بلاگ

ایده های طراحی جعبه هاردباکس مناسب لوازم آرایشی و بهداشتی

طراحی جعبه هاردباکس لوازم آرایشی و بهداشتی

با گذشت زمان و افزایش خلاقیت صنعت بسته‌بندی و جعبه‌سازی بسیار گسترده شده و افراد، شرکت‌ها و کارخانجات توجه بیشتری به جعبه محصولات خود دارند؛ لوازم آرایشی و بهداشتی به عنوان محصولاتی که نیاز فراوانی به محافظت داشته و همچنین بسته‌بندی آن تأثیر مستقیمی در فروش و جذب مشتری دارد، از هاردباکس‌ها استفاده می‌کنند. طراحی جعبه هاردباکس لوازم آرایشی و بهداشتی با توجه به نوع محصول و ویژگی‌های آن، می‌تواند متفاوت باشد.

جعبه‌های سختی که برای لوازم آرایشی به کار می‌رود، ویژگی‌های منحصر به‌ فرد و خاصی دارند؛ زیرا لازم است محافظت بسیار بالایی از محتوای درون جعبه داشته و علاوه ‌بر آن تمام جنبه‌های بهداشتی را در نظر داشته باشند. با توجه به موارد گفته شده، طراحی جعبه‌های سخت مناسب برای لوازم آرایشی، ملزم شرایط خاصی است، حال برای آشنایی با هاردباکس‌ها و ایده‌های خاص بسته‌بندی محصولات آرایشی و بهداشتی، در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

درباره جعبه هاردباکس

در صنعت جعبه‌ سازی، همواره افراد مختلفی به دنبال مواردی برای حفاظت بیشتر از محصولات و توجه به ظاهر آن بوده‌اند، از این‌ رو با استفاده از لایه‌های متعدد مقوایی، جعبه‌های سختی را تولید کردند. جعبه هارد باکس از لایه‌های مقوایی خاص ساخته شده و قسمت رویی و نهایی آن، با استفاده از روکش‌هایی از جنس‌های مختلف مانند گالوانیزه، چرم، سلفون، گلاسه و… پوشانده می‌شوند تا علاوه‌ بر محافظت بیشتر از محتوای درون جعبه، ظاهری زیبا نیز ایجاد کنند.

این جعبه‌ها در صنایع مختلفی مانند صنعت جواهرسازی، تولید پک‌های آموزشی، لوازم الکترونیکی، بازی‌های فکری، عطر و ادکلن، لوازم آرایشی و بهداشتی، کادویی و… به کار می‌روند. بد نیست بدانید که هاردباکس‌ها در انواع و مدل‌های خاصی تولید می‌شوند و می‌توانند متناسب با نیاز مشتری سایز و ابعاد مختلفی داشته باشند.

درباره جعبه هاردباکس

استفاده از هاردباکس برای لوازم بهداشتی آرایشی

همان‌طور که می‌دانید رقابت بسیار زیادی در بین برندهای مختلف آرایشی و بهداشتی وجود دارد و طبق آمار به دست آمده، خریداران در هنگام انتخاب محصولات، علاوه‌ بر کیفیت، به نوع بسته‌بندی و ظاهر محصول نیز توجه می‌کنند. لوازم آرایشی و بهداشتی که شامل کرم‌های مرطوب‌ کننده، آرایشی، انواع شامپوها و… است، در صورت داشتن طراحی زیبا و خاص، نظر خریدار را جلب کرده و در نتیجه باعث فروش بیشتر می‌شود. طراحی جعبه هاردباکس لوازم آرایشی و بهداشتی به صورتی انجام می‌گیرد که چندین لایه مقوایی را روی هم قرار می‌دهند تا محتوای درون جعبه، از هرگونه فشار و ضربه‌ای دور باشد تا با بالا بردن امنیت محصولات، باعث زیبایی و فروش بیشتر شود.

جعبه‌های سخت در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که هر کدام می‌توانند برای محصول خاصی به کار روند، به ‌عنوان مثال در بسته‌بندی محصولات بهداشتی و آرایشی، برای ایجاد محافظت بیشتر، مقداری ابر و یا فوم را درون جعبه قرار می‌دهند و به این ترتیب در مواقع ایجاد ضربه، هیچ‌گونه صدمه‌ای به آن وارد نمی‌شود. روکش‌های مختلفی نیز بر روی جعبه‌ها قرار می‌گیرند و به این ترتیب ظاهر جعبه را به صورت شکیل و زیبایی در می‌آورد تا مشتریان را به خود جذب کرده و در نتیجه باعث فروش و سود بیشتر شود.

استفاده از هاردباکس برای لوازم بهداشتی آرایشی

چاپ جعبه فوری

چاپ جعبه فوری با رفع نیازهای بسته بندی منحصر به فرد خرده فروشان آنلاین از ظهور تجارت الکترونیک پشتیبانی می کند. با رواج فزاینده خرید آنلاین، تجربه جعبه گشایی به عنصری حیاتی برای رضایت مشتری تبدیل شده است. چاپ جعبه فوری به مشاغل تجارت الکترونیک امکان می دهد بسته بندی سفارشی ایجاد کنند که نه تنها از محصولات در حین حمل و نقل محافظت می کند، بلکه یک لمس شخصی به تجربه باز کردن بسته بندی مشتری اضافه می کند.

مزایای هاردباکس لوازم بهداشتی آرایشی

هاردباکس‌ها در ابتدا برای محافظت از محتوای درون جعبه ساخته شدند و با مرور زمان و افزایش خلاقیت، با ظاهر زیبای خود، افراد بیشتری را به خود جذب کردند؛ امروزه این جعبه‌های سخت برای بسته‌بندی لوازم مختلف به کار می‌روند. شرکت‌های مختلف به دلیل رقابت تنگاتنگی که در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد، اقدام به تولید بسته‌بندی‌های متفاوتی کرده‌اند. هاردباکس‌ها به ‌عنوان جذاب‌ترین و محکم‌ترین جعبه‌های بسته‌بندی موجود در بازار، انتخاب مناسبی به شمار می‌آیند؛ در زیر مزایای استفاده از هاردباکس‌ها را آورده‌ایم:

ظاهری متفاوت

هاردباکس‌ها با ایجاد ظاهری متفاوت و لوکس، ارزش محصول را بالا برده و نظر مشتریان را جلب می‌کنند، بد نیست بدانید که بر روی جعبه‌های سخت، امکان طلاکوبی، نقره‌کوبی و… نیز وجود دارد و به این ترتیب جعبه‌های سخت می‌توانند به زیبایی ساخته شوند.

مزایای هاردباکس لوازم بهداشتی آرایشی

بالا بردن مقاومت

در محصولاتی مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، توجه به حفاظت محصول، از اهمیت بالایی برخوردار است، همچنین در طول فرآیند حمل و نقل و جابه‌جایی محصول، توجه به امنیت، اهمیت بسیار بالایی دارد. هاردباکس‌ها به دلیل ساخت چند لایه مقوایی و یک روکش متفاوت و سخت، امنیت کالا را چند برابر کرده و از ضربه و یا خطر احتمالی محافظت می‌کنند.

طراحی جعبه هاردباکس لوازم آرایشی و بهداشتی برای برندسازی

همان‌طور که می‌دانید، هاردباکس‌ها امکان چاپ موارد دلخواه را بر روی جعبه فراهم می‌کنند و شما می‌توانید برند شرکت خود، لوگو و یا اسم را بر روی جعبه چاپ کنید، با توجه به ماندگاری طولانی مدت جعبه، بازاریابی طولانی مدتی خواهید داشت؛ در واقع فردی که محصولات آرایشی و بهداشتی شما را خریداری می‌کند، حتی بعد از اتمام لوازم آرایشی، از جعبه برای نگهداری موارد دیگری استفاده کرده و به این ترتیب برند شما در ذهن مخاطب ماندگار می‌شود.

حفاظت از محصول

لوازم آرایشی و بهداشتی، لازم است از هرگونه آلودگی، نور خورشید، رطوبت و… دور بمانند، همچنین با سایر مواد واکنش ندهند؛ هاردباکس‌ها به دلیل لایه‌های متعددی که در ساختشان به کار رفته است، از تمام موارد گفته شده دور مانده و محصول درون جعبه سالم خواهد ماند.

طراحی جعبه هاردباکس لوازم آرایشی و بهداشتی برای برندسازی

ایده های طراحی جعبه هاردباکس لوازم بهداشتی و آرایشی

زمانی ‌که محصولی را بسته‌بندی می‌کنند، مانند این است که لباسی را بر تن محصول کرده تا ارزش آن را به نمایش بگذارند، بسته‌بندی‌های مطلوب و مناسب، می‌تواند باعث جذب مشتری و فروش بیشتر شود؛ ایده‌ای که برای بسته‌بندی محصولات به کار می‌رود، لازم است متناسب با عملکرد و وظایف آن‌ها باشد تا یک تجربه منحصر به ‌فرد و مناسبی را ارائه دهد.

در ایجاد و طراحی بسته‌بندی، بایستی دو جنبه مختلف هنری و نکات فنی را در نظر داشته باشید تا بسته‌بندی شما هوشمندانه و مناسب شود، در زیر ایده های جعبه هاردباکس لوازم آرایشی و بهداشتی را به همراه عکس‌های مرتبط آورده‌ایم تا بتوانید ایده گرفته و در بسته‌بندی محصولات خود به کار ببرید.

1. در طراحی هاردباکس‌ها از پترن‌های مختلف استفاده کنید

زمانی که بر روی هاردباکس‌ها از الگوهای خاصی استفاده می‌کنید و طرح‌های رنگی که در گوشه کنار جعبه قرار می‌گیرند، جعبه را از حالت سادگی و یکنواختی خارج می‌کنند، به این ترتیب افراد بیشتری اقدام به خرید کرده و سود بیشتری به دست می‌آید.

ایده های طراحی جعبه هاردباکس لوازم بهداشتی و آرایشی

۲. توجه به تمام فضای روی جعبه الزامی است

زمانی‌ که اقدام به طراحی جعبه می‌کنید، بایستی الگوهای خاص را در تمام قسمت‌های جعبه به کار ببرید، در واقع استفاده مفید از هر قسمت جعبه، تأثیر بسیار زیادی در جذب مشتری دارد.

3. از سادگی نترسید

در برخی موارد جعبه‌های ساده و شیک، بیشتر از جعبه‌های شلوغ و با طرح‌هایی مانند گل و…، باعث جذب مشتری می‌شوند؛ زیرا محصول را شیک و لوکس نشان می‌دهد.

4. در طراحی جعبه‌ها از قسمت‌بندی استفاده کنید

پک‌های آرایشی و جعبه‌های جذاب آن‌ها، یکی از هدیه‌های ویژه برای افراد خاص است؛ این نوع هاردباکس‌ها با استفاده از مقواهایی تقسیم‌بندی شده و ست لوازم آرایشی و بهداشتی را در خود جای می‌دهند؛ جعبه‌های تقسیم‌بندی شده، انتخابی ایده‌آل برای هدیه دادن هستند.

در طراحی جعبه‌ها از قسمت‌بندی استفاده کنید

5. از جعبه‌های مدرن و مگنتی استفاده کنید

باز و بسته شدن شیک و خاص جعبه‌ها، می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در جذب مشتری داشته باشند، به عنوان مثال به کار بردن مغناطیس بر روی درب و یا بدنه، می‌تواند نوع خاص و جذابی از جعبه‌های بسته‌بندی محصولات آرایشی و بهداشتی کوچک مانند کرم دور چشم و یا ریمل و رژ باشد.

6. داستانی را با استفاده از طراحی جعبه هاردباکس لوازم آرایشی و بهداشتی بیان کنید

از آنجایی که امکان چاپ جعبه و بسته بندی و طراحی بر روی جعبه‌های سخت وجود دارد، از این رو می‌توان با طرح و یا نوشته‌هایی در مورد طریقه استفاده، ساخت محصول و یا برند، مشتریان را جذب کرد. توجه داشته باشید که هاردباکس‌ها می‌توانند با استفاده از نقره‌کوبی و یا طلاکوبی نیز تزیین شوند و به نوعی لوکس و ارزشمند بودن محتوای درون خود را نشان دهند. در ادامه با مراجعه به مقاله هاردباکس بهترین بسته بندی برای محصولات لوکس اطلاعات جامع تری کسب کنید.

6. داستانی را با استفاده از طراحی جعبه هاردباکس لوازم آرایشی و بهداشتی بیان کنید

جمع‌بندی

لوازم آرایشی و بهداشتی به‌ عنوان وسیله‌های خاص و حساس، لازم است به درستی بسته‌بندی شوند تا از هرگونه آسیب احتمالی دور بمانند، همچنین به دلیل بازار رقابتی که در این زمینه وجود دارد، همه شرکت‌ها و برندها در تلاش‌اند تا با طراحی منحصر به ‌فرد جعبه‌های بسته‌بندی، نظر مشتریان را جلب کنند. برای دیدن تمامی مدل‌های جعبه هاردباکس لوازم آرایشی و بهداشتی از سایت افراگرافیک دیدن فرمایید. برای اقلام لوکس که نیاز به ارائه عالی دارند، فروش عمده هارد باکس ما بهترین انتخاب هستند. یک تجربه جعبه گشایی ایجاد کنید که منعکس کننده انحصار محصولات شما باشد.

طراحی جعبه هاردباکس لوازم آرایشی و بهداشتی می‌تواند با ایده‌های متفاوتی همراه باشد تا با بازاریابی غیرمستقیم، باعث فروش بیشتر و در نتیجه سود زیاد شود. همچنین دلیل استفاده از هاردباکس‌ها، مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل محیطی مانند نور خورشید، رطوبت، واکنش با مواد دیگر و… است؛ این جعبه‌ها را با استفاده از مقواهای چند لایه تولید کرده و روکشی را برای محافظت بیشتر و زیبایی به آن متصل می‌کنند؛ به این ترتیب گزینه‌ای ایده‌آل برای بسته‌بندی محصولات آرایشی و بهداشتی به حساب می‌آید.

 

سوالات متداول

1- برای خرید جعبه‌های سخت مخصوص لوازم آرایشی و بهداشتی به کجا مراجعه کنیم؟

هاردباکس‌ها در طرح‌ها و انواع مختلفی ساخته می‌شوند، شما می‌توانید با مراجعه به قسمت محصولات سایت افراگرافیک، اقدام به ثبت سفارش کنید.

2- قیمت هاردباکس‌های لوازم آرایشی و بهداشتی چقدر است؟

قیمت این جعبه‌ها با توجه به جنس روکش به کار رفته، ابعاد و تعداد محاسبه می‌شود، جهت استعلام قیمت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۲۵۴۰۱۰ یا ۰۲۱۸۸۲۵۴۰۱۰ تماس بگیرید.

3- جعبه‌های سخت لوازم آرایشی و بهداشتی چه ویژگی‌هایی دارند؟

مقاومت و استحکام بالا، برندسازی و بازاریابی طولانی مدت، ظاهری لوکس و زیبا، امکان تولید در ابعاد و سایز دلخواه، امکان چاپ و طرح دلخواه، افزودن موارد مختلف برای باز و بسته کردن درب مانند مغناطیس و…

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *