هاردباکس سفارش دهید و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد. برای انجام این کار کافی است تا با ما از طریق شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

امتیاز مقاله
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *