وبلاگ

ابعاد استاندارد جعبه/بسته‌بندی

ابعاد استاندارد جعبه

محتوای جدول

هر چیزی که می‌خرید، شامل مواد غذایی، حبوبات، پیتزا و بسیاری موارد دیگر در یک جعبه با ویژگی‌های مناسب آن محصول قرار می‌گیرد. این جعبه از آن در مقابل عوامل بیرونی آسیب‌زننده مراقبت می‌کند و حمل و نقلش را آسان می‌کند؛ اما انتخاب سایز مناسب در هنگام انجام این کار نیز بسیار مهم است، زیرا از افتادن یا تکان‌خوردن شدید و آسیب‌زننده به محصول در جعبه به طور جدی جلوگیری می‌‌کند. همچنین استفاده از جعبه با سایز مناسب و ظاهر زیبا می‌تواند باعث جذاب‌تر‌شدن کالای شما شود و نرخ فروش آن را نیز افزایش دهد؛ بنابراین باید به ابعاد استاندارد جعبه برای بسته‌بندی اهمیت بدهید و آن را در هنگام انتخاب در نظر داشته باشید.

سایز استاندارد جعبه برای هر محصولی متفاوت است و شما باید نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشید تا بتوانید به درستی انتخاب خودتان را انجام دهید. به همین دلیل در ادامه راهنمای انتخاب سایز جعبه و بسته بندی و ابعاد استاندارد آن را برای شما بیان می‌کنیم و شرح کاملی در موردشان می‌دهیم.

راهنمای انتخاب سایز جعبه/بسته‌بندی

در هنگام انتخاب سایز استاندارد جعبه برای بسته‌بندی محصولات مختلف باید به نوع محصول و استفاده از آن دقت زیادی کنید، زیرا وابسته به نوع آن‌ها سایز استاندارد بسته بندی تغییر پیدا می‌کند. به عنوان مثال اگر بخواهید یک ماده غذایی را بسته‌بندی کنید، باید یکسری جعبه‌ها را به کار بگیرید که بتواند از آن در برابر ورود هوا، گرما یا سرمای زیاد به خوبی مراقبت کند؛ زیرا این مواد بسیار حساس و آسیب‌پذیر هستند، می‌توانند به سرعت تغییر شکل دهند و دچار فساد شوند.

راهنمای انتخاب سایز جعبه/بسته‌بندی

همچنین باید میزان دوام هر محصول و آسیب‌پذیریش را در نظر بگیرید، زیرا مشخص می‌کند، سایز موردنظر برای محافظت از مورد خریداری‌شده یا ارسال‌شده مناسب است، یا باید سایز کوچک‌تر یا بزرگ‌تری را برای این کار در نظر بگیرید. این موضوع هنگامی که جعبه موردنظر را به جاهای دور می‌فرستید، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، زیرا امکان برخورد ضربه یا وارد شدن فشار به جعبه موردنظر زیادتر می‌شود.

در ادامه اندازه استاندارد جعبه در حوزه را با توجه به استفاده آن‌ها بیان می‌کنیم تا بتوانید آن‌ها را به خوبی بشناسید و هنگام بسته‌بندی سایز مناسب آن مورد را انتخاب کنید. همچنین باری مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله راهنمای خرید و انتخاب جعبه آماده مراجعه کنید.

ابعاد استاندارد جعبه/ بسته‌ بندی

بسته‌بندی در حوزه‌های مختلفی به کار گرفته می‌شود و محدود به یک زمینه خاص نیست؛ زیرا تمامی محصولات باید به جاهای مختلف ارسال شوند و بدون بسته‌بندی انجام این کار بسیار مشکل است. فرض بگیرید، شما محصولی را خریده‌اید و می‌خواهید آن را در جعبه بگذارید و به همراه خودتان ببرید. اگر در هنگام انجام این کار شخص فروشنده یا خود شما سایز جعبه کوچک‌تر یا بزرگ‌تری از ابعاد مناسب برای بسته‌بندی را انتخاب کنید، امکان دارد، محصول موردنظر به راحتی از درون جعبه به بیرون بیفتد، یا دچار تکان‌های بسیار زیاد آسیب‌زننده شود. به همین دلیل باید به انتخاب اندازه استاندارد جعبه اهمیت زیادی دهید.

در ادامه ابعاد استاندارد بسته بندی برای محصولات مختلف در حوزه‌های متفاوت را به شما معرفی می‌کنیم تا نسبت به آن‌ها آگاهی کامل پیدا کنید و جعبه خودتان را به درستی برگزینید.

ابعاد استاندارد جعبه/ بسته‌ بندی

ابعاد استاندارد بسته بندی زعفران

به هر اندازه که بسته‌بندی زعفران جذاب‌تر، میزان فروشش نیز افزایش خواهد داشت، زیرا زیباتر‌بودن جعبه باعث می‌شود تا مخاطب با نگاه اول مسحورش شود و نتواند از آن چشم بردارد. جعبه‌های مقوایی و کارتنی بیشتر از انواع دیگر در این مورد کاربرد دارد. در هنگام انتخاب جعبه باید به سایز آن نیز توجه داشته باشید و آن‌ها را در نظر بگیرید، چون که زعفران بسیار گران و حساس است و به راحتی آسیب می‌بیند که سبب وارد‌شدن ضرر مالی هنگفتی به شما می‌شود.

در ادامه چند مورد از جعبه‌های پرکاربرد در بسته‌بندی زعفران و سایزهای استاندارد آن‌ها را ذکر می‌کنیم تا بتوانید راحت‌تر مورد مناسب برای بسته‌بندی محصول خودتان را انتخاب کنید.

جعبه بسته‌بندی کرافت زعفران

جعبه بسته‌بندی کرافت زعفران به طور معمول در سایزهای 10*14، 14*19، 16*25، 18*24، 20*30 و 24*34 سانتی‌متر و با استفاده از کاغذ کرافیت لمینت‌شده تولید می‌شوند. به دلیل استفاده‌نکردن از مواد شیمیایی در تولید این نوع از جعبه‌ها، موارد بسیار مناسبی برای بسته‌بندی زعفران به شمار می‌آیند.

ابعاد استاندارد بسته بندی زعفران

جعبه بسته‌بندی مقوایی زعفران

برای ساخت این نوع از جعبه‌های بسته‌بندی، از مقواهای متنوعی با قابلیت چاپ استفاده می‌کنند. برخورداری از قابلیت چاپ این جعبه‌ها، به شما امکان می‌دهد تا بتوانید برندتان روی بسته‌بندی به صورت زیبایی حک کنید و از این طریق نام فروشگاه خودتان را بر سر زبان‌ها بیندازید. سایزهای استاندارد جعبه بسته‌بندی مقوایی زعفران، نیم گرم، یک گرم، نیم مثقال و یا یک مثقال است که شما می‌توانید وابسته به میزان محصول خودتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

ما می دانیم که زمان بسیار مهم است و فرآیندهای ساده ما تضمین می کند که جعبه های شما با سرعت رعد و برق آماده هستند.در حالی که سرعت را در اولویت قرار می دهیم، هرگز کیفیت را به خطر نمی اندازیم. برند شما شایسته درخشش است و خدمات چاپ جعبه فوری ما این کار را بدون کاهش کیفیت چاپ انجام می دهد.

ابعاد استاندارد بسته بندی حبوبات و خشکبار

برای بسته‌بندی حبوبات نیز باید نسبت به انواع اندازه استاندارد جعبه اطلاع داشته باشید تا بتوانید انتخاب درستی به انجام برسانید. به همین دلیل در ادامه دو مورد از جعبه‌های پرکاربرد در این زمینه را به همراه ابعاد استاندارشان، معرفی می‌کنیم.

جعبه بسته‌بندی کرافت

این نوع از جعبه‌های ساخته‌شده از کاغذ کرافت، یکی از گزینه‌های مناسب برای بسته‌بندی حبوبات به شمار می‌رود. به طور معمول ابعاد این جعبه‌های مانند پاکت‌های زعفران است و تفاوت آنچنانی با آن‌ها ندارند.

بسته بندی مقوایی

جعبه‌های مقوایی را با استفاده از مواد اولیه مناسب و محکمی می‌سازند و همین امر باعث می‌شود تا از آن‌ها برای بسته‌بندی موادی مانند حبوبات به طور عمده استفاده شود. سایزهای استاندارد این جعبه‌ها نیز شامل 8*8، 8*9، 9*9، 9*10، 10*10، 10*11، 11*11 و 11*13 می‌شود.

ابعاد استاندارد بسته بندی غذا و مواد غذایی

جعبه بسته‌بندی مواد غذایی باید در برابر رطوبت و چربی مقاومت خوبی داشته باشد و دچار آسیب در مواجه با آن‌ها نشود. همچنین نیاز است تا در برابر کشش نیز مقاوم باشد و به سرعت دچار پارگی نشود، چون که ممکن است در هنگام حمل و نقل آن، این اتفاق برای جعبه بیفتد. به طور معمول بسته ‌بندی مواد غذایی جعبه‌های مقوایی و کاغذی را به کار می‌گیرند، زیرا با طبیعت سازگاری خوبی دارند و قابل بازیافت هستند.

جعبه‌های بسته‌بندی مواد غذایی دارای سایزهای بسیار کوچک تا بزرگ هستند و شما می‌توانید انواع مختلف آن‌ها را وابسته به نوع ماده غذایی خودتان پیدا کنید.

ابعاد استاندارد بسته بندی غذا و مواد غذایی

ابعاد استاندارد جعبه پیتزا و فست‌ فود

جعبه‌های استفاده‌ شده برای بسته‌بندی انواع مختلف پیتزا و فست ‌فود، از جنس مقوای با کیفیت هستند تا تازگی را حفظ کنند و از نشستن موارد آسیب‌زننده به پیتزا روی آن جلوگیری کنند. در ادامه به صورت لیست‌وار انواع سایز استاندارد بسته بندی جعبه پیتزا و فست و فود را به شما معرفی می‌کنیم:

  • 5*20*20 یا سایز 20
  • 5*24*24 یا سایز 24
  • 5*25*25 یا سایز 25
  • 5*27*27 یا سایز 27
  • 5*30*30 یا سایز 30
  • 5*32*32 یا سایز 32
  • 5*34*34 یا سایز 34
  • 5*37*37 یا سایز 37
  • 5*41*41 یا سایز 41

ابعاد استاندارد بسته بندی دستمال کاغذی

سایز استاندارد جعبه بسته بندی دستمال کاغذ به تعداد برگ‌های دستمال موجود در آن وابسته است. به عنوان مثال ابعاد جعبه دستمال کاغذی 200 برگ، 5* 11* 22.5 سانتی‌متر است و جعبه بسته‌بندی نوع 300 برگی آن ابعاد 8*11.5* 23 سانتی‌متری دارد.

ابعاد استاندارد بسته بندی شیرینی و شکلات

به طور معمول برای بسته‌بندی شیرینی و شکلات از مقوای کرجی یا پشت طوسی استفاده می‌شود و اندازه استاندارد بسته بندی جعبه به وزن محصول موردنظر بستگی دارد.

ابعاد استاندارد بسته بندی خرما

بسته‌بندی خرما را به طور معمول با استفاده از جعبه‌های مقوایی به انجام می‌رسانند و سایزهای استاندارد آن‌ها شامل نیم کیلویی، یک کیلویی و دو کیلویی است.

 

سوالات متداول

1- چه نوع ورق‌هایی به طور معمول در ساخت جعبه بسته‌بندی به کار می‌رود؟

برای ساخت جعبه‌های مختلف، کرافت معمولی، کرافت لمینت‌شده، فلوت و مقواهای مختلفی را به کار می‌برند که انتخاب آن‌ها بسته به سلیقه و نیاز شما دارد.

2- فلوت چیست و انواع فلوت در جعبه‌های بسته‌بندی شامل چه مواردی است؟

فلوت یکی از انواع ورق‌هایی است که در ساخت جعبه کارتنی به کار می‌رود و دارای انواع مختلفی شامل A,B,C,E,F است. استحکام فلوت بسیار بالا است و در برابر آسیب‌ها مقاومت خوبی دارد.

3- تفاوت جعبه بسته‌بندی صادراتی با غیر صادراتی در چیست؟

جعبه استفاده‌شده برای موارد صادراتی باید مقاومت بسیار بالاتری نسبت به نوع غیر صادراتی داشته باشد؛ زیرا جعبه هنگام صادرات، در کانتینر قرار می‌گیرد، تکان‌های زیادی می‌خورد و مسافت موردنیاز برای حملش بالاتر است.

 

نتیجه‌گیری

جعبه بسته‌بندی از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا سلامت محصول موردنظر را ضمانت می‌کند و هم شکل جذابی به آن می‌بخشد؛ بنابراین باید به آن اهمیت زیادی بدهید. در هنگام انتخاب جعبه باید به تناسب اندازه آن با محصول توجه داشته باشید. برای رسیدن به این هدف، باید نسبت به سایز استاندارد بسته بندی محصولات مختلف آگاهی داشته باشید.

به همین دلیل و برای کمک به شما در این مطلب اندازه استاندارد جعبه بسته‌ بندی انواع محصولات پرکاربرد را بیان کرده‌ایم. برای بسته‌بندی مناسب همچنین باید به یک محل درست برای طراحی مراجعه کنید، زیرا جذابیت طرح استفاده‌شده در جعبه نیز اثر ویژه‌ای در این زمینه دارد. افراگرافیک بهترین مکان برای طراحی و چاپ جعبه مختلف است. چون که متخصصان خبره‌ای در این زمینه دارد و از بهترین دستگاه‌ها برای انجام این کار استفاده می‌کند.

امتیاز مقاله
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید