طراحی

ایده های خلاقانه طراحی بروشور

ایده های خلاقانه طراحی بروشور

اگر در دنیایی که اکثر بازاریابان به سمت فضای مجازی رفته‌اند و از آن برای جذب مشتری استفاده می‌کنند، شما باید به سمت رسانه‌های چاپی مانند بروشورها بروید؛ زیرا بروشورها، بستر مناسبی برای ایجاد تمایز دارند و به شما در بسیاری از موارد کمک می‌کنند تا با هزینه و زحمت‌ کم‌تری به هدفتان برسید؛ اما برای چاپ این رسانه چاپی، نیاز به داشتن ایده‌های خلاقانه طراحی بروشور دارید تا بتوانید طرحی متفاوت و کاربرپسند خلق کنید. در این مطلب از سایت افراگرافیک قصد داریم، تعداد زیادی ایده به شما بدهیم که بتوانید از آن‌ها در این جهت استفاده کنید و در هنگام طراحی بروشور و تراکت با مشکل مواجه نشوید. لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

 

ایده‌های خلاقانه طراحی بروشور

ایده‌های خلاقانه طراحی بروشور

انتخاب ابعاد استاندارد بروشور به هدف شما از آن بستگی زیادی دارد. اگر از کسانی هستید که قصد چاپ بروشور با اطلاعات زیاد را دارید و می‌خواهید آن را بر روی دیوار بچسبانید، باید از سایزهای بزرگ‌تر مانند A4 استفاده کنید؛ اما ممکن است که قصد پست آن را داشته باشید یا بخواهید آن را بر روی جاهایی با فضای محدود قرار دهید؛ در این صورت نیاز است، سایزهایی مانند A6 را به کار بگیرید. البته باید هزینه و تعداد بروشورهای را نیز در نظر داشته باشید؛ زیرا هر چه سایز بزرگ‌تر شود، قیمت بالاتر می‌رود و این موضوع در تیراژ بالا برای افراد یا سازمان‌هایی با بودجه اندک کمی دردسرساز می‌شود. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله «راهنمای جامع طراحی بروشور» مراجعه کنید.

 

ساده فکر کنید

ساده‌بودن بروشور می‌تواند باعث اثر زیادی در خواننده شود و برای طراحی ایده مناسبی به نظر می‌آید. البته باید دقت کنید که بروشور شما خسته‌کننده نشود. در طراحی ساده می‌توانید نقش‌های برجسته را به کار بگیرید، زیرا این نقش‌های برجسته نمای جالبی را به بروشورتان اضافه می‌کنند. ساده‌سازی بروشور یعنی تعداد عناصر موجود بر روی آن را تا حد ممکن کم کنید، اما این به معنی حذف‌کردن اطلاعات مهم از روی آن نیست. بلکه باید عناصر و اطلاعات به صورت ساده و جذاب در کنار هم قرار بگیرند.

 

برای خوانندگان خودتان سورپرایزهای مختلف در نظر بگیرید

سعی کنید که با توجه به نوع بروشور انتخابی خودتان، سورپرایزهای مختلفی برای بینندگان بروشور در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر یک کتاب بروشور ساده و پر از اطلاعات دارید، می‌توانید به آن نمایی زیبا از گل‌های برجسته را اضافه کنید تا مخاطب پس از باز کردن آن، هیجان‌زده شود.

 

با استفاده از شکل‌های ساده اثر بگذارید

استفاده از طرح‌های ساده هندسی و برجسته در بروشور باعث جذاب‌تر شدن آن می‌شود و به نوعی پیام شما را فریاد می‌زند تا سریع‌تر به مخاطب موردنظر برسد. البته در هنگام استفاده از آن‌ها باید به تناسب رنگ‌بندی شکل‌ها با طرح کلی بروشور موردنظر خودتان نیز باید دقت فراوانی داشته باشید و از آن غافل نشوید.

با استفاده از شکل‌های ساده اثر بگذارید

 

در طراحی خود خلاقیت به خرج دهید

اگر قصد دارید موارد فیزیکی مانند سی‌دی یا چیزهای دیگر را در داخل بروشور قرار دهید، سعی کنید که این کار را با خلاقیت و متمایز از دیگران به انجام برسانید. شما مجبور نیستید که برای این کار از پاکت ساده در پشت بروشور استفاده کنید، بلکه می‌توانید طرح‌های مختلفی را برای این موضوع به کار بگیرید.

در طراحی خود خلاقیت به خرج دهید

 

به جزییات توجه کنید

جزییات باعث می‌شوند تا طرح شما نسبت به دیگران متفاوت شود. به عنوان مثال می‌توانید یک طرح ساده را با تراشیدن گوشه‌های کاغذ بروشور و گرد‌کردن آن، به نمونه‌ای دوستانه و متمایز تبدیل کنید. البته باید به رنگ‌بندی آن نیز توجه کافی داشته باشید.

 

جنس مواد در دسترس خودتان را در نظر بگیرید

وابسته به اینکه بروشور شما برای چه هدفی انتخاب می‌شود، می‌توانید از جنس‌های مختلف استفاده کنید. استفاده از مواد بازیافتی یکی از این گزینه‌ها است، زیرا هم شما و کسب و کارتان را دوستدار محیط‌زیست نشان می‌دهد و هم کمک می‌کند تا هزینه‌هایتان کاهش چشمگیری داشته باشد.

جنس مواد در دسترس خودتان را در نظر بگیرید

 

از بافت‌ها به عنوان یک عنصر گرافیکی استفاده کنید

در برخی از مواقع، استفاده از عکس‌ها نمی‌تواند طرح گرافیکی جذابی را برای شما به وجود بیاورد. در این مواقع بهتر است که از بافت‌های رنگی استفاده کنید. البته رنگ بافت باید با پس زمینه متضاد باشد تا کنتراست لازم میان آن‌ها به وجود بیاید و افراد مختلف از مشاهده لذت کافی را ببرند.

از بافت‌ها به عنوان یک عنصر گرافیکی استفاده کنید

 

طرح‌ها را به صورت سرگرم‌کننده آماده کنید

هرچه طرح استفاده‌شده توسط شما سرگرم‌کننده‌تر باشد، توجه بیشتری را نیز جلب می‌کند، زیرا در زمان حال اکثر افراد به دنبال مطالب جالب هستند تا بتوانند از روزمرگی و دغدغه‌های روزانه خودشان فرار کنند؛ بنابراین سعی کنید تا طرح‌های فان و جذاب را در بروشور خودتان به کار بگیرید.

طرح‌ها را به صورت سرگرم‌کننده آماده کنید

 

بروشور خودتان را کوچک نگه‌دارید

نگهداری بروشورهای کوچک،‌ به مراتب راحت‌تر از نمونه‌های بزرگ است و احتمال اینکه افراد آن‌ها را مدت بیشتری پیش خود نگه دارند بیشتر است؛ بنابراین سعی کنید تا حد ممکن اطلاعات بروشور خودتان را در سایز کوچک‌تر قرار دهید و آن را مینیمال نگه‌دارید.

 

استاندارهای و قراردادهای موجود برای چاپ بروشور را تغییر دهید

در هر کاری استاندارها و قراردادهایی وجود دارد که افراد برای انجام آن، از این اصول تبعیت می‌کنند که بروشور جزو آن‌ها به شمار می‌آید؛ اما می‌توان این استاندارها را تغییر داد و بروشور جذاب‌تری را به وجود آورد. به عنوان مثال همه بروشورها از راست به چپ باز می‌شوند و این استاندارد در همه آن‌ها رعایت می‌شود. شما می‌توانید با ایجاد یک طرح منحصربه‌فرد و تغییر این رویه، بروشور خودتان را نسبت به دیگران متمایز کنید؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که این موضوع را هم پیش از طراحی کاتالوگ در نظر بگیرید.

 

نوع نمایش بروشور را در نظر بگیرید

نمایش بروشور اهمیت زیادی دارد و باید به صورتی باشد که مخاطب بتواند راحت‌تر اطلاعات و عناصر گرافیکی موجود بر روی آن را بخواند و متوجه آن‌ها شود. همچنین برای نگهداری بروشور خودتان نیز یک جعبه داشته باشید تا مخاطب بتواند آسان‌تر را نگه‌داری و حمل‌ونقل کند.

 

سوالات متداول

1- چطور بروشور درست کنیم؟

برای ساخت بروشور ابتدا نیاز دارید که هدف خودتان را مشخص کنید. پس از آن و بر اساس این هدف باید طراحی بروشور را انجام دهید. جهت انجام این کار به صورت متمایز باید خلاقیت در طراحی بروشور داشته باشید که می‌توانید از ایده‌های مطرح‌شده در مقاله برای این موضوع استفاده کنید.

2- بروشور چند صفحه است؟

تعداد صفحات یک بروشور بستگی به میزان اطلاعات شما، نوع طراحی و سایز چاپی آن دارد؛ بنابراین باید این موارد را مشخص کنید تا به طور دقیق متوجه بشوید که تعداد صفحات بروشورتان چه مقداری خواهد شد.

 

نتیجه‌گیری

برای اینکه بتوانید خلاقیت در طراحی بروشور داشته باشید، نیاز است تا از ایده‌های جذاب و منحصر به فرد استفاده کنید. در این مقاله سعی کردیم، تعداد مناسبی از این ایده‌ها را برای شما بیان کنیم تا بتوانید از آن‌ها در این جهت بهره ببرید؛ اما اگر احساس می‌کنید که برای طراحی و چاپ بنر نیاز به کمک دارید، می‌توانید به سایت افراگرافیک مراجعه کنید و ثبت درخواست خودتان را به انجام برسانید تا این مجموعه متخصص این کار به بهترین شکل ممکن برای شما انجام دهد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *