بلاگ

آموزش ساخت جعبه کادو . صفر تا صد

ساخت جعبه کادویی

یادگیری نحوه ساخت جعبه کادو می‌تواند برای افرادی که قصد ایجاد یک باکس یا بسته‌بندی شخصی‌سازی شده را دارند، جالب باشد. فرآیند ساخت جعبه هدیه به شما امکان می‌دهد که جعبه را مطابق با سبک خود و سلیقه گیرنده سفارشی کنید. هر مرحله از این فرآیند، از انتخاب مواد و طراحی گرفته تا مونتاژ خود جعبه، فرصتی برای خلاقیت و شخصی‌سازی است.

برای شروع ساخت جعبه هدیه از صفر تا صد، باید تمام مواد و ابزار لازم را جمع‌آوری کنید. این مواد، شامل کاغذ یا مقوا برای پایه جعبه و درب، چسب مانند چسب یا نوار دو طرفه، خط کش، مداد و قیچی هستند. علاوه بر این، ممکن است بخواهید از اقلام تزئینی مانند روبان، برچسب یا تمبر برای تزئین محصول نهایی استفاده کنید.

یکی از اولین مراحل ساخت جعبه فوری، اندازه‌گیری و برش کاغذ یا مقوا به اندازه دلخواه برای پایه و درب آن است. این کار، ابعاد کلی جعبه را تعیین می‌کند و از مناسب بودن جعبه برای هدیه داخل آن اطمینان می‌دهد. هنگامی که قطعات را به اندازه مناسب برش دادید، می‌توانید جعبه را با استفاده از چسب، شروع به تا زدن و مونتاژ کنید. این کار باعث محکم شدن لبه‌ها و گوشه‌های جعبه کادو می‌شود.

همچنین می‌توانید در مراحل ساخت جعبه کادو، با عناصر طراحی مختلف مانند افزودن یک سطح شفاف برای نمایش کادوی داخل جعبه، یک بسته منحصربه‌فرد ایجاد کنید. به علاوه، می‌توانید از روبان، کنف یا کاغذ طرح‌دار برای ایجاد ظاهری زیباتر، استفاده نمایید. به طور کلی، هر انتخاب، به زیبایی و انحصاری شدن جعبه کادو کمک می‌کند.

اگر می‌خواهید مراحل ساخت جعبه کادو را یاد بگیرید، ادامه محتوا را از دست ندهید. یادگیری نحوه ساخت جعبه هدیه یک فعالیت سرگرم‌کننده و لذت‌بخش می‌باشد. یک جعبه هدیه دست‌ساز، نشان‌دهنده زمان صرف شده و اهمیتی است که برای فرد مقابل قائل هستید. با خواندن این مطلب و کمی خلاقیت، می‌توانید جعبه‌های هدیه زیبا و شخصی‌سازی شده‌ای بسازید و دیگران را تحت تاثیر قرار ‌دهید. با ما همراه باشید.

 جعبه کادو

مراحل ساخت جعبه کادویی

ساخت جعبه کادو می‌تواند یک پروژه سرگرم‌کننده و ارزشمند باشد. برای شروع، به مواد زیر، نیاز خواهید داشت:

 • کاغذ یا مقوای محکم
 • خط کش
 • قیچی
 • هر نوع چسب مانند چسب مایع یا چسب نواری دو طرفه
 • هر نوع تزئیناتی جهت تزئین جعبه کادو

اولین مرحله، اندازه‌گیری و برش کاغذ به اندازه دلخواه برای جعبه است. باید به نسبت شکل هندسی جعبه مورد نظر، الگوی آن را بکشید و ببرید. در مرحله بعد، در امتداد لبه‌های کاغذ علامت بزنید تا چین‌هایی ایجاد کنید. این کار، تا کردن کاغذ را آسان‌تر می‌کند. در امتداد خطوط شماره‌گذاری شده، کاغذ را تا کنید تا جعبه را تشکیل دهید.

پس از ایجاد پایه، نوبت به ساختن درب می‌رسد. یک تکه کاغذ دیگر (کمی بزرگتر از پایه) را برش دهید تا لبه‌های آن روی هم قرار بگیرند. لبه‌ها را درست مثل پایه‌ها بچسبانید و تا کنید. مطمئن شوید که درب به راحتی روی جعبه قرار می‌گیرد، بدون اینکه خیلی شل یا خیلی سفت باشد. می‌توانید درب و پایه را با روبان، برچسب یا سایر تزیینات، تزئین کنید تا جعبه هدیه را شخصی‌سازی نمایید.

لبه‌های جعبه باید محکم باشند تا دیواره‌های جعبه از هم جدا نشوند. هنگامی که جعبه مونتاژ شد، در صورت استفاده از چسب، اجازه دهید، خشک شود.

مراحل ساخت جعبه کادویی

مراحل ساخت جعبه کادویی در خانه

مراحل ساخت جعبه کادو در خانه عبارتند از:

 • جمع‌آوری مواد

قبل از شروع ساخت جعبه کادو در خانه، باید تمام مواد لازم را جمع‌آوری نمایید. این مواد شامل کاغذ یا مقوای محکم، قیچی، خط کش، مداد، نوارچسب و هر تزئینی است که می‌خواهید به جعبه هدیه خود اضافه کنید.

 • انتخاب اندازه

اندازه جعبه هدیه خود را بر اساس کالایی که قصد دارید، داخل آن قرار دهید، تعیین کنید. می‌توانید یک جعبه هدیه کوچک برای جواهرات یا سایر اقلام کوچک یا یک جعبه بزرگتر برای هدایایی مانند کتاب یا لباس بسازید. از یک خط کش و مداد برای اندازه‌گیری و علامت‌گذاری ابعاد جعبه خود روی کاغذ یا مقوا استفاده کنید.

 • برش کاغذ

با استفاده از قیچی، شکل جعبه را با دقت از روی کاغذ یا مقوا جدا کنید. دقیقا خطوطی را که علامت‌گذاری کرده‌اید، برش دهید تا مطمئن شوید که جعبه شما اندازه و شکل مناسبی دارد. شما باید یک تکه را برای کف جعبه و چهار قطعه را برای کناره‌ها ببرید. البته این امر بسته به شکل هندسی جعبه متفاوت است. برای یک جعبه مکعب مستطیلی می‌توانید یک مستطیل رسم کرده و از چهار طرف آن چهار مستطیل دیگر به نسبت ابعاد ضلع بکشید و ببرید.

 • شماره‌گذاری و تا کردن

در مرحله بعد، از خط کش و مداد استفاده کنید. در امتداد خطوطی که کاغذ را تا می‌کنید تا کناره‌های جعبه را بسازید، علامت بزنید. این کار باعث می‌شود تا بتوانید کاغذ را راحت‌تر تا کنید و خطوط واضح و تمیزی ایجاد نمایید. با دقت در امتداد خطوط شماره‌گذاری شده، کاغذ را تا کرده تا کناره‌های جعبه ایجاد شوند.

 • ساخت جعبه

با استفاده از نوار چسب یا چسب مایع، لبه‌های ضلع هر وجه را به هم بچسبانید تا دیوارها ایجاد شوند. با اتصال اضلاع کوتاه جعبه شروع کنید و سپس اضلاع بلندتر را وصل نمایید تا جعبه، کامل شود. لبه‌ها را محکم فشار دهید تا مطمئن شوید که جعبه، ایمن و محکم است.

 • اضافه کردن تزئینات

هنگامی که شکل اصلی جعبه را ایجاد کردید، می‌توانید برای شخصی‌سازی جعبه کادو خود، تزئینات را اضافه کنید. این تزئینات می‌توانند شامل کاغذ رنگی، روبان، برچسب یا سایر عناصر تزئینی باشند. خلاق باشید و به تخیل خود اجازه دهید تا هنگام تزئین جعبه هدیه خانگی، شما را راهنمایی کند.

 • اتمام ساخت جعبه

بعد از اینکه تمام تزئینات مورد نظر خود را اضافه کردید، کمی وقت بگذارید و مطمئن شوید که همه چیز به طور ایمن وصل شده است. می‌توانید در انتها، یک لایه نوار یا چسب اضافه کرده تا درزهای جعبه را محکم کنید.

مراحل ساخت جعبه کادویی در خانه

الگو ساخت جعبه کادویی خانه ای

ساخت جعبه کادو در خانه می‌تواند راهی مفید و لذت‌بخش برای نشان دادن علاقه‌تان به کسی باشد. با انجام این مراحل ساده و استفاده از الگوی ارائه شده، می‌توانید یک جعبه هدیه منحصربه‌فرد و شخصی برای هر مناسبتی بسازید. خلاق باشید، از آن لذت ببرید و اجازه دهید تخیل شما در هنگام ساخت جعبه هدیه خانگی بدرخشد. برای ساخت جعبه کادو الگوهای مختلفی وجود دارند که هر یک نیازمند برش متفاوتی هستند. برخی از محبوب‌ترین الگوها عبارتند از:

 • جعبه مکعب مستطیلی، نیازمند پنج وجه مستطیلی و یک مستطیل لبه‌دار برای درب
 • جعبه مکعب مربع، مانند جعبه مستطیلی تنها با وجه‌های مربع
 • جعبه استوانه‌ای، نیازمند یک مستطیل گرد شده برای بدنه و یک دایره برای کف

آموزش طراحی و ساخت جعبه کادو با طرح قدیمی و جذاب

ساخت جعبه کادو زیبا و منحصربه‌فرد می‌تواند راهی فوق‌العاده برای افزودن احساسات شما به هدایایتان باشد. اگر به دنبال هدیه‌ای خاص برای یکی از عزیزانتان یا تقویت مهارت‌های خود در کاردستی هستید، طراحی و ساخت جعبه کادویی با طرح قدیمی، بهترین گزینه است. آموزش طراحی و ساخت جعبه کادو با طراحی قدیمی و جذاب به شرح زیر می‌باشد:

 • مواد لازم

طراحی جعبه کادویی با طرح قدیمی، یک راه عالی و جذاب برای ایجاد حس نوستالژی است. شما به یک تکه کاغذ یا مقوا، یک خط کش، یک مداد، قیچی و هر تزئینی که می‌خواهید به جعبه خود اضافه کنید، نیاز دارید.

 • اندازه‌گیری

با اندازه‌گیری مربع روی کاغذ یا مقوا شروع کنید. اندازه مربع به ابعاد جعبه‌ای که می‌خواهید بسازید، بستگی دارد. هنگامی که اندازه جعبه خود را تعیین کردید، با خط کش و مداد خود، لبه‌های مربع را مشخص کنید. سپس آن را با قیچی خود به دقت برش دهید.

 • تا زدن

سپس مربع خود را به صورت مورب از وسط تا کنید. باید یک شکل مثلثی ایجاد شود. کاغذ را باز کرده و در جهت مخالف به صورت مورب تا کنید. اکنون باید یک شکل مربع با دو چین مورب متقاطع داشته باشید.

گوشه‌های مربع را به وسط تا کنید، به طوری که در نقطه‌ای که دو چین، همدیگر را قطع می‌کنند، گوشه‌های مربع به هم برسند. این کار، یک شکل مربع کوچکتر در مربع بزرگتر ایجاد می‌کند.

لبه‌های کاغذ را در امتداد چین‌هایی که در مرحله قبل ایجاد کردید، تا کنید. کناره‌های جعبه هدیه خود را شکل دهید. در نهایت، گوشه‌های کاغذ را به سمت مرکز، تا کرده و آنها را در کناره‌های جعبه قرار دهید تا در جای خود محکم شوند. جعبه هدیه شما اکنون، کامل و آماده تزئین است.

 • تزئین

وقتی نوبت به تزئین جعبه هدیه می‌رسد، گزینه‌های بی‌شماری پیش رو خواهید داشت. استفاده از عناصر قدیمی یا عتیقه را در نظر بگیرید تا جذابیت دنیای وینتیج را به طراحی خود اضافه کنید. می‌توانید از توری‌های قدیمی، دکمه‌ها، روبان‌ها یا حتی منجق‌های کوچک موجود در بازار برای تزئین جعبه‌تان استفاده نمایید. با این تزئینات، جلوه‌ای منحصربه‌فرد به جعبه کادو خواهید بخشید. همچنین می‌توانید از کاغذ کرافت برای روکش کردن جعبه استفاده کنید.

آموزش طراحی و ساخت جعبه کادو با طرح قدیمی

ساخت جعبه کادویی به روش تاکو

روش تاکو، روشی ساده و آسان برای ساخت جعبه کادو بوده و تنها با استفاده از یک تکه کاغذ یا مقوا است. برای شروع، مواد خود را جمع‌آوری کنید و در مورد اندازه جعبه‌ای که می‌خواهید بسازید، تصمیم بگیرید. برای این پروژه می‌توانید از هر نوع کاغذ یا مقوایی استفاده نمایید؛ اما کاغذ ضخیم‌تر باعث می‌شود تا جعبه محکم‌تری داشته باشید.

 • ابتدا کاغذ خود را از وسط تا کرده و یک مستطیل بلند ایجاد نمایید. کاغذ را باز کرده و از وسط تا کنید. سپس، دوباره آن را باز نمایید.
 • دو گوشه بالای کاغذ را به سمت مرکز تا کنید. مطمئن شوید که دو گوشه بالای کاغذ، کمی همپوشانی دارند. این کار یک شکل مثلثی در بالای کاغذ ایجاد می‌کند که شبیه شکل یک تاکو است.
 • لبه پایین کاغذ را به سمت لبه بالایی تا کنید. سپس، آن را زیر مثلثی که در مرحله قبل ایجاد کردید، قرار دهید. این کار، قسمت پایین جعبه شما را تشکیل می‌دهد.
 • گوشه‌های پایین کاغذ را به سمت مرکز تا کنید و کناره‌های جعبه را بسازید. از انگشتان خود برای فشار دادن محکم روی چین‌ها استفاده نمایید. بدین صورت، می‌توانید چین‌های تیز ایجاد کنید.
 • برای محکم کردن کناره‌های جعبه، لبه‌های روی کاغذ را زیر مثلث بالایی قرار دهید. جعبه هدیه شما اکنون کامل و آماده تزئین است.

ساخت جعبه کادویی به روش تاکو

طریقه ی ساخت جعبه کادو مقوایی ساده گرد

ساخت جعبه کادو خانگی می‌تواند هدیه شما را خاص‌تر و ارزشمندتر کند. روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای رسیدن به نتیجه عالی از آنها استفاده کنید. یک جعبه مقوایی گرد ساده، یک گزینه عالی برای بسته‌بندی اقلام کوچک مانند جواهرات، لوازم جانبی یا شیرینی است. برای ساخت این نوع جعبه کادویی به مواد زیر نیاز دارید:

 • مقوا
 • قیچی
 • خط كش
 • مداد
 • چسب
 • کاغذ یا پارچه تزئینی (اختیاری)
 • روبان یا کنف (اختیاری)

حالا بیایید با دستورالعمل‌های گام به گام زیر، ساخت جعبه کادو را شروع کنیم:

 1. با بریدن یک دایره از مقوا شروع کنید. اندازه دایره بستگی به این دارد که می‌خواهید جعبه هدیه شما چقدر بزرگ باشد. برای ساخت دایره کامل می‌توانید از قطب نما یا یک جسم دایره‌ای استفاده کنید.
 2. در مرحله بعد، یک نوار مستطیلی طولانی از مقوا را برش دهید که به عنوان کناره جعبه عمل می‌کند. عرض نوار باید برابر با ارتفاعی که برای جعبه هدیه در نظر دارید، باشد. دقت کنید که طول نوار را کمی بیشتر از دور دایره در نظر بگیرید.
 3. نوار مقوا را با استفاده از چسب یا نوار به لبه دایره بچسبانید. باید یک شکل استوانه‌ای در اطراف دایره ایجاد کند. این کار، دیوارهای جعبه هدیه را ایجاد می‌کند.
 4. اگر می‌خواهید بعد از ساخت جعبه کادو، آن را تزئین کنید، می‌توانید در این مرحله آن را با کاغذ یا پارچه تزئینی بپیچید. به سادگی کاغذ یا پارچه را در قسمت بیرونی مقوا بچسبانید.
 5. برای ایجاد درپوش برای جعبه کادو، مراحل 1 و 3 را با ابعاد کمی بزرگتر برای دایره و نوار مقوای باریک، تکرار کنید. درب باید به خوبی روی جعبه قرار گیرد، اما به راحتی هم برداشته شود.
 6. می‌توانید یک روبان یا کنف را دور جعبه و درب آن ببندید.

طریقه ی ساخت جعبه کادو مقوایی ساده گرد

آموزش طریقه ی ساخت جعبه کادویی خلاقانه برای کودکان

وقتی نوبت به ساخت جعبه کادو برای کودکان می‌رسد، خلاقیت، بسیار مهم می‌شود. کودکان عاشق بسته‌بندی‌های رنگارنگ هستند. در این بخش به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک جعبه مقوایی ارزان و خلاقانه بسازید که مطمئنا هر کودکی را خوشحال می‌کند. برای این پروژه به مواد زیر نیاز دارید:

 • مقوا یا کاغذ رنگی
 • قیچی
 • خط كش
 • مداد
 • چسب ماتیکی
 • برچسب یا نشانگر تزئینی
 • نوار
 • تزیینات صنایع دستی (مانند پوم پوم، چشم‌های عروسکی، پولک دوزی)

اکنون، بیایید به دستورالعمل‌های گام به گام زیر جهت ساخت جعبه کادو خلاقانه برای کودکان توجه کنیم:

 1. با انتخاب یک تم برای جعبه هدیه خود شروع کنید. داشتن یک موضوع بر اساس شخصیت کارتونی یا حیوان مورد علاقه کودک، به انتخاب طرح شما کمک می‌کند.
 2. با استفاده از مقوا یا کاغذ رنگی، شکل جعبه کادو را ببرید. شما می‌توانید جعبه سنتی مربع یا مستطیل را انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید اشکال منحصربه‌فرد مانند حیوانات یا وسایل نقلیه را بسازید.
 3. بیرون جعبه را با رنگ‌ها، الگوها و برچسب‌ها که با موضوع انتخابی شما همخوانی دارند، تزئین کنید. به هر تعداد که دوست دارید، تزیینات اضافه نمایید تا جعبه متمایز شود.
 4. هنگامی که از طراحی جعبه راضی بودید، آن را با تا زدن در امتداد خطوط شماره‌گذاری شده و محکم کردن لبه‌ها با چسب، مونتاژ کنید. مطمئن شوید که جعبه به اندازه کافی، محکم است تا هدیه را درون آن قرار دهید.
 5. به اضافه کردن شگفتی‌های کوچک در داخل جعبه کادوی کودک فکر کنید. از جمله این شگفتی‌ها می‌توان به پیام‌های مخفی، اسباب بازی‌های کوچک یا آب نبات اشاره کرد. این امر، باعث می‌شود که کودک در هنگام باز کردن جعبه، بسیار هیجان‌زده شود.
 6. جعبه هدیه را با گره زدن یک روبان رنگارنگ یا چسباندن یک برچسب هدیه به پایان برسانید. این کار، کادو را برای کودک خاص‌تر می‌کند.

آموزش طریقه ی ساخت جعبه کادویی خلاقانه برای کودکان

آموزش ساخت جعبه کادوی با وسایل ساده

هدیه دادن، راهی فوق‌العاده برای نشان دادن عشق و قدردانی شما نسبت به اشخاص می‌باشد. گاهی اوقات جعبه کادو خاطره انگیزتر از خود کادو می‌شود. نحوه ساخت جعبه کادو با ابزارهای ساده به شرح زیر است.

برای شروع، به چند وسیله اولیه برای ساخت یک جعبه هدیه ساده نیاز دارید. این وسایل عبارتند از:

 • مقوا یا کاغذ سنگین
 • قیچی
 • خط كش
 • مداد
 • چسب دو طرفه

اکنون، بیایید با مراحل ساخت جعبه کادو اولیه شروع کنیم:

مرحله 1: مقوا را اندازه بگیرید و برش دهید

با اندازه‌گیری و برش یک تکه مربع یا مستطیل از مقوا شروع کنید. اندازه کاغذ، اندازه جعبه هدیه شما را تعیین می‌کند؛ بنابراین ابعادی را انتخاب کنید که مناسب هدیه شما باشند. یک نقطه شروع خوب برای ساخت جعبه، استفاده از مربعی با ابعاد 8×8 اینچ است.

مرحله 2: خطوط تاشو اضافه نمایید

با استفاده از خط کش و مداد، خطوطی را روی مقوا مشخص کرده تا لبه‌های آن را تا کنید. بدین صورت، جعبه ایجاد می‌شود. خطوط باید موازی با لبه‌های کاغذ و تقریبا 1 اینچ از لبه فاصله داشته باشند.

مرحله 3: لبه‌ها را تا کنید

در امتداد خطوطی که با خط کش خود مشخص کرده‌اید، کاغذ را تا کرده و چین‌هایی در کاغذ ایجاد نمایید. هر لبه را با دقت و به طور مرتب تا کنید تا دیواره‌های جعبه به راحتی به هم برسند.

مرحله 4: فلپ‌ها را برش دهید

در امتداد چین‌های دو طرف مقابل، کاغذ را ببرید. از این فلپ‌ها برای محکم کردن دو طرف جعبه در کنار هم استفاده می‌شود.

مرحله 5: جعبه را سر هم نمایید

روی لبه‌هایی که بریده‌اید، نوارچسب یا چسب دو طرفه بزنید و آنها را با دقت تا کنید. بدین صورت، کناره‌های جعبه ایجاد می‌شوند. آنها را محکم به هم فشار دهید تا لبه‌ها در جای خود محکم شوند.

مرحله 6: ساخت جعبه را تمام کنید

هنگامی که کناره‌های جعبه محکم شدند، می‌توانید تزئیناتی مانند روبان، برچسب‌ آماده یا شخصی‌سازی‌شده را به جعبه هدیه خود بیافزایید. شما اکنون یک جعبه هدیه دست‌ساز آماده دارید.

آموزش ساخت جعبه کادوی با وسایل ساده

درست کردن جعبه کادویی پارچه ای

اگر می‌خواهید جذابیت و خاص بودن هدیه خود را افزایش دهید، یک جعبه کادوی پارچه‌ای بسازید. جعبه‌های پارچه‌ای، نه تنها قابل استفاده مجدد هستند، بلکه ظرافت و زیبایی نیز به هدیه شما می‌بخشند. نحوه ساخت جعبه کادو پارچه‌ای به شرح زیر است:

مرحله 1: پارچه را انتخاب کنید

پارچه‌ای را انتخاب نمایید که دوست دارید و مکمل هدیه‌ای است که ارائه می‌دهید. پارچه‌ نرم و ابریشمی برای ظاهری مجلل یا پارچه‌ای نخی محکم را برای نشان دادن صمیمیت در نظر بگیرید.

مرحله 2: پارچه را برش دهید

پارچه را به شکل مربع یا مستطیل برش دهید. این برش باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا دور هدیه خود بپیچید. همچنین، باید مقداری فضای اضافی برای تا زدن و محکم کردن لبه‌ها داشته باشید.

مرحله 3: پارچه را تا کنید

هدیه خود را در مرکز پارچه قرار دهید. لبه‌های پارچه را به سمت بالا و روی کادو تا بزنید و کمی آنها را روی هم قرار دهید تا بسته‌ای منظم ایجاد کنید.

مرحله 4: لبه‌ها را محکم نمایید

با استفاده از نخ و سوزن، لبه‌های پارچه را به هم بدوزید تا یک کیسه برای هدیه شما ایجاد شود. پارچه را محکم بدوزید تا پارچه باز نشود.

مرحله 5: جعبه را تزئین نمایید

هنگامی که لبه‌ها محکم شدند، می‌توانید تزئیناتی مانند دکمه‌، پاپیون‌ یا پولک‌ را برای تزئین جعبه هدیه پارچه‌ای اضافه کرده و آن را خاص‌تر کنید.

درست کردن جعبه کادویی پارچه ای

آموزش ساخت جعبه کادویی هویجی

ایده ساخت جعبه کادو هویجی، سرگرم‌کننده و خلاقانه است و مطمئنا گیرنده را تحت تأثیر قرار می‌دهد. آموزش گام به گام ساخت این جعبه به شرح زیر است:

 • مواد مورد نیاز
 1. کاغذ شطرنجی نارنجی، سبز و قهوه‌ای
 2. قیچی
 3. چسب
 4. خط كش
 5. مداد

مرحله 1: کاغذ ساختمانی نارنجی را برش دهید

با بریدن یک تکه مستطیل شکل از کاغذ ساختمانی نارنجی شروع کنید. اندازه کاغذ، به این بستگی دارد که می‌خواهید جعبه هدیه هویجی شما چقدر بزرگ باشد. برای ایجاد لبه‌هایی صاف، از خط کش استفاده نمایید.

مرحله 2: کاغذ را تا کنید

کاغذ نارنجی را از وسط تا کرده تا یک چین ایجاد شود. این کاغذ، کف جعبه کادوی هویجی شما خواهد بود.

مرحله 3: کاغذ سبز ساختمانی را برش دهید

یک نوار بلند از کاغذ ساختمانی سبز رنگ را ببرید تا برگ‌های هویج ایجاد شوند. طول نوار به این بستگی دارد که می‌خواهید برگ‌ها چقدر بلند باشند.

مرحله 4: برگ‌ها را بچسبانید

نوار سبز رنگ را از وسط تا کنید تا یک چین ایجاد شود. سپس لبه تا شده را به لبه بالای کاغذ نارنجی بچسبانید تا شبیه برگ‌های هویج شود.

مرحله 5: روی هویج را شکل دهید

نوارهای حاشیه مانند را در امتداد لبه بالای کاغذ سبز ببرید تا ظاهر هویجی واقعی‌تری به آن ببخشید.

مرحله 6: روی هویج را تا کنید

نوارهای حاشیه سبز را به آرامی بچرخانید و تا کنید تا شکل هویج واقعی‌تری ایجاد نمایید.

مرحله 7: کاغذ ساختمانی قهوه‌ای را برش دهید

یک تکه مستطیل کوچک از کاغذ ساختمانی قهوه‌ای را برش دهید تا ساقه هویج ایجاد شود.

مرحله 8: ساقه را وصل کنید

ساقه قهوه‌ای رنگ را به بالای برگ‌های سبز بچسبانید تا ظاهر هویج کامل شود.

مرحله 9: جعبه هدیه هویج شما آماده است

پس از انجام تمام مراحل، جعبه هدیه هویج شما آماده استفاده خواهد بود. به سادگی کاغذ نارنجی تا شده را باز کنید تا فضای داخلی که می‌توانید هدیه خود را در آن قرار دهید، آشکار شود. این جعبه هدیه خلاقانه، مطمئنا گیرنده را خوشحال می‌کند.

ساخت جعبه کادو هویج می‌تواند یک فعالیت سرگرم‌کننده و جذاب باشد؛ اما اگر به دنبال جایگزین مناسبی هستید، بهترین و زیباترین جعبه کادویی‌ها را از افرا گرافیک خریداری کنید. جعبه‌های هدیه ما در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند که برای هر مناسبتی، ایده‌آل هستند.

به سادگی مجموعه جعبه‌ کادوهای موجود در وب‌سایت ما را مرور کنید. سپس، یک جعبه هدیه را انتخاب نمایید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. با انتخاب یک جعبه هدیه آماده که مطمئنا گیرنده را تحت تأثیر قرار می‌دهد، در زمان و تلاش خود صرفه‌جویی کنید. همچنین می‌توانید با سفارش طراحی جعبه، باکس هدیه دلخواه خود را تهیه نمایید. جهت مشاهده نمونه کارهای ما به قسمت فروشگاه وب‌سایت ما سر بزنید.

آموزش ساخت جعبه کادویی هویجی

سوالات متداول

آیا می‌توانم از مواد بازیافتی برای ساخت جعبه هدیه استفاده کنم؟

بله، می‌توانید از روزنامه‌ها یا مجلات قدیمی استفاده کنید تا جعبه‌ای وینتیج و قدیمی داشته باشید.

آیا می‌توانم جعبه هدیه بدون چسب درست کنم؟

سعی کنید از نوار دو طرفه، نوار چسب یا منگنه استفاده نمایید. البته به سبک اریگامی هم می‌توان جعبه ساخت.

چگونه جعبه کادویی برای جواهرات بسازیم؟

یک جعبه کوچک بسازید و یک کوسن برای نگهداری جواهرات ظریف در آن قرار دهید. جنس جعبه باید مقوای محکم باشد.

ساخت جعبه کادو چقدر طول می‌کشد؟

ساخت جعبه کادو حدود 15 تا 30 دقیقه، بسته به پیچیدگی طول می‌کشد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *